Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

selam er-6 sına kasko yaptıran var mı ? varsa ne kadar ödediniz?
    (yanlışlıkla er-5 yazmışım düzelttim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cidden bu motordan düşünüyorum.N-F farketmiyor hangisi olursa iyi olur ama gönlüm N'nin olmasından yana.Abs'li modellerdeki fark sadece ön çamurluk üzerinde abs yazısı var o mudur?Göstergelerde veya motorun herhangi bir yerinde abs ile ilgili başka bir düğme, gösterge var mı?
    Ayrıca 1saat içinde şu ilandaki motora bakmaya gideceğim.Genel olarak bakmamı tavsiye ettiğiniz yerler var mıdır?
    http://www.sahibinden.com/_sok_kawas...XQQdisplayitem

Yukarıdaki linkini verdiğim motora gidip baktım.Beğendiğimi söyleyebilirim.
    Kazası, belası yok gibi gözüküyor.Tek kafama takılan noktası bu motorda lastikler ne kadar gidiyor ve de zincir kaç binde değişim ister?
    Ayrıca debriyaj-fren balatalarının değişimi gibi bakımlar kaç bin km'de yapılıyor?
    Son olaraktan da çok atak bir motor olduğunu söyleyebilirim.Ben hyosung'tan bir nebze fazladır diye düşünüyordum ama ufacık bir gaz açtığımda bile beni aldı götürdü.Fiyatı biraz çok gibi ama bakalım ne oluyor

bu motor benim de uzun süredir dikkatimi çekiyor, motorumu almamış olsaydım kesinlikle alırdım bu motoru, hem çantalı hem ABS'li koruma takozu var kask veriyo mont veriyo...yani bu fiyata ucuz değil cidden bedava bu motor.. nasıl oluyo da satılmıyo bu fiyata anlamıyorum...üstündeki koruma takozu bile 220 euro

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o baktığın motora o kadar aksesuara ve abs ye o fiyat hiç de fazla değil bence, hatta az bile, bence kazası falan yoksa çok güzel bir fiyat, tek yapacağın işlem lastiklerini değiştirmek olacaktır, üzerindeki orjinal dunloplar her viteste patinaja kalıyo nerdeyse ...

enginer6 : bakımları kendi kitapçığında 6000km de bir, normal de orjinal bujileri ngk iridium buji hava filtresi de temizlenebilir cinsten, yani her bakımda bunlar değişmiyor diye biliyorum...benim mesela 15 bin bakımında bujiler değişmedi hava filtresi temizlendi o kadar, bujiler tertemizdi bide normal yağ yağ filtresi değişimi yapıldı
    ER6İNbay: ooo çok iyi o zaman servise sahiden gerek yok artık her usta yapar heralde bu işi.

benim motorla ilgili tek problemim: Yakıt. Çok sakin kullanmama, bakımını yaptırmama rağmen son testimde 100 km'de 6.3 litre yaktım, ve 5 - 6000 deviri de geçmiyorum. bi fikri olan var mı? neden böyle yakıyor olabilir.

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen gene 29 beygirden geçmişsin, ben 20 likten geçmiştim, ama arada 140 beygirlik vardı, sonra buna geçtik iyi oldu, hiç bir sorun yaşamassın, kullanımı rahat kontrolu rahat, bir sorun yaşatmaz sana

giderek sayı düşüyo ben de 12 beygirlik motordan geçtim. Hiç sorun yaşamadım. yoğun trafikteki kıvraklığı benim ilk günlerde çok şaşırtmış, ilk motorum olan olan supermoto'yu hiç aratmamıştı...

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam er-5 ine kasko yaptıran var mı ? varsa ne kadar ödediniz?
    2 yıl önce 1360 ytl istemişlerdi yaptırmamıştım

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor benim de uzun süredir dikkatimi çekiyor, motorumu almamış olsaydım kesinlikle alırdım bu motoru, hem çantalı hem ABS'li koruma takozu var kask veriyo mont veriyo...yani bu fiyata ucuz değil cidden bedava bu motor.. nasıl oluyo da satılmıyo bu fiyata anlamıyorum...üstündeki koruma takozu bile 220 euro
    Ben zaten kaskı, montu eldiveni istemiyorum dedim pek bir indirim de yapamayacağını söyledi.Sahibi de mali müşavir zaten.Öyle zevkine binmiş.Hatta ilk motoruymuş.Şöyle biraz daha düşse ya da bana bir yerlerden para gelse düşünmüyor değilim de

Ayrıca yukarıda bahsi geçen gri er6n de kaskolu.İlk sene 1400 civarına yaptırmış, ikinci sene de 850-900 gibi bir paraya.Tabi çevresi çokmuş ondan böyle uygun oldu dedi.
    Bu arada satarken kaskosunu vermiyor malesef
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer

benim motorla ilgili tek problemim: Yakıt. Çok sakin kullanmama, bakımını yaptırmama rağmen son testimde 100 km'de 6.3 litre yaktım, ve 5 - 6000 deviri de geçmiyorum. bi fikri olan var mı? neden böyle yakıyor olabilir.
    bende motoru ilk aldığımda bundan şikayetçiydim ,seninki kadar yakmıyodu ama 5.5 lt civarıda ben yakıyodum. 5-6 bin devir de kullanmak yakıt tasarrufunda çok etkili olmuyor en azından şehir içinde , vites değiştirme devir aralıkları çok önemli 6-7 bin devir civarı değiştiriyorum ben , tabii trafik durumuda çok etki eder...

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N

merhaba bu rüzgarlık özel yapım mıdır ?markasını bilen var mıdır ? ayrıca ampul olarak ne taktınız üzerindeki ampul yetersiz birde korna değiştiren oldu mu ?
    İki kişinin bindiği motor değildir.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Korna olarak geçen gün baktığım er6n'nin sahibi sesi çok gür bir şey takmıştı.Cidden farkedilmemesi imkansız.Sanayiden 15-20 ytl gibi bir şeye almış sanırım
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster

merhaba bu rüzgarlık özel yapım mıdır ?markasını bilen var mıdır ? ayrıca ampul olarak ne taktınız üzerindeki ampul yetersiz birde korna değiştiren oldu mu ?
    kardeş bu cam bende zamanında çok aramıştım bu custom bi cam ama sahipleri camın pek işe yaramadığını söylüyolardı yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla , cam istiyosan sana er6 için olan givi öneririm , hem şık hem de çok başarılı . ampül konusunda ise haklısın yeterli değil bana görede , ben osram nightbraker taktım çok başarılı tavsiye ederim ...

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    o zaman givi rüzgarlık osram ampul takıyoruz bide ucuzundan korna uyduruyoruz çok teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    evet aynen öyle, bende de osram nightbreaker var, çok başarılı,
    givi cam da 100 avro ve 130 avro, iki modeli var yane minumum 200 ytl
    habe habe

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam er-5 ine kasko yaptıran var mı ? varsa ne kadar ödediniz?
    Er-5 değil ama er-6 için sordum 1600 ytl demişti isviçre sigorta bende yaptırmadım, motor zaten sürekli garajda yatıyor, sağa sola gideceğim zaman 100cc lik cup motorumu kullanıyorum er-6 yı sadece hobi amaçlı gezmelerde kullanıyorum, gittiğim yerlerde de garaja koyuyorum çok daha ucuza geliyor. Allah kaza bela vermediği sürece böyle devam.

Motorun ideal deviri 5-6000 rpm zaten bunun altında kullanırsan da yakıtı artıyor deneyerek öğrendim bende.
    Motordan korkan bir arkadaşımı gezdirdim akşama kadar motoru hiç bağırtmadan 6,5 lt yaktı 3-4000 devirlerde.
    Er-6 nın şehir içi ortalaması 5-6 lt bu kullanım tarzı ve buji, filtre gibi faktörler etkiliyor.

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayallerimin motosikleti... inşallah önce bi er5 sonrada atanınca bi er6n....

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Arkadaşlar er6 nın egzos sesini gösteren video varmı eyvallah
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    ampulleri kendim değiştirebilr miyim diye baya araştırdım ne manuleinde ne internette resimli bir anlatım bulamadım yanlış anahtar seçimi ve daha önce hiç ampül takmadığımdan olacak 1 saatimi aldı ama 10 dk lık bir işmiş birkaç resim ve yöntemi ekliyorum ilk defa kendi değşitircek arkadaşlara yardımcı olur umarım
    işlem kısca şöyle
    toplamda 4 tane 8 numara vida söküyoruz fakat vidaların yeri resimlerdeden görüleceği gibi normal anahtarla sökülebilcek yerlerde değil bunun için klasik anahtar yerine tornavida şeklinde anahtarlardan kullanmak gerekiyor.gidonun üst ksımında ve ön kafadaki grenajların hemen aaltındaki bu vidaları sökünce ön far kısmı grenajla birlikte oldugu gibi yerinden çıkıyor ampullerin tam arkasındaki yuvarlak siyah plastikleri yerinden söküp ampulu sıkıştıran teli geriye çekince ampulu direk çekip çıkarabiliyorsunuz

samet bu kadar büyük resim ekleme arkadaş
    büyük ekleki faydası olsun, seçilemiyor yaptığın işlem

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    samet bu kadar büyük resim ekleme arkadaş
    büyük ekleki faydası olsun, seçilemiyor yaptığın işlem
    büyük koyunca forumun görünüşü dağılıyor ya kirlililik olmasın diye küçük koydum ama gerçekten görünmüyormuş

büyük koyunca forumun görünüşü dağılıyor ya kirlililik olmasın diye küçük koydum ama gerçekten görünmüyormuş
    800-600 yada 640-480 seçersen sayfaya cuk oturur

alacaz ya ne zaman

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alacaz ya ne zaman
    demir abi bende adanalıyım yazın adanya gelcem motorlan ben gelene kadar ayarlada ne zman alırsın bilmem bi yayla yaparız krosçularla kapışırız az kaldı 3 5 ay var

demir abi bende adanalıyım yazın adanya gelcem motorlan ben gelene kadar ayarlada ne zman alırsın bilmem bi yayla yaparız krosçularla kapışırız az kaldı 3 5 ay var
    beklerim sametcim bu aralar araştırmadayım temiz az km li ve uygun fiyatlı er6f, er6n, cbf500 bulursam alacağım.umarım sen gelene kadar olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler