Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MErhaba aslında bende er6 f imi daha yeni aldım sayılır daha 10 gün oldu ama bildiklerimi aktararak belki biraz yardımcı olabilirim. -
    - 10bin tl den 2006 model Er6n bulabilirsin.biraz daha eklrim dersen daha üst modelinide alabilirisn
    - bir depo ile 300km gidiyormuş(benimki daha rodajı bitmediğinden suan 180-200km anca gidiyor. )
    -vergisi 86+86 = 172 tl
    -Servis sıkıntısı artık yok . Parça ise olmasa bile sipariş ile bir kaç gün içerisinde yurt dışında getirtilebiliyormuş. (bunu hem motoru satın aldığım bayii hemde er6 cı arkadaşalr söyledi ) ayrıca aradığım hız değil derken bu makineler ortalama max 210-220 km/s hıza ulaşabiliyor. Bence bu oldukça tatmin edici bir hız.İnşallah bir nebzede olsa yardımcı olabilmişimdir ve umarım en kısa zamanda aradığın motoru bulabilirsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:39 ----------

şuan 2 . depo yu bitirmek üzereyim sonuna kadarda gitmeyi düşünüyorum umarım benzinliğe yakın yerde stop eder sormak ve eklemek isteğim bir kaç sey daha...

-Castrol Chain Cleaner ve Castrol Chain lube zincir yağı aldım. (iyi bir seçim mi?)

- 50 tl ye bahçelievlerde(biraz uzak ama) arka sehpa buldum. fiyatın uygun oldğunu düşünüyorum ama pimler (Bobinler)çok pahalı . ufacık vidamsı şeyler 15€. daha ucuzunu bulabilir miyim?

-bunların hepsini aldım diyelim yardım almadan tek başıma arka sehpaya düşürmeden kaldırabilir miyim? aynı şekilde indirebilir miyim?

-feyizoğlun'daki bey bana temizleme spreyini sıktıktan sonra sadece bekle dedi . kir aktıktan sonra su veya bez ile uzerınden geçmeli miyim?(suan 380kmde sadece yağlamamı yapayım yoksa temizleyip yağlama mı? )

-yağlama bittikten sonra ne kadar süre motoru kulllanmamam gerekli?

-dün antifriz dikkatimi cekti yarıda gördüm. Bu normal mi? değil ise nasıl su ekleyeceğim çünkü üzerinde grenaj dan bir parca mevcut.

- 4000 deviri geçmediğim halde vites küçültürken arka taraf bazen kıç atıyor aynı şekilde arka frene azıcık fazla bastığımda.(abanmadan)

-son olarak şuan fazla basmıyorum ama özellikle dün z moto kartal servisini ararken baya rüzgar vardı bu ve yuksek hızda yatmalımıyım yoksa normal duruş şeklimle devam mı etmeliyim?

biraz masraflı oldum ama şimdiden teşekkür ederim .
    Ben Ipone ürünleriini daha çok seviyorum. Kocaman oldukları için geç bitiyorlar.

Zinciri temizlerken en etkili yöntem temizleyiciyi bir beze sıkıp sonra arka tekeri çevirerek zinciri silmek. Bez yerine sünger de oluyor. Ama sünger ya da beze bir hayli sprey sıkman gerekli. Ama gene de direk zincire sıkmaktan daha ekonomik. Zinciri yağlamaya geçmeden 10 dakika kadar temizleyicinin uçmasını bekle.

Arka sehpayı tek başına rahatlıkla kullanabilirsin. Bugüne kadar benim motorumu iki kişi hiç kaldırmadım. Bir kaç sefer korkarak kaldırırsın ama sonra kolaylaşır. Youtube da bazı videolar var çaylaklar için. Ama iş orada göründüğünden de kolay aslında. Motorun soluna geçip arka tutamaklardan kaldırarak hafif doğrult. Tam dik konuma gelmeden sehpanın çatallarını bobinlere geçir ve sehpadan kaldır. İndirirken de tam tersini yap. İşin sırrı motor sehpadan ayrıldığında hafif sola (yan kendine ve yan ayağa doğru) yatık tutmakta.

Bobinler pahalı evet. Onun yerine hırdavatçılardan M10x1,25 cıvata alıp onları bobin niyetine kullanabilirsin. Ama çirkin durur. Ben bu cıvatalara tornada delrin'den bobin yapmıştım. Ama 15 Euro'ya al gitsin bence.

Zinciri yağladıktan sonra ne kadar çok beklersen o kadar iyi. Erken çalıştırırsan yağ tam katılaşmadığı için sıçrama yapıyor. Mümkünse 1-2 saat bekle (10 dakika çok erken). Hatta yağlama işini gün sonunda yap. Ertesi güne cillop gibi bin.

Motoru kullanmakla ilgili sorunların için mutlaka eğitim al. Bir motosiklete 15000-20000 TL verebilip, eğitime 280 TL verememek gibi bir mantığı ben akıllıca bulmuyorum. Honda'nın eğitimlerini şiddetle tavsiye ederim. Tam ER-6 kullanımına uygun bir eğitim. Sürüşün çok değişecektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı kench adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Ipone ürünleriini daha çok seviyorum. Kocaman oldukları için geç bitiyorlar.

Zinciri temizlerken en etkili yöntem temizleyiciyi bir beze sıkıp sonra arka tekeri çevirerek zinciri silmek. Bez yerine sünger de oluyor. Ama sünger ya da beze bir hayli sprey sıkman gerekli. Ama gene de direk zincire sıkmaktan daha ekonomik. Zinciri yağlamaya geçmeden 10 dakika kadar temizleyicinin uçmasını bekle.

Arka sehpayı tek başına rahatlıkla kullanabilirsin. Bugüne kadar benim motorumu iki kişi hiç kaldırmadım. Bir kaç sefer korkarak kaldırırsın ama sonra kolaylaşır. Youtube da bazı videolar var çaylaklar için. Ama iş orada göründüğünden de kolay aslında. Motorun soluna geçip arka tutamaklardan kaldırarak hafif doğrult. Tam dik konuma gelmeden sehpanın çatallarını bobinlere geçir ve sehpadan kaldır. İndirirken de tam tersini yap. İşin sırrı motor sehpadan ayrıldığında hafif sola (yan kendine ve yan ayağa doğru) yatık tutmakta.

Bobinler pahalı evet. Onun yerine hırdavatçılardan M10x1,25 cıvata alıp onları bobin niyetine kullanabilirsin. Ama çirkin durur. Ben bu cıvatalara tornada delrin'den bobin yapmıştım. Ama 15 Euro'ya al gitsin bence.

Zinciri yağladıktan sonra ne kadar çok beklersen o kadar iyi. Erken çalıştırırsan yağ tam katılaşmadığı için sıçrama yapıyor. Mümkünse 1-2 saat bekle (10 dakika çok erken). Hatta yağlama işini gün sonunda yap. Ertesi güne cillop gibi bin.

Motoru kullanmakla ilgili sorunların için mutlaka eğitim al. Bir motosiklete 15000-20000 TL verebilip, eğitime 280 TL verememek gibi bir mantığı ben akıllıca bulmuyorum. Honda'nın eğitimlerini şiddetle tavsiye ederim. Tam ER-6 kullanımına uygun bir eğitim. Sürüşün çok değişecektir.
    Açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim. youtubede bıraz arama yaptım ama hep farklı sonuclar cıktı yanı motoru sehpaya kaldırmak ile ilgili bir video bulamadım .Zahmet olmaz sa bir link atabilirmisiniz yada aramada ne dıye aratayım.(ben motoru arka sehpa kaldırma diye aradım cıkmadı).güvenli sürüş etiğim programlarını biraz inceledim ve bunun sonucunda güvenli sürüş 3 eğitiminin kendimi geliştirmek açısından bana faydalı olacağını düşünüyorum.Oda eğitimler arasında en pahalı olan eğitim 340 tl. taksit olanağı var ise bu eğitimi almak isterim.

son olarak http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4759508/detay/ linkteki sehpanın fiyatı çok iyi ve ücretsiz kargo diyor. benim motorum için uygunmudur yoksa illa motorumla birliktemi gidip alayım? Üskidara biraz ucak biryer ve açıkçası oraları neredeyse hiç bilmiyorum.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim. youtubede bıraz arama yaptım ama hep farklı sonuclar cıktı yanı motoru sehpaya kaldırmak ile ilgili bir video bulamadım .Zahmet olmaz sa bir link atabilirmisiniz yada aramada ne dıye aratayım.(ben motoru arka sehpa kaldırma diye aradım cıkmadı).güvenli sürüş etiğim programlarını biraz inceledim ve bunun sonucunda güvenli sürüş 3 eğitiminin kendimi geliştirmek açısından bana faydalı olacağını düşünüyorum.Oda eğitimler arasında en pahalı olan eğitim 340 tl. taksit olanağı var ise bu eğitimi almak isterim.

son olarak http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4759508/detay/ linkteki sehpanın fiyatı çok iyi ve ücretsiz kargo diyor. benim motorum için uygunmudur yoksa illa motorumla birliktemi gidip alayım? Üskidara biraz ucak biryer ve açıkçası oraları neredeyse hiç bilmiyorum.
    Güvenli Sürüş 1-2-3-4 mezunu olarak söyleyim. Önceden GS-2 almadan GS-3'ün altından kalkamazsın. Bu dört eğitim içinde en zorlayıcı olan GS-3. Zaten GS-2 almayanları GS-3'e almıyorlar. Önce GS-2'yi alıp, prensipleri oturtman şart. Yoksa CBF500 gibi bi tankla (çok ağır) parkurda aciz kalırsın. Dönüşler çok dar, motor çok ağır.

"How to use motorcycle rear stand" diye arattır.

Motosikleti
    Güvenli Sürüş 1-2-3-4 mezunu olarak söyleyim. Önceden GS-2 almadan GS-3'ün altından kalkamazsın. Bu dört eğitim içinde en zorlayıcı olan GS-3. Zaten GS-2 almayanları GS-3'e almıyorlar. Önce GS-2'yi alıp, prensipleri oturtman şart. Yoksa CBF500 gibi bi tankla (çok ağır) parkurda aciz kalırsın. Dönüşler çok dar, motor çok ağır.

"How to use motorcycle rear stand" diye arattır.
    Şuan Er6-f motorum var ve arada arkadaşımın 883 cclik hd motorunuda rahatlıkla kullanıyorum. G.sürüş 1ve 2 deki programın bana hitep etmedıgını dusundum. G.sürüş 3 ten başlamamın sebebi kendimi ilerletmem için. arka sehpaya tek kişi almak için video linki atabılır mısınız? 400km oldu 100 km sonra yaglamaya gecıcam :D oda 1-2 gunde olur

Şuan Er6-f motorum var ve arada arkadaşımın 883 cclik hd motorunuda rahatlıkla kullanıyorum. G.sürüş 1ve 2 deki programın bana hitep etmedıgını dusundum. G.sürüş 3 ten başlamamın sebebi kendimi ilerletmem için. arka sehpaya tek kişi almak için video linki atabılır mısınız? 400km oldu 100 km sonra yaglamaya gecıcam :D oda 1-2 gunde olur
    O parkurda normal motor kullanmaktan öte şeyler yaptırılıyor. İyi kötü eğitimi tamamlarsın ama bir verim alamazsın. Senin seviyen GS-3 için çok yetersiz. Hatta 10 yıl motor kullanmış ama eğitim almamış insanların seviyesi bile yetersiz kalıyor. İlk önce GS-2'de temel teknikleri uygulaman lazım ki GS-3'ten verim alabilesin. Bu temel teknikler hiç eğitim almadan kendi kendine tecrübeyle gelişen teknikler değil. Eğitimin büyük kısmı insanların yanlış gelişmiş reflekslerini ve alışkanlıklarını törpülemek üzerine. Sen bilirsin ama parana yazık bi yandan da.

Motosikleti
    O parkurda normal motor kullanmaktan öte şeyler yaptırılıyor. İyi kötü eğitimi tamamlarsın ama bir verim alamazsın. Senin seviyen GS-3 için çok yetersiz. Hatta 10 yıl motor kullanmış ama eğitim almamış insanların seviyesi bile yetersiz kalıyor. İlk önce GS-2'de temel teknikleri uygulaman lazım ki GS-3'ten verim alabilesin. Bu temel teknikler hiç eğitim almadan kendi kendine tecrübeyle gelişen teknikler değil. Eğitimin büyük kısmı insanların yanlış gelişmiş reflekslerini ve alışkanlıklarını törpülemek üzerine. Sen bilirsin ama parana yazık bi yandan da.
    İmkan bulabilirsem iki eğitimide almaya çalısıcam. ama birde madalyonun öbür yüzü var. tama bu eğitim gercekten önemli ama bunu alırsam kaskosunu yaptıramayacağım birde bu var :( belkı ılerkı zamanda olabilir.

Bu arada arka tekeri tek basına sehpaya alma video kısmı arada kaynadı :D biri bana yardım etsin.

şuan 410 km oldu yarın buyuk bi ihtimal 500 yaparım. şuan cantamda 5 lt benzınle 2 gundur dolasıyorum tam kaç km de bitecek diye . 1 depoda suan 230 km ye ulastı her an bitebilir

Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N
    Merhabalar.. Az önce forumda dolaşırken zincirle ilgili bir yazıyı okudum da.. benimde aklıma takılan bir şey var bu zincirle ilgili... o-ring li bir zincire(Kawasaki ER6N) WD40 sıkarsak eğer, bu yağ zincire zarar verir mi?? Ayrıca zinciri temizlemek için mazot, zincir temizleme spreyi yada gaz yağı hariç başka bir şey mesela fren balata temizleyici spey kullansak olurmu?? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
    [COLOR="Blue"][B][I](K)endini (A)sla (S)alak yerine (K)oyma
    KULLANALIM...[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı ziya3406 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.. Az önce forumda dolaşırken zincirle ilgili bir yazıyı okudum da.. benimde aklıma takılan bir şey var bu zincirle ilgili... o-ring li bir zincire(Kawasaki ER6N) WD40 sıkarsak eğer, bu yağ zincire zarar verir mi?? Ayrıca zinciri temizlemek için mazot, zincir temizleme spreyi yada gaz yağı hariç başka bir şey mesela fren balata temizleyici spey kullansak olurmu?? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
    Forumda daha önce yaptığım araştırmalara göre mazot ve fren balata temizleyiciler o-ringlere zarar veriyor. würt , gaz yağı yada castrol ün temizleme spreyını kullanabilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam wd40 ta zarar vermıyor.

Motosikleti
    er6f

aranıza yeni katıldım.herkese slm

arkadaslar hepinize merhaba . servis olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.anadolu yakası gezilere de katılmaya calısırım. duzenli bi toplantı var mı?

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Forumda daha önce yaptığım araştırmalara göre mazot ve fren balata temizleyiciler o-ringlere zarar veriyor. würt , gaz yağı yada castrol ün temizleme spreyını kullanabilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam wd40 ta zarar vermıyor.
    wd40'ta 0 ringli zincirler için tavsiye edilmiyor
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

wax021 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er 6 f
    Herkese merhabalar, 2006 model Er 6 f kullanıyorum. Genelde de uzun yolda kullanıyorum daha keyifli olyr motor yağının değişme zamanı geldi hangi yağı önerebilirsnz ve 10- 40w sentetik yarı sentetik hangisini almalıyım ve kaç litre almalıyım, cevaplarınız için şimdiden teşekkrler...

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    Gezi Öncesi Bakım

hava tabancasıyla kurttum

lastiklerimin havasınıda tamamladım

şimdide yıkanma zamanı

şimdide yağlanma zamanı

SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    takozla iyi kaldırmışsın kardeşim yağlama esasındaki fotolarını göremedik bende gündüz biraz yağladım.Malum 580 km oldu ve baktımki zincirler kurumuş. İlk 1000 i görmeden zinciri yolda bırakmayayım dimi .Ama ayaklığım yoktu yanı henuz alamadım. Bende karton koyup biraz yaglayıp motoru ileri hareket ettirip ve tur dönene kadar bunu böyle tekrarlayıp yağladım.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben ER6F'imde Castrolun yağını kullanıyordum. ve 500 km gecse dahi zincirde kuruma olmuyordu, iyi yapısıyordu, tabi yağladıktan sonra bir tur atıp yağı yedirip sonra tekrar yağlamak gerekiyor;
    tavsiye ederim bir deneyin
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Yoktur
    takozla iyi kaldırmışsın kardeşim yağlama esasındaki fotolarını göremedik bende gündüz biraz yağladım.Malum 580 km oldu ve baktımki zincirler kurumuş. İlk 1000 i görmeden zinciri yolda bırakmayayım dimi .Ama ayaklığım yoktu yanı henuz alamadım. Bende karton koyup biraz yaglayıp motoru ileri hareket ettirip ve tur dönene kadar bunu böyle tekrarlayıp yağladım.
    motosikletin tekrardan hayırlı olsun yanlızdım hem tekeri döndür hem yağla o yüzden resim çekemedim,480km lik edirne gezisi yaptık kirlendi temizlediğimde yağladığımda yanımda birileri varsa resmlerim ;)
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiyem motorun zincirine tazikli ve basınlı su tutmayın. pislik ve kirlerin daha çok o ring içerisine kaçmasına neden olur ve aşınma artacağı için zincirin ömrü daha çabuk bitecektir...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Yoktur
    [QUOTE=< iLk@yy >;2331970]tavsiyem motorun zincirine tazikli ve basınlı su tutmayın. pislik ve kirlerin daha çok o ring içerisine kaçmasına neden olur ve aşınma artacağı için zincirin ömrü daha çabuk bitecektir...[/QUOTE

mazottan arındırmak için,devamında hava yardımıyla kuruttum

Motosikleti
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin tekrardan hayırlı olsun yanlızdım hem tekeri döndür hem yağla o yüzden resim çekemedim,480km lik edirne gezisi yaptık kirlendi temizlediğimde yağladığımda yanımda birileri varsa resmlerim ;)
    teşekkür ederim. bende yağlama yaptım ama motoru ileri geri yuruterek cunku henuz sehpamı alalmadım daha dogrusu pımlerı gelmedığinden bende 2 sını bırden alayım dedım.Zincir baya kuru geldıgınden bende bu yöntem ile yağladım .180 km sonra rodaj bıtıyor kartalda z moto ya gıdıcam ,Burak usta varmış çok met ettıklerını duydum. yerı ogrenmek ıcın gecen c.tesı gıttım bulana kadar canım cıktı ama o gunde kapalıymıs bilmiyordum . umarım 2. gidişimde rahat bulurum :D acaba randevu falan almak gerekır mı?

eroldayı kardesım günlerdır buradan yaglama ıle mılletın kafaısnın etını yıyorum bana bı mesaj atsaydın berber yaglardık :D ama ben motorumu takozla kaldıramam o ayrı .Sehpayı alır sırayla yaglar fotograflardık :D

bılgı ıcın kartal zmoto ya gıttım burak ısımlı bı kısı vardı okadar ılgısızkı sırf bu yuzden baska motor alıcam

Motosikleti
    Alıntı 112233 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bılgı ıcın kartal zmoto ya gıttım burak ısımlı bı kısı vardı okadar ılgısızkı sırf bu yuzden baska motor alıcam
    Ben henuz gorusmedım ama forumda tam tersını yazıyorlardı şaşırdım şimdi. . 120 km sonra rodaj bitiyor umarım dediğin gibi biri çıkmaz.

Bu arada sehpayı tek kişi kaldırabilirsin diyen arkadaşım video linki atmadı defalarcada her msja ek olarak yazdım. ? ısrarırım sebebi ise kimse tek başına kaldıramazsın devirirsin dediği için . yanlış anlaşılmasın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler