Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sadece er6 da geçerli değil bütün motorlarda aynı politika aynen devam
    aldıktan sonra birde yasa gibi bakım da yapılıyo güvenemediğin için bakım yaptırmak istiyosun, ben şimdi motorumun bakımını yaptıralı 1000 km falan oldu, bu motoru satsam alacak olan kişi eminim bütün bakımını yaptıracak. .
    Yok hani ben şimdiye dek 250 cc üzeri ve 5000 km'den fazla motor almadım da Alırken de genel olarak herşeyine baktırarak aldım. Hani en masrafsız, en ucuz fiyatlı motor hep tercihimdi. Fakat er6n gibi büyük makinelerde illaki durum farklıdır
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gt250r
    parası olan konuşsun züğürt tesellisi bizimkisi

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdem abi bu arada senin de motorun hayırlı olsun. Resimlerine baktım çok güzel duruyor. Ümraniye'de oturan orta yaşlı muhasebeci bir abi vardı onun motoruna çok benziyor. Onu mu aldın acaba sen?
    Ta kendisi =) sen de konuştun mu onunla? çok kıyak birisiydi muhabbeti falan iyiydi. Aylar sonra aradı beni "iyi misin? memnun musun?" diye sordu.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    http://www.sahibinden.com/kawasaki_e...XQQdisplayitem

7.250

Yan grenajlar 350 x 2 = 700 civarı

far ,gösterge paneli 2 bin üzeri tutar sanırım

Bu motorun masrafı tahmini ne olur sizce

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasakinin önerdiği ve kitapçıkta yazan
    SAE 10W-40
    saol ergin cevap biraz geç olduğu için yağı değiştirmil bulunuyorum
    castrol 15w 50'i aldım.
    SlientScream; senin dediğin gibi ustaların dediğini yapmak lazım, iyi bi usta buldum ve o da castrol, elf ve bp'den şaşma hiç bi zaman dedi.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ta kendisi =) sen de konuştun mu onunla? çok kıyak birisiydi muhabbeti falan iyiydi. Aylar sonra aradı beni "iyi misin? memnun musun?" diye sordu.
    Erdem abi ben o motoru kışın alıyordum
    O abiyle görüştüm, motoru inceledim. Hatta binip biraz dolaştım. Çok hevesliydim almaya lakin hem biraz ailenin tepkisi, biraz da tam parayı denkleştiremediğimden alamadım. Gerçekten çok kafa bir abi. Bayağı konuşmuştuk. Seni bir daha ararsa kışın motorunu almak isteyen müh. öğrencisi Mehmet'i hatırlıyor musun de direk tanır
    Güle güle kullan abi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:44 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:41 AM ----------

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/kawasaki_e...XQQdisplayitem

7.250

Yan grenajlar 350 x 2 = 700 civarı

far ,gösterge paneli 2 bin üzeri tutar sanırım

Bu motorun masrafı tahmini ne olur sizce
    Gösterge paneli sağlam gibi duruyor da sinyallerin olduğu yan grenajlar, far grubu, ön çamurluk kesin lazım. Ön çatalın durumu nasıl tabi onu da görmek lazım da bence biraz fazla tutar bunun yaptırılması
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hani arkadaşlar gezi işi ne oldu gitmiyormuyuz bir yerlere.???
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gösterge paneli sağlam gibi duruyor da sinyallerin olduğu yan grenajlar, far grubu, ön çamurluk kesin lazım. Ön çatalın durumu nasıl tabi onu da görmek lazım da bence biraz fazla tutar bunun yaptırılması
    Bu nasıl kazadır anlamış degiğim far paramparça gösterge takımına birşey olmamış grenajlar pert çatallar sağlam duruyor..
    ama dedigin gibi çatallarda da sorun varsa yüzü astarını geçer ..

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    abi eğer orjinal parçaları düşünürsen ve çatallar eğik ise tanesi 500 avrocuk, granejler de adet 100 küsür avro ön çamurluk 160 avro olması lazım, gidon 90 avro, ama ön farın ne kadar olcağını bilmiyorum arkadaşlar, ama diyim 1000 tl den aşaa değildir
    yani bu motor sadece far alıp gerisini yaptırığ granejları taktırmasan bile minumum 9 a falan patlar yani gidip başka motor alırsın hiç uğraşmadan direk binersin
    habe habe

Motosikleti
    kawasaki er6f
    arkadaşlar forumda baya bi zamandır sizleri takip ediyorum...çok güzel paylaşımlarınız var..şimdiye kadar bu cihazlarla ilgili baya bilgi edindim..ben sıkı bir motor sevdalısıyım..ama yaşam tarzım gereği bu olaya kenardan katılmak durumundaydım..küçük çapta bi skutır a (çinçin) üç senedir sadece hafta sonları biniyorum..o da toplamda 3 senede 5 bin km anca oldu..trafik tecrübem çok sağlam..motor tecrübem ise anlattığımla sınırlı..şimdi araştırmalarım doğrultusunda verdiğim karar er6f..ikinci el piyasasını yakından takip ediyorum..sanırım sezonu yakalıyacak bi şekilde sonuçlanır girişimlerim..ben kendime 600 üzeri manuel makina için güveniyorum..hiç kullanmadım ama korkum yok..becerebileceğimden şüphem yok..bu seneki moto show çok sönük geçti..önceki kasa er6f ler 13500 civarındaydı..almaya niyetlendiğimde ben hazır değildim..şimdi bildiğim tek yer olan kızıltoprak civarında o kasa er6f ler yok..sıfır olmasada 2. el denk getirirsem alıcam..neyse size naçizane sorularım olucak zaman içerisinde..şu an sadece öğrenmek istediğim,internet harici pazar piyasası nerelerdedir..bulabileceğim ve baktırabileceğim yerler nerelerdir..çünkü eğer kısmet olursa bölebişey evladiyelik düşünüyorum..kalıcı olması önemli..çoğunuzu burdan tanıdığım kadarıyla biliyorum..olurda istediğim makineye sahip olursam belki ben de size katılırım..tekeriniz düz bassın arkadaşlar..

Motosikleti
    er6
    inşallah gönlüne göre bir motor bulursun. sahibinden com piyasanın kalbinin attığı yerdir, başka biryere bakmaya hiç gerek yok. Biraz sabredersen istediğin motoru bulursun

PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800

06 hazirabn suuçtu gezisi

Merhaba arkadaşlar;

Pendik - Yalova feribotunun dolu olması nedeniyle gezimisi eski arabalı vapur güzargahı üzerinden gerçekleştirdik, belki araya sıkışıp giderdik ama kimseye eyvallah etmek istemedik işin doğası gereği.
    Velhasıl söz fotolarda

Bu iki foto arasında köfteler vardı ama o kadar acıktık ki ancak yedikten sonra aklımıza geldi klasikleşen sofra ambiansını fotoğraflamak klişesi

Saygılar
    ÖZgür
    CHOPPER "V" OLMALI

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    bizim sarışınlar yanyana nede güzel çıkmış suuçtu şelalesini ben ilk defa gördüm o tarafatan geçerseniz mutlaka uğrayın arkadaşlar başta biraz bozuk yol olsada sonradan çok güzel virajlı dağ yolu var ben genelde virajları hep kaçırdım ama iyi bi tecrübe oldu.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    kawasaki er6f
    erginer6 kardeşim..sahibinden de aportta bekliyorum zaten..denk gelirse alıcam da hani bilinen başka bi yer var mı dedim acep..eskiden topkapı motor pazarına giderdik gezmeye..telmaşa motorlar arsında dolanıp dururduk..acaba benzeri bir pazar toplanma yeri oluyo mu diye sormuştum..sanırım bilinen yok..

bu arada arkadaşlar ne güzel yerlere gitmişsiniz..özendim vallahi..
    sanırım günübirlik bi aktivite oldu bu..

Motosikleti
    er6
    Alıntı otistik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erginer6 kardeşim..sahibinden de aportta bekliyorum zaten..denk gelirse alıcam da hani bilinen başka bi yer var mı dedim acep..eskiden topkapı motor pazarına giderdik gezmeye..telmaşa motorlar arsında dolanıp dururduk..acaba benzeri bir pazar toplanma yeri oluyo mu diye sormuştum..sanırım bilinen yok..

bu arada arkadaşlar ne güzel yerlere gitmişsiniz..özendim vallahi..
    sanırım günübirlik bi aktivite oldu bu..
    sahibinden com'dan başka bi yere bakmak zaman kaybı bana göre. BUlabilirsin tabii başka yerlerde ama bulduğun motor zaten sahibinden'de vardır
    bu arada benim motorda sahibinden'de ilgilenirsen görüşelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:47 PM ----------

Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim sarışınlar yanyana nede güzel çıkmış suuçtu şelalesini ben ilk defa gördüm o tarafatan geçerseniz mutlaka uğrayın arkadaşlar başta biraz bozuk yol olsada sonradan çok güzel virajlı dağ yolu var ben genelde virajları hep kaçırdım ama iyi bi tecrübe oldu.
    Motorları kızılay mı dağıttı
    Şaka maka kıskandım valla, çok güzel bi gezi olmuş :(

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ne güzel olmuş öyle sarı sarı
    bizde gezebilsek keşkim
    habe habe

burdizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f 650 GS
    Mrb. Er6 f imi satılığa çıkarttım. yaşım 40 cıvarı biraz daha enduro olsun dağ tepe balı kamp olsun istiyorum.Şu anda 3 motor aklımda suzuki dl 650, honda Transalp, ve BMW f650 gs.suzi yi fiyatı transalp i yakıtı yüzünden eledim. aklımda BMW F650 GS var.
    soracağım şu : er6 dan sonra F650 Gs in vibrasyonu beni çok etkiler mi. Tek silindir olarak honda twister 250 ve yamaha YBR 250 kullandım.İçinizde F650 GS i kullanan er6 f sahibi veya sürücüsü var mı bana fikir versin lütfen..

Bu arada ilanım:
    http://www.sahibinden.com/-fiyat_10_...XQQdisplayitem

Motosikleti
    er6
    Alıntı burdizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb. Er6 f imi satılığa çıkarttım. yaşım 40 cıvarı biraz daha enduro olsun dağ tepe balı kamp olsun istiyorum.Şu anda 3 motor aklımda suzuki dl 650, honda Transalp, ve BMW f650 gs.suzi yi fiyatı transalp i yakıtı yüzünden eledim. aklımda BMW F650 GS var.
    soracağım şu : er6 dan sonra F650 Gs in vibrasyonu beni çok etkiler mi. Tek silindir olarak honda twister 250 ve yamaha YBR 250 kullandım.İçinizde F650 GS i kullanan er6 f sahibi veya sürücüsü var mı bana fikir versin lütfen..

Bu arada ilanım:
    http://www.sahibinden.com/-fiyat_10_...XQQdisplayitem

F 650'yi kullandım. Titreşim konusunda bizim motorlarla kıyaslama yaptığınızda epey bir fark olduğu söylenebilir. MOtor rahat kullanımı, oturuş pozisyonu ve abs sistemiyle insana güven veriyor gerçekten. Ancak hızı çok sevmeme rağmen bizim motorlardan aldığım heyecanı bu motordan alamadım. "sürekli sürüş bitse de motoruma geçsem" diye düşündüm.
    siz de benim gibi araziye çıkıyım düşüncesiyle motorunuzu satıyorsanız birşey diyemem ama asfaltta aldığınız zevki unutmak zorundasınız. Araziye çıkmasam da başarılı olduğunu arkadaşım kullanırken gözlerimle gördüm.
    sonuç olarak sağlam ve güvenilir bi motor, kalitesini tartışmaya gerek yok. Ama er6'nın vereceği heyecan da yok...
    Çok zor arazi koşullarına girmeyecekseniz, neden verseys düşün müyorsunuz? Tipi olsun, teknolojisi olsun F 650'den daha ileri bir motor bence. Şahsen motorumu satarsam alacağım iki motordan biri. Diğeri de V strom tabii ki

burdizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f 650 GS
    Motora 10 bin lira yazdım. Aslında bana en uygun motor DL 650, 2004 modelleri bile 11-12 arası şu anda. açıkcası üzerine para vermeyi düşünmüyorum.Transalp de kendini kanıtlamış bir motor. Parama göre benim alabileceğim eski kasa transalp olur, oda er 6 ını yakıt ekonomisin den sonra benim için yakıtı fazla. neden mi Bmw yakıtı az, parça problemi olursa almanyada tanıdıklar dan temin ederim ve er 6 gibi beni gaza getirmez .(Bazen 170-180 gazlarım)

Motosikleti
    er6
    geriye sadece vibrasyon sorunu kalıyor o zaman. O da 100 - 110 km hızlarda fazla rahatsız etmez diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler