Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki er6f
    Alıntı mertkilickap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldımmmmmmmmmmmmmmm ER6F imi sonunda arkadaşlarrr DAYTONA MOTORDAN 1600 KM de 2006 .Çok mutluyum............
    hayırlı olsun...allah kaza bela vermesin...darısı başıma diyim artık..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Aldımmmmmmmmmmmmmmm ER6F imi sonunda arkadaşlarrr DAYTONA MOTORDAN 1600 KM de 2006 .Çok mutluyum............
    Hayırlı olsun. Kazasız, belasız kullanman dileğiyle.
    1.600 km zaten o motorun rodajının son km si değil mi ? Bir başka deyişle rodajı yeni birmiş bir motor almışsın.

Güle güle kullan.

sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    hayırlı olsun, ben de bakmıştım o motora ama 2006 model ve 11.750 TL fiyatı vardı. kilometresi düşük ama o model pahalı geldi bana. neyse, güle güle kullan.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    merhaba arkadaslar,

uzun arastirmalarim ve kendimce elemelerim sonunda kalan birkac modelden biri olan er6n hakkinda yardiminiza ihtiyacim var. yardimci olabilecek ozellikle izmir bolgesinden arkadaslarima simdiden tesekkur ederim.

2006 model yaklasik 13.000km de ikinci el bir er6n buldum. motosiklet uzun suredir kullanilmayip garajda yattigindan akusu bitmis. 8500 tl fiyat isteniyor. pazarlik payi var tabi. sizce fiyat uygun mu? yeni aku disinda nasil problemlerle karsilasabilirim? neleri degistirmek gerekir (yag, hidrolik v.s.) izmir icin hangi servis veya usta onerirsiniz? daha once motosiklet kullandim ama gercek anlamda bu ilk sahip olacagim motor olacak o yuzden yardimlariniz cok onemli.

alimdaki ikinci alternatif ise f650gs. fakat su ana kadar uygun bir bmw bulamadım kendim icin.

eger uygun bir model bulamazsan kis sezonunu dusunuyorum moyosiklet almak icin zira bildiginiz gibi fiyatlar daha makul oluyor kis sezonunda.

degerli fikirlerini paylasan tum arkadaslarima simdiden tesekkur ederim.

PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800
    Alıntı lanmagel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar,

uzun arastirmalarim ve kendimce elemelerim sonunda kalan birkac modelden biri olan er6n hakkinda yardiminiza ihtiyacim var. yardimci olabilecek ozellikle izmir bolgesinden arkadaslarima simdiden tesekkur ederim.

2006 model yaklasik 13.000km de ikinci el bir er6n buldum. motosiklet uzun suredir kullanilmayip garajda yattigindan akusu bitmis. 8500 tl fiyat isteniyor. pazarlik payi var tabi. sizce fiyat uygun mu? yeni aku disinda nasil problemlerle karsilasabilirim? neleri degistirmek gerekir (yag, hidrolik v.s.) izmir icin hangi servis veya usta onerirsiniz? daha once motosiklet kullandim ama gercek anlamda bu ilk sahip olacagim motor olacak o yuzden yardimlariniz cok onemli.

alimdaki ikinci alternatif ise f650gs. fakat su ana kadar uygun bir bmw bulamadım kendim icin.

eger uygun bir model bulamazsan kis sezonunu dusunuyorum moyosiklet almak icin zira bildiginiz gibi fiyatlar daha makul oluyor kis sezonunda.

Günaydın,

Makinede bir arıza olmadığını ve herhangi bir kazası olmadığını ön görerek en kötü senaryoyu çizecek olursak ;

akü değişecek - 70
    Yağ değişecek - 50
    Lastikler değişecek - 800
    Balatalar bitmiş olabilir - 250
    zincir hala üzerinde ki orjinal zincir olabilir ve bitmiştir muhtemelen - 220
    buji keyfe keder - 40
    Bu kadar parça aldıktan sonra usta işçilik istemez umarım

Ancak bu masrafları alacağın hemen hemen tüm ikinci el makinelerde yapacağını göz önünde bulundurmakta fayda var.
    Kısaca bence 8,5 çok çok iyi bir meblağ eğer makine temizse pazarlık yapma ayıp olur

Saygılar
    Özgür
    CHOPPER "V" OLMALI

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    merhaba arkadaslar,

fiyat gayet uygun bence, 100 tl gibi akü fiyatı var, bence bütün sıvıları değiştirmekte yarar var, o da 200 tl desen bakımı ile birlikte, yağ yağ filtresi hava filtresi temizliği buji kontrol, fren hidrolikleri ve radayatör suyu desen, akü ve bakım 300 400 arası bişi tutucak max. 2006 model ve yatmışsa onun lastiklerinin de değişmesi gerekecek, zaten kendin binince anlıcaksın, oda iyi bişi alırsan 700 minumum, sana masrafı kısaca 1100 1200 arası bişi tutucak,
    umarım yardımcı olmuşumdur.
    habe habe

Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    Alıntı PANDERMOS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın,

Makinede bir arıza olmadığını ve herhangi bir kazası olmadığını ön görerek en kötü senaryoyu çizecek olursak ;

akü değişecek - 70
    Yağ değişecek - 50
    Lastikler değişecek - 800
    buji keyfe keder - 40
    Bu kadar parça aldıktan sonra usta işçilik istemez umarım

Ancak bu masrafları alacağın hemen hemen tüm ikinci el makinelerde yapacağını göz önünde bulundurmakta fayda var.
    Kısaca bence 8,5 çok çok iyi bir meblağ eğer makine temizse pazarlık yapma ayıp olur

Saygılar
    Özgür
    Merhaba,

degerli cevabiniz icin cok tesekkurler.
    motosikletin sahibi lastiklerin 11.000 de degistigini soyledi. soyledigine gore sadece akude problem var imis. bunun disinda o da sivilarin degistirilmesinin iyi olacagi dusuncesinde. hal boyle iken sizin hesabinizla;

akü değişecek - 70
    Yağ değişecek - 50
    buji keyfe keder - 40

ortalama 630 tl gibi bir masrafi var.

baska akliniza gelen bir masraf cikabilir mi? vei izmir bolgesinden bana yardimci olabilecek birini taniyormusunuz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:20 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:18 AM ----------

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat gayet uygun bence, 100 tl gibi akü fiyatı var, bence bütün sıvıları değiştirmekte yarar var, o da 200 tl desen bakımı ile birlikte, yağ yağ filtresi hava filtresi temizliği buji kontrol, fren hidrolikleri ve radayatör suyu desen, akü ve bakım 300 400 arası bişi tutucak max. 2006 model ve yatmışsa onun lastiklerinin de değişmesi gerekecek, zaten kendin binince anlıcaksın, oda iyi bişi alırsan 700 minumum, sana masrafı kısaca 1100 1200 arası bişi tutucak,
    umarım yardımcı olmuşumdur.
    cok tesekkurler cevabiniz icin. dedigim gibi lastiklerde problem gorunmuyor ama bana on ayak olabilecek birine bir usta gozune ihtiyacim var aslinda. peki akliniza gelen baska bir masraf veya dikkat edilmesi gereken birsey var mi?

PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800
    Merhaba,

motosikletin sahibi lastiklerin 11.000 de degistigini soyledi. soyledigine gore sadece akude problem var imis. bunun disinda o da sivilarin degistirilmesinin iyi olacagi dusuncesinde. hal boyle iken sizin hesabinizla;

akü değişecek - 70
    Yağ değişecek - 50
    buji keyfe keder - 40

baska akliniza gelen bir masraf cikabilir mi? vei izmir bolgesinden bana yardimci olabilecek birini taniyormusunuz?[COLOR="Silver"]
    Merhaba;
    Eğer lastikler 4000 km deyse ve tarihi geçmediyse, masrafsız bir motor alıyorsun diye düşünebilirsin. Diğer masrafların hepsi hemen hemen tüm ikinci el makinelerde yapılır.
    İzmir de tanıdığım usta yok maalesef :(

Saygılar
    Özgür
    CHOPPER "V" OLMALI

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Merhaba,

akü değişecek - 70
    Yağ değişecek - 50
    buji keyfe keder - 40

baska akliniza gelen bir masraf cikabilir mi? vei izmir bolgesinden bana yardimci olabilecek birini taniyormusunuz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:20 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:18 AM ----------

cok tesekkurler cevabiniz icin. dedigim gibi lastiklerde problem gorunmuyor ama bana on ayak olabilecek birine bir usta gozune ihtiyacim var aslinda. peki akliniza gelen baska bir masraf veya dikkat edilmesi gereken birsey var mi?
    izmir mtye ulaşırsan onlar daha kolay yardımcı olurlar sana,
    ama yaptıracağın iş sadece bakım, çok çok iyi bir fiyata güzel bir motor alıyorsun hayırlı olsun tekrardan.
    habe habe

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    O bahsettiğin motoru ben de almayı planlıyordum ama kafes - er6n arasında tercih yapmak zorunda kaldım ve kafesi seçtim

Eger alırsan hayırlı olsun derim almazsan hala da almak için uğraşacagım bir motor olacak o

Bu arada izmir mt ye sorun çok yardımcı olan cıkar

Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    Alıntı PANDERMOS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    Eğer lastikler 4000 km deyse ve tarihi geçmediyse, masrafsız bir motor alıyorsun diye düşünebilirsin. Diğer masrafların hepsi hemen hemen tüm ikinci el makinelerde yapılır.
    İzmir de tanıdığım usta yok maalesef :(

Saygılar
    Özgür
    Cok tesekkurler, umarim baska problem cikmaz ve motoru alirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:46 PM ----------

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmir mtye ulaşırsan onlar daha kolay yardımcı olurlar sana,
    ama yaptıracağın iş sadece bakım, çok çok iyi bir fiyata güzel bir motor alıyorsun hayırlı olsun tekrardan.
    Cok tesekkurler, hemen Izmir grubuna soruyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:48 PM ----------

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bahsettiğin motoru ben de almayı planlıyordum ama kafes - er6n arasında tercih yapmak zorunda kaldım ve kafesi seçtim

Eger alırsan hayırlı olsun derim almazsan hala da almak için uğraşacagım bir motor olacak o

Bu arada izmir mt ye sorun çok yardımcı olan cıkar
    Ayni motor mu bilmiyorum ama eger alacaksan aradan cekilebilirim zira boyle alisverisleri sevmem. Yok almayacaksan umarim istedigin motoru en kisa zamanda bulursun. Kafes derken ne kafesi?

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    hayırlı olsun kardeş güle güle kullan...

Motosikleti
    cbf---2007
    Tekerin düz bassın...
    Kamyon çeker 10..20...ton..........Gönlüm..Çekmez Paris Hilton....( çirkin yaratık.)

Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeş güle güle kullan...
    cok saol ama henuz alamadim. insallah olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:59 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 PM ----------

Alıntı karakuzu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerin düz bassın...
    tesekkurler umarim hepimizin tekeri duz basar.

mt izmir gurubundan kimsenin yardim etmeye niyeti yok sanirim

Merhaba,
    Hepinize çok teşekkür ederim.Dün gece ilk defa çıktım yolla motorla.Herkesin dediği gibi benimde ilk dikkatimi çeken şey grenaj sesi oldu.Bide 2. viteste düşük hızlarda motor çok sallanıyor sanırım iki silindirli olmasından dolayı yapıyor.Ama motora aşık oldum gerçektende.Henüz ehliyet olmadığı için geceleri çıkabiliyorum.Birazdan yine çıkıcam bir iki tur atıcam.Ehliyetimi de alır almaz aklmdaki forum arkadaşlarımla yüz yüze tanışıp güzel bir kafede çay içip muhabbet etmek.
    İyi Geceler...

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    lanmagel
    kahramanlarda umut motor var, kawasaki bayisi (eskidende kawasaki bayisiydi). Alacağın motoru o satmıştır büyük ihtimal izmirden alındıysa ve seceresini biliyodur...almadan önce ve sonra onu bir görmende fayda var...
    Benim gönderdiğimi söyleyebilirsin ismim aykut motorum mavi er-5
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lanmagel
    kahramanlarda umut motor var, kawasaki bayisi (eskidende kawasaki bayisiydi). Alacağın motoru o satmıştır büyük ihtimal izmirden alındıysa ve seceresini biliyodur...almadan önce ve sonra onu bir görmende fayda var...
    Benim gönderdiğimi söyleyebilirsin ismim aykut motorum mavi er-5
    Cok tesekkurler Aykut. Yarin ilk is gorusecegim.

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    herkese slm er6-f aldım bende motorum 160 km de bu gun boşta gaz verdim 5-6 devirde vızzz diye ses geliyor egzsostun oralardan 7 oldugunda kesiyor anlamadım yeni oldu herkeste varmı grenaj sesi dediginiz bumudur ?

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı Gprbilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm er6-f aldım bende motorum 160 km de bu gun boşta gaz verdim 5-6 devirde vızzz diye ses geliyor egzsostun oralardan 7 oldugunda kesiyor anlamadım yeni oldu herkeste varmı grenaj sesi dediginiz bumudur ?
    motorun hayırlı olsun. güle güle kazasız belasız kullan.
    kronik sorunumuzla tanışmışsın. azaltılabiliyor o ses, grenaja bant çekilerek ama önüne tamamen geçilemiyor. En iyisi zevk almaya bak o sesten.

bu arada motorumun 15 bin bakımını bulduğum çok iyi bir ustaya yaptırdım yaptırdım. hava filtresi ve bujiler sağlammış, değişmedi. Yağ ve yağ filtresi değişti. aynı zamanda lastik sorunumu da bir ölçüde hallettim. Usta arka lastiğiimn iyi durumda olduğunu ve değiştirmemem gerektiğini söyledi. ama ön lastikler için aynı şeyi söylemedi, "acil değiştir" dedi. "tamam" diyince elinde kendisinin zx10'unu için ayırdığı çok temiz çıkma brigstoneları verebileceğini söyledi. LAstiğe baktım; yumuşaklığını kaybetmediğini ve üzerindeki çapakların bile hala durdurğunu gördüm. 100 tl'ye de lastiği aldım. Böylece en büyük sorunum olan kafa sallama sorunu da anında geçmiş oldu.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Ayni motor mu bilmiyorum ama eger alacaksan aradan cekilebilirim zira boyle alisverisleri sevmem. Yok almayacaksan umarim istedigin motoru en kisa zamanda bulursun. Kafes derken ne kafesi?
    Aynı motor evet 13ooo sarı

Sanırım sahibinden de baktın.O sitedeki en ucuz er6n zaten...
    Bu arada kafesten kastım araba
    Siz bana bakmayın motoru büyütmem cok uzun vadeye yayıldı artık o yüzden size hayırlı ugurlu olmasını dilerim ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler