Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    Acaba içinizden birinin başına geldimi benim motorumun egzostunun ucundan ses gelmeye basladı sanki tam agzında bir pul var saga sola deyip titreşimli ses yapıyor gibi egzost patlarmı durup dururken ? Birde ön camdan zırıltı geliyormu sizzinde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kawasaki er6f
    motorunun km si kaç?
    zaman ile sınırlanan,ne kadar özgür olabilir ki...?

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    yardımmm...
    aynı mesajı birkere daha yazıyorum...millet laflıyor ama beni gören yok

arkadaşlar....6 yıldır honda kinetic kullanıyordum...er6f geçiş için çok mu sert olur? yoksa kawa'dan başka bir model tavsiye edebilir misiniz? honda,suzuki,yamaha 250'likleri bile çok pahalı ,resmen er6f parasına bazıları

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardımmm...

arkadaşlar....6 yıldır honda kinetic kullanıyordum...er6f geçiş için çok mu sert olur? yoksa kawa'dan başka bir model tavsiye edebilir misiniz? honda,suzuki,yamaha 250'likleri bile çok pahalı ,resmen er6f parasına bazıları
    gerekli eğitimleri alır ve kendine hakim olursan sorun olmaz zamanla alısırsın ancak kineticten inip er 6 ya binersen alısacagın cok sey olacaktır buda kazaya sebebıyet verir cünkü bu motora gecmeden vites gaz ve manevra hakimiyetini baska bir motorda atman gerekir.
    sonuc olarak kendine güveniyorsan cıkacak masrafları göze alıyosan gecebilirsin yoksa bir süre 125cc kullanabilir ondan sonra gecersin yada gerekli egitimi alıp gecersin karar senin ama er 6 oldukca torklu bir makina gaz acınca anlasılıyor..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Wallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha öncede belirtmiştim. bir arkadaşımın satmamı istediği givi çanta aparatı var. resimleri ekleyeyim dedim. çanta altlığı satılık değil. sadece aparat demirleri satılık. evde inceledim çok temiz. keşke benim er-5 e uysa

bu arada fiyatı belirtmemişim.çanta demirinin fiyatı 100TL dir.
    ilgilenen arkadaşlar site üzerinden pm atabilir. kargo gerekirse titizlikle paketleyeceğimden emin olabilirsiniz.
    BE DEMİR BENİM GSR600 E UYAR MI?? UYARSA BEN ALABİLİRİM
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardımmm...

ne alırsan al sınıf değiştirdiğin için bir süre zorlanacaksın daha önceki sayfalarada çok tartışıldı kendine güveniyosan kendini kaybetmiyosan gayet güzelde kullanırsın hiçbir tehlikeside olmaz er6n piyasada bukadar ucuza giderken gidipte 250 lik 500 lük makinelere bakmaya değmez .
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BE DEMİR BENİM GSR600 E UYAR MI?? UYARSA BEN ALABİLİRİM
    ne yazıkki uymaz abicim, gsr için olanı almalısın.
    cam için de mesaj attım size.
    habe habe

Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne alırsan al sınıf değiştirdiğin için bir süre zorlanacaksın daha önceki sayfalarada çok tartışıldı kendine güveniyosan kendini kaybetmiyosan gayet güzelde kullanırsın hiçbir tehlikeside olmaz er6n piyasada bukadar ucuza giderken gidipte 250 lik 500 lük makinelere bakmaya değmez .
    ilk motor olarak Kawasaki ZXR 250 yi düşünürken bu yazıyı okuduktan sonra ER6N almaya karar verdim Allah'ın izniyle

Motosikleti
    Alıntı Junger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motor olarak Kawasaki ZXR 250 yi düşünürken bu yazıyı okuduktan sonra ER6N almaya karar verdim Allah'ın izniyle
    sen gene dikkatli ol derim ,eğitim alıp acemiliğini ordaki motorlarla at sonra buna gec yoksa er 6 ın egitim motoruna dönmüş olur oda biraz masraflı olur

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    selam arkadaslar ben 2 hafta once er6n aldım 2008 model ancak garantı kıtapcığı ve kullanım klavuzu dıye ufak bı kıtapcık verdı aldıım arkadas genel motorla ılgılı bılgıler var er6 nın spesıfık bır kıtapcığı varmıdır acaba yoksa bumudur cunku bu cok genel herhangı bır motorsıklet ıcın yazılmıs bır kıtapcık...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:52 ----------

honda kinetik kullanan arkadaşım ıcınde kendı fıkrımı soylemek istiyorum bende er6n den once 4 sene asyat1 150cc kullandım ondan sonra dırek er6n e geçtım ... tabiki çok farklı motorlar ancak kullanırken motorun diilde kullanıcının rodaj(alışma) donemınde olduğunu düşünerek yuksek devırlerden kaçınıorum cunku ust devırlerde motor cok yuksek tork uretıyor dusuk devırde tutmak motoru bıraz daha sakin kılıyor ayrıca yağmurda çıkartmamanızı tavsıye ederım kayıp duşmek uzucu olur kotu havalarda akbil aldım bıtane otobusle gıttım gıdıceem yere = )

Motosikleti
    Er6f abs
    Bende geçen hafta ikinci el bir er6 aldım, motor 2009 ama kitapçık aynen seninki gibi garanti ve servis ismi olan küçük birşey ve genel motor bilgisi yazıyor yani er6 lar için spesifik bir yazısı yok. ayrıca burdan diğer arkadaşlara belirmek isterim benim aldığım motor yeni kasa er6f abs, bu tarzdaki ilk motorum daha önceden çin li arkadaşları kullanıyordum buna geçince direk uçak moduna geçmiş gibi oldum , motorla ilgili yorumlarımı daha sonra tekrar bildireceğim...

Motosikleti
    Alıntı METALİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende geçen hafta ikinci el bir er6 aldım, motor 2009 ama kitapçık aynen seninki gibi garanti ve servis ismi olan küçük birşey ve genel motor bilgisi yazıyor yani er6 lar için spesifik bir yazısı yok. ayrıca burdan diğer arkadaşlara belirmek isterim benim aldığım motor yeni kasa er6f abs, bu tarzdaki ilk motorum daha önceden çin li arkadaşları kullanıyordum buna geçince direk uçak moduna geçmiş gibi oldum , motorla ilgili yorumlarımı daha sonra tekrar bildireceğim...
    hayırlı olsun sahibindende bir tane yeşil vardı 15500 tl fıyata onumu aldın yoksa?

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullan.
    Merakla yeni kasanın resimlerini bekliyoruz.
    Şöyle inciğine boncuğuna kadar detaylıca resimleyebilirsen süper olur
    Katalog çekimlerinden ziyade kullanıcılardan resim almak daha çok fikir verici oluyor.

Motosikleti
    Er6f abs
    Ve işte yeni kasa er6f abs kullanıcı yorumları , motor alalı 1 hafta oldu ama henüz sadece iki gün deneyebildim (malum İstanbul yağmurlu) iki gün boyunca ortalama 200 km yapmışımdır, şunu belirtmek isterim ki yapacağım yorumlar tecrübeli bir kullanıcının yapacağı yorumlar olacak , nitekim bu benim 3. motorum. İlki tek silindir 150 cc ikinicisi çift silindir 250 cc .( bu ikiside çin li )

Öncelikle şunu belirtmek isterim eğer bundan öncekiler motor ise bu motor değil, eğer bu motor ise onlar motor değildi 

Uzun zamandır er6f arıyordum ama baktıklarım hep eski kasası idi, sonra gidip sıfırını görünce vay be dedim , kawasaki yapmış ama 21 bin tl fiyatı görünce biraz ürküyorsun.

Ama yinede kendime engelleyemedim ve gittim yeni kasadan aldım ( tabi ikinci el) nerde 21 bin tl para.

İlk hissettiğim duygu inanılmaz bir güc ve performans, diğerlerinin dediği gibi 4 silindir den aşağısı kurtarmaz gibi lafların ne kadar gereksiz olduğunu anladım , bence motorda 2 silindir her zaman alternatif olmalıdır ( 4 silindir ağırlık ve yakıt sarfiyatından başka bir farkı yok , belki ses durumu değişik olabilir ama) ben yine doğru bir kara verdiğimi anladım çünkü 72 beygir herkesi tatmin edebilir güçte …. Neyse devam edelim öncelikle motorun tipi on numara arkası çok güzel yeni tip ledli lambalar çok havalı , ama asıl ön tarafı görünce içinizden geçiyorsunuz , bence son iki yılda çıkan en güzel japon diyebilirim, adamlar çizmiş yani…ve işde motorun en havalı yeri , ön gösterge , çoğu lüx arabada bile olmayan türden, büyük kırmızı renkli ver her detay digital olarak karşında( akşamları çok havalı oluyor)
    Şuan en fazla 130 km hız yaptım ve ortalama onuda 2-3 saniye de falan gördü alan kişi 200 yaptım diyor ve bence kesinlike yapar. motorda abs olması çok acayip ani fren yapınca aynı araba gibi ayağınızın altındaki taktaktak vuruyor size,herkes belki titreşim mevzusunu soracak ama hiç titreşim hissetmedim , hemdüşük vitesde hem yüksek vitesde , yani Japonlar bunuda çözmüş, vites konusuna gelince 6 vites olması çok enteresa. 12345 atıyorsun sonra vay anasını bi tane daha var diyorsun, yani çok süper oluyor. Malum benim öncekiler 5 vitesdi.
    Şuan anlatacaklarım bunlar … daha sonra belki devam edebilirim. çoğu arkadaş fiyatı merak edecektir ama onu buradan yazmak istemem o bende gizli kalsın.amam bence sıfırına bile 21 tl verilir.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Ve işte yeni kasa er6f abs kullanıcı yorumları , motor alalı 1 hafta oldu ama henüz sadece iki gün deneyebildim (malum İstanbul yağmurlu) iki gün boyunca ortalama 200 km yapmışımdır, şunu belirtmek isterim ki yapacağım yorumlar tecrübeli bir kullanıcının yapacağı yorumlar olacak , nitekim bu benim 3. motorum. İlki tek silindir 150 cc ikinicisi çift silindir 250 cc .( bu ikiside çin li )

Öncelikle şunu belirtmek isterim eğer bundan öncekiler motor ise bu motor değil, eğer bu motor ise onlar motor değildi 

Uzun zamandır er6f arıyordum ama baktıklarım hep eski kasası idi, sonra gidip sıfırını görünce vay be dedim , kawasaki yapmış ama 21 bin tl fiyatı görünce biraz ürküyorsun.

Ama yinede kendime engelleyemedim ve gittim yeni kasadan aldım ( tabi ikinci el) nerde 21 bin tl para.

İlk hissettiğim duygu inanılmaz bir güc ve performans, diğerlerinin dediği gibi 4 silindir den aşağısı kurtarmaz gibi lafların ne kadar gereksiz olduğunu anladım , bence motorda 2 silindir her zaman alternatif olmalıdır ( 4 silindir ağırlık ve yakıt sarfiyatından başka bir farkı yok , belki ses durumu değişik olabilir ama) ben yine doğru bir kara verdiğimi anladım çünkü 72 beygir herkesi tatmin edebilir güçte …. Neyse devam edelim öncelikle motorun tipi on numara arkası çok güzel yeni tip ledli lambalar çok havalı , ama asıl ön tarafı görünce içinizden geçiyorsunuz , bence son iki yılda çıkan en güzel japon diyebilirim, adamlar çizmiş yani…ve işde motorun en havalı yeri , ön gösterge , çoğu lüx arabada bile olmayan türden, büyük kırmızı renkli ver her detay digital olarak karşında( akşamları çok havalı oluyor)
    Şuan en fazla 130 km hız yaptım ve ortalama onuda 2-3 saniye de falan gördü alan kişi 200 yaptım diyor ve bence kesinlike yapar. motorda abs olması çok acayip ani fren yapınca aynı araba gibi ayağınızın altındaki taktaktak vuruyor size,herkes belki titreşim mevzusunu soracak ama hiç titreşim hissetmedim , hemdüşük vitesde hem yüksek vitesde , yani Japonlar bunuda çözmüş, vites konusuna gelince 6 vites olması çok enteresa. 12345 atıyorsun sonra vay anasını bi tane daha var diyorsun, yani çok süper oluyor. Malum benim öncekiler 5 vitesdi.
    Şuan anlatacaklarım bunlar … daha sonra belki devam edebilirim. çoğu arkadaş fiyatı merak edecektir ama onu buradan yazmak istemem o bende gizli kalsın.amam bence sıfırına bile 21 tl verilir.
    hayırlı olsun güle güle kullan, resimleri merakla bekliyoruz,
    yanlız birşey demeden geçemiyeceğim, 2-3 saniyede 130 çıkmaz onu baştan diyim, 8-9 sn sürer oda gerçekten iyi bir kalkışla ...
    habe habe

Motosikleti
    bu motorun 0100 km 4.6 saniye, yaklasık 7-8 sanıyedede o hıza anca cıkar sanırsam ,yalnız bir motorda iyi bir kalkış nasıl yapılır bu değerler nasıl yakalanır çok bir fikrim yok.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Metali bir soru , orjinal lastikleri nedir acaba motosikletin. hala dunlop koymaya devam ediyorlar mı?
    habe habe

Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..er6 aşkı son sürat devam ediyor...
    er6 demek hayat demek!..

Motosikleti
    Er6f abs
    Yeni kasa lastikler Bridgestone , hız konusuna gelince o surate o kadar hızlı çıktıki bana 3 sn. gibi geldi ama yanılmışda olabilirim , bir dahaki sefere kesin hesaplayıp öle bilgi veririm.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Yeni kasa lastikler Bridgestone , hız konusuna gelince o surate o kadar hızlı çıktıki bana 3 sn. gibi geldi ama yanılmışda olabilirim , bir dahaki sefere kesin hesaplayıp öle bilgi veririm.
    hesaplamana gerek yok hesaplanmışları var, er6 için 0 100 ü en koşullarda 4.6 sn dir fabrika verisi
    habe habe

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler