Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun, böyle olayları hiç sallamıyacaksın yoksa hep kendini tehlikeye atarsın, bende çok sinirlenirim ama artık hiç umursamıyorum, yoksa bişi olcak bana, tekrardan geçmiş olsun.

Hayırlı olsun da diyelim, motoru da vermişiz, sende benim durumuma düştün şu an, ne alacağım acaba , işin zor baştan diyim, seçilmiyo bi türlü.
    abi valla evin önünde her marşa basışımda kendi kendime "bugün sinirlenmek yok" diyorum. Ama en fazla 5 km gidebiliyorum sinirlenmeden sahiden zor çıldırmadan motor kullanmak...

motor seçme işine gelince benim aklımda gsr 600 var. z 750 de çok istiyorum ama artçı rahatı yüzünden maalesef çok zor benim için. Listede fazer da var ama iyi bi motor değilmiş gibi geliyo bana fazer.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:08 PM ----------

Alıntı Di Daktır46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyleleri denk geldimi takın emaneti basın gidin..bişi olmaz..
    hiç medenice değil
    şaka bi yana medeni olmakla falan işim olmaz artık. Özellikle böle kansızlara karşı.
    Ceza almayacağımı, yakalanmayacağımı bilsem tek geçerim bu yöntemi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Maalesef 9.000 EU'm yok

Yenisini alamam, 2006-2007 düşünüyorum.

Aslında aklım çok karışık, Honda NT 700 Deauville'de hoşuma gidiyor ancak 270 Kg olması korkutuyor.CBR 600F'ler güzel, ama, motor, üretimi durunca kıymete bindi, malına göre pahalı oldu.

ER6 F'in fiyatı ve görüntüsü hoşuma gitti.

Motosikleti
    er6
    Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam.

Önce kendimi anlatayım sonra, sorumu sorayım;

36 yaşındayım. 12-13 yaşlarındayken Mobylette ile motor kullanmayı öğrendim, 17 yaşındayken HYDRO-51'im vardı.Sonra motoru bıraktım...Ta ki, 2008 yılına kadar.2008 Ağustos'ta scooter aldım, 2009 Mart'ta Hyosung GT 250 R'ye geçtim.

7 Aydır Hyosung GT 250 R kullanıyorum, grup sürüşlerine de katıldım, yaklaşık 10.000 km oldu.

Soruma geleyim;

Ben, grup gezilerini ve uzun yol sürüşlerini çok seviyorum, ancak, GT 250 R bu işlere uygun değil.

Kawa ER6 F almamı tavsiye eder misiniz?

Parça ve tamir fiyatlarını sormuyorum, nasıl olsa tüm motorların parçaları pahalı, tamirleri pahalı.

Artık bir er6 kullanıcısı değilim, o yüzden daha objektif bakabiliyorum. Malum kimse motorunu kötülemez. Benim motorla ilgili memnun olmadığım tek nokta "grenaj zırıltısı"ydı. Onun dışında en ufak bi problemim olmadı er6'ımla. uzun yolda 3.7 yakan, 220 km hıza ulaşabilen virajı mükemmel bir motordan daha ne istenebilir ki... Bu fiyata bu motoru tek geçerim kesinlikle... Uzun yolda iki kişi bütün yaz boyunca tepe tepe kullandık, rutin bakımları dışında gık demedi...

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık bir er6 kullanıcısı değilim, o yüzden daha objektif bakabiliyorum. Malum kimse motorunu kötülemez. Benim motorla ilgili memnun olmadığım tek nokta "grenaj zırıltısı"ydı. Onun dışında en ufak bi problemim olmadı er6'ımla. uzun yolda 3.7 yakan, 220 km hıza ulaşabilen virajı mükemmel bir motordan daha ne istenebilir ki... Bu fiyata bu motoru tek geçerim kesinlikle... Uzun yolda iki kişi bütün yaz boyunca tepe tepe kullandık, rutin bakımları dışında gık demedi...
    yeni alan arkadaşdada diyeceğini zannetmiyorum
    habe habe

Motosikleti
    er6
    yeni alan arkadaşdada diyeceğini zannetmiyorum
    aynen bence de rutin bakımlar yapıldıktan sonra sorun kesinlikle çıkarmaz bu makine...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Merhabalar.

ER6F-N benimde çok beğendiğim iki model. Kısmetse birinden birine sahip olacağım. Birkaç yerde daha duydum şu "grenaj zırıltısı" olayını. Bu yüksek devirlerde ortaya çıkan bir olay mıdır ? Ve nasıl önlenebilir ?

Şimdiden teşekkürler
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    er6
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

ER6F-N benimde çok beğendiğim iki model. Kısmetse birinden birine sahip olacağım. Birkaç yerde daha duydum şu "grenaj zırıltısı" olayını. Bu yüksek devirlerde ortaya çıkan bir olay mıdır ? Ve nasıl önlenebilir ?

Şimdiden teşekkürler
    Yüksek devirde değil 4-5 bin devirler civarında ortaya çıkıyor. Çift taraflı bantlarla biraz azalsa da tamamen önüne geçilmiyor. her zaman söylediğim gibi motorun tek problemi bu...

motorlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 2006

orta sehpa ve cam

herkese merhabalar ,

Ben 2-3 ay önce şanslı biri olarak er-6n' me kavuştum.
    Tek başıma olduğumdan zincir yağlamada sıkıntı çekiyorum bu nedenle orta sehpa almak istiyorum ancak z-moto orjinl fiyatlarına yaklaşmak mümkün değil.

Orta sehpa taktıran veye nerden nasıl uygun birtane edineceğimi bilen arkadaşların yardımını rica ederim.

Ayrıca 90 dan sonra rüzgar bayağı kendisini hissettiriyor. İstediğim zaman söküp akabileceğim bir öncam işe yararmı ? kullananlar var ise ayn şekilde nerde nasıl taktırabilirim acaba ?

son olarak , er-6f/n kullanıcıları hiç buluşmuyormu ? kullanıcısı olanlardan bir iki püf noktayı öğrenmek isterim... Şimdilik sadece yağ göstergesi nerde onu biliyorum

Sevgiler
    1. öncelik :Güvenli,dikkatli , henüz motor kullanmayanlara örnek sürüş
    2.öncelik : eğlen,keyif al, sürekli yap
    3. öncelik : asla sevdiklerini unutma !

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bende 2007 model bir tane buldum. Cbf ile takas düşünürmüsün soruma olumlu yanıt verdi. Büyüklerle bir konuşup kısmetse yakın zamanda bende aranıza katılıyorum

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    Alıntı motorlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar ,

Tek başıma olduğumdan zincir yağlamada sıkıntı çekiyorum bu nedenle orta sehpa almak istiyorum ancak z-moto orjinl fiyatlarına yaklaşmak mümkün değil.

Orta sehpa taktıran veye nerden nasıl uygun birtane edineceğimi bilen arkadaşların yardımını rica ederim.

Ayrıca 90 dan sonra rüzgar bayağı kendisini hissettiriyor. İstediğim zaman söküp akabileceğim bir öncam işe yararmı ? kullananlar var ise ayn şekilde nerde nasıl taktırabilirim acaba ?

son olarak , er-6f/n kullanıcıları hiç buluşmuyormu ? kullanıcısı olanlardan bir iki püf noktayı öğrenmek isterim... Şimdilik sadece yağ göstergesi nerde onu biliyorum

Sevgiler

cam işini ben de merak ediyorum. benim sorun seneye olası çıkacağım uzun yol. benim rüzgar rahatsızlığı 130 km/sa ten sonra. oyüzden şehir içinde bir sorun yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:41 PM ----------

Bende 2007 model bir tane buldum. Cbf ile takas düşünürmüsün soruma olumlu yanıt verdi. Büyüklerle bir konuşup kısmetse yakın zamanda bende aranıza katılıyorum
    ben ne cbf ten sonra er6 ma kavuşmuştum. en kısa zamanda sen de er6 nı alırsın inşallah.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı fatihhoca81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ne cbf ten sonra er6 ma kavuşmuştum. en kısa zamanda sen de er6 nı alırsın inşallah.
    İnşallah N 'inde gönlümde ayrı bir yeri olduğunu söylemeliyim.

lejyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SkyGo 250-4
    Henüz süküp takmaya kıyamıyorum ama bu zırıltı olayı uygun contalar ile yokedilebilir bence. bundan önce 250 lik çinlim vardı(hala var gerçi) ondaki sesleri ve titreşimi(bir nebzede olsa) bile kadosanda contacıdan özel conta kestirerek( envai çeşidi var) önleyebilmiştim.

Birde arkadaşlar bu makinede silindirler aynı anda mı basıyor. Makinenin torku çok yüksek olduğu için ancak öyle olabilir diye düşünüyorumda.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı motorlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar ,

Sevgiler
    Öncelikle aramıza hoşgeldin, motorun da hayırlı olsun.

Sorunsuz motor almışsın hala sorun ettiğin şeyler var
    Getir biz yağlarız zincirini yan sehpa üzerinede kaldırırız, lifte de kaldırırız.
    Bizim motorlara orta sehpa olmuyor z motor sana ne fiyatı verdi bilmiyorum.
    Sana olacakları söyliyim bir adet lift alıyorsun arka tekeri kaldırıp güzelce jant temizliğinide yapıyorsun yağlamanıda hemde şekil duruyor.

Camda orjinal almanı tavsiye ederim hem şık duruyor hemde faydalı sökmek dahi istemezsin.
    Birde buluşma sormuşsun sana iki adres vereyim.
    www.er6turkiye.org
    www.kawasakiturkiye.net

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    herkese selamlar, yeni alanlara hayırlı olsunlar efenim, bi kaç önerim olcek tek başına zincir yağlayamıyan arkadaşlara, şu ana kadar gördüğüm en pratik çözüm 3 sn içinde arka teker havada ve sizin elleriniz boşta
    resim budur,
    bulamadım bende en iyisimi video koyayım dedim

http://www.youtube.com/watch?v=mJgTF16a-h0 bu da koyamadıysam linki

bu da satın alabileceğiniz link ebayde yanlız, ama bunun gelmesinde bi sıkıntı olmaz direk eve gelir.
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Porta...Q5fAccessories
    buyrun burdan yakın.

Ön cam konusunda er6n için eğer isteyen olursa elimde eski motorumdan kalan givi ön cam vardır, gerçekten çok rahat etmiştim, almak isteyen olursa onu da bütün aparatları ile birlikte gönderebilirim güzel bir fiyata. sıfırının fiyatı aparatı ile birlikte 115 avro civarı link de burada
    http://www.motorturk.com.tr/givi_kaw...uring_cam.html
    ben 150 tl ye vericem çok temiz ve çizik yok derler ya ondan işte
    isteyen olursa hemen gönderbilirim
    kolay gelsin...
    habe habe

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    arkadaşlar....6 yıldır honda kinetic kullanıyordum...er6f geçiş için çok mu sert olur? yoksa kawa'dan başka bir model tavsiye edebilir misiniz? honda,suzuki,yamaha 250'likleri bile çok pahalı ,resmen er6f parasına bazıları

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    herkese selamlar, yeni alanlara hayırlı olsunlar efenim, bi kaç önerim olcek tek başına zincir yağlayamıyan arkadaşlara, şu ana kadar gördüğüm en pratik çözüm 3 sn içinde arka teker havada ve sizin elleriniz boşta
    resim budur,
    bulamadım bende en iyisimi video koyayım dedim

http://www.youtube.com/watch?v=mJgTF16a-h0 bu da koyamadıysam linki

bu da satın alabileceğiniz link ebayde yanlız, ama bunun gelmesinde bi sıkıntı olmaz direk eve gelir.
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Porta...Q5fAccessories
    buyrun burdan yakın.

Ön cam konusunda er6n için eğer isteyen olursa elimde eski motorumdan kalan givi ön cam vardır, gerçekten çok rahat etmiştim, almak isteyen olursa onu da bütün aparatları ile birlikte gönderebilirim güzel bir fiyata. sıfırının fiyatı aparatı ile birlikte 115 avro civarı link de burada
    http://www.motorturk.com.tr/givi_kaw...uring_cam.html
    ben 150 tl ye vericem çok temiz ve çizik yok derler ya ondan işte
    isteyen olursa hemen gönderbilirim
    kolay gelsin...
    bu arada benim camın resmi de budur

habe habe

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yahu ergin el kadar alete o kadar para verilir mi?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ergin el kadar alete o kadar para verilir mi?

heheh, buda çok iyimiş, valla tebriks, gerektiği zaman çekiç niyetine de kullanabiliriz dimi
    habe habe

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Selamlar bugun ışıklarda beklerken yanımdaki bir motorcunun zincirin aşırı tiriyor şeklinde uyarmasıyla artık debryaj balatalarını yenileme zamanı geldi mi diye düşünmeye başladım.beklerken boşa attığımda titreme tamamen kesiliyor 1 e atıp debryajı sıktığımda ise titremeye başlıyor ençok gevşek olduğu için zincir titriyor ama motorun genelindede bi titreme var sorun gerçekten debryaj balatası mıdır yoksa başka birşey midir değiştrien varsa kaça değiştirdi aceba ?
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5

givi çanta aparatı

daha öncede belirtmiştim. bir arkadaşımın satmamı istediği givi çanta aparatı var. resimleri ekleyeyim dedim. çanta altlığı satılık değil. sadece aparat demirleri satılık. evde inceledim çok temiz. keşke benim er-5 e uysa

bu arada fiyatı belirtmemişim.çanta demirinin fiyatı 100TL dir.
    ilgilenen arkadaşlar site üzerinden pm atabilir. kargo gerekirse titizlikle paketleyeceğimden emin olabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler