Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı mertkilickap adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İşte motorun yıkanmış temislenmiş mis gibi hali.Bu gün küçük bi bakımdan geçti.Biraz da dolaştı bebek taraflarında

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:04 AM ----------

http://img196.imageshack.us/gal.php?g=sdc10380y.jpg

Resmi koydum ama gözükmüyor linki yazıyorum buraya .
    motor çok şık olmuş, kazasız belasız kullanman dileğiyle,

bende dün bi yıkama cilalama yaptım, acaip parladı motor, siyah olunca daha da bi parlıyor meret
    habe habe

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba Arkadaşlar,

ER6F Kullanma klavuzuna ihtiyacım var motorun sahibi bir türlü getirmedi klavuzu getirecek gibi de durmuyor.Sizde varsa benimle paylaşabilirmisiniz.Şimdiden teşekkür ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:24 PM ----------

Merhaba,

Bide profilime nasıl resim eklicem ben acaba ?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı mertkilickap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

ER6F Kullanma klavuzuna ihtiyacım var motorun sahibi bir türlü getirmedi klavuzu getirecek gibi de durmuyor.Sizde varsa benimle paylaşabilirmisiniz.Şimdiden teşekkür ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:24 PM ----------

Merhaba,

Bide profilime nasıl resim eklicem ben acaba ?
    http://www.filesend.net/download.php...7c1d45e5e5a3c5

bu linkten indirebilirsin, 610 sayfadır kendileri ve de ingilizcedir. umarım yardımı dokunur.
    habe habe

Çok teşekkürlerrrrr

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    merhaba arkadaşlar,
    küçük bir ege turu yaptığım için 1 haftadır yazamadım. gökçeada, ayvalık, akçay, altınoluk derken yaklaşık 1400 kilometre yol yaptım. Uzun yolun tadı sahiden çok farklı oluyor. eskiden 100 km yol yapsam omzum tutulurdu, bu yolculukta hiç olmadı. hiç ara vermeden 160-170 km gittiğim de oldu.
    en fazla önem verdiğim konu olan yakıta gelince
    bu sefer pek memnun etmedi beni. :( önceki gezilerimde 4 litrenin altına düşmüşken. BU gezide yaklaşık 4.5 yaktım. Ama hem iki kişiydik hem arka çanta dolu hem de deponun üstünde çanta vardı. Yani hızımız (110-120) fazla olmasa da yükümüz az değildi.
    herşeye rağmen güzel bir gezi oldu.

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoş geldin engin uzun yol gibi yok gerçekten.ben motora bindiğimi uzun yolda anlıyorum gerisi angarya geliyor vallahi Yakıtı karışık kullanım için bence normal birde iki kişi ve yüklüsün.Hararet durumunu merak ettim ben uzun yola çıkınca fanı çok açıyor gibi gelmişti senin hararet durumunda dikkatini çeken bir şey oldumu ne kadar aralıklarla mola verdiniz?Tekrardan hoş geldiniz.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    küçük bir ege turu yaptığım için 1 haftadır yazamadım. gökçeada, ayvalık, akçay, altınoluk derken yaklaşık 1400 kilometre yol yaptım. Uzun yolun tadı sahiden çok farklı oluyor. eskiden 100 km yol yapsam omzum tutulurdu, bu yolculukta hiç olmadı. hiç ara vermeden 160-170 km gittiğim de oldu.
    bu sefer pek memnun etmedi beni. :( önceki gezilerimde 4 litrenin altına düşmüşken. BU gezide yaklaşık 4.5 yaktım. Ama hem iki kişiydik hem arka çanta dolu hem de deponun üstünde çanta vardı. Yani hızımız (110-120) fazla olmasa da yükümüz az değildi.
    enginer naaptın ya 100 km 2 kişi 4.5 lt öpte başına koy derim bende temmuzda uzun yol düşünüyorum şimdidien bütün hesaplarımı 5-6 litre üzerinden yapıyorum daha aşağısıda bonus artık er6 bonusu.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    merhaba arkadaşlar,
    Bence genede makul bir yakıt.Keyifli sürüşler
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    er6
    valla teror dediğim gibi 160 km hiç mola vermeden gittiğim de oldu. ama orda feribota yetişmeye çalışıyodum o yüzden mola vermedim. Genelde 40 - 50 dk de bir mola vermeye çalıştım. Fan dediğin gibi sık açılıyor., bacakları da pişiriyor. Bunun dışında dikkatimi çeken başka birşey olmadı. Gerçi ben hararet göstergesi yanmadıkça sorun var demem fan çalıştığı sürece sorun olmaz heralde.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    merhaba arkadaşlar,
    hoşgeldin enginer6
    1400km. güzel yol yapmışsın gerçekten
    motosiklet yolculugunda dur kalklar daha çok yoruyo. uzun yolda bunu çok fazla yaşamadıgın için çok daha zevkli oluyo.
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    er6
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enginer naaptın ya 100 km 2 kişi 4.5 lt öpte başına koy derim bende temmuzda uzun yol düşünüyorum şimdidien bütün hesaplarımı 5-6 litre üzerinden yapıyorum daha aşağısıda bonus artık er6 bonusu.
    ) çok mu şey bekliyorum ben bu er6'dan
    ben 110-120 ile gittiğim için daha az çıkarmasını bekliyodum ama siz iyi diyosanız öyle olsun

valla teror dediğim gibi 160 km hiç mola vermeden gittiğim de oldu. ama orda feribota yetişmeye çalışıyodum o yüzden mola vermedim. Genelde 40 - 50 dk de bir mola vermeye çalıştım. Fan dediğin gibi sık açılıyor., bacakları da pişiriyor. Bunun dışında dikkatimi çeken başka birşey olmadı. Gerçi ben hararet göstergesi yanmadıkça sorun var demem fan çalıştığı sürece sorun olmaz heralde.
    Fanın çalışmazsa tırsmak lazım zaten hararet göstergesi baz alınmalı tabiki.Uzun yolda ön tarafın zırıltısı benim beynimi kemirmeye başlamıştı sen nasıl dayandın hayret vallahi

Motosikleti
    er6
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence genede makul bir yakıt.Keyifli sürüşler
    ben de daha önceki tüketimlerle kıyasladığım için fazla demiştim ama; yülkü olduğu hesaba katıldığında yine de iyi bir değer

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:59 AM ----------

Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin enginer6
    1400km. güzel yol yapmışsın gerçekten
    motosiklet yolculugunda dur kalklar daha çok yoruyo. uzun yolda bunu çok fazla yaşamadıgın için çok daha zevkli oluyo.
    aynen öyle valla... önünde dümdüz yol uzanıyo, araç yok, gazla git. Şehir içinde, özellikle istanbul gibi trafik curcunasının yaşandığı bi yerde motosiklet bile angarya geliyo. Hele tepede güneş üstte mont dizlik eldiven olunca...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:03 PM ----------

Alıntı teror adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fanın çalışmazsa tırmak lazım zaten hararet göstergesi baz alınmalı tabiki.Uzun yolda ön tarafın zırıltısı benim beynimi kemirmeye başlamıştı sen nasıl dayandın hayret vallahi
    valla teror benim motorda o bantlardan döşenmişti ama nafile... şehiriçinde 5 bin deviri geçmememin tek nedeni bu zırıltı, sahiden çıldırtıyo beni.. Ama uzun yolda rüzgar uğultusundan pek fark edemedim valla

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    merhaba arkadaşlar,
    Hoş geldin kardeşim keyifli bir gezi olmuş.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    konuyla alakası yok ama merak ettim bir husus var er 6 lar ile ninja 250 büyüklük genişlik olarak aynımı; ben er 6 gördüm ama ninja 250 yakinen görmedim o yüzden.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    engin süper olmuş, tebrikler, bende senin gibi en 630 km yol yapmıştım orda sadece benzin için durmuştum ve hiç yorulmadım mesela, ama artık benim er6 yok gibi denilebilir,
    gelip alıcak arkadaş her konuda anlaştık, bakalım
    habe habe

Ninja 250R
    248cc, 8 sübaplı, DOHC, paralel çift silindirli, su soğutmalı motoru
    6 vitesli
    Elektronik ateşleme, elektrikli marş
    14.000 devirde redline, 8.000 devire kadar düşük güç, max HP 13.000 de
    Kuru Ağırlık : 138 kg
    Ebatlar (UxGxY)mm 2034x711x1095
    Sele Yükseliği 744 mm
    İki Teker Aralığı 1400mm
    Yerden yükseklik 155 mm
    Rake : 27 derece
    Ön Lastik : 100/80x16
    Arka Lastik : 130/80x16
    Yakıt Kapasitesi : 18 lt
    Yaş Kapasitesi : 1,9 lt
    Ön süspansiyon : Hirdolik teleskopik çatal
    Arka süspansiyon : UNI-TRAK® system

ER 6F

iki veriyede bakıp boyutlarını kıyaslıyabilirsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:00 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:00 AM ----------

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakası yok ama merak ettim bir husus var er 6 lar ile ninja 250 büyüklük genişlik olarak aynımı; ben er 6 gördüm ama ninja 250 yakinen görmedim o yüzden.

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    yag olarak ne kullanıyorusunuz motul 20 60 lemans koymayı düşünüyorum 1000 km de yag filtresi degişiyormu birde

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    ben 4000 5000 km de bir ipone koyuyorum yeni ve tutulan bir yağ son zmanlarda 2 değişime birde yağ fltresi öneriyolar zaten 25 dolar bişi yağdan ucuz.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    iponede kaliteli bir yag ama motul kadar iyi degil diye biliyorum hangisini koyuyorsunuz 10 40 10 50 ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler