Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar sehir ici ve uzun yol icin cbf 600 650 bandit s yada er 6f ve arasinda secim yapamiyorum bana yardimci olabilirmisiniz ?
    Bandit yerine daha güncel modeller olan CBF600 ve ER6-F'e odaklan bence.

ER6-F, çift silindirli olması nedeniyle yakıt ve işletim giderleri bakımından biraz daha ekonomiktir. Gücü 72 HP'dir.

CBF600, 4 silindirli ve 78 HP güce sahip bir makina. Selesi hem tek, hem de artçılı olarak ER6'ya göre daha rahattır.

Honda'nın yaygın servis ve yedek parça ağı avantaj, bu konuda Kawasaki'nin distribütörü Z-Moto sınıfta kalıyor.

İkisi de düşünülebilir yani; hangisi içine siniyorsa.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:09 ----------

Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cakalaz kardeşim 2006 er6f var 8.5 bin istiyor 2007 fazer var 13 istiyor hangisini alayım aşaggı yukarı ikisinide kullanmış insansın hangisi rahat sürüm zevki fazla kullanımı daha kolay (zaptetmesi) gecen bir fazere bindim satıcının 2 ci viteste bastım kafa salladı tırstım dogrusu ama arkapovic egsoz vardı cok tatlı sesi cıkıyordu yanı fazeri alsam sırf sesi icin alıcam ama kararsızım
    Yazık günah yahu 2007 Fazer'a o kadar paraya acırım.. Çünkü etmez.
    ER-6 temizse al kardeşim, Fazer'dan daha dengeli, zaptetmesi kolay, daha keyifli bir makinadır. Sırf ses için alınmaz o makina.
    Ama 13 bini gözden çıkardıysan 2006 model temiz 600F bulursan kaçırma derim. Hem 4 silindir sesini alırsın, hem de her yönden adam gibi makinadır yani, öyle Fazer'la fln kıyaslanamaz. Son kuruşuna kadar değer.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Peki yakıtı ne olacak
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki yakıtı ne olacak
    Birşey olmaz be Doğan, Fazer'ın yakıtını göze alan adama 600F dokunmazki, tüketimleri ortalama aynı gibi zaten.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey olmaz be Doğan, Fazer'ın yakıtını göze alan adama 600F dokunmazki, tüketimleri ortalama aynı gibi zaten.
    aynen o şekilde fazer'da da bastınmı içmiyor değil yani makina gösterge el sallıyor sana olduğu yerden
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Doğrudur aslında; fazer lerin de yakıtının CBR ile aynı olduğunu duymustum
    ben 5.8 litreye kadar düştüm 100 km de; düşemeyenler catlasın
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    olum bizde senin oradaki gibi açık otoban yolu yokki her yerde trafik var anasını satıyım 6 şeritli otoban yapsan orayıda 12 şeritli yol haline getirip yine trafik yapmayı beceririz biz öyle milletiz
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0745711/detay/
    Arkadaşlar bu motoru tanıyan bilen varsa fikir verebilir mi...Dediği gibi 20300 de ise çok iyi...Ve fiyat ı nasıl ? Arabamı satıp, biraz da para ekleyip almak istiyorum...

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Bandit yerine daha güncel modeller olan CBF600 ve ER6-F'e odaklan bence.

ER6-F, çift silindirli olması nedeniyle yakıt ve işletim giderleri bakımından biraz daha ekonomiktir. Gücü 72 HP'dir.

CBF600, 4 silindirli ve 78 HP güce sahip bir makina. Selesi hem tek, hem de artçılı olarak ER6'ya göre daha rahattır.

Honda'nın yaygın servis ve yedek parça ağı avantaj, bu konuda Kawasaki'nin distribütörü Z-Moto sınıfta kalıyor.

İkisi de düşünülebilir yani; hangisi içine siniyorsa.

TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Er6 f ine xenon uygulaması yapan var mı? var ise hangi ampul kullanılması lazım birde mercek uygulaması kolay oluyor mu? bugun ilk bakımını yaptırdım z moto dakı tolga usta xenon u getırırsın bız takarsak garanti bozulmaz dedı. Ama forum ve forumlarda yaptıgım arastırmalar neticesinde merceksiz xenonlar çevreyi olumsuz şekilde rahatsız edıyormuş. Peki mercek uygulaması garantiyi etkiler mi? motorumun garantisini bozmak istemiyorumda.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM
    Rica ederim.
    Bu arada nickinden dikkatimi çekti, Murat Ekrem Çelik isminde bir asker arkadaşım vardı, o değilsindir sanırım?

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Er6 f ine xenon uygulaması yapan var mı? var ise hangi ampul kullanılması lazım birde mercek uygulaması kolay oluyor mu? bugun ilk bakımını yaptırdım z moto dakı tolga usta xenon u getırırsın bız takarsak garanti bozulmaz dedı. Ama forum ve forumlarda yaptıgım arastırmalar neticesinde merceksiz xenonlar çevreyi olumsuz şekilde rahatsız edıyormuş. Peki mercek uygulaması garantiyi etkiler mi? motorumun garantisini bozmak istemiyorumda.
    Evet, tas farlara xenon sağlıksız oluyor. Merceğin amacı yüksek xenon ışığını odaklamak zaten; tas farlarda dağılma oluyor ve işlevini tam göremiyor.
    Xenon garantiyi bozmuyorsa, mercek uygulamasının da garantiyi etkilememesi lazım. Sonuçta xenon montajı yapılırken izlenen bir prosedür gibi düşünülebilir.

Motosikleti
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Evet, tas farlara xenon sağlıksız oluyor. Merceğin amacı yüksek xenon ışığını odaklamak zaten; tas farlarda dağılma oluyor ve işlevini tam göremiyor.
    Xenon garantiyi bozmuyorsa, mercek uygulamasının da garantiyi etkilememesi lazım. Sonuçta xenon montajı yapılırken izlenen bir prosedür gibi düşünülebilir.
    Teşekkür ederim.

Peki Bu merceği nereden temin edebilirim?
    Birde h4 mu h7 mi kullanmak gerekir?
    Hangi marka kaliteli - tavsiye edersiniz?
    çok mu masraflı oldum ?

Teşekkür ederim.

çok mu masraflı oldum ?
    Rica ederim.
    Mercekler sahibinden.com ve gitti gidiyor gibi sitelerde mevcut, marka olarak da Hella tavsiye edilir genel olarak.
    Yüksek ihtimalle H7'dir diye düşünüyorum ama, sizin farda hangi ampul kullanılıyor bilmiyorum açıkcası; kullanan arkadaşlar bilgi verecektir.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    hayır değilim kardeşim murat olmayan ekrem

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Fz6 Fazer 6. vites 6000 devirde 100/4lt 'ye kadar düşüyor

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fz6 Fazer 6. vites 6000 devirde 100/4lt 'ye kadar düşüyor
    İddia ediyorum 600F de aynı vites/devir oranında aynı performansı gösterir.

Ben artçılı ve full dolu 68 lt heybe çantalı uzun yol sürüşünde, genelde 5. vites, ortalama 110-120 km/h sabit sürat ile 5 - 5,5 litre civarı yakıt tüketimine kadar düşmüştüm.

Arkadaşlar Er6-f almaya gidicem sanırım yakın zamanda,malum 2. el...Peki öneriniz var mı ,şurasına bak burasına bak gibi..Dikkat etmem gereken şeyler nedir,nelerdir ?

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    merhaba; herkese iyi günler. er 6 kullanıcılarının arasına yeni katıldım, ilk büyük motosikletim, daha önce bir bir buçuk yıl honda beatım vardı, sonra onu sattım ybr 125 aldım 2 yılda ona bindim şimdi artık er 6n kullanıyorum. tecrübeli arkadaşlar motosikletle ilgili bilgi verebilirlerse sevinirim. şimdiden teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 ----------

motorumda muzzy marka performans egzosu vardı, çok ses çıkarıyordu, onu söktürdüm orjinalini taktırdım, şu anda boşta duruyor onu satabilirmiyim sizce.

ortomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 honda cbf500
    er6n de alarm için hazır bağlantı noktası varmı, varsa hani alarm modeliyle uyumlu , alarm yaptıran varsa bilgi verirse sevinirim , saygılar
    :pr:

Motosikleti
    Alıntı savgat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba; herkese iyi günler. er 6 kullanıcılarının arasına yeni katıldım, ilk büyük motosikletim, daha önce bir bir buçuk yıl honda beatım vardı, sonra onu sattım ybr 125 aldım 2 yılda ona bindim şimdi artık er 6n kullanıyorum. tecrübeli arkadaşlar motosikletle ilgili bilgi verebilirlerse sevinirim. şimdiden teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 ----------

motorumda muzzy marka performans egzosu vardı, çok ses çıkarıyordu, onu söktürdüm orjinalini taktırdım, şu anda boşta duruyor onu satabilirmiyim sizce.
    bu motor ile ilgili en iyi geniş bilgiyi forumu benım gibi baştan aşağı okuman en faydalısı olacaktır .muzzy er6 için mi? fiyat ne düşünüyorsun?

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Teşekkür ederim.

çok mu masraflı oldum ?
    eski kasa er6f'lerde bildiğim kadarıyla h7 mevcut, yeni kasaları bilmiyorum. ninja250 ile eski kasa er6f'lerin farları aynı yapida. ben xenonu merceksiz uyguladım. ışık dağılımı güzel, standard far cizgisinde olduğu gibi düz bir çizgi halinde ama yukarıyı aydınlattığı için önümdeki araçlardan geceleri ikaz alıyorum. bu yönden biraz pişmanım fakat standart ampullerle geceleri defalarca yol istediğim araçlar yol vermiyorlardı. bir bakıma bu yönden memnunum. merceksiz haliyle 150metreyi aydınlatıyor diyebilirim.

Xenon mercek uygulamasıyla daha başarılı olacaktır evet ama inan ki motorun üzerindeki standard halojenlerde gayet yeterli. daha fazla parlaklık elde etmek istiyorsan kısa farına osram nightbreaker alıp dene. eğer memnun kalmazsan mercek ve xenon uygularsın. memnun kalırsan hem mottorun orijinalliği bozulmaz, garantiyle uğraşmazsın hemde paran cebinde kalır. eğer illa taktıracağım diyorsan uzun olarak yanan ampule bağlat xenonu, zaten aydınlatmanın yetersiz olduğu yerde kullanacağın için kimseyi rahatsız etmezsin, yaktığında da ortalık gündüz gibi olur.

xenon olarakta motoplus'ta satılan 4300k carpower'ı öneririm 9 ve 12volt olarak çalışabiliyor. Almanya'dan geliyor, gayet kaliteli. rengi ve aydınlatma gücüyle ucuz, kalitesiz olan xenonlardan direk ayırt edilebiliyor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler