Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar ve oturuş pozisyonu bakımından uzun yolda rahat bir motor mu peki ER-6N?

tek sıkıntı rüzgar olur bunuda ben camla hallettm,

arkadaşlar bu arada egoszun üstündeki hortumun ne olduğunu keşvettim,sanırım hava filtresi tahliye hortumu oraya düşmüş oda yanmış acaba bi, baksanız motorunuzn hava filtresinin altında hortum varmı varsada resmini cekerseniz cok mutlu olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GİLERA RUNNER VXR 200

Bilgi Paylaştıkça Değer Kazanır

Selam arkadaşlar..aranıza yeni katılan kafası karışık bi motorcuyum

tam 2senelik runner vxr 200 kullanıcısıyım.

Race motorlardan birine (r6 , 600rr vs şartlar o zaman ne belirlerse) geçmek istiyorum.

Ama hiç vites bilgim yok.Bi geçiş motoru(lafın gelişi) gerektiğini düşünüyorum.

Çevremdekiler honda 250cbf önerirlerken görüntüsü kesinlikle beni cazip etmedi..kawasakinin çıkardığı 250r süper bi makine..ama maalesef çok pahalı ve 2nci eli yok..hyosung,kanuni 250lerede antipatim olduğundan kendime bu geçiş motoru olarak kullanılabilen 250 serisinden bi motor bulamadım..

madem öyle..600lük sport ve naked modelleri araştırmaya karar verdim..
    ve ER6F beni gerçekten cezbetti..

ŞİMDİ ASIL SORUYA GELELİM....

KARŞINIZDA HİÇBİR VİTESLİ MOTOR TECRÜBESİ OLMAYAN AMA 2 SENEDE ŞEHİRİÇİ 20000KM YAPMIŞ Bİ ADAM VAR.

BU ADAM BU MAKİNAYLA HEM VİTES ÖĞRENEBİLİR HEMDE VİRAJ , FRENAJ VS KONULARIDA RAHAT BİR ŞEKİLDE HALLEDEBİLİRMİ?

VE SONUCINDA Bİ 600LÜK RACE ALDIĞINDA SÜRÜŞ RAHATLIĞINA , TECRÜBESİNE VE GÜVENLİĞİNE ER6F LE ERİŞEBİLİRMİ??

SAYGILAR...
    geleceknesilsporkulubu.com

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    İstersen herşey olur tabi zaman cesaret para ve akıl'da lazım

Tabii bende senin gibi yapacağım scooter'dan direk race geçeyim istiyorum ama belki araya bir 125lik vitesli sıkıştırırm para durumlarına bağlı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

GENES_SK öncelikle aramıza hoşgeldin.
    Er-6 yı geçiş motor olarak düşünmüşsün ancak er-6 senin almak istediğin makineler kadar olmasada yine de ağresif bir yapıya sahip 0-100 km 4 küsür saniye.
    Er-6 yla geşiş yapacağına madem kendine güvenin var bir kursa veya hondanın egitime katıl vitesli motorla çalış sonra almak istediğin motora direk geç.
    Parça fiyatlarını ve motorun agresifliğini göz önünde alırsak pek tavsiye etmem (geçiş motoru olarak) .

burdizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f 650 GS
    Alıntı GENES_SK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Race motorlardan birine (r6 , 600rr vs şartlar o zaman ne belirlerse) geçmek istiyorum.

Çevremdekiler honda 250cbf önerirlerken görüntüsü kesinlikle beni cazip etmedi..kawasakinin çıkardığı 250r süper bi makine..ama maalesef çok pahalı ve 2nci eli yok..hyosung,kanuni 250lerede antipatim olduğundan kendime bu geçiş motoru olarak kullanılabilen 250 serisinden bi motor bulamadım..

KARŞINIZDA HİÇBİR VİTESLİ MOTOR TECRÜBESİ OLMAYAN AMA 2 SENEDE ŞEHİRİÇİ 20000KM YAPMIŞ Bİ ADAM VAR.

BU ADAM BU MAKİNAYLA HEM VİTES ÖĞRENEBİLİR HEMDE VİRAJ , FRENAJ VS KONULARIDA RAHAT BİR ŞEKİLDE HALLEDEBİLİRMİ?

VE SONUCINDA Bİ 600LÜK RACE ALDIĞINDA SÜRÜŞ RAHATLIĞINA , TECRÜBESİNE VE GÜVENLİĞİNE ER6F LE ERİŞEBİLİRMİ??

SAYGILAR...
    ER6 race makinalara göre kullanımı daha kolay bir motosiklet ama bir cbf 250 ile aynı kefeye koymak olurmu hiç? 650 cc makina 220 km hız yüksek bir tork, altındaki uysal zaptetmesi kolay bir makina olabilir ama geçiş motoru yada vitesli motor tecrübesi edinebileceğin bir motor olabileceğini sanmıyorum.

Motosikleti
    GİLERA RUNNER VXR 200
    Alıntı burdizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ER6 race makinalara göre kullanımı daha kolay bir motosiklet ama bir cbf 250 ile aynı kefeye koymak olurmu hiç? 650 cc makina 220 km hız yüksek bir tork, altındaki uysal zaptetmesi kolay bir makina olabilir ama geçiş motoru yada vitesli motor tecrübesi edinebileceğin bir motor olabileceğini sanmıyorum.
    YA ZATEN KIYAs DEĞİL BURDAKİ OLAY...ALTERNATİF YOKLUĞU..KEŞKE NİNJA 250R GİBİ Bİ ALETİN 2NCİ EL ALIŞ-SATIŞ ŞARTLARI VE FİYATI UYGUN MOTOR OLSA MANTIKLI OLAN 250LİK Bİ MOTOR...AMA İŞTE GÖRÜNÜŞ ÇOK ÖNEMLİ BENİM İÇİN

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstersen herşey olur tabi zaman cesaret para ve akıl'da lazım
    PARA İÇİN 2-3 AY YETERLİ AKIL VAR , CESARET İSE VAR GİBİ GÖZÜKSEDE SORU İŞARETLERİ DOLU

Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GENES_SK öncelikle aramıza hoşgeldin.
    Er-6 yı geçiş motor olarak düşünmüşsün ancak er-6 senin almak istediğin makineler kadar olmasada yine de ağresif bir yapıya sahip 0-100 km 4 küsür saniye.
    Er.
    BENİM RUNNER DA 8 SN

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum er6n tam bir geçiş makinesidir. yaptıgın hatayı affeder, gaz acarsan senı tatmın eder, vitesleri kolay gecer oturuş pozısyonu rahattır. frenler ıyıdır, agırlık noktası alçaktadır ve yere yakındır donuslerı kolay yaparsın, tork yuksektır.. vs vs svv svsvsv...
    race e geçmek ıstıyorsan ileride kesinlikle tavsiye ederim

"" BENİM RUNNER DA 8 SN"" yazını sonradan gördüm , senın runnner 8 sn ise bence race alma sen onla idare et...demekki seni tatmin ediyor. 200 ile 650 cc arasında pek fark yoktur dimi? 4 ile 8 saniye gibi...
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    Arkadaşlar ER-6N almaya niyetim var..satmaya niyeti olan arkadaş varsa bi görüşelim...(Favori rengim GRİ )
    özelden msj atabilirsiniz...
    [B][COLOR="Red"]ENEZ'de 2 Katlı Yazlık Satılıktır..İlgilenenlere Acil Duyrulur..Çok Ucuza Gidicek (Alıcaklı Olan Hemen Msj Atsın Çunkü Yazlık Satılınca MOTOSİKLET Alcam :))[/COLOR][/B]

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı GENES_SK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

SAYGILAR...
    bende sana tavsiye ederim er6 yi , alınca race tutkun geçer herhalde , eğer sadece şehir içinde kullanıyosan race gereksiz olur, er6 senin aradığın motor

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    arkadaşm er6 alabilrsn ama kısa sürede olsa bi eğitim alman gerekebilir çünki er6 epey güçlü bir makina eğitimle bu sorunu çözebilirisn

Motosikleti
    GİLERA RUNNER VXR 200
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum er6n tam bir geçiş makinesidir. yaptıgın hatayı affeder, gaz acarsan senı tatmın eder, vitesleri kolay gecer oturuş pozısyonu rahattır. frenler ıyıdır, agırlık noktası alçaktadır ve yere yakındır donuslerı kolay yaparsın, tork yuksektır.. vs vs svv svsvsv...
    race e geçmek ıstıyorsan ileride kesinlikle tavsiye ederim

"" BENİM RUNNER DA 8 SN"" yazını sonradan gördüm , senın runnner 8 sn ise bence race alma sen onla idare et...demekki seni tatmin ediyor. 200 ile 650 cc arasında pek fark yoktur dimi? 4 ile 8 saniye gibi...
    bak işte buna karşı çıkanlarla tam bir çelişki yaratmışın hoca...

direk git al diyosun , insanın kafasındaki kaosları silen güzel açıklamaları yapıyosun , sora diğer yazıları okuyuncA yine soru işaretleri canlanıyo..
    ama ilk paragraftaki açıklamalar içime baya bi su serpti...

2nci paragraftaki cevabındada demek istediğimi anlamamışsın...
    orda tamamen işin makarası..
    yaw zaten hızı beni tatmin etse ne diye bu işe kalkışayım..

ama ki runnerıma toz kondurmam..scooter da efsane bi motor bence...heralde allah büyük bir kaza bela vermezse , kimse çalıp çırpmazsa da runner daha uzun yıllar benimle gözüküyo

Alıntı L.SAHİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşm er6 alabilrsn ama kısa sürede olsa bi eğitim alman gerekebilir çünki er6 epey güçlü bir makina eğitimle bu sorunu çözebilirisn

hondanın eğitimlerine baktım...2şer günlük..
    hadi 2. ve 3. seviye alsan toplam 4 gün..

YETERLİ MİDİR GERÇEKTEN??

masaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genes_sk gayet yeterli egitimin seviyesi arastirirsan resimlerini hatta gidenlerin notlarinida bulabilirsin kendi ulasim servisi var,yiycek ve icecek servisi var su anki fiyati hakkinda bir bilgin varmi?

Motosikleti
    GİLERA RUNNER VXR 200
    Alıntı masaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genes_sk gayet yeterli egitimin seviyesi arastirirsan resimlerini hatta gidenlerin notlarinida bulabilirsin kendi ulasim servisi var,yiycek ve icecek servisi var su anki fiyati hakkinda bir bilgin varmi?
    evet var..HONDA.com.tr den aldığım fiyatlar
    güvenli sürüş 1...280ytl
    güvenli sürüş 2...280ytl
    güvenli sürüş 3...340ytl
    güvenli sürüş 4...190ytl
    yolculu sürüş 110ytl..

piyasa aşşağı yukarı böyle..

eğitimleri alınca çok rahat bir şekilde ER6 kullanılabilecek öylemi...
    frenaj , viraj , gaz ayarı , vites...
    bunları 2günde nası öğretiyolar ya

yada çokta benim gözümde büyüttüğüm kadar zor değil

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GENES_SK; herşey bir yana, şiddetle tavsiye ederim.
    bu arada senın scoter ı hıc bılmıyorum ama ılerde bende maxi scoter dusunuyorum. alıcak olursam bu motor ıcın soyledıklerını aklımın bır ucuna yazdım
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide mikrop, ayna aparatları için en uygunu yurtdışı dan sipariş evine kadar geliyo, ben aynı yerden hem ayna aparatı hemde peg sipariş ettim hiç sorun yaşamadım direk geldi,
    burdan almaktan çok çok ucuza geliyor onu söyliyeyim, hele bide 2 3 kişi beraber sipariş ederseniz daha da ucuza gelir...,
    ben aldığımda 14 dolar aparat 7 dolar da kargo ödedim scorp ie beraber aldık daha doğrusu zorla aldırdım ona sonra iyiki aldırdın dedi
    adreside budur
    http://www.luckybike.com/10mm-motorc...ers-p-263.html
    Adres için teşekkür ederim, fiyat değişmiş ama yine de makul tek sorun yurt dışından hiç alışveriş yapmamış olmam.
    Şimdi hem kargoya ortak olucak hemde yurt dışından alışveriş yapmış tecrübeli bir ortak bulmam lazım
    Evet yok mu ayna uzatma aparatı isteyen bir arkadaş?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Adres için teşekkür ederim, fiyat değişmiş ama yine de makul tek sorun yurt dışından hiç alışveriş yapmamış olmam.
    Şimdi hem kargoya ortak olucak hemde yurt dışından alışveriş yapmış tecrübeli bir ortak bulmam lazım
    kargoya ortak arıyosun ama ben diyim sana hala çok çok daha ucuza geliyo ordan alman...ben o arkadaştan 2 kere alışveriş yaptım ikisindede sorun yaşamadım
    bence hiç tereddüt etme :=) hatta iki tane al burda da satarsın bütün hepsini bedavaya getirmiş olursun

burdizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f 650 GS
    Dostum ben de aynalardan muzdaribim.Kargoya ortak olabilirim. ayrıca kargo dahil bana kaça mal olacak bu aparat. özelden yazabilirsin.
    selamlar..
    çok acele yazdım galiba sizin er6 lar 'n' modeli benimki 'F' benim motora uygun olanı varsa yine de alırım

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bu motorların şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimleri nelerdir acaba bana bu konuda bilgi verebilecek bi arkadaş warmı ??
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kargoya ortak arıyosun ama ben diyim sana hala çok çok daha ucuza geliyo ordan alman...ben o arkadaştan 2 kere alışveriş yaptım ikisindede sorun yaşamadım
    bence hiç tereddüt etme :=) hatta iki tane al burda da satarsın bütün hepsini bedavaya getirmiş olursun
    Alıntı burdizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben de aynalardan muzdaribim.Kargoya ortak olabilirim. ayrıca kargo dahil bana kaça mal olacak bu aparat. özelden yazabilirsin.
    selamlar..
    çok acele yazdım galiba sizin er6 lar 'n' modeli benimki 'F' benim motora uygun olanı varsa yine de alırım
    Ben bu işi acemisiyim, benim aradığım yurtdışından alışveriş yapan tecrübeli bir arkadaş.
    Yoksa kargoyu bölüşmek değil sadece
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorların şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimleri nelerdir acaba bana bu konuda bilgi verebilecek bi arkadaş warmı ??
    Sayfa 17 ile 20 arasında arkadaşlar şehir içi şehir dışı değerler vermiş bakabilirsin.

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    bugün motorum hakkında yeni bişey öğrendim.laser iridyum buji standartmış ve z-moto harici kızıltoprakta kimsede yokmuş.çiftide 60 liraymış
    Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler