Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı onur1517 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum burdaki bazı yorumlara göre 8000 civarları gibi piyasası varmış gibi havaya kapılınıyor. sıfırının 16bin küsur olduğunu düşünürsek bence düşük bi rakam. tabiki motorun durumuda çok önemli ama 2006da olsa temizinin yani kazasız bi motorun 8000 etmesi bence birilerinin söylentisi gibi. ihtiyac dolayısı ile kelepir düşenleri tenzih ederekden konuşuyorum. alan yada satan kişiler motorların genel durumu ve fiyatlarını belirtirlerse bi fikir oluşabilir bence. izmirde 2 yerde 6n buldum birine 14bin dedi diğeride 32000 sağa ve sola düşmüş 9750den kapı açtılar herkes tutturabildiğine sanırım. bu arada izmir ve çevresi özellikle sarı öncelik olmak üzere Er6-N arıyorum. forumun dikkatine
    Şimdiki sıfır fiyatıyla da model yılındaki sıfır fiyatıyla da karşılaştırmak doğru olmaz.İlk çıktığı zamanlar 10.500 gibi rakamlara satılıyordu.Şimdi ise dediğin gibi,üstelik şimdiki fiyatının içine Ötv de karışmış durumda ilk çıktığı zamana göre.Forumda aktif bir arkadaş vardı kullanıcı adını hatırlayamıyorum,600F almış eskiden Er-6 F vardı.Sattığı fiyatı yazmıştı,tam hatırlamamakla birlikte yazdığım 8.000'den aşağıydı.

O 14.000 isteyen keriz arıyormuş belli..Öyle adamlarla gçrüşmeye bile değmez.Tuttuğunu öpmeye çalışıyorlar.Çoğu kişi laf olsun diye ilan veriyor,bu da suni bir şişmeye sebep oluyor ikinci el fiyatlarda satan az olunca.14.000'e ne makineler alınır buna gelene kadar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ER6N 2010 MODEL 3 AYLIK MOTOR NOKTA HATA YOK ÇİZİK BOYA KESİNLİKLE YOKTUR! 2 YIL GARANTİLİDİR. 900 KM DE BİN KM BİLE OLMADI. GERÇEKTEN 0 KM DEN FARKI YOK KAÇIRILMAYACAK FITSAT YENİ KASA ER6N .
    ŞUAN AYNISINI ALIRSANIZ 18 MİLYAR+250 PLAKA RUHSAT TUTUYOR.
    EN GÜZEL RENKTE İNCİ SİYAHI VE KIRMIZI AMORTİSÖRLÜ EN GÖSTERİŞLİ MODELDİR KAPALI GARAJDA MUAFAZA EDİLMİŞTİR RODAJI İTİNA İLE YAPILMIŞTIR.MANTIKLI TAKAS DÜŞÜNÜLEBİLİR.
    (EKSTRA OLARAK ÜZERİNDE ORJİNAL KAWASAKİ TANKPAD'İ BULUNMAKTADIR 60TL DEGERİNDE)

İlan no: #44251197
    0536 956 46 37
    altargultekin@gmail.com (mail)
    İstanbul

Uploaded with ImageShack.us

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı Atar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ER6N 2010 MODEL 3 AYLIK MOTOR NOKTA HATA YOK ÇİZİK BOYA KESİNLİKLE YOKTUR! 2 YIL GARANTİLİDİR. 900 KM DE BİN KM BİLE OLMADI. GERÇEKTEN 0 KM DEN FARKI YOK KAÇIRILMAYACAK FITSAT YENİ KASA ER6N .
    ŞUAN AYNISINI ALIRSANIZ 18 MİLYAR+250 PLAKA RUHSAT TUTUYOR.
    EN GÜZEL RENKTE İNCİ SİYAHI VE KIRMIZI AMORTİSÖRLÜ EN GÖSTERİŞLİ MODELDİR KAPALI GARAJDA MUAFAZA EDİLMİŞTİR RODAJI İTİNA İLE YAPILMIŞTIR.MANTIKLI TAKAS DÜŞÜNÜLEBİLİR.
    (EKSTRA OLARAK ÜZERİNDE ORJİNAL KAWASAKİ TANKPAD'İ BULUNMAKTADIR 60TL DEGERİNDE)

İlan no: #44251197
    0536 956 46 37
    altargultekin@gmail.com (mail)
    İstanbul

Uploaded with ImageShack.us
    ZX12R var 2005 model 14000km takas düşünürmüsün orjinal km de...verdigin linkte ilan cıkmıyor...
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

ilanı yenı koydum daha gozukmuyor. zx6r tarzı makınelerle olabılır takas saygılar

Motosikleti
    cbf500

Görüşlerinize ihtiyaç!

Arkadaşlar merhaba,
    Böyle bi konu açacağım aklıma gelmemişti.Biliyorum site sakinleri bu konudan bıktı ama kafam çok karıştı.Hem görüşlerinize hem de deneyimlerinize ihtiyacım var.

1.2006 model Honda cbf600
    2.Suzuki gsf 650 Bandit S
    3.2006 model Honda cbf500
    4.kawasaki er6 f

evet motorlar bunlar.gönlümde hep cbf600 yatıyordu. ne yazık ki yakıt düşündürmeye başladı.Yılda 10.000 km yol yapıyorum ve bu yaz akdeniz ege turu yapıp İstanbul'a dönecegim (artçıyla olabilir)
    Bu doğrultuda yukarıdaki motorların

1-depo kapasitelerini
    2-şehiriçi-şehirdışı 100km de ne kadar yakıt harcadıklarını
    öğrenmek istiyorum.şimdiden teşekkür ederim.
    We believe in sky,not to sunroof!

wax021 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er 6 f
    Dostum hafta sonu 250 km de 12 litre benzin yaktı. 2006 model er 6 f im var. Ortalama 160-170 ile gittm , şayet 100km civarında ve spor kullanmasydım 4 litreye kadar düşüyr. Vergisi 600 lüklerle aynı artı 2 silindirde ses tatmin edici düzeyde. Servis olarak honda servisini kullanyrm, kendi servisi bile çok ilgisz kalıyor olursa parça ihtiyacında z motorla bağlantıya geçersn. Oturuş pozisyonu olsun gidişi ve yakıtını hesaplayınca er 6 f çok mantıklı bi seçenektr. Son hız 220. Diğer motorları kullanmadım bilmiyorum umarım aydınlatıcı olmuştur...

boydan kaybediyorum.

bu iki motorada görsel açıdan ve torkları açısından hastayım ama benim boy 2.00m ondan acaba altımda bisiklet gibi kalır mı diye düşünüyorum.??

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Alıntı fuatnmk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iki motorada görsel açıdan ve torkları açısından hastayım ama benim boy 2.00m ondan acaba altımda bisiklet gibi kalır mı diye düşünüyorum.??
    Selamlar. Benim boy da 1.92. Gayet rahat.. Gene de üzerine oturup ergonomisine bak derim..
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

[QUOTE=kench;2280241]Enjeksiyon ayarları ECU (electronic controlling unit) denilen elektronik ünite tarafından yapılıyor ve bu üniteye dışarıdan müdahale etmeye olanak yok. Ama Power Commander veya benzeri cihazlar (chip de derler) ECU'nun yolladığı sinyalleri değiştirmeye olanak sağlar. Ama bu gibi cihazlar yakıt/hava karışım oranlarını değiştiren modifiye parçalarının yarattığı değişiklikleri telafi amacıyla kullanılır (performans egsozu, performans hava filtresi gibi). Tamamen orijinal durumda olan bir motorda değişikliğe gerek yoktur çünkü ECU orjinal ekipmana göre hassas şekilde ayarlanmıştır zaten. Yani üzerinde tamamen orijinal ekipman olan bir motosiklete Power Commander uygulanması çok alışıldık bir durum değildir.

ECU hassas ve çok pahalı bir ünitedir. Tamiri olmaz. Herhangi bir sorun yaparsa değişmesi gerekir. Yetkili servisler dışında elletmemenizi tavsiye ederim.

Yakıt tüketiminizi hassas bir şekilde ölçtünüz mü? Şehiriçinde 100km'de kaç litre yakıyor? Ya da 1 litre ile kaç km yol yapabiliyorsunuz? Örneğin tamamen şehiriçi kullanımda 100km'de 5,5 litre yakması normaldir. Şehiriçi uysal kullanırsanız 5 litre yakar, fazla gazlarsanız 6 litre üzerine de çıkabilir. Şehir dışında ise 5 litrenin altına düşmeniz gerek. Hatta 100 km/s'i fazla geçmezseniz ve yükünüz de yoksa 4 litrenin altına bile düşersiniz.

Tüketim gene de fazla ise ECU'dan önce bakılacak çok yer var. Elektonik ayarlardan önce baştan aşağı mekanik ayarları kontrol edin. Lastik basınçlarının doğru olmaması bile tüketimi arttırabilir. Gaz kelebeklerini temizleyin, senkron ayarı yapın, hava filtresini kontrol edin, lastiklerin havasına bakın, aktarma organlarını kontrol edin... daha bir sürü şey...[COLOR="Silver"]

öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim. yakıt full depo denemiştim biraz seri kullanırım 200-220 km gıbı bır yol gıtmıstı belkide normaldir 300 KM Gittigim zamanı hatırlayınca şaşırdım . yag kontrol camında buglanma gıbı beyazlık olmasının nedenı nedır bılenınız yaşayanınız varmı ? su vb gıbı bırsey oldugunu dusunerek yagı komple degıstırdım ve ıcını temızlemek amaclı da 1 lt 1,5 lıtre yag koyup mars yapıp tekrar bosalttım en son temiz ipone tam sentetık yag ekledım aynı sorunu gordum baska bı sebebı oldugunu dusunenler varmı ?

KingoftHeWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Yeni kasa siyah er6 f satan olursa,ben almayı düşünüyorum,bilginize.
    teşekkürler.

[QUOTE=sonerates;2284141]
    Alıntı kench adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyon ayarları ECU (electronic controlling unit) denilen elektronik ünite tarafından yapılıyor ve bu üniteye dışarıdan müdahale etmeye olanak yok. Ama Power Commander veya benzeri cihazlar (chip de derler) ECU'nun yolladığı sinyalleri değiştirmeye olanak sağlar. Ama bu gibi cihazlar yakıt/hava karışım oranlarını değiştiren modifiye parçalarının yarattığı değişiklikleri telafi amacıyla kullanılır (performans egsozu, performans hava filtresi gibi). Tamamen orijinal durumda olan bir motorda değişikliğe gerek yoktur çünkü ECU orjinal ekipmana göre hassas şekilde ayarlanmıştır zaten. Yani üzerinde tamamen orijinal ekipman olan bir motosiklete Power Commander uygulanması çok alışıldık bir durum değildir.

ECU hassas ve çok pahalı bir ünitedir. Tamiri olmaz. Herhangi bir sorun yaparsa değişmesi gerekir. Yetkili servisler dışında elletmemenizi tavsiye ederim.

Yakıt tüketiminizi hassas bir şekilde ölçtünüz mü? Şehiriçinde 100km'de kaç litre yakıyor? Ya da 1 litre ile kaç km yol yapabiliyorsunuz? Örneğin tamamen şehiriçi kullanımda 100km'de 5,5 litre yakması normaldir. Şehiriçi uysal kullanırsanız 5 litre yakar, fazla gazlarsanız 6 litre üzerine de çıkabilir. Şehir dışında ise 5 litrenin altına düşmeniz gerek. Hatta 100 km/s'i fazla geçmezseniz ve yükünüz de yoksa 4 litrenin altına bile düşersiniz.

Tüketim gene de fazla ise ECU'dan önce bakılacak çok yer var. Elektonik ayarlardan önce baştan aşağı mekanik ayarları kontrol edin. Lastik basınçlarının doğru olmaması bile tüketimi arttırabilir. Gaz kelebeklerini temizleyin, senkron ayarı yapın, hava filtresini kontrol edin, lastiklerin havasına bakın, aktarma organlarını kontrol edin... daha bir sürü şey...[COLOR="Silver"]

öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim. yakıt full depo denemiştim biraz seri kullanırım 200-220 km gıbı bır yol gıtmıstı belkide normaldir 300 KM Gittigim zamanı hatırlayınca şaşırdım . yag kontrol camında buglanma gıbı beyazlık olmasının nedenı nedır bılenınız yaşayanınız varmı ? su vb gıbı bırsey oldugunu dusunerek yagı komple degıstırdım ve ıcını temızlemek amaclı da 1 lt 1,5 lıtre yag koyup mars yapıp tekrar bosalttım en son temiz ipone tam sentetık yag ekledım aynı sorunu gordum baska bı sebebı oldugunu dusunenler varmı ?
    Buğu olayı bende de oluyor zaman zaman. Motor sıcakken oluyor sanırım. Normal bir durumdur diye düşünüyorum. Seviye kontrolünü motor soğukken yapmalısınız zaten. O esnada buğu yoksa bir sorun olduğunu sanmam.

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    cumartesi depoyu fulleyip karaköyden alışveriş yapıp anes motordan motorum için ayak pegi aldım rizoma ve topkapıya ustamın yanına geldim zenonları ve rizomaları taktı bugünde tekirdağ yapıp geri döndük totalde 300km yol yaptım tekrar fulledim depoyu 52tl aldı yanlız %10 indirimli yerden aldım benzini..

Ayrıcana Givi Cam İçin Erginbay Nikli Arkadaşa Ve Metehana Çok Teşekkür Ederim Bana Yardımcı Oldukları İçin
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi depoyu fulleyip karaköyden alışveriş yapıp anes motordan motorum için ayak pegi aldım rizoma ve topkapıya ustamın yanına geldim zenonları ve rizomaları taktı bugünde tekirdağ yapıp geri döndük totalde 300km yol yaptım tekrar fulledim depoyu 52tl aldı yanlız %10 indirimli yerden aldım benzini..

Ayrıcana Givi Cam İçin Erginbay Nikli Arkadaşa Ve Metehana Çok Teşekkür Ederim Bana Yardımcı Oldukları İçin
    camınızı güle güle kullanın, umarım bi sıkıntı yaşamamışsınızdır.
    habe habe

Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    camınızı güle güle kullanın, umarım bi sıkıntı yaşamamışsınızdır.
    Hiç Bir Sıkıntı Söz Konusu Bile Değil Gelinciğime Duvak Gibi Oldu Tekrardan Teşekkürler
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ER6 benden olumlu notu aldı.

Gaz tepkisi gayet pürüzsüz ve olması gerektiği hassasiyette. Ne kadar çekerseniz o kadar gidiyor. Ani tepkilere anında tepki verebiliyor ve altınızdaki 72 HP'yi sonuna kadar hissedebiliyorsunuz.
    Bunun yanında kıvraklığı ve dengesi, şehir içi kullanımda fazlaca rahatlık sağlıyor. Sanki altınızda 250cc kadar hafif bir motosiklet var.
    Yakıt tüketimi de diğer bir artısı tabi.

Eski olarak sayabileceğim noktalar ise,
    Fren hassasiyetinden beklentim biraz daha yüksekti açıkcası. Ama deneyimli bir kullanıcı için tatminkar yine de.
    Sürücü selesi sizi depoya gereğinden fazla yaklaştırıyor, aşağı doğru eğim açısını azaltsalar ya da biraz daha geriden başlatsalar daha rahat olabilirmiş.
    Bir de gidon biraz biçimsiz ve dar geldi bana. Dar dönüşlerde içeride kalan kol vücuda fazla yaklaşıyor ve kullanım alanını daraltıyor.

Tüm noktalardan ele alındığında ise, artıları eksilerinden fazlasıyla önde olan, gayet keyifli ve tercih edilebilecek mantıklı bir motor bence.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

600F'i sattım ve hem ekonomik oluşu, hem de performans olarak nispeten beni kesebilecek bir motosiklet olması nedeniyle, ciddi ciddi aklımı kurcalamaya başladı bu makina.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster

600F'i sattım ve hem ekonomik oluşu, hem de performans olarak nispeten beni kesebilecek bir motosiklet olması nedeniyle, ciddi ciddi aklımı kurcalamaya başladı bu makina.
    bence çok bile durdu o rahatsız makina...

önceliğin artcın olmalı..artık daha oturaklı daha torklu makinalar almalısın...aklın yolu bir...vallahi yengemin rahatını huzurunu düşünüyorum burada kusura bakma seni değil...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok bile durdu o rahatsız makina...

önceliğin artcın olmalı..artık daha oturaklı daha torklu makinalar almalısın...aklın yolu bir...vallahi yengemin rahatını huzurunu düşünüyorum burada kusura bakma seni değil...
    Bak bu olmadı şimdi Metahandro.

Ben artçım için neler yapıyorum, senin ettiğin lafa bak :

http://www.motosiklet.net/forum/moto...arli-600f.html

Ayrıca öyle rahatsız bir makina da değil 600F, selesi biraz daha sert olması haricinde en az ER6 kadar rahat bile diyebilirim.

Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ER6 benden olumlu notu aldı.

Gaz tepkisi gayet pürüzsüz ve olması gerektiği hassasiyette. Ne kadar çekerseniz o kadar gidiyor. Ani tepkilere anında tepki verebiliyor ve altınızdaki 72 HP'yi sonuna kadar hissedebiliyorsunuz.
    Bunun yanında kıvraklığı ve dengesi, şehir içi kullanımda fazlaca rahatlık sağlıyor. Sanki altınızda 250cc kadar hafif bir motosiklet var.
    Yakıt tüketimi de diğer bir artısı tabi.

Eski olarak sayabileceğim noktalar ise,
    Fren hassasiyetinden beklentim biraz daha yüksekti açıkcası. Ama deneyimli bir kullanıcı için tatminkar yine de.
    Sürücü selesi sizi depoya gereğinden fazla yaklaştırıyor, aşağı doğru eğim açısını azaltsalar ya da biraz daha geriden başlatsalar daha rahat olabilirmiş.
    Bir de gidon biraz biçimsiz ve dar geldi bana. Dar dönüşlerde içeride kalan kol vücuda fazla yaklaşıyor ve kullanım alanını daraltıyor.

Tüm noktalardan ele alındığında ise, artıları eksilerinden fazlasıyla önde olan, gayet keyifli ve tercih edilebilecek mantıklı bir motor bence.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Çok İyi Tespitte Bulunmuşsun Uzun Gezilerde Artçı İçin Pek Konforlu Değil Koltuğu 600f Gibi Bir Performans Beklemiyorsan Kesinlikle Alınası Bir Motor Güçü Ve Torkuda Yabana Atılmayacak Kadar İyidir.Şimdiden Hayırlı Olsun

arkadaslar er6n sol ayak basamağı var orjinal.

Motosikleti
    Yoktur
    buda benim gelinciğim.İlk 650lik kullanmamda gaz koluna alışmam kolay olmadı ve arka frenin disk olmasınada,keyifli bir makina eger değiştirmeyi düşünürsem bu yine kawasaki olur herkese kazasız sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler