Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    biteme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750 R
    Alıntı Di Daktır46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin motorlar ucuz etin yahnisi olmasın sakın..er6 da yağ yakma sorunu olmaz hatta kawanın en sorunsuz motoru er6 şuan fan olayına gelincede hatırladığım kadarı ile kontağı kapatınca doğal olarak fan duruyor..ben her zaman castrol kullanırım filtre ile birlikte 1.9 yazar yağı koyarım 3000km sonra boşaltırım gene aynı miktar çıkıyor yağ yağması falan yok ama motorla takla falan atarsanız belki tahliyeden dışarı atar.........
    ucuz etin yahnisi ne demek yahu : ) çin yapımımı bizimkiler : )

forumda en az 10 kişi yağ yakma problemi olduğunu söylemiş.

bence bu tamamen kullanım tarzı ile ilgili bir sorun. benimki son 10 günde oldu ve son 10 gün gerçekten 8 binden aşşada vites değiştirmedim. bundan kaynaklandığını düşünüyorum.
    trust no one

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ateşleme sorunu

er6n de motor da bugun bı sorunla karsılastım bılgısı olan varsa yardımcı olursa sevınırım. Motor marş yapıyor ama calısmıyor benzın ve bı cok duzenı saglam durumda arkadsın yardımıyla ıtekledık o seklde calıstı ama ondan sonra tekrar aynı sorunla karsılastım bu sefer o taktık de bı ıse yaramadı :s hepınıze sımdıden tesekkurler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:14 ----------

Alıntı biteme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bence bu tamamen kullanım tarzı ile ilgili bir sorun. benimki son 10 günde oldu ve son 10 gün gerçekten 8 binden aşşada vites değiştirmedim. bundan kaynaklandığını düşünüyorum.
    er6n de yag ıle eksıltme problemı bıraz var oda motoru serı ve hızlı kullandıgımızdan kaynaklanıyor 4 bn 5 bın vıtes degısımı yap yagında oynama olmaz ama ben 10 bını gordugum anlar oluor buda ona sebebdır ck zorladıgınızda yag kokusu gelır zaten motordan cok hafıf bı seklde

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ER6 larda; Yağ yakma sorunu yok zaten.

Yalnız; yüksek devirlerde seri kullanımlarda hafif yağ azaltması oluyor...

1 değil 2 değil; onlarca insan belirtiyor bunu.
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bu sohbeti anlamıs degılım yag yakmak ayrı bir sey yag eksıltmek ayrı bırsey bunu anlamak lazım ayrıca yag yakmak bır sorundur ama yag eksıltmek degıl cok buyuk olculerde olmamak kaydıyla her motor yag eksıltebılır
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

biteme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750 R
    benimkisi yakmıyor sanırım eksiltiyorda olabilir. yani egzost umdan siyah duman atmiyr. herhangi bi eksilme belirtisi yok hic bi yerde yag yok. tertemiz heryeri. ama bugun kontrol ettim yarim litre yag eksilmisti. tam yarim litre doldurdum. bakalım çok devirli kullanmicam bakalim ondanmiymis.
    trust no one

hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    son 10 gündür biraz devirli kullanıyorum ve yağım baya düşmüş.

yağ göstergesi full doluydu bugun baktim ki alttaki cizginin oraya gelmiş.

park yerimde falan damlama bilmemne yok kaçak yok.

yakmış sanırım ama bu kadarı normalmidir ?

yeni yağ aldım üstüne ekleyeceğim ama bu durum normalmidir ?
    bende de aynı durum oldu, park yerinde sızdırmayabilir ama devirli kullanınca sızdırıyordur, motorun sağına soluna bakın bir tarafı daha kirli ise çok az miktarda yağ sızdırıyor olabilir. Ben uzun ramalar sonucu devridaimin oradaki contalardan kaçırdığını tespit ettim, hala yaptıramadım haftada 10 günde 1 ekliyerek devam ediyorum.

motorhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6-f
    motorun kaç km de servis ne tutacak burdan bizleride bilgilendirirsen sevinirim. z-moto korkusunu yenmek istiyorum : )
    Arkadaş bugün götürdü Z-Moto'ya, Burak Usta epey ilgilenmiş zaten.

15/50 yağ - 2 litre : 20x2= 40 TL
    yağ filtresi : 30 TL
    İşçilik : 50 TL
    -------------------
    Toplam : 120 TL

Ama dediğim gibi Z-Moto da hakkaten sağına soluna ayar çekmişler. Öyle yağ, yağ filtresi değiştirip göndermiyorlar.

Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler kardeşim bende bumotora merak sardım acaba bu motor hakkında bana bilgi verir misin kullanıcıynışsın zaten aslında fazer ile ern6f ile kararsısız ım fazere ii dyen de var kötü diyen frnlri biraz zayıf miş fazeerin aslında gönlümde kawa var ama öyle bir bilgi sahibi degilim sadece kawa nın 2slndir fazern de4 oldunu biliyorum acaba saglamlık konusunda sürüş zevki olsun güvenlik,ikiciel hangi kararsızım lütfen yarlarınızı bekliyorum.....
    fazerde güzel makina ben er6 yı kullanım rahatlığı selesi en önemliside yakıtı iyi olduğu için tercih ettim hız olarak ortalama fazer240- 260 km bi hızı var er6 nın ise 210-230km arası hızı var bence fazla fark yok artı bakım maliyetleri er6nın konforu süper çok rahat şuan için söylüyorum er6 fazerden data güzel duruyor fiyatta uygun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:17 ----------

honda falan gibi ucuz motor değilki bunlar yağ yaksın kitaba göre harfiyen uyguladım ne yağ yaktı ne problem max 217 km hızlarıda gördüm ne koku vardı ne bi problem hatta yeni kasa er6 alıcam fazer falan hikayemiş...
    er6 demek hayat demek!..

of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    Alıntı Di Daktır46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazerde güzel makina ben er6 yı kullanım rahatlığı selesi en önemliside yakıtı iyi olduğu için tercih ettim hız olarak ortalama fazer240- 260 km bi hızı var er6 nın ise 210-230km arası hızı var bence fazla fark yok artı bakım maliyetleri er6nın konforu süper çok rahat şuan için söylüyorum er6 fazerden data güzel duruyor fiyatta uygun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:17 ----------

honda falan gibi ucuz motor değilki bunlar yağ yaksın kitaba göre harfiyen uyguladım ne yağ yaktı ne problem max 217 km hızlarıda gördüm ne koku vardı ne bi problem hatta yeni kasa er6 alıcam fazer falan hikayemiş...
    Bende er6 f bakıyorum.Ancak er6 bakmamın sebebi yakıtının ekonomik olmasından dolayıdır.Eğer bu motor yakıt olarak fazera yakın olsaydı asla almayı düşünmezdim bile.Çünkü performans olarak bu iki motor KIYASLANAMAZ!!!Görüntüsü kişinin zevklerine göre değişir tabiki.

230 km ile 260 km arasında çok fazla fark olmayabilir ama ivmelenme olayı karşılaştırılamaz bile.Bu da gayet normal biri 2 silindir biri 4 silindir.

Bu arada er6 f ler hoşuma gidiyor.uygun fiyata temiz makine bulursam alacağım inşallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:38 ----------

[QUOTE=biteme;2145368]benimkisi yakmıyor sanırım eksiltiyorda olabilir. yani egzost umdan siyah duman atmiyr. herhangi bi eksilme belirtisi yok hic bi yerde yag yok. tertemiz heryeri. ama bugun kontrol ettim yarim litre yag eksilmisti. tam yarim litre doldurdum. bakalım çok devirli kullanmicam bakalim ondanmiymis.[/QUOT
    Yağ eksiltmenin bu kadar fazla olmaması gerekir.Tüm er6 f lerde var mı bu sorun?
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    er-6 motorları yağ eksiltiyor. kullanım tarzı ve özellikle ilk kullanıcının rodajını nasıl yaptığıyla alakalı olarak erken yada biraz daha geç yağ yakmaya başlayabilir. sıfır km olara alacak arkadaşlar rodajına çok dikkat etmeleri gerekiyor. 50.000 km gibi km lere gelindiğinde yağ yakması normal karşılanıyormuş ama kullanım tarzı ne kadar agresifleşir ve hor kullanmak gibi tabir edeceğimiz şekilde kullanırsa bu yağ yakma sorunu daha alt km lerde başlıyormuş. motor yağ yaktığı zaman normalde egzozdan duman atarak kendini belli eder fakat bu motorlar belli etmiyor. zaten başkada eksilebileceği bi yer yok. tahliyeden atsa zaten okadar yüksek yağ eksiltme durumunda arka tekerleğe yağ bulaştırır, motorun arka tarafları yağ ile dolar ve kendini belli eder. malesef yağ yakma sorunu er-6 larda mevcut ve sorunun giderilmesi gayet masraflı oluyor.

KingoftHeWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    siyah er6n bakıyorum var mı temiz satıcı.

Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    marşa basınca takırtı yapıyor gösterge zayıflıyorsa akü ölmüş demektir...
    er6 demek hayat demek!..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sattığım er-6 dan son kalan kareler

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sattığım er-6 dan son kalan kareler

hadi hayırlı olsun, o kadar da ugrastırdın beni, yok cam yok ayn aparatı yok arka çanta demiri, bakıyom hemende satmışsın

şimdi ne bakıyoruz...
    habe habe

of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er-6 motorları yağ eksiltiyor. kullanım tarzı ve özellikle ilk kullanıcının rodajını nasıl yaptığıyla alakalı olarak erken yada biraz daha geç yağ yakmaya başlayabilir. sıfır km olara alacak arkadaşlar rodajına çok dikkat etmeleri gerekiyor. 50.000 km gibi km lere gelindiğinde yağ yakması normal karşılanıyormuş ama kullanım tarzı ne kadar agresifleşir ve hor kullanmak gibi tabir edeceğimiz şekilde kullanırsa bu yağ yakma sorunu daha alt km lerde başlıyormuş. motor yağ yaktığı zaman normalde egzozdan duman atarak kendini belli eder fakat bu motorlar belli etmiyor. zaten başkada eksilebileceği bi yer yok. tahliyeden atsa zaten okadar yüksek yağ eksiltme durumunda arka tekerleğe yağ bulaştırır, motorun arka tarafları yağ ile dolar ve kendini belli eder. malesef yağ yakma sorunu er-6 larda mevcut ve sorunun giderilmesi gayet masraflı oluyor.
    bu nasıl iştir yahu?650 cc kawasaki makine alacağım ama yağ eksiltmesin diye zorlamayacağım.ben çin malı motoruma bu kadar titiz davranıyordum.Çin malıdır,çabuk dağılmasın diye.kawasakinin belli standartların üstünde olması gerekir diye düşünüyorum.
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı of_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nasıl iştir yahu?650 cc kawasaki makine alacağım ama yağ eksiltmesin diye zorlamayacağım.ben çin malı motoruma bu kadar titiz davranıyordum.Çin malıdır,çabuk dağılmasın diye.kawasakinin belli standartların üstünde olması gerekir diye düşünüyorum.
    1000RR'lar daha da fazla yağ eksiltiyorlar. bazı motorların karakteri budur. "yağ eksiltmesin diye zorlama" demek yanlış olur. Zorla, yağ eksiltirse tamamla. Yağ yakmıyor sanırım. Egzozda bir zerre kurum yok. sadece eksiltiyor. Büyütülecek bir sorun değil. Çinliyle kıyaslamak falan... =)
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlı olsun, o kadar da ugrastırdın beni, yok cam yok ayn aparatı yok arka çanta demiri, bakıyom hemende satmışsın

şimdi ne bakıyoruz...
    Valla uğraştırdık doğrudur, hakkını helal et kardeşim.
    Motoru sattığım günün akşamında motor aldım verdim kaporayı ertesi günde satışını yaptık hemen.
    Şimdi Akropoviçli siyah bir Fazer ım var
    halilom bunu beğendi.

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    yağ seviyesine motor soukken mi bakıyoruz?? motor sıcakken yağlama yaptığından hiç yokmuş gibi gözüküyor sanırım?? yoksa hiç yağ mı yok?? !!!
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yağ Seviyesine; Motor calısmazken ; dik tutularak bakılır...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla uğraştırdık doğrudur, hakkını helal et kardeşim.
    Motoru sattığım günün akşamında motor aldım verdim kaporayı ertesi günde satışını yaptık hemen.
    Şimdi Akropoviçli siyah bir Fazer ım var
    ooo, hayırlı olsun, güle güle kullan, desene gene aynı motorun sahibi olcaz bende bekliyorum motorun satılmasını, satılsın hemen alacağım bir adet fazer...
    habe habe

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler