Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı biteme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günlerdir sahibinden.comn da güzel mantıklı ir ilan ariyorum 1 ay icerisinde er6n alacagim insallah.

ama soyle bir durum varki sadece 2006 ve 2010 model var 2007-2008-2009 neden kimse satmiyor acaba fikri olan varmi ?
    Bahsettiğin yıllarda Z-Moto çok fazla motosiklet satamadı sanıyorum. Bu yüzden ortada pek o yıllara ait motor yok. Kimse Honda Hornet fiyatına ER-6 almak istemezdi tabii.

Şu an euro'nun düşmesi ve Z-Moto'nun biraz fiyat kırması ile ER-6 fiyatları makul seviyeye indi (aslında çok daha makul olması lazım tabii). Bu yüzden 2010 model yılı da çok satabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ER6-N
    merhaba işyerinden arkadaşım dada er6 n var 2006 gümüş 14000 km de.lastikleri yeni değişti daha 500 km olmamıştır, michelin pilot power 2ct. ilgilenen olursa şişlideyiz.
    kawasaki er6-n 2006 siyah

Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaşlar,

Malumunuz Singuala'yı perte ayırdım. Şu aralar ER6'nın abisi olan Z750'ler kafamı çok karıştırıyor. 4 silindir sevmemem dışında beni Z'den alıkoyacak hiçbir kriter bulamıyorum ne olur beni döndürün bu sevdadan. Öyle bir şey söyleyin ki gidip ER6 alayım.

Yahu içimden 2...2...2 silindir diye haykırıyor duygularım. Öte yandan beynim Z...z...Z... diye bastırıyor....

Çıkamaddım işin içinden. Hatta biraz pahalı ama inanılmaz temiz bir N buldum aynı fiyata bir de Z buldum. Aralarında km farkı var biraz. Kafayı yemek üzereyim para bu hafta elime geçecek kısmetse ben hala makina bulamadım içime sinecek. Bulduğum N çok temiz ama açıkcası 11000 2006 model bir ER için çok geliyor. Motoru gördüm benim ayakkabılarım bile o kadar temiz değil. Nerdeyse garajdan hiç çıkmamış. Ama bir de Z var ki canavar...

Siz neden tercih etmiştiniz bu makinayı? Şimdi Z alırsam yanlız takılmam gerekecek yetişemeyecek kimse ondan çekiniyorum bir de... ER candır canandır da nerden geldi bu aldatma isteği bana birden? Biri beni durdursun canım...

Offf... Yardım edin ayrılmayayım bu topikten.
    daha evvelden er 6 f kullanmışsın sanırım. bende bir sürü 600 900 lük 4 silindirden ilk defa 2 silindir er 6 n 500 km sürüş yaptım çok az yakıtı benim kafamı kurcaladı. 4 silindir. hiç bir makinada bu kadar az yakıt bulamazsın emin ol hatta 4 silindir bir motora tek başına binemez hep artcı ile yakıtları öleşirsin

Erudite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Merak eden arkadaşlar için; tek depo ile gidilen yol, seri kullanımda 225 km . . .

Depoyu ilk sarı ışık sürekli yandığında full yaptım ve yine sürekli yandığında 225 km olmuştu.
    Everything goes the way it should...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benzin ısıgı yandığında ne kadar daha gidiyor ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin ısıgı yandığında ne kadar daha gidiyor ?
    kullanıma göre 30-60 km diye tahmin ediyorum

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yani en az 30 KM gideriz Düz yolda sabit ısıkta ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Arkadaşlar henüz yeni aldığım KAWASAKI ER-6N motosikletimi satıyorum. 20 bin Bakımı yeni yapıldı. hiçbir sorunu eksiği kazası olmayan bir makina. Tuncer (forrap) arkadaşımız makinayı çok iyi biliyor. Beraber gidip almıştık. Satış nedeni motosiklet ile ilgili değil tamamen kişisel başka durumdur.
    Verdiğim linkte upload ettiğim makina bana ait....

Tel: 05052352011
    Fiyat: 8750 tl

http://www.motosiklet.net/forum/mt-i...grubu-595.html

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani en az 30 KM gideriz Düz yolda sabit ısıkta ?
    Orta sakinlikte 41 km. Ama son 1 km stop etmiş vaziyette

Ölçtüm ordan biliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:04 ----------

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha evvelden er 6 f kullanmışsın sanırım. bende bir sürü 600 900 lük 4 silindirden ilk defa 2 silindir er 6 n 500 km sürüş yaptım çok az yakıtı benim kafamı kurcaladı. 4 silindir. hiç bir makinada bu kadar az yakıt bulamazsın emin ol hatta 4 silindir bir motora tek başına binemez hep artcı ile yakıtları öleşirsin
    De işte Z 750nin yakıtı da çok uçuk değil. Yani hayvan gibi gazlamazsan.

Uzun yolda ER6 dan az yakıyor bir de o var
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Arkadaşlar son kararımı verdim. Kısmetse Çarşamba günü motorumu alıyorum. Yine ER6-F.

İlk sahibinden. 15000de. Pırıl pırıl. Sadece deposunda minnacık bir eğilme var, öyle darbe falan değil kapı çarpmış. Çizilmemiş bile. Tek derdi bir takım lastik istiyor. Üzerinde hala fabrika çıkışı lastikler var.
    Bu lastiklerle ilgili çok hain planlarım var, en dumanlısından ;)

Michelin en uygun nerden bulabilirim bileniniz var mı?
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    BUZ MOTOR var mıchelın yetkılı satıcısı kabataş 02122520659 bostancı 02163809296 memnun kalırsın sımdıden hayırlı olsun keyıflı surusler...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ Mogli;

Z750 35 Kurus yakıyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Selamlar ben 600cc lik makina düşünüyordum normalde aklımda cbr600f ve hyo gv650 ile gt650r bu 3 modelden biri vardı ama geçen gün kawasaki er6 f yi fark ettim güzel duruyor makina kawasaki zaaten kalitesini kanıtlamış bir makina. ben size bir şey sormak istiyorum. Sanırım 2 silindir 72hp lik bir makina. Uzun yolda kullanananız varmıdır? Türkiye de parçasını kolaylıkla bulabilirmiyiz? Hyosung a göre karşılaştırırsak + ları -leri nelerdir? Yakın bir zamanda motor alıcamda karar veremiyorum hala Yorumlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

NOT: özellikle racing touring naked ya da cruiser aramıyorum o yüzden o farklı segment bu farklı segment açısından yaklaşmazsanız sevinirim. Sadece uzun yolda rahat edebilceğim az yakan ve parça sıkıntısı yaşamıycağım bir makina lazım.

Alıntı Blackvolky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar ben 600cc lik makina düşünüyordum normalde aklımda cbr600f ve hyo gv650 ile gt650r bu 3 modelden biri vardı ama geçen gün kawasaki er6 f yi fark ettim güzel duruyor makina kawasaki zaaten kalitesini kanıtlamış bir makina. ben size bir şey sormak istiyorum. Sanırım 2 silindir 72hp lik bir makina. Uzun yolda kullanananız varmıdır? Türkiye de parçasını kolaylıkla bulabilirmiyiz? Hyosung a göre karşılaştırırsak + ları -leri nelerdir? Yakın bir zamanda motor alıcamda karar veremiyorum hala Yorumlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

NOT: özellikle racing touring naked ya da cruiser aramıyorum o yüzden o farklı segment bu farklı segment açısından yaklaşmazsanız sevinirim. Sadece uzun yolda rahat edebilceğim az yakan ve parça sıkıntısı yaşamıycağım bir makina lazım.
    Ben ER-6n'i (yani çıplak olan versiyonu) ve neredeyse sadece şehiriçi kullanıyorum. ER-6f kullanan ve uzun yola sık çıkan arkadaşlar sana daha iyi bilgi vereceklerdir.

Ama şöyle bir gerçek var ki verdiğin seçenekler arasında, parça konusunda seni en az sıkıntıya sokacak motor CBR600F'tir. Çok popüler bir motor olduğu için yedek parçası, aksesuarı, anlayan ustası, servisi daha boldur. Eğer yatık ve sportif bir sürüş seviyorsan uzun yolda da rahat edersin diye tahmin ediyorum. Ama dik oturacağın bir motor arıyorsan biraz sıkıntı verebilir. Mesela ben hayatta yatık vaziyette uzun yol yapamam. Yakıtı nasıl yakıyor bilemiyorum ama ER-6f'in eline bu konuda su dökülebileceğini sanmam. ER-6'lar gerçekten çok cimri.

GT650R ise uzun yol rahatlığı ve sıkıntısız yedek parça konusunda beklentilerini karşılamayabilir. Supersport gibi rahatsız bir pozisyonu var ayrıca Hyosung'un distribütör problemi nedeniyle yedek parça ve servis konusunda sıkıntı verdiği hep söylenir. Yakıt konusunda da en iyi seçenek olmayabilir.

ER-6f'in öne çıkan kısmı az yakması, çok rahat ve kolay sürüşü olması, görüntüsü, sürüş keyfi. Servis ve parça konusunda Honda kadar yaygın değildir tabii. Ama sorunsuz aletler olduğu için çok sıkıntı yaşayacağını sanmam. 2 silindir olduğu için bazı devir aralıklarında hafif bir titreşimi olabilir. Ama süratliyken neredeyse hiç hissedilmiyor.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben 300-300 600 km lik bir yol yaptım. 300 KM boyunca durmadan gittim. 140-160 km ara ara da 200 üzerine cıktım. Herhangi bir sorun yasamadım

Motor güzel rahat fakat kıcım azcık ağrımıstı oturmaktan

Bir de 75 TL benzin yaktım...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    250cc lik chooper
    gelen yorumlar iyi kafa karıştırıyo önceden para olmazdı motor belliydi şimdi ise tam motor alabilcek imkanm var ne alıcağıma karar veremiyorum :(

Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ne oldu ya daha yeni almıştınız motoru, bir sıkıntı mı oldu merak ettim.
    habe habe

Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Hayır hiç bir sıkıntım yok, hatta düşündüğümden çok daha iyi gayet memnunum fakat motosiklet ile ilgisi olmayan kişisel bir durumdan dolayı. Zaten herhangi bir probleminin olmadığının garantisini veriyorum.

Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Arkadaşlar motosiklet satılmıştır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler