Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    arkadaşlar,
    konuyla ilgili başlık da açmıştım ama hiç er6 sahibi cevap yazmadı. sorum şu:

er6f motorumun 10 bin bakımını yaptırıcam. yetkili servis yerine özel bir servise götürsem nasıl olur?

özel servise götürdüğümde gerekli bütün parçaları ben alacağım (orjinal olacak tabii ki) 10 bin bakımında ihtiyacaım olacak parçalar nelerdir, (buji, hava filtresi vs.)

tüm malzemelerin en kalitelisini kullanmak istiyorum. bujide ne marka model önerirsiniz. yağ konusunu biraz araştırdım motul ve motorex öne çıkıyor. bunlar veya başka marka, model hangi yağı önerirsiniz?

motorumla ilgili iki problemden biri yakıt sarfiyatının benzerlerine göre fazla olması, bunun için ne gibi kontrol ve ayarlar yaptırmam gerekiyor. diğer problem de grenaj zırıltısı, bunu nasıl çözebilirim

yardımcı olursanız çok sevinirim... saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,
    konuyla ilgili başlık da açmıştım ama hiç er6 sahibi cevap yazmadı. sorum şu:

er6f motorumun 10 bin bakımını yaptırıcam. yetkili servis yerine özel bir servise götürsem nasıl olur?

özel servise götürdüğümde gerekli bütün parçaları ben alacağım (orjinal olacak tabii ki) 10 bin bakımında ihtiyacaım olacak parçalar nelerdir, (buji, hava filtresi vs.)

tüm malzemelerin en kalitelisini kullanmak istiyorum. bujide ne marka model önerirsiniz. yağ konusunu biraz araştırdım motul ve motorex öne çıkıyor. bunlar veya başka marka, model hangi yağı önerirsiniz?

motorumla ilgili iki problemden biri yakıt sarfiyatının benzerlerine göre fazla olması, bunun için ne gibi kontrol ve ayarlar yaptırmam gerekiyor. diğer problem de grenaj zırıltısı, bunu nasıl çözebilirim

yardımcı olursanız çok sevinirim... saygılar
    şimdi normalde bakımlar 6 bin 12 bin gibi 6 lı gidiyo ama 10 binde yaptırman daha ii tabii , bakımda değişecek parça sadece yağ filtresi , onun dışında hava filtresi temizlenebiliyo , yeni yağ koyulacak , gerekli bakımlar yapılacak o kadar hiç bi şey almana gerek yok , istediğin ustada yaptırabilirsin , er6turkiye.org da daha fazla bilgide bulabilirsin

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    distortedman,
    valla en fazla gittiğim yol 180 km idi. onda da 100 km gidip mola vermiştim. dediğin düzeyde bir rahatsızlığım olmadı sele ile ilgili. Ama tahminim V storm selesi nedeniyle değil de, oturuş pozisyonu gereği biraz daha rahattır.

Bu arada bana öyle geliyor ki V Stor senin içine pek sinmiyor gibi er 6'da aklın kalacak gibi haklı olarak

sana bir de motorla ilgili tek şikayetimi söyleyim. 5 bin devir civarında başlayan grenaj zırıltısı... ciddi ciddi sinirimi bozuyo... ama dediğim gibi tek sıkıntım o
    Anlıyorum enginer6 paylaşım için teşekkürler. Aklım kalmaması için bol bol düşünecek zamanım var aslında. Vakit gelince her ikisinide test etmeden karar vermeyi düşünmüyorum. Kısmet birazda... ER6 daha ucuz tabi, daha pahalı olsa fazla düşünmezdim.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hocam inşallah bende almayı düşünüyorum daha başka ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz teşekkürler
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    ER6-F de görünüşü, teknik verileri vs. dışında en çok hoşuma giden şeyde depo yanındaki grenajların dizlerimi bir parça gizlemesi idi. Tamamını kapatmıyor ama hiç olmamasından iyidir. Tabi bunu kullananlara sormak gerek ama sanırım spoiler etkisi yaparak dizlere gelen rüzgarı biraz engelleyebilir. ER6-F sahibi arkadaşlar ne düşünüyorsunuz bu konuda?
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Motosikleti
    er6
    arkadaşlar istanbulda yağ filitresi nerde bulabilirim?

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    arkadaşlar akümün değişmesi gerekiyor er6n in aküsü kaç amper acaba akünün üstnde yazanlardan bişi anlamadım

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    er6n ve er6f'in ikisine de binen arkadaşlara sorum olacak.Oturuş pozisyonu olarak ikisi de aynı mı?ayrıca motorları vs herşeyi aynı mı bu motorların?
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    er6
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er6n ve er6f'in ikisine de binen arkadaşlara sorum olacak.Oturuş pozisyonu olarak ikisi de aynı mı?ayrıca motorları vs herşeyi aynı mı bu motorların?

' f ' in grenajlı olması dışında herşeyleri aynı. Bi bildiğim, fabrika çıkışında n' de dunlop kullanılırken, f ' te bridgestone kullanılıyo. ben bilmioyrum ama varıdr bi bildikleri heralde

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Evet arkadaşlar.Farkları bilenler bir zahmet anlatıversin
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    kadranlari farkli
    grenajlar haricinde baska fark yok bildigim..
    motor yuzde 100 ayni..
    er6 mi alcan mehmet
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar.Farkları bilenler bir zahmet anlatıversin
    şimdi ikisinin üzerindede aynı motor var , şasi ve süspansiyonlar aynı bi fark yok. er6f amerikada ki adıyla ninja650r er6n den ayıran özellikler : grenajlı oluşu , göstergelerin analog oluşur , farlar ve kafa grenajından ibarettir. tabii bunlar eski er6 lar için öyleydi , yeni modeller gelince daha ayrıntılı inceleyebileceğiz. otoruş pozisyonu olarak aynı. er6f cam ve grenaj koruması olduğu için rüzgara karşı aerodinamik açıdan daha avantajlı ama plastik kalitesi zayıftır...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadranlari farkli
    grenajlar haricinde baska fark yok bildigim..
    motor yuzde 100 ayni..
    er6 mi alcan mehmet
    Şimdi de kafayı ona taktım.Bir tane er6 alıcam
    Yok abi nerede bende o para da bayılıyorum bu motorlara.Runnerdan sonra ya bu olur inş ya da hiç

Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ikisinin üzerindede aynı motor var , şasi ve süspansiyonlar aynı bi fark yok. er6f amerikada ki adıyla ninja650r er6n den ayıran özellikler : grenajlı oluşu , göstergelerin analog oluşur , farlar ve kafa grenajından ibarettir. tabii bunlar eski er6 lar için öyleydi , yeni modeller gelince daha ayrıntılı inceleyebileceğiz. otoruş pozisyonu olarak aynı. er6f cam ve grenaj koruması olduğu için rüzgara karşı aerodinamik açıdan daha avantajlı ama plastik kalitesi zayıftır...
    Çok teşekkür ederim abi

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ozellikle yeni kasanin f olani veya eski kasa n in turuncu olani benim hedeflerim arasinda..
    seneye insallah
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı L.SAHİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar akümün değişmesi gerekiyor er6n in aküsü kaç amper acaba akünün üstnde yazanlardan bişi anlamadım

Levent akülerimiz 10 amper, kitapçıkta verdiği model ismi de yuasa ytx 12 bs
    Ben nette aradım da 2 farklı fiyat var neden bu fark ona bakmak lazım tabii.
    bu ucuz olan

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125

[COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    er6f güzel bir makina bence, n acayip bir dizayn

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçektende 2009 modeli çok güzel, şeytan dürtüp duruyor

habe habe

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu tarz meselesidir. Ben naked severim başkası SS v.s..
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    yamaha xt225 serow
    er 6n i bornovada bi büfenin önünde gördüm görmez olaydım yaradan neler yaratmış diye düşündüm çok farklı bir havası var sahibi biraz tatsız bi arkadaştı konuşmadım yalnız ikinci elde baya bir değer kaybediyor bunun sebebi nedir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler