Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    burdizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f 650 GS
    f650 gs in vibrasyonu ybr250 den ya da 250 twister den fazla mıdır acaba. Aslında en iyi bir f 650 gs bulup denemek. Burada polislerden başkasında da yok ki. İstesem verir mi acaba bi tur trafikçiler.. hııı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burdizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f650 gs in vibrasyonu ybr250 den ya da 250 twister den fazla mıdır acaba. Aslında en iyi bir f 650 gs bulup denemek. Burada polislerden başkasında da yok ki. İstesem verir mi acaba bi tur trafikçiler.. hııı?

konumuz ile alakalı değil ama ben genede sorunu cevaplıyayım.yaklaşık 14 bin km bmw f650gs kullandım.benimki 2002 modeldi.Almadan önce etrafta bir titreşim söylentisidir gidiyordu,pek kulak asmadım aldım.iyikide almışım dedirtti bana kullandığım süre boyunca ne sesinden nede titreşiminden hiç şikayetçi olmadım,rahatsızda etmedi.Ybr ve twisterden biraz daha titreşimli evet ama kesinlikle kullanımı kısıtlayıcı şekilde değil.ABS elcik ısıtma standart yakıtı çok çok ekonomik.Aldığım ilk ay İstanbul-Denizli yaklaşık 1500 km yol gittik titreşimi beni hiç rahatsız etmedi.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı teror adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konumuz ile alakalı değil ama ben genede sorunu cevaplıyayım.yaklaşık 14 bin km bmw f650gs kullandım.benimki 2002 modeldi.Almadan önce etrafta bir titreşim söylentisidir gidiyordu,pek kulak asmadım aldım.iyikide almışım dedirtti bana kullandığım süre boyunca ne sesinden nede titreşiminden hiç şikayetçi olmadım,rahatsızda etmedi.Ybr ve twisterden biraz daha titreşimli evet ama kesinlikle kullanımı kısıtlayıcı şekilde değil.ABS elcik ısıtma standart yakıtı çok çok ekonomik.Aldığım ilk ay İstanbul-Denizli yaklaşık 1500 km yok gittik titreşimi beni hiç rahatsız etmedi.
    aynı şekilde, bence de titreşimi hiç sorun yaratmaz, yüksek süratte biraz sarsıntı yapar o kadar, zaten sürat için olmayan bir motor, otobanda 120 yeterli bir hızdır diye düşünüyorum
    sizin için uygun bir motordur,

burdizo bende sizin le aynı durumdayım, motoru satıp o dediğiniz 3 motordan birini alacağım. bende suzuki daha ağır basıyo, ama temiz bir r1150 gs bulursam onu da alırım
    habe habe

BMW nin iki karakteri var benim için. 100 km öncesi ve sonrası.5. viteste 100 kilometrede 4 bin devir den sonrası sesi ve karakteri tamamen değişiyor ben 190-195 i gördüm.yola çok stabil ve daha az titreşim oluyor.en ekonomik tüketimi 5.vites 90-100 km arası yapıyor uzun yolda inanması güç ama 3.2 3.4 e kadar düştüğünü 3 kez test ederek gördük.kawadan sonra biraz hantal gelebilir ama ses ve titreşim konusunda sıkıntı çekmeyeceğinize eminim.Er6f 4 bin devirden sonra çok bağırıyor ben ilk kullandığımda dikkatimi çeken ilk iki şey biri çok bağırması ikincisi aynaların acayip kör olması oldu.Arkamı görücem diye yapmadığım akrobasi kalmıyor yolda

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    BMW nin iki karakteri var benim için. 100 km öncesi ve sonrası.5. viteste 100 kilometrede 4 bin devir den sonrası sesi ve karakteri tamamen değişiyor ben 190-195 i gördüm.yola çok stabil ve daha az titreşim oluyor.en ekonomik tüketimi 5.vites 90-100 km arası yapıyor uzun yolda inanması güç ama 3.2 3.4 e kadar düştüğünü 3 kez test ederek gördük.kawadan sonra biraz hantal gelebilir ama ses ve titreşim konusunda sıkıntı çekmeyeceğinize eminim.Er6f 4 bin devirden sonra çok bağırıyor ben ilk kullandığımda dikkatimi çeken ilk iki şey biri çok bağırması ikincisi aynaların acayip kör olması oldu.Arkamı görücem diye yapmadığım akrobasi kalmıyor yolda
    işte herkes o arka görme akrobasisinden sonra direk ayna uzatma aparatları alıyolar, neyseki yeni modellerde çözmüşler.
    er6n de daha da berbattı o aynalar
    habe habe

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Geçen hafta er6 ile kapıdağ yarımadasında yanlışlıkla bir yola girdim yol dediğm patika aslında çok derin çukurlar taş toprak girdigime gircegime pişman oldum yaklaşık 5 6 km 20 30 km hızla sürebildim ben çok yoruldum ama motor gık demedi ben kesin bi sorun çıkar ya devriliriz ya su kaynatır diye endişelenmiştim çıktıktan sonra köylülerden ordan haftasonları 20 30 tane cross motor geçtiğini öğrendim biraz yavaşta olsa er6 ile cross yapılabiliyor
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    Gt250r
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta er6 ile kapıdağ yarımadasında yanlışlıkla bir yola girdim yol dediğm patika aslında çok derin çukurlar taş toprak girdigime gircegime pişman oldum yaklaşık 5 6 km 20 30 km hızla sürebildim ben çok yoruldum ama motor gık demedi ben kesin bi sorun çıkar ya devriliriz ya su kaynatır diye endişelenmiştim çıktıktan sonra köylülerden ordan haftasonları 20 30 tane cross motor geçtiğini öğrendim biraz yavaşta olsa er6 ile cross yapılabiliyor
    kawasaki farkı
    [B][/B]Balıkesir [COLOR="Red"][/COLOR]MT

Motosikleti
    kawasaki er6f
    erginer6 gri renkle ilgili bi sorunum var..içimden geçen siyah aslında..ama fikrimde bi değişiklik olursa neden olmasın..sahibinden de çok gri var..seninki hangisi linki verirsen sevinirim..bu arada bi kaç hafta beklemedeyim..rolantiyi düşüğe aldım

Aldımmmmmmmmmmmmmmm ER6F imi sonunda arkadaşlarrr DAYTONA MOTORDAN 1600 KM de 2006 .Çok mutluyum............

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    hayırlı olsun 2006 model 1600 km de nası buldun 16 000 olmasın ?
    İki kişinin bindiği motor değildir.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle
    O motoru daytonada incelemiştim, baya temizdi.
    Ne kadara aldın acaba?

Teşekkür ederim.Evet motor gayet temiz kullanılmış,kullandım iyi durumda , sahibi askere gitmiş aldıktan hemen sonra km bu sebepten dolayı az.Fiyat yazmak ne kadar doğru olur bilmiyorum.ama ucuza almadım sahibinden com daki ortalama fiyat işte 12-10 arası .

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı mertkilickap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.Evet motor gayet temiz kullanılmış,kullandım iyi durumda , sahibi askere gitmiş aldıktan hemen sonra km bu sebepten dolayı az.Fiyat yazmak ne kadar doğru olur bilmiyorum.ama ucuza almadım sahibinden com daki ortalama fiyat işte 12-10 arası .
    hayırlı olsun güle güle kullan arkadaşım.
    habe habe

Motosikleti
    bmw f 650 GS
    Hayırlı olsun osun,Allah kaza bela vermesin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:48 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:41 AM ----------

Yukarıdaki bilgiler tecrübe ile elde edilen bilgiler.Ben özellikle her iki motoru kullananların tecrübelerine başvurmak istedim.Karar vermemde yardımcı oluyorsunuz teşekkür ederim.190-195 km lik azami hız çok çok fazla değil mi tek silindir bir motor için? Ben uzun yolda 110 -130 arasında kullanmayı seviyorum,ama 180-190 a kadar da çıkabiliyorsa f650 Gs gayet iyi.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı mertkilickap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldımmmmmmmmmmmmmmm ER6F imi sonunda arkadaşlarrr DAYTONA MOTORDAN 1600 KM de 2006 .Çok mutluyum............
    Hayırlı olsun güle güle bin.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Alıntı burdizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun osun,Allah kaza bela vermesin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:48 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:41 AM ----------

Yukarıdaki bilgiler tecrübe ile elde edilen bilgiler.Ben özellikle her iki motoru kullananların tecrübelerine başvurmak istedim.Karar vermemde yardımcı oluyorsunuz teşekkür ederim.190-195 km lik azami hız çok çok fazla değil mi tek silindir bir motor için? Ben uzun yolda 110 -130 arasında kullanmayı seviyorum,ama 180-190 a kadar da çıkabiliyorsa f650 Gs gayet iyi.
    o motora o hız az bile desem çokmu abartmış olurum .Ben uzun yolda'da şehiriçinde'de yeterince test ettim.Kavurucu yaz sıcağından tutun karakış ve sağnak yağmurda saatlerce kullandım.Benden hariç 2 BMW li dostumda var siteden bir tek kendi motorumu değil F650 den Gs modeline kadar inceleme fırsatı bulabildik.110-130 arası sürat gayet normal ve BMW yi zorlamayan hızlardır.oturuş posizyonu rahat ve süspansiyon sistemi rahatça ayarlanabilecek şekilde dizayn edilmiş.Diğer yandan gözüme takılan KAWASAKİ WERSYS mesela bende bu motoru çok merak ediyorum.Sitede bir iki kişi haricinde pek kullanan yok hiç trafikte rast gelmedim.Bence WERSYS modelinide seçenekler arasında bulundurup incelemekte yarar var.

Motosikleti
    bmw f 650 GS
    Sayın mod.um bu değerli bilgiler için tekrar teşekkürler.Kawa Versys i düşünmek gerekir ama siz istanbul da bile az rastlıyorsunuz, bizler anadolu da nasıl bulacağız,kaldıki Bmw f650 gs i bile trafikçiler haricinde göremiyorum burada.

sizde haklısınız getiren distribitör firmanın kabahati. wersys çok marjinal bir enduro hatta enduromu o bile tartışılır. Bence çok şık bir motor.
    benim kullandığım er6f de kontak makanizmasından geldiğini düşündüğüm sinir bozucu bir zırıltı var.ilk başta grenajdan geldiğini sanıyordum ama sanırım kontak mekanizmasından geliyor.Bu küçük ama sinir bozucu durumla karşılaşan varmı acaba?

Motosikleti
    bmw f 650 GS
    ER6 f lerin kronik hastalığı grenaj zırıltısıdır. Kontak da bir zırıltıya rastlamadım

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    sizde haklısınız getiren distribitör firmanın kabahati. wersys çok marjinal bir enduro hatta enduromu o bile tartışılır. Bence çok şık bir motor.
    benim kullandığım er6f de kontak makanizmasından geldiğini düşündüğüm sinir bozucu bir zırıltı var.ilk başta grenajdan geldiğini sanıyordum ama sanırım kontak mekanizmasından geliyor.Bu küçük ama sinir bozucu durumla karşılaşan varmı acaba?
    bende er6n var bende de o zırıltı mevcuttur özellikle 3000 devirden sonra yapmaya başlıyo, kontak tarafından gelmekte, çünkü kafayı söküp öyle kullandım gene o ses vardı.

Düzeltmekte yarar var Kawasaki Kle 650 VERSYS olcek teror, yanlış anlamayın.

avrupada çok tutuluyor, oturuş pozisyonu açısından baya rahat bir motor, enduro değilde touring desek çok daha yakşır adına. ve daha motor hakkında kötü yorum yapanı duymadım, kullananlar çok memnunlar.

http://www.motorcycle.com/manufactur...est-71476.html

http://www.webbikeworld.com/motorcyc...wasaki-versys/

burdada güzel bir test ve yorum var, ingilizcedir.
    habe habe

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler