Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı kawasakiboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha makinay dün aldım Siyah rengi tercih ettim sizce lastikleri değiştirimmİ?
    Nedersiniz?
    slm
    Eğer motorunuz 2009 veya 2010 model ise lastiklere dokunmayın zira bu modellerde Dunlop Roadsmart lastikler var. Kullanıcı yorumlarına göre gayet iyi lastikler. Ömrü dolana kadar kullanın. Fakat 2008 ve öncesi bir motor ise ve üzerinde hala Dunlop Sportmax D221'ler varsa değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Sportmax'ler gerçekten de iyi değiller ama eğer çok zorlamam, yağmurda da hiç kullanmam derseniz lastik ömrü bitene kadar idare edebilirsiniz ki bu ömür en fazla 10000 km civarıdır. Daha sonra diş derinliği hala olsa bile lastik fazlaca sertleştiği için kullanmamakta fayda var.

Çeşitli forum sayfalarında ER-6 kullanıcılarının hep orjinal lastiklerden şikayetini ve lastik arayışlarını duyarız ama dışarıda gördüğüm neredeyse tüm ER-6'larda bu lastikler hala takılı. Demek ki lastiğin limiti bilinince kullanılabiliyor. Tabii en doğru kararı siz vereceksiniz. Bütçenize ve kullanım şeklinize göre karar verin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    pırelliden bin kat iyi dunlop lastikler gayet sorunsuz..
    er6 demek hayat demek!..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki er6-n
    Arkadaşlar sarışınımın yağ değişim zamanı geldi.
    Kullandığınız yağ(marka-değer) nedir?

Motosikleti
    KAWASAKİ ERN6
    Arkadaşlar bugun ERN6 mi teslim ALDIM COK ENTERESAN BİR makine yamaha fazerdan sonra bana bir tuhaf geldi ama alışıcagız işallah motor görünüm olarak cok güzel sürüş cok konforlu ve yorumlarda okudugum gibi ekonomik gercekten biraz daha alışım yorumlarımı bildiricem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:05 ----------

bilgiler için teşşekürler motor bu arada 2010

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki er6-n
    Arkadaşlar bugun ERN6 mi teslim ALDIM COK ENTERESAN BİR makine yamaha fazerdan sonra bana bir tuhaf geldi ama alışıcagız işallah motor görünüm olarak cok güzel sürüş cok konforlu ve yorumlarda okudugum gibi ekonomik gercekten biraz daha alışım yorumlarımı bildiricem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:05 ----------

Hayırlı olsun hocam.
    çok kısa bir sürede alışırsınız.
    Bende yeni aldım afacanı
    Kazasız,belasız,korumalı sürüşler.

Not:Önce makinayı tanıyın lütfen...Gereksız hareketlerden ve hızdan şuan için kaçının.

Yeni motorunuz ile keyifli ve kazasız sürüşler dilerim. Ayrıca Fazer'dan sonraki izlenimlerinizi ve kıyaslamalarınızı kullandıkça özelikle paylaşırsanız seviniriz. Sanıyorum ilk izlenimlerinizde farkettiğiniz enteresanlık Fazer'da pek olmadığı söylenen düşük devir torkundan kaynaklanıyor ki bu ER-6n'in aslında en keyifli yanı Belki 4 silindirliler gibi süratli değil ama müthiş verimli 2 silindirli motoruyla çok özel bir motosiklet.

selam arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum....ben aslında chooper cıyım..ama segment değiştirmeye karar verdim...ve uzun araştırmalardan sonra naked motorlarda karar kıldım.. ve iki tane motor arasında kaldım..gerçi çok farklı motorlar ama FZ6n ve ER6n kafamı kurcalayan motorlar..yüksek tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim... konfor yakıt titreşim servis ve 2. el de nasıl olduğu gibi...

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışıyorum.

Ben haftasonları çalışıyorum hafta içi off günüm oluyor.
    Senin motoru stad birahanesinin karşısında gördüm hatta yiğeninmiş motorun başındaki de
    Sanırım bizim bu taraflaradasın sende korkut, biz akşamları 2-3 motor çıkıp istanbul turu atıyoruz hafta sonları iki senedir bana haram
    suat hayırlı olur umarım, ilanı gördüm, nedir kafanda başka bir motor mu var, üstündekileri görünce bi üzüldüm gerçekten, hayırlısı diyelim.
    habe habe

Arkadaşlar merhaba, daha motoru almadım ama aklıma takılan bir konu var.
    ER6 için Çanta demirini nereden, nasıl bulabiliriz? ve fiyatı ortalama ne kadardır?

Kappa'nın 46'lık topcase'ini almayı düşünüyorum. Şu andaki motorumda kullanacağım fakat er6'ya geçersem sanırım çanta demiri gerekecek.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, daha motoru almadım ama aklıma takılan bir konu var.
    ER6 için Çanta demirini nereden, nasıl bulabiliriz? ve fiyatı ortalama ne kadardır?

Kappa'nın 46'lık topcase'ini almayı düşünüyorum. Şu andaki motorumda kullanacağım fakat er6'ya geçersem sanırım çanta demiri gerekecek.
    evet gerekecek, eğer 46 lt kappa alıyorsan alt tablada gerekecek, çünkü orjinal alt tablası er6n demirlerine uymuyor,
    toplamda sana maiyeti çanta hariç 180 tl gibi bir rakam çıkar,
    kappa çanta taşıma demiri 125 tl, http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44969
    tabla da 35 avro idi en son, şimdi ne kadardır bilmiyorum.
    kolay gelsin.
    habe habe

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet gerekecek, eğer 46 lt kappa alıyorsan alt tablada gerekecek, çünkü orjinal alt tablası er6n demirlerine uymuyor,
    toplamda sana maiyeti çanta hariç 180 tl gibi bir rakam çıkar,
    kappa çanta taşıma demiri 125 tl, http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44969
    tabla da 35 avro idi en son, şimdi ne kadardır bilmiyorum.
    kolay gelsin.
    Teşekkür ederim hocam.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suat hayırlı olur umarım, ilanı gördüm, nedir kafanda başka bir motor mu var, üstündekileri görünce bi üzüldüm gerçekten, hayırlısı diyelim.
    Ergin benimki kaşıntı aslında bakma, ben hep enduro motorlara bindim onları sevdim bu cadde bi tesadüf eseri oldu ama bunuda çok sevdim şimdi bi dört silindirli sesli makinaya geçip sonrada caddeye jübile yapıp tekrar enduroyla geçiş yapmak istiyorum.
    Herkes bir gün endurocu olacak

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    slm arkadaslar bende er6 n düşünüyorum tavsiye edermısınız kawasaki markada parca sıkıntısı var dıye duydum dogrumudur???

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Lastik konusunda Michelin'i tek geçerim. Ömrü nispeten kısa Dunlop'a göre ama ondan çok çok daha rahat yatabiliyorsunuz. Dunlop'ta kıçı kolay atıyor sert virajlarda.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    er6n
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar bende er6 n düşünüyorum tavsiye edermısınız kawasaki markada parca sıkıntısı var dıye duydum dogrumudur???
    şuan performans tatminkarlık ekonomi açısından en iyisi rahatlıkla diyebiliriz sanırım sınıfında tek herhangibi sıkıntısıda yok bakımıda ekonomik yakıtıda...
    er6 demek hayat demek!..

motorhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6-f

Er-6f koruma takozu

Arkadaşlar geçtiğimiz hafta 2006 model er6-f aldım. Koruma takozu taktırmak istiyorum. Fiyat durumu nedir acaba? Orijinal veya orijinal olmasa da kaliteli birşey arıyorum.

Teşekkürler.

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı Di Daktır46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan performans tatminkarlık ekonomi açısından en iyisi rahatlıkla diyebiliriz sanırım sınıfında tek herhangibi sıkıntısıda yok bakımıda ekonomik yakıtıda...
    Yedek parçası çok pahalııııı )

sağ arka sinyal 205 TL (sadece sinyal, plakalık falan dahil değil)
    sağ ayaklık 200 TL (sadece ayaklığın ucu, komple takım değil)
    ER-6 F sticker'ı 85 TL (grenaj üzerindeki sticker'lardan biri)
    gidon borusu 260 TL (sadece boru

(işçilik hariç fiyatlardır, euro kuruna bağlı olarak fiyatlar değişebilir)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Japon motorların hepsinin yedek parça fiyatları uçuktur,
    kawasakiye has bişey değil.
    Bırakın japonu Hyosong parçaları bile yüksek fiyatlı ama verdiği zevk aynı değil
    Şu parça bulamama olayıda yanlış bilinen bir bilgi, istediğiniz parça ellerinde yoksa bir hafta içinde getiriyorlar.
    Sadece kawa değil Honda da yamaha da aynı şekilde çalışıyor ellerinde parça yoksa uçakla istetiyorlar.

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon motorların hepsinin yedek parça fiyatları uçuktur,
    kawasakiye has bişey değil.
    Bırakın japonu Hyosong parçaları bile yüksek fiyatlı ama verdiği zevk aynı değil
    Şu parça bulamama olayıda yanlış bilinen bir bilgi, istediğiniz parça ellerinde yoksa bir hafta içinde getiriyorlar.
    Sadece kawa değil Honda da yamaha da aynı şekilde çalışıyor ellerinde parça yoksa uçakla istetiyorlar.
    Belli zaten parçalara gidiş dönüş uçak bileti fiyatlarını da yedirmişler baksana

şaka bi yana parça bulamama sorunu yok gerçekten parayı veren en geç bi hafta sonra (ki o da çok nadir, az bulunan parçalar için geçerli) yedek parçayı alır

Motosikleti
    er6n
    bu şu oluyor evde aslan besleyen etin hesabını yapmaz!..
    er6 demek hayat demek!..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler