Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    benim fikrim er6n den başlangıç motoru olur ama bilinmesi gereken tehlike ve masraf çıkarabilecek bir motordur.ilk başladığın günler hata yapma ihtimalin fazla düşebilir yada çarpabilrsin maddi ve piskolojik olarak bunları kaldırabilceksen bunlara biraz güven ve yetenekte eklersen bide üstüne eğitim alırsan gayet güzel olur.ben kendi tecrübelerimden küçük motor kullanmanın trafik ve birtakım püf noktalar dışında büyük motora bir katkı sağladığını düşünmüyorum.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800
    Selamlar,

Buda benim makine ; 15956918

Saygılar
    Özgür
    CHOPPER "V" OLMALI

Zealist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner Sp 180
    fatihhoca81 ve sametrix vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

Başlangıç motoru olur konusunda hemfikiriz sanırım ..yani belirli bir eğitim sonrasında ve içindeki sese dur deme mekanizmasıyla ortada sorun kalmıyor gibi görünüyor (irademin farkındayım) .. düşük cc motosiklet alıp sonra değiştirme gibi bir şansım yok malesef , 2 sene gibi uzun bir zaman diliminde kullanacağım bu motoru ama mt-03 ile er 6n arasında gidip geliyorum ..forumda tam kapsamlı bir kıyasalama yazısı bulamadım malesef.

ek bir soru olarak bu eğitimden kasıt nedir acaba ? yani sürücü kursunda verilen 5-6 derslik eğitim değildir sanırım ..özel bir öğretmen tutmanın maliyeti ne kadardır ve kaç ders sonrasında tam anlamıyla tecrübe kazanmış olabilir bir insan? ayrıca bu tür başvuruları antalya'da nerede yapabilirim bilgisi olan var mı ? bu konuda da bilgi verirseniz çok makbule geçecektir (forumda devamlı araştırma yapıyorum hazırcı değilim ama bu konuda bir yazı bulamadım malesef )
    where is my mind ?

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    mt03 benimde er6 dan önce araştırdığım bir makineydi mt03 tam bir şehiriçi eğlencesi ama son sürati düşük 170 km civarı olması lazım tek silindir olmasıda uzun yolculuklarda daha fazla yorgunluk demek er6 ise 220 km hıza çıkabiliyor ve önceki sayfaları okursan birçoğumuzun sadece benzin almak içind durup km lerce yol yaptığını görürüsün yani çok ekonomik yeterince hızlı ve her yola gelen bir makine ayrıca mt03 fiyatına aksesuarı bol abs li bir er6 bulabilirsin.İstanbulda eğitim veren çok yer var ama antalyada durum nedir bilemiyorum ama eğitimler uzun sürmez çoğu 1 yada 2 haftasonu sürer hatta özel ders alarak 1 günde bile baya mesafe kat edebilirsin tabi yine herşey bu işe ayırdığın bütçe ile iligli maalesef.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Zealist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatihhoca81 ve sametrix vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

Başlangıç motoru olur konusunda hemfikiriz sanırım ..yani belirli bir eğitim sonrasında ve içindeki sese dur deme mekanizmasıyla ortada sorun kalmıyor gibi görünüyor (irademin farkındayım) .. düşük cc motosiklet alıp sonra değiştirme gibi bir şansım yok malesef , 2 sene gibi uzun bir zaman diliminde kullanacağım bu motoru ama mt-03 ile er 6n arasında gidip geliyorum ..forumda tam kapsamlı bir kıyasalama yazısı bulamadım malesef.

ek bir soru olarak bu eğitimden kasıt nedir acaba ? yani sürücü kursunda verilen 5-6 derslik eğitim değildir sanırım ..özel bir öğretmen tutmanın maliyeti ne kadardır ve kaç ders sonrasında tam anlamıyla tecrübe kazanmış olabilir bir insan? ayrıca bu tür başvuruları antalya'da nerede yapabilirim bilgisi olan var mı ? bu konuda da bilgi verirseniz çok makbule geçecektir (forumda devamlı araştırma yapıyorum hazırcı değilim ama bu konuda bir yazı bulamadım malesef )
    Başta Honda olmak üzere, farklı Güvenli Sürüş Eğitim veren yerler var. Orada geçirilecek bir hafta sonu (bence) hayat kurtarabilir.

Motosiklet konusunda özel ders almadım ama, belli bir aşamaya geldikten sonra (3.000-5.000 km) eğer eksiğin ya da yanlışın varsa büyük katkısı olacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    Gilera Runner Sp 180
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başta Honda olmak üzere, farklı Güvenli Sürüş Eğitim veren yerler var. Orada geçirilecek bir hafta sonu (bence) hayat kurtarabilir.

Motosiklet konusunda özel ders almadım ama, belli bir aşamaya geldikten sonra (3.000-5.000 km) eğer eksiğin ya da yanlışın varsa büyük katkısı olacağını düşünüyorum.
    Ben de aynı düşüncedeyim sizinle , iyi bir eğitim sonrası çıkılmalı trafiğe bu sadece büyük cc motosikletler için geçerli değil..yani kendimizi düşünmüyorsak bile yolda eşi dostu sevenleri olan insanları düşünmeliyiz bir yerde cevap için teşekkür ederim .

sametrix,MT-03 dediğiniz gibi şehir içi ulaşım için çok güzel bir alternatif -ki ben zaten şehir içi kullanıma uygun bir motosiklet arayışındayım ama ilerleyen zamanlarda çok nadir olarak 200 km lik mesafeleri de aşabilirim düşüncesindeyim.. hız konusunda da yeni başlayan bir sürücü için 170 km gereğinden birkaç kat fazla gelir düşüncesindeyim ama ilerleyen zamanlarda tecrübe ve gençliğin verdiği haz ile ister istemez adrenalin arayabilirim.. bundan ileri geliyor zaten yüksek cc seçimim ..

yardımlarınız için çok sağolun
    where is my mind ?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    zealist, mersin sana yakın. al gel motorunu sana mersin de 1 hafta kişisel ders vereyim. ücretsiz...
    elimden geleni de yaparım fazlasıyla. emin ol...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Gilera Runner Sp 180
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zealist, mersin sana yakın. al gel motorunu sana mersin de 1 hafta kişisel ders vereyim. ücretsiz...
    elimden geleni de yaparım fazlasıyla. emin ol...
    Sizin gibi insanlarla tanışmak eminim bana çok şey kazandıracaktır .. elinizden geleni yapacağınızdan da hiç şüphem yok açıkcası ..teklifiniz için çok teşekkür ederim motosikletimi alınca eğitim için ilk işim yanınıza gelmek olacak sanırım ayrıca tantuni yemeyeli uzun zaman olmuştu çok isabet bir tekif aldım açıkcası
    where is my mind ?

Motosikleti
    Sizin gibi insanlarla tanışmak eminim bana çok şey kazandıracaktır .. elinizden geleni yapacağınızdan da hiç şüphem yok açıkcası ..teklifiniz için çok teşekkür ederim motosikletimi alınca eğitim için ilk işim yanınıza gelmek olacak sanırım ayrıca tantuni yemeyeli uzun zaman olmuştu çok isabet bir tekif aldım açıkcası
    başımın üstünde yerin var. 3 sene önce ordan bir arkadaşla böyle yazışırken abi ben bir hyosung alıp geleyim dedi. ben de al gel birer çay içelim mersinde dedim. alıp gelmişti akşama doğru. hiç unutmam ( şaka değil )
    çık gel, beklerim. hem en çok yapmayı sevdiğim yol mersin-antalya arasıdır.
    şu sıralarda da sahibinden.com da bir suzuli var sisin ordan bir galeride. teklif yazdım, cevap gelsin de bakalım belki oralarda olurum yakın zamanda...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende tantuni yemeye gelebilir miyim?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tantuni yemeye gelebilir miyim?
    vay kardeşim, sen iste ben oraya göndereyim...
    ne zaman istersen

ya da dur yaa, ben gelip orda birkaç ay kalayım , tantuni yapmasını öğrenip sana yapayım
    söz ver yiyeceğine

Motosikleti
    Gilera Runner Sp 180
    başımın üstünde yerin var. 3 sene önce ordan bir arkadaşla böyle yazışırken abi ben bir hyosung alıp geleyim dedi. ben de al gel birer çay içelim mersinde dedim. alıp gelmişti akşama doğru. hiç unutmam ( şaka değil )
    çık gel, beklerim. hem en çok yapmayı sevdiğim yol mersin-antalya arasıdır.
    şu sıralarda da sahibinden.com da bir suzuli var sisin ordan bir galeride. teklif yazdım, cevap gelsin de bakalım belki oralarda olurum yakın zamanda...
    iş netleşince haberim olsun beklerim çay molasına kaçarın yok
    where is my mind ?

Motosikleti
    iş netleşince haberim olsun beklerim çay molasına kaçarın yok
    ağustos 10-15 arası oradaydım zaten, keşke daha evvel gelydin buralara...
    ayrıca bir çay ile yırtamazsın, haberin olsun ;)

Motosikleti
    Gilera Runner Sp 180
    ağustos 10-15 arası oradaydım zaten, keşke daha evvel gelydin buralara...
    ayrıca bir çay ile yırtamazsın, haberin olsun ;)
    lafın gelişi canım o yağla balla beslicem seni ben ..işin ucunda tantuni var kaçırır mıyım seni hiç
    where is my mind ?

Motosikleti
    lafın gelişi canım o yağla balla beslicem seni ben ..işin ucunda tantuni var kaçırır mıyım seni hiç
    sen bir an önce motorunu al da gel hadi. üste kalan paranın hepsiyle tantuni yeriz

Motosikleti
    Gilera Runner Sp 180

sen bir an önce motorunu al da gel hadi. üste kalan paranın hepsiyle tantuni yeriz
    tamam hocam pes ediyorum bendensin her iki şekilde de lafı mı olur
    where is my mind ?

Motosikleti
    tamam hocam pes ediyorum bendensin her iki şekilde de lafı mı olur
    baştacısın... ekle beni

yurekce@hotmail.com

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    epeydir girmiyodum bizim başlığa. Gece gece bi giriyim dedim. Muhabbete bak... İşteyim, karnım aç siz tantuniden bahsediyosunuz :(

madem herkes birbirinden bişey istiyo ben de Mersin'den şalgam isterim Yürekçe abi

Motosikleti
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    epeydir girmiyodum bizim başlığa. Gece gece bi giriyim dedim. Muhabbete bak... İşteyim, karnım aç siz tantuniden bahsediyosunuz :(

madem herkes birbirinden bişey istiyo ben de Mersin'den şalgam isterim Yürekçe abi
    başım gözüm üstüne kardeş...
    ancak kargo veya otobüs kabul etmiyor ( ambalajın akıtma tehlikesinden ötürü ) ben oraya geleceğimde - bir motor için pazarlıktayım. olursa istanbula gelecem- o zaman söz hepinizden siparişleri alıcam. tantuni bile getirecem. motorumun tantunisini yeriz artıkın. hep tatlı yiyecek halimiz yok ya ;)

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    başım gözüm üstüne kardeş...
    ancak kargo veya otobüs kabul etmiyor ( ambalajın akıtma tehlikesinden ötürü ) ben oraya geleceğimde - bir motor için pazarlıktayım. olursa istanbula gelecem- o zaman söz hepinizden siparişleri alıcam. tantuni bile getirecem. motorumun tantunisini yeriz artıkın. hep tatlı yiyecek halimiz yok ya ;)

Bekliyoruz o zaman abi. BUrda motoru göstermen için biri falan gerekirse yardımcı olmaya da çalışırız. Ne de olsa işin ucunda şalgam var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler