Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Arkadaşlar, söylediğim gibi sağ ayak pegi kırılmıştı. Bu yüzden yatıyor motor. Servisi aradım, o parçanın ellerinde bulunmadığını, sipariş etmeleri gerektiğini söylediler. "haftaiçi gel" dediler ama haftaiçi çalışıyorum. Ben de yedek parça departmanlarına mail attım fiyat bilgisi sordum kendim takmak için. Ama cevap dönmüyorlar. Yani ayağımın altında çubuk kraker gibi kırılan parça yüzünden ben kaza da yapabilirdim. Parçayı bedava değiştirin de demedim üstelik fiyat sordum. Neyse..

Hazır böyle bir durumla karşılaşmışken, performans vb modifiye parçaları satan sitelerin birinden kırmızı peg sipariş etmeye karar verdim. Ama bu sitelere ulaşamadım bi türlü =) başlık içinde de nasıl aratacağımı bilemedim. Peg sipariş edebileceğim bir site biliyor musunuz? Teşekkürler.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    ketchup bende iki kere aynı yerden peg kırdım ama benimkiler yan yatma sonucu oldu ilginç bi şekilde kırılan yerle birebir aynı yani orda bi olay va ama çözemedim z-moto sana bir peg için vidası hariç 90 euro fiyat çekicek sende küfredip teli kapatıcaksın sanırım silenta http://www.blueridgeperformance.net/brpcontrols.html bu sitedeki kırmızıyı almıştı ama ebay dan ninja 650 diye ararsan bi sürü geliyor 2 dolardan 50 dolara kadar dolu peg var ayrıca bir söylentiye göre zx6 ve ninja 250 pegleride biizm motora uyuyuormuş bu arada benim peg yarım bende siyah renkli almayı düşünüyorum istersen almadan konuşalım kargo yu ucuza getirirz.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ketchup bende iki kere aynı yerden peg kırdım ama benimkiler yan yatma sonucu oldu ilginç bi şekilde kırılan yerle birebir aynı yani orda bi olay va ama çözemedim z-moto sana bir peg için vidası hariç 90 euro fiyat çekicek sende küfredip teli kapatıcaksın sanırım silenta http://www.blueridgeperformance.net/brpcontrols.html bu sitedeki kırmızıyı almıştı ama ebay dan ninja 650 diye ararsan bi sürü geliyor 2 dolardan 50 dolara kadar dolu peg var ayrıca bir söylentiye göre zx6 ve ninja 250 pegleride biizm motora uyuyuormuş bu arada benim peg yarım bende siyah renkli almayı düşünüyorum istersen almadan konuşalım kargo yu ucuza getirirz.
    90 EURO! YYUH! Ayıptır ya! Bir parça dökme metal alt tarafı... Sametrix ben acil bi şekilde almayı düşünüyorum. Gümrüğe takılmadan getirtebiliyorsak birlikte getirtelim.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    http://www.cornwallkawasaki.co.uk/sh...tmanufacturers

arkadaşlar, bir de burayı deneyin.

Yalnız, 150 € nun üzerinde bir sipariş olursa gümrükde %18 KDV alıyorlar. Bilginiz olsun.

Ben buradan bir şey almadım ama İngiltere de bir kaç yerden, (birisi http://www.dkmotorcycles.com/) alışveriş yaptım. Ancak, sipariş tutarım düşük olduğundan bir sorun çıkmadı. Aslıda büyük parçalar da getirtmek istiyorum ama KDV si, yol parası derken buradan almakla aynı fiyata geleceğini düşünüyorum.

Ancak sizinki gibi " stokda olmayan" bir parça ise, bence kullanılabilir.

İsteyene "İngilizce" konusunda da yardımcı olabilirim. Bila bedel.

Kolay gelsin. İyi şanslar.

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    benim almayı düşündüğüm şu an uyarmı diye inceliyorum budur

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2003-...ayphotohosting

daha önce erginbayın aldığı hatta diğer foruma fotograflarını koymuştu

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/87-02...mZ350174859857

budur. bu arada kargo 7 dolar mış parçaları 4 lersek toptan sanıp engelleme ihtimali var mı o konuda emin değilim.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    selamlar
    sahibinden com'da gördüğüm ilan üzerine konuşuyorum. Elemanın biri zx6 için peg ilanı vermişti. Peg'i er6 f'i için almış uymadığını görünce satılığa çıkarmıştı. O yüzden emin olmadan almayın bence.

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu site gayet iyimiş gümrük sorunları olmasa türkiyedeki parçaçılar bitane bişi satamazlar.

Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    sahibinden com'da gördüğüm ilan üzerine konuşuyorum. Elemanın biri zx6 için peg ilanı vermişti. Peg'i er6 f'i için almış uymadığını görünce satılığa çıkarmıştı. O yüzden emin olmadan almayın bence.
    bende onu araştırıyorum şekli büyütüp elimdeki ile karşılaştırdım sanki uygun birde satıcıya mail atıcam.yinede yanlış çıkarsa bir zx6 sahibinie hediye ederiz

Motosikleti
    er6
    samet
    bugün soğutma sıvısına baktım biraz eksilmiş gibiydi. sen hiç ekledin mi soğutma sıvısı. antifiriz ve saf su yüzde 50 oranında kullan diyolar. bi bilgin var mı bu konuda

Motosikleti
    linkler için teşekkürler.
    sametrix, 4 tane istersek bi problem olmaz bence. gümrüktekilere "ikisi sürücü, ikisi artçı için" deriz. Ama bunlar bizimkine uymaz gibi geliyo bana. Bizimkinin yuvası daha büyük. Eğer ona uygun mil de vermezlerde uymayacaktır gibi görünüyor.

HelloMoto, cornwall sitesinin fiyatları da sanki yüksek gibi geldi. 55eur diyor. Kargo margo derken aynı fiyata gelecek sanırım. En iyisi yine yan sanayi olacak diye düşünüyorum.
    Sametrix'in yolladığı linkteki http://www.blueridgeperformance.net/brpcontrols.html kırmızı peglerden söylim dedim. Bunları çift yolluyolardır di mi? Bu fiyatlar ikisinin fiyatıdır yani? =) =)

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linkler için teşekkürler.
    sametrix, 4 tane istersek bi problem olmaz bence. gümrüktekilere "ikisi sürücü, ikisi artçı için" deriz. Ama bunlar bizimkine uymaz gibi geliyo bana. Bizimkinin yuvası daha büyük. Eğer ona uygun mil de vermezlerde uymayacaktır gibi görünüyor.

HelloMoto, cornwall sitesinin fiyatları da sanki yüksek gibi geldi. 55eur diyor. Kargo margo derken aynı fiyata gelecek sanırım. En iyisi yine yan sanayi olacak diye düşünüyorum.
    Sametrix'in yolladığı linkteki http://www.blueridgeperformance.net/brpcontrols.html kırmızı peglerden söylim dedim. Bunları çift yolluyolardır di mi? Bu fiyatlar ikisinin fiyatıdır yani? =) =)
    cornwall dakiler orjinal parçalar olduğu için pahalı sanırım yani burda 90 euro orda yarısına ama orjinaller o fiyatı hak etmiyor.bluridge ki ise açıklamasında footpegs yazdığı için çift olsa gerek silenta topiği görürse çift mi tek mi söylerdi ama kendisi şu an asker ocağında diye hatırlıyorum kırmızılar çok şık görünüyor ama ben yine kırılması muhtemel birşeye 50 dolar vermek istemiyorum bir şekilde uygunu bulup 10-20 dolar arası halletmeyi düşünüyorum.

bu arada ebay da orjinal zx-6r peg i diye arattım bulduguğum resimlerin çoğu bizim orjinal pej le aynı yani zx6 nın yan sanayiside uymak durumunda ama tabi hiç belli olmaz

samet
    bugün soğutma sıvısına baktım biraz eksilmiş gibiydi. sen hiç ekledin mi soğutma sıvısı. antifiriz ve saf su yüzde 50 oranında kullan diyolar. bi bilgin var mı bu konuda
    benden önceki sahibi tamamını antifriz koymuş sanırım dışardan bakınca mavi renkli bir sıvı görüyürım şu an F ile L arasında üstüne biraz su eklmeeyi düşünüyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

En sonunda giricem bu işin içine,
    tanıdık bir tornacı var tornada alasını çıkartırım ama sayı az olduğu için hem
    maliyet yüksek olacak hemde kırılmaz demir çubuktan yapacak ki bu da Allah
    göstermesin bir kaza anında motora yada bize daha çok zarar verir.

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    arkadşlar ebay de ninja front foot pegs diye aratın istemedginiz kadar var
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

escape motoru yeni almamış mıydın sen? Sahibinden.com'da gördüm senin motoru. sanırım başlangıç için biraz fazla geldi motor o yüzden satıyorsun. aslında pek de yanlış bir karar değil. er6'nın başlangıç için uygun bir motor olduğu söylenemez.

Slm,

İlk test sürüşümde (Kapalı Otopark), motoru kullandım sorunsuzca ama dar alanda dönüşte, durduğum yerde motoru sol tarafa bırakmak zorunda kaldım ve granajı çizip, vites ayağını eğince, bunun başlangıç olarak fazla olmasından ziyade, Başlangıç Olarak Fazla Masraf Çıkaracak bir motor olduğuna karar verdim.

Zira koruma demiri taktırabileceğim bir motorsiklet almış olsaydım en fazla koruma demirinin üzerine motoru bırakmış olacaktım...

Bu sebeple takas ilanını çıkardım. Ama bu hafta sonu Honda 2. seviye sınavından sonra Koruma Takozu kullanaraktan kendime 1 şans daha verebilirim gibime geliyor. Yada uygun bir naked (Koruma demirli) bir motorsikletle takas edeceğim duruma göre...

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ketchup blueridge den alırsanız iki adet geliyo peg, ve gümrüğe takılmadan kısa sürede 1 hafta içinde elinizde olur, biz ordan ikikez sipariş ettik ikisinde de bir sorun çıkmadı, ama arkadaşa söyledik gönderirken 80 dolar yazmıştı üstüne, o zaman hiç bi sorun çıkmadı.
    bende kendime ebay den almıştım hiç bi sorun çıkmadan gelmişti, çokda kolay takmıştım sorunsuz bir şekilde. linki bulursam yazıcam buraya, ama bulamadım.
    habe habe

Motosikleti
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ketchup blueridge den alırsanız iki adet geliyo peg, ve gümrüğe takılmadan kısa sürede 1 hafta içinde elinizde olur, biz ordan ikikez sipariş ettik ikisinde de bir sorun çıkmadı, ama arkadaşa söyledik gönderirken 80 dolar yazmıştı üstüne, o zaman hiç bi sorun çıkmadı.
    bende kendime ebay den almıştım hiç bi sorun çıkmadan gelmişti, çokda kolay takmıştım sorunsuz bir şekilde. linki bulursam yazıcam buraya, ama bulamadım.
    çok çok teşekkür ederim =) peki ebay siparişinde zx6r pegi mi sipariş ettin yoksa er6 için mi buldun? ben sanırım blueridge'den sipariş vericem. madem bi para harcıyorum, bari biraz fazlasını verip kırmızısından alayım. elime para geçerse bi airbrush düşünüyorum, onunla da uyumlu olur. gerçi ben bugüne kadar aldığım her motor için airbrush düşündüm de genelde plandan ötesine geçmiyor. ne para ne zaman.. =) blueridge siparişi veriyorum sanırsam..

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok çok teşekkür ederim =) peki ebay siparişinde zx6r pegi mi sipariş ettin yoksa er6 için mi buldun? ben sanırım blueridge'den sipariş vericem. madem bi para harcıyorum, bari biraz fazlasını verip kırmızısından alayım. elime para geçerse bi airbrush düşünüyorum, onunla da uyumlu olur. gerçi ben bugüne kadar aldığım her motor için airbrush düşündüm de genelde plandan ötesine geçmiyor. ne para ne zaman.. =) blueridge siparişi veriyorum sanırsam..
    o zaman hiç bir sorun çıkmaz zaten 100 doların üstüne de çıkmıcak, senden siparişi alıcak arkadaş, sonra kargonun ne kadar tutacağını hesaplayıp söylicek ama 20 doları geçmez diye tahmin ediyorum, çünkü parçalar küçük ve de hafif, bizim siparişte elcik, çamurluk, manet vardı yani büyük bi paketti ama 35 dolar mı ne vermiştik, yani çok tutmaz 2 peg
    habe habe

Motosikleti
    er6
    Alıntı Es@pe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm,

İlk test sürüşümde (Kapalı Otopark), motoru kullandım sorunsuzca ama dar alanda dönüşte, durduğum yerde motoru sol tarafa bırakmak zorunda kaldım ve granajı çizip, vites ayağını eğince, bunun başlangıç olarak fazla olmasından ziyade, Başlangıç Olarak Fazla Masraf Çıkaracak bir motor olduğuna karar verdim.

Zira koruma demiri taktırabileceğim bir motorsiklet almış olsaydım en fazla koruma demirinin üzerine motoru bırakmış olacaktım...

Bu sebeple takas ilanını çıkardım. Ama bu hafta sonu Honda 2. seviye sınavından sonra Koruma Takozu kullanaraktan kendime 1 şans daha verebilirim gibime geliyor. Yada uygun bir naked (Koruma demirli) bir motorsikletle takas edeceğim duruma göre...
    ben hep söylerim zaten er6 başlangıç için çok uygun bir motor değil diye. Ama madem almışsın bu kadar çabuk pes etmeseydin. Ben de aldığım ilk hafta otoparkta yatırmıştım ve zemin mıcırlı olduğu için grenajı mahvetmştim. o Yatmadan sonra epey bir korktum ve çok temkinli kullandım. Allaha şükür o yatmadan sonra bir daha birşey olmadı. Şimdi de nazar değmesin ama altımda oyuncak gibi oynuyorum.. Yani alıştıktan sonra epey hafif geliyor.

Motosikleti
    arkadaşlar N e givi cam takıp önerrmsnz yoksa F daha mı ruzgar bakmdnan rhat oluyor sizin tercihiniz ne olur ?

Motosikleti
    er6
    N kullanmadım ama cam taksan da uzun yolda, rüzgar alma açısından, F kadar rahat olmaz gibi geliyor. Ama N'in tipi daha güzel bence.

Motosikleti
    hömmm kac hızda sonra ruzgar rahatsız edici boyuta geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler