Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı stroper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar bende yeni katıldım er6n cılgınlıgına 2 arkadasta er6n aldık benimki siyah onunki gri
    ama bizimkilerdemi sorun war nedir km,de 20 kurus filan yakıyo :S normalmidir sizce ?
    biraz motora da alışın huyunu suyunu öğrenin o zaman daha da düşer yakınıtınız merak etmeyin...
    bende ilk aldığımda çok yakıyodu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim lastiklerde hala orjinali birde 16500 km oldu iyice sertleşti falan...iyi değil yani, silent arkadaşımız yeni michelin aldı çok memnun, yola yapışıyor diyo, birgün motorunu alıp denemek istiyorum bakcam para bulabilirsem bende değiştircem...

bi kaç arkadaş da yakıt sormuş...
    ben en son yolculuğumuı söyliyeyim...
    pazar öğlen çıktık bi kaç arkadaş ankaradan, boluya eski yoldan eski mangalcıların birine mangala ...
    toplamda 450 km yol yaptım 7 saatten fazla motorun üstünde kaldım, biraz kaba etim ağrıdı okadar başka bi sorunla karşılaşmadım,
    yakıt olarak da 100 km 3.9 lt yaktı, hızım 100 ila 120 km arasında oynadı, bu şehirler arası yolda yakışı, şehir içinde de daha ben 4.5 lt nin üstüne çıkmadım, şehir ankara hergün sabah işe git gel...günlük minimum 60 km yol yapıyorum motorumla, hiç bir şekilde de yorulmuyorum, sıkışık trafikte hakimiyeti çok rahattır
    neyse öle işte ben tavsiye ederim, bunu satarsam da alacağım motor kle 650 versys dir....

parça konusunda ben zmoto ile ilgilenmemeye çalışıyorum genelde parçaları küçük parçaları peg gidon vs gibi amerikadan alıyorum...çok rahat ediyorum...
    herkese bol motosikletli günler....
    Neden peki KLE 650 alırdınız ilerde.Neyi daha üstün altınızdaki motordan. Şehiriçinde pratik az yakan motor daha rabet görüyor o yüzden sordum.KLE biraz daha fazl aykar yanılmıyorsam
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden peki KLE 650 alırdınız ilerde.Neyi daha üstün altınızdaki motordan. Şehiriçinde pratik az yakan motor daha rabet görüyor o yüzden sordum.KLE biraz daha fazl aykar yanılmıyorsam
    amaç itibari ile, bu motorda 2 kişi biraz yorucu oluyor, tek sebep budur, arkada oturan pek rahat değil...
    başka da bir sebebim yok

bu arada gps ile bi göstergenin ne kadar fazla ya da eksik gösterdiğini ölçtüm...
    60 70 km hızlarda gps ile arasında 5 ile 7 km arasında bir fakr oluşuyor, 130 140 km gibi hızlarda bu fark 10 km gibi bir rakama ulaşıyor...sürat arttıkçada bu fark artmaya başlıyor haberiniz olsun...
    motosikletin göstergesi daha fazla gösteriyor...
    yane 210 ile giderken max hızınız tahmini 195 falan haberiniz olsun diye söledim...
    gps in aparatı olsa km saatinin yanına bağlayıp kameraya çekcem de maalesef...
    bol motosikletli günler...

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    20 kuruş derken ? 100 kmde ortalama kaç litre oluyor yani?

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    yaklaşk 5.5-6 litre civarı

Motosikleti
    kawasaki er 6-n
    aslında suan biraz karısık genelde istanbulun her yerinde malüm trafik oldugu için sakin gitmek zorunda kalıyorum ama yerini bulunca anlık uzuyorum yanlız genelde seyir hızım 60 70 gibi birde sanki bu makineler yawas gitmeyi sewmiyor 4000 5000 devir asagısı zorlanıyormus gibi ama 6000 we dha üstü şahlanıyor mübarek
    birde takoz we cam önerirmisiniz nerden edinebilirim marka bilginiz warmı ?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    bu konunun önceki sayfalarına bakarsan görebilirsin bi kaç cam örenkleri..
    ben powerbronze cam taktım ama şu an üstünde yok, uzun yola çıkarken takıyorum sadece...ama ön cam çok sıkıntı yaratcak...bulamıcaksın tam istediğin gibi far tasarımından dolayı çok yakışan yok

mczaga bi kaç kere daha söledim bidaha sölim...
    ben 4,5 lt yi geçmiyorum max 5 lt oda aşırı zorlayınca...
    benim 3 arkadaşda var er6n hepsinde de aynı seviyelerde yakıyo...

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Arkadaşlar ER6n, ekonomik, güçlü motoru ve kibar görünümüyle ilgimi çekiyor. Şuan 7800 Euro' ya ( 15000 ytl civarı ) sıfırını almak mümkün. Sizce bu fiyata sıfırını almaya değermi ?
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ER6n, ekonomik, güçlü motoru ve kibar görünümüyle ilgimi çekiyor. Şuan 7800 Euro' ya ( 15000 ytl civarı ) sıfırını almak mümkün. Sizce bu fiyata sıfırını almaya değermi ?
    bence z-moto fiyat politikasında çaktı , fiyatlar euro ya göre olunca da pahalı kaçıyo , er6 türkiye şartlarında alınabilecek en mantıklı 600 lük naked (parça
    olayını hariç tutuyorum...)

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan 15500 ytl ye satılan fazer lar var yanılmıyorsam, gsr da aynı fiyattan devam ediyor mu bilemiyorum, onlarla kıyaslandığında fiyatı yüksek
    ama güzel motor

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Bakıyorum Er-6 aşkı yine alevlenmiş herkezde
    gerçekten şu parça sorunu ne olucak bilmiyorum sırf o yuzden Cbf 500 dha mantıklı geliyor..
    Ama bu motor gerçekten çok hoşuma gidiyor inş. büyütücegimde alıcagım motor olur..
    [CENTER][U]% 100 Koruma % 100 Yaşam [/U] [COLOR="Indigo"]| Kaskını Tak..! |[/COLOR]
    [B][COLOR="Black"]EndurO TourinG [/COLOR][/B]:bounce:[/CENTER]

masaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan 15500 ytl ye satılan fazer lar var yanılmıyorsam, gsr da aynı fiyattan devam ediyor mu bilemiyorum, onlarla kıyaslandığında fiyatı yüksek
    ama güzel motor
    gsr lar fuarda 13,500 du

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı masaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gsr lar fuarda 13,500 du
    fuardan sonra gelecek gsrler 17 küsür olacak diyorlardı ama ne oldu takip edemedim

gsr 13500 fiyat devam ediyorsa hatta 15 e de satılıyorsa er6 alırken şimdiki fiyatını iki kere düşünmek lazım, birbirinin direk rakibi olmasalarda yakınlar,
    bende kullandım er6 süper motor ama z moto z moto z moto

Motosikleti
    Evet, şuan aynı fiyata GSR600, FZ6 ve FZ6 Fazer almak mümkün. Tabi hiç birisi ER6 kadar ekonomik değil.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ekonomi derken bugun doldurdum depoyu, tam 351 km yol yaptıktan sonra...
    alınan litre 14.71 toplam kapasite zaten 15 lt biraz daha gitsem istop edecekti nerdeyse
    51 ytl ye 351 km buda 100 km de 4.1 lt ye tekabül ediyor olması beni çok sevindiriyor...

Motosikleti
    Değerler çok iyi. Neredeyse benim GT250R'la aynı yakıyormuş. Bu makinenin sıfırını alayım diyorum bazen ama fiyatı çok geliyor gözüme.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    bencede sende bir adet er6 alabilirsin artık, hatta f al onun da gidonu değiştirdin mi şu anki motorunun sürüş pozisyonunu elde edebilirsin bir farkla çok daha konforlu olursun

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    arkadaşlar ABS li versiyonuna sahip olan varmıdır bu er6 da ?

Harbici işe yarar bişi mi bu Kawasaki ABS mesala BMW dekiler güven verici gibi geliyor banada 650lik kawasaki de sanki güven vermez gibi 2 milyarda fark var değermi sizce?bi test felan varmıdır bunun ABS si hakkında?

Birde mesala ben bu motoru alırsam büyük iğtimal 2. el alıcam mesala diyelimki 2. el aldım motor eğer temiz kullanılmamışsa bana ilerde ne gibi kalıcı hasar olarak döner bu kötü kullanım düzeltemicem bi sorun oluştururmu mesala performans düşüklüğü?yakıt tüketiminde fazla bi artış gibi yani bakımlarını düzeltsem bile bu gibi kalıcı bi sorun olurmu motorda ?

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı mczaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ABS li versiyonuna sahip olan varmıdır bu er6 da ?

Harbici işe yarar bişi mi bu Kawasaki ABS mesala BMW dekiler güven verici gibi geliyor banada 650lik kawasaki de sanki güven vermez gibi 2 milyarda fark var değermi sizce?bi test felan varmıdır bunun ABS si hakkında?

Birde mesala ben bu motoru alırsam büyük iğtimal 2. el alıcam mesala diyelimki 2. el aldım motor eğer temiz kullanılmamışsa bana ilerde ne gibi kalıcı hasar olarak döner bu kötü kullanım düzeltemicem bi sorun oluştururmu mesala performans düşüklüğü?yakıt tüketiminde fazla bi artış gibi yani bakımlarını düzeltsem bile bu gibi kalıcı bi sorun olurmu motorda ?
    ABS ne olursa olsn faydalı olacaktr,bu motorun durupdururken kalıcı bir hasar cıkaracağını hiç sanmıyorum.

Arkadaşlar bende ankaradan bi arkadaşla anlaştım bi akslik olmazsa önümüzdeki hafta er6 sahibi oluyorum dua edn inşallah olsn

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    e hadi hayırlı olsun, güle güle kullan, sorması ayıptır kim acaba belki tanıyoruzdur motoru

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler