Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Çalışıyorum.

Ben haftasonları çalışıyorum hafta içi off günüm oluyor.
    Senin motoru stad birahanesinin karşısında gördüm hatta yiğeninmiş motorun başındaki de
    Sanırım bizim bu taraflaradasın sende korkut, biz akşamları 2-3 motor çıkıp istanbul turu atıyoruz hafta sonları iki senedir bana haram

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışıyorum.

Ben haftasonları çalışıyorum hafta içi off günüm oluyor.
    Senin motoru stad birahanesinin karşısında gördüm hatta yiğeninmiş motorun başındaki de
    Sanırım bizim bu taraflaradasın sende korkut, biz akşamları 2-3 motor çıkıp istanbul turu atıyoruz hafta sonları iki senedir bana haram
    Gültepede oturuyorum işyerim mecidiyeköyde. Sen nerden tam olarak Bir kaç gündür yeğende motosiklet. Pazar günü mangal vardı katılmak istermisin diyecektim.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Alıntı otistik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 6 ay önce almıştım er6f mi..daha yeni bakımı ıvır zıvırı halledilmişti..o zamandan beri seviyeyi kontrol edip çıkarım dışarı..şu aralar benim de filtrelerle beraber bahar bakımında değiştirmem lazım..sana cevap yazıcak arkadaşlardan öğrenicem ben de..merak etme bu günden itibaren cevaplar gelir..umursamadıklarından değil,bilirsin motorcu için haftasonu önemlidir..bugünden itibaren cevaplar gelmeye başlar..
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim kullandığım mobildi.
    benim usta öyle dedi ve onu kullandım başka da kullanmadım.
    Alıntı speirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hem motor yağı hemde zincir yağı olarak valvoline kullanıyorum.
    10w-40 veya 15w-50 yağ koyabilirsin, ben her zaman castrol kullanıyorum,
    bildik tanıdık markalardan vazgeçme
    castrol
    mobil
    repsol
    yamalube bunlar olabilir.

Teşekkürler bir kaç gündür internette kaliteli yağ araştırması yapıyorum. Sizin kullandıklarınızı bilmek benim için çok önemliydi.
    motorex-iphone-castrol-mobil en çok öne çıkanlardı forumlarda...

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Merhabalar,

Sitedeki konuları taramanın yanı sıra bu başlık içinde de her sayfayı tek tek "lastik" kelimesini aratarak gezdim okudum (hatta er6f imi ilk aldığımda yazdığım mesajı da buldum).

Şu spesifik konularda doyurucu bi kanaat elde edemedim. Bakınız:

1- orjinali 160/60/17 olan arka lastiğimi 180/55/17 yapmayı planlıyorum. Bu durumda aracın üzerinde yazan 36psi arka lastik basıncını sabit mi tutacağım yoksa lastik basıncımı nasıl değiştirmem gerekecek?

2- Araştırmalarım beni Pilot Power 2ct, Pilot Road 2ct, Diablo Serileri, Roadtec Z6 ve M3 e yönlendiriyor. Anlaşılacağı üzere 800TL civarı bir miktar gözden çıkarttım. Ve yine anlaşılacağı gibi verdiğim listede super sport lastikleri ile spor/yol lastikleri karışmış vaziyetteler demekki benim aklım karışmış
    Yılda ~4000-5000 Km şehir içi yol yapan benim gibi bir kullanıcı yüksek performans lastiklere mi yönelmeli yoksa yol tiplerinde mi kalmalıyım?

3- 2. soruya cevap veren kimse olursa şayet, tavsiye ettiğiniz kategori içinde hangi lastiği önereceğinizi de söylerseniz çok memnun olurum.

Yardımlarınız için çimdiden teşekkürler, keyifli sürüşler.
    4 tekerleğin konforu, 2 tekerleğin tadı...

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı phar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Sitedeki konuları taramanın yanı sıra bu başlık içinde de her sayfayı tek tek "lastik" kelimesini aratarak gezdim okudum (hatta er6f imi ilk aldığımda yazdığım mesajı da buldum).

Şu spesifik konularda doyurucu bi kanaat elde edemedim. Bakınız:

1- orjinali 160/60/17 olan arka lastiğimi 180/55/17 yapmayı planlıyorum. Bu durumda aracın üzerinde yazan 36psi arka lastik basıncını sabit mi tutacağım yoksa lastik basıncımı nasıl değiştirmem gerekecek?

2- Araştırmalarım beni Pilot Power 2ct, Pilot Road 2ct, Diablo Serileri, Roadtec Z6 ve M3 e yönlendiriyor. Anlaşılacağı üzere 800TL civarı bir miktar gözden çıkarttım. Ve yine anlaşılacağı gibi verdiğim listede super sport lastikleri ile spor/yol lastikleri karışmış vaziyetteler demekki benim aklım karışmış
    Yılda ~4000-5000 Km şehir içi yol yapan benim gibi bir kullanıcı yüksek performans lastiklere mi yönelmeli yoksa yol tiplerinde mi kalmalıyım?

3- 2. soruya cevap veren kimse olursa şayet, tavsiye ettiğiniz kategori içinde hangi lastiği önereceğinizi de söylerseniz çok memnun olurum.

Yardımlarınız için çimdiden teşekkürler, keyifli sürüşler.
    Evet deneyimli arkadaşlar bizi biraz bilgilendirir ve yönlendirirse seviniriz, benim sorum biraz daha basit; 15 gün kadar önce ön lastiğin havası inmişti, benzin alırken şişirdim, bi sonraki hafta benzin alırken gene şişirdim, üçüncü benzin alışımda da "ulan niye iniyo bu meret" derken bi baktım battal boy bi vida tam ortadan girmiş lastiğe

benim hem bu lastik işini halletmem lazım hem de bakımı halletmem lazım, yağı değiştirmem lazım, ççoookk şey yapmam lazım

kısacası c.tesi beni günü elimden tutup iyi bir ustaya götürecek bi arkadaş lazım, çünkü motoru ikinci el aldım ve aldıktan sonra hiçbir bakım yapmadan kullanıyorum hala

iyi üsta ile kötü usta arasındaki farkı bundan önceki motorumda çok iyi görmüştüm, bu yüzden;
    lütfen biri beni iyi bir kawasaki ustası ile tanıştırsın

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gültepede oturuyorum işyerim mecidiyeköyde. Sen nerden tam olarak Bir kaç gündür yeğende motosiklet. Pazar günü mangal vardı katılmak istermisin diyecektim.
    Bende mecidiyeköy merkezdeyim, merkez camiinin yanındayım

Lastik tabanını genişletip yanak kısmını daraltıyor galiba bu verdiğiniz ölçüler neden böyle bişeye ihtiyaç duydunuz açıkcası merak ettim.
    Ben orjinalciyim herşey orjinal olsun isterim.
    Yaptığınız bu değişikliği iyi etüd ettiniz mi motora verebileceği bi zararı yada kısıtladığı herhangi birşeyi var mı? Sonuçta ucuz bir şey değil lastik olmazsa uymazsa değişimi de olmayan bişey.

Lastik seçimi konusu benide ilgilendiriyor bende lastik almak istiyorum ama bir senedir erteliyordum artık zamanı geldiğini düşünüyorum.
    Benim seçimim performans lastiği yerine yol lastiği alıp daha uzun km ler binmek.

Sonuçta makinanın sınırını zorlayacak ne pistimiz var ne de yollarımız benimm zorladığım makinede idare ettiğim orjinal lastik bile bana yeterken performans lastiği çok fazla gelir.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bende mecidiyeköy merkezdeyim, merkez camiinin yanındayım .
    Tanışalım bir gün inşallah.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    benim hem bu lastik işini halletmem lazım hem de bakımı halletmem lazım, yağı değiştirmem lazım, ççoookk şey yapmam lazım

kısacası c.tesi beni günü elimden tutup iyi bir ustaya götürecek bi arkadaş lazım, çünkü motoru ikinci el aldım ve aldıktan sonra hiçbir bakım yapmadan kullanıyorum hala

iyi üsta ile kötü usta arasındaki farkı bundan önceki motorumda çok iyi görmüştüm, bu yüzden;
    [/QUOTE]

sevgili kardeşim.
    bu cumartesi kartal soğanlıktaki kawasaki servise gittim.(Yerini bulamayacağım için bi arkadaşımdan yardım aldım yol için.)

Burak usta var hep duyardım ama tanışmak nasip olmamıştı. Bende motoru yeni aldım ve ilk bakımı yağ ve filtre değişti. suyu eklendi, frenlere bakıldı vesaire.
    Ben bişe demeden zincir boşluğunu aldı usta her yerine baktı.
    Birde iki tekerede bir ilaç koydurdum. Lastik ömrü kadar garantili. Çivi veya benzeri bişe battığında sadece çıkarıp devam ediyorsun. Herkese tavsiye ederim. iki lastiğin ilacı 30tl tuttu.
    Sana tavsiye edebilirim bu servisi.

Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı dragstar72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sevgili kardeşim.
    bu cumartesi kartal soğanlıktaki kawasaki servise gittim.(Yerini bulamayacağım için bi arkadaşımdan yardım aldım yol için.)

Burak usta var hep duyardım ama tanışmak nasip olmamıştı. Bende motoru yeni aldım ve ilk bakımı yağ ve filtre değişti. suyu eklendi, frenlere bakıldı vesaire.
    Ben bişe demeden zincir boşluğunu aldı usta her yerine baktı.
    Birde iki tekerede bir ilaç koydurdum. Lastik ömrü kadar garantili. Çivi veya benzeri bişe battığında sadece çıkarıp devam ediyorsun. Herkese tavsiye ederim. iki lastiğin ilacı 30tl tuttu.
    Sana tavsiye edebilirim bu servisi.[/QUOTE]

Cevabın için tşk ederim dostum, Kartal bana biraz uzak aslına bakarsan ve pek iyi bildiğim biyer değil, e sonuçta bu servis olayı da "aile doktoru" gibi insan her sorunda aynı yere gitmek istiyor bu yüzden pek pratik olmaz kartala gidip gelmek benim için (gazi mh. de oturuyorum)

ama haftasonuna kadar avrupa yakasında bi yer öneren çıkmazsa senden detaylı tarif alıp giderim ya da uyarsa beraber gidelim

bi de yaptırdığın bakım ne kadara mal oldu, her motorun bakımı aynı tutacak diye bişey yok ama fikir olsun diye soruyorum, bi şokla karşılaşmiyim diye

benim vites geçişleri çok kemikli, sizde de var mı bu acaba?

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Bende mecidiyeköy merkezdeyim, merkez camiinin yanındayım

Lastik tabanını genişletip yanak kısmını daraltıyor galiba bu verdiğiniz ölçüler neden böyle bişeye ihtiyaç duydunuz açıkcası merak ettim.
    Ben orjinalciyim herşey orjinal olsun isterim.
    Yaptığınız bu değişikliği iyi etüd ettiniz mi motora verebileceği bi zararı yada kısıtladığı herhangi birşeyi var mı? Sonuçta ucuz bir şey değil lastik olmazsa uymazsa değişimi de olmayan bişey.

Lastik seçimi konusu benide ilgilendiriyor bende lastik almak istiyorum ama bir senedir erteliyordum artık zamanı geldiğini düşünüyorum.
    Benim seçimim performans lastiği yerine yol lastiği alıp daha uzun km ler binmek.

Sonuçta makinanın sınırını zorlayacak ne pistimiz var ne de yollarımız benimm zorladığım makinede idare ettiğim orjinal lastik bile bana yeterken performans lastiği çok fazla gelir.

Lastik tabanını genişletmemin doğrusunu söylemek gerekirse estetik hazdan daha büyük bir sebebi yok. Yani para verip yeni set alıyorken böyle bir değişiklik de yapsam fena olmaz mantığı.

Toplam lastik çapına baktığımızda şimdiki çap ile planladığım çap aynı sayılır dolayısıyla devir başına alınan yol değişmeyecek, yine dolayısıyla benim acizane bilgilerim sorun teşkil etmeyeceği yönünde.

Stil tercihiyle ilgili yorumun için teşekkür ederim. Haksız da değilsin doğrusu. Fakat; eğer ki internetten ulaşılan bilgilerden "lastik motora takıldıktan sonra 2/2.5 sene ömür sürmelidir daha sonra değiştirmekte fayda vardır" önerisini doğru kabul edersek, ben 2 hatta 3 senede 15.000Km civarı yol yaparım. Yani lastik bitmez ama zamanı dolar. Dolayısıyla performans lastiğinin çok yumuşak olmasından ötürü hızlı aşınması benim başıma dert açmaz (tabi teoride). E durum böyle olursa da zaten aralarında fiyat farkı bunca düşükken neden daha yapışkan bir lastik tercih etmeyeyim diye düşündüm...

M3, Diablo, Diablo rosso, Power One, Pilot Power dan birni seçeçeğim sanırım. Bu seçimi hallederim de, 160 dan 180 e geçince şu lastik basıncı değişecek mi aynı mı kalacak bunu öğrensem çok memnun olacağım.

Tekrar teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Genis lastik takarsan Er-6 yi genis lastiklerle gormek isteriz, bi kac resim koyarsin )

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Lastik tabanını genişletmemin doğrusunu söylemek gerekirse estetik hazdan daha büyük bir sebebi yok. Yani para verip yeni set alıyorken böyle bir değişiklik de yapsam fena olmaz mantığı.

Toplam lastik çapına baktığımızda şimdiki çap ile planladığım çap aynı sayılır dolayısıyla devir başına alınan yol değişmeyecek, yine dolayısıyla benim acizane bilgilerim sorun teşkil etmeyeceği yönünde.

Stil tercihiyle ilgili yorumun için teşekkür ederim. Haksız da değilsin doğrusu. Fakat; eğer ki internetten ulaşılan bilgilerden "lastik motora takıldıktan sonra 2/2.5 sene ömür sürmelidir daha sonra değiştirmekte fayda vardır" önerisini doğru kabul edersek, ben 2 hatta 3 senede 15.000Km civarı yol yaparım. Yani lastik bitmez ama zamanı dolar. Dolayısıyla performans lastiğinin çok yumuşak olmasından ötürü hızlı aşınması benim başıma dert açmaz (tabi teoride). E durum böyle olursa da zaten aralarında fiyat farkı bunca düşükken neden daha yapışkan bir lastik tercih etmeyeyim diye düşündüm...

M3, Diablo, Diablo rosso, Power One, Pilot Power dan birni seçeçeğim sanırım. Bu seçimi hallederim de, 160 dan 180 e geçince şu lastik basıncı değişecek mi aynı mı kalacak bunu öğrensem çok memnun olacağım.

Tekrar teşekkürler.
    kardeş er6n veya er6f e bildiğim kadarıyla 180 arka lastik takamazsın , yan tarafları sürter. ben 170 lik düşündüm bi ara ama usta taktırma dedi onunda sürtme şansı var diye vazgeçirmişti beni. benim eski motorda michelin pilot road 2ct vardı , çok iyi lastik tavsiye ederim.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş er6n veya er6f e bildiğim kadarıyla 180 arka lastik takamazsın , yan tarafları sürter. ben 170 lik düşündüm bi ara ama usta taktırma dedi onunda sürtme şansı var diye vazgeçirmişti beni. benim eski motorda michelin pilot road 2ct vardı , çok iyi lastik tavsiye ederim.

Evet bende ustamla konuşabildim bu gün. Kendisi de beni 180 den vaz geçirdi. 170 i sormadım hiç ama onu da lastik aradığım bayiler tavsiye etmedi herkes orijinal taraftarı bu durumda boynum kıldan ince kalacak.
    Road 2ct için bir bayii ağır motorlar için tavsiye ediyoruz sizinki için power 2ct daha uygun dedi.

Böylece 160 alacağım kesinleşti diyebilirim. Seçenekler de şunlara düştü(M3 bulamadım):

Power 2ct, Diablo ve Diablo Rosso

Bu üçü de iyi lastikler şüphesiz. Yine de bunların arasından tavsiye verecek olan varsa memnuniyetle dikkate alırım.

Motosikleti
    KAWASAKİ ERN6
    Arkadaşlar merhaba bende siteye yeni üye oldum ve dün itibariyle GICIR GICIR bir adet ERN 6 KAWASAKİ ALDIM naked motor hastasıyım bu arada Motor cok cok iyi naked için bir tek aynalar sorun görüş mükemmel degil onuda bir şekilde düzelticegiz şu anki fiyat euro 8000 bu ayarda ve kategoride makul fiyat yamahalar daha pahalı nedense , zaten bende fz naked makinamı sattım buna gectim 750 gecicektim( kawasaki) ama vazgectim.
    her kese iyi günler hayırlı seyirler

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı kawasakiboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende siteye yeni üye oldum ve dün itibariyle GICIR GICIR bir adet ERN 6 KAWASAKİ ALDIM naked motor hastasıyım bu arada Motor cok cok iyi naked için bir tek aynalar sorun görüş mükemmel degil onuda bir şekilde düzelticegiz şu anki fiyat euro 8000 bu ayarda ve kategoride makul fiyat yamahalar daha pahalı nedense , zaten bende fz naked makinamı sattım buna gectim 750 gecicektim( kawasaki) ama vazgectim.
    hayırlı olsun, sıfır aldınız galiaba, daha forumda sıfır er6n alan görmemiştik galiba
    habe habe

Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Hayırlı olsun, ne renk aldın?

Motosikleti
    KAWASAKİ ERN6
    Arkadaşlar daha makinay dün aldım Siyah rengi tercih ettim sizce lastikleri değiştirimmİ?
    Nedersiniz?
    slm

Motosikleti
    kawasaki er6f
    lastik sorduğuna göre demek ki sıfır almamışsın..hayırlısı olsun..iyi bir seçim..Allah kaza bela vermesin..resimlerini de bekleriz..
    zaman ile sınırlanan,ne kadar özgür olabilir ki...?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Arkadaşlar daha makinay dün aldım Siyah rengi tercih ettim sizce lastikleri değiştirimmİ?
    Nedersiniz?
    slm
    üzerindeki lastikler nedir, eğer orjinalleri ise değiştir, ama başka bir marka ise tarihine bak dişlerini kontrol et, çatlak varmı kontrol et, ona göre karar ver...
    habe habe

Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Nedersiniz?
    slm
    Paran varsa değiştir bence, benim motorun üzerindekiler orjinal lastikler (bridgestone du yanlış hatırlamıyoram) ama hiç memnun değilim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler