Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
55. sayfa BirinciBirinci ... 5455354555657 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Gsr 600 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    isamilx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600- Kanuni GT170
    Hayırlı olsun hocam evet biraz ekonomik olsaydı iyidi ama hiç içim acımıyor benzin parasına deli oluyorum binemeyince ben memnunum ya yakıtın hakkını veriyor kerata

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    __@hmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 ybr / 2012 ybr 125 esd / 2007 GSR 600
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...23019996_n.jpg

2008 model bir gsr 600 ile bende bu topikteyim artık 4gün oldu alalı , keşke yakıt daha ekonomik olsa 40 kurus stabil :/
    Hayırlı olsun Ali yakıt konusunu Şükrü ye danış onun ki hiç yatmıyor dediğine göre benimki 35 kuruş yakıyor çarşı içi

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı __@hmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Ali yakıt konusunu Şükrü ye danış onun ki hiç yatmıyor dediğine göre benimki 35 kuruş yakıyor çarşı içi
    teşekkür ediyorum kardeşim , şükrü aklıma soktu zaten bugün tekrar denedim 114 km de 48 tl benzin aldım. 42 kurus neredeyse km de . bakım olarak yağı filtresi vs herseyi yeni değişmiş. sanırım kullanım :D :D
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ediyorum kardeşim , şükrü aklıma soktu zaten bugün tekrar denedim 114 km de 48 tl benzin aldım. 42 kurus neredeyse km de . bakım olarak yağı filtresi vs herseyi yeni değişmiş. sanırım kullanım :D :D
    Benim motorumu alma sebebimde Şükrü olmuştur gerçi onun haberi bile olmamıştı ) kullanım olabilir kardeşim bakım yeni yapılmış deselerde sen kendin yaptır derim

Motosikleti
    GSR 600- Kanuni GT170
    Kesinlikle kullanımdan kaynaklanıyor bende hesaplayamadım hiç.

Sabit bir hızı yakalayamıyorum bişey oluyor basıyoruz hayvan gibi

Sonra aaa çok yakmış diyoruz yakar tabi sabit bi hızda deniyeceksin bir de şöyle bir yöntem var

Depoyu dolduruyoruz tıka basa sonra yanımıza bir şişe alıyoruz 1litre veya 1.5 litrelik onu da dolduruyoruz

Benzin bitene kadar gidiyoruz motor stop edene kadar işte orda yaptığımız km ve depomuz 16 litre ordan

Hesaplamaya başlıyoruz doğrusu bu yöntemmiş

Sonra o 1 litreyi koyup en yakın benzinliğe
    __@hmet bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    merhaba arkadaşlar. ben de gsr600 almak istiyorum.
    ama baktığımda genelde ön camlar çok küçük gibi. uzun yolda ihtiyacı karşılıyor mu?
    fz6 fazer ile gsr600 arasında gidip geliyorum. bu arada acemiyim ve yaşım 41...

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı isamilx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle kullanımdan kaynaklanıyor bende hesaplayamadım hiç.

Sabit bir hızı yakalayamıyorum bişey oluyor basıyoruz hayvan gibi

Sonra aaa çok yakmış diyoruz yakar tabi sabit bi hızda deniyeceksin bir de şöyle bir yöntem var

Depoyu dolduruyoruz tıka basa sonra yanımıza bir şişe alıyoruz 1litre veya 1.5 litrelik onu da dolduruyoruz

Benzin bitene kadar gidiyoruz motor stop edene kadar işte orda yaptığımız km ve depomuz 16 litre ordan

Hesaplamaya başlıyoruz doğrusu bu yöntemmiş

Sonra o 1 litreyi koyup en yakın benzinliğe
    Bu konuda oyle ahkam kesecek kadar bilgim yok ama bildigim kadariyla benzin pompali motorlar, yani enjeksiyonlu motorlar diyebiliriz genel olarak, benzin bitmesine karburatorlu motorlardan daha kotu tepki veriyor. Benzin pompasi, calisirken surekli icinde benzin bulunmasi gereken bir parca, yani siz depoyu bitirdiginizde, benzin pompasi az da olsa benzinsiz bir sekilde calisacagindan, ya da calismaya calisacagindan, bu durumda pompaya zarar verebilirsiniz. Yine bildigim kadariyla benzin pompasi pek oyle tamir edilebilen bir parca degil, komple kapali bir parca, bozulursa degistirmek zorunda kalirsiniz, gsr daki fiyatini bilmiyorum ama tuzlu oldugundan eminim, er6 da da oldukca pahali oldugunu biliyordum, sirf onun korkusundan benzin isigi yanar yanmaz ,hatta cogu durumda daha yanmadan benzinlige girer benzin alirdim. Bu konuda daha cok bilgisi olan arkadaslar varsa onlar da yardimci olacaktir eminim, aklinizda olsun.

Boyle yapacaginiza depoyu duz tutup, tepeleme doldurup, 100 km gittikten sonra tekrar ayni sekil doldurup olcmek daha mantikli. Tabii bunu yaparken motoru yatirmayin hic, yoksa depo tahliyesinden bir kisim benzini umarsizca salacaktir tasmasin diye Illa 100 km olmak zorunda degil tabii ama en azindan 40-50 km. giderseniz saglikli olcum olur diye dusunuyorum.
    __@hmet ve umurcan bunu beğendiler.

Motosikleti
    GSR 600- Kanuni GT170
    Bülent hocam naptın ya camdan yapılmadı heralde yakıt pompası bi kerede bozulcak değil heralde ayriyetten piskopat mıyız sürekli benzin bitireceğiz bu sadece bi kerelik tam depo kaç km ve ne kadar yaktığını hesaplamak için bir yöntemdir.

Bunu deneyen bir arkadasım fz6 kullanıyor ve bunu bir kaç kez yaptı sıkıntı yok benzin biter bitmez yedek olarak aldığı benzini koyuyor tekleme bile yapmadan devam ediyor.

Yani benzin bitmiş halde hala gitcem diye uğraşmıyor.

Dediğinize katılıyorum doğrudur ben yanlış demiyorum pompa için sakıncalı bir durum fakat zorlamak gibi bir durum söz konusu olmadığından bir seferlik birşey olacağını sanmıyorum.

Saygılar...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Merhaba arkadaşlar. Haydutu sattım. Şu sıralar GSR 600 arayışındayım. Bildiginiz temiz, 30.000 km yi geçmemiş( orjinal km ! ) boyasız (ufak defek lokal boyalar olabilir) gsr 600 var mı ?

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Merhaba arkadaşlar,burada bir arkadaşımız gsr600 satın aldı daha senesi dolmamıştır
    Motorda bir tekleme var genelde rolantede,gaz verirkende yapıyor ama yüklenildiğinde o kadar belirgin olmuyor

Bu tekleme neyden kaynaklanıyor olabilir,biliyorum genel bir soru ama tekirdağda bulunan suzuki servisine dahil götürüldü
    Gariptirki motor orada stabil çalıştığından arızası bulunamadı

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Beyler bursadan GSR alacaksanız son açtığım konuya bakın. Bursadan satılan gsr patlak...

Yeşil tarzı bir gidon var. Orj egzoz, gri renk.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşımın Satılık Gsr 600'ü bindiğim motor herşeyini biliyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-temiz-extrali-98-hplik-canavar-160194504/detay/

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...61098554/detay

Arkadaşlar sizce nasıl bir motor
    İki defa kazaya karısmıs 25/04/2012 de ve 19/09/2007 Çarpma diyor plakadan sorgulama yaptıgımda.

Motosikleti
    GSR 600- Kanuni GT170
    ilanda yok diyor
    Aşk acısı da neymiş... Sen hiç motoru yatırdın mı???
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş.... Hz. Mevlana

Motosikleti
    Gsr ciler yatışta anlaşılan topik ölü demesinler bi kaç resim atak )

_SpartacuS_ bunu beğendi.

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    GSR600 Sorunsuz makina alan sadece binip bizim gibi yıkayıp temizleyip resim çekiyor Nazar değmesinde ben sıkılmaya başladım uğraşıcak bir şey bulamadığım için

#not: Arkadaşlar GSR600 sahibi olupta çanta demiri taktırıp arka tutacağı boşta olupta satmayı düşünen var mı ? TR de bulamadım Ebatda italya da buldum onuda almak getirtmek biraz sıkıntı şuan benim için elinde olan ve satmayı düşünen veya her hangi biyerde satıldığını gören varsa bana haber verirse sevinirim... Saygılar.

__@hmet ve seyyid47 bunu beğendiler.

yzf_orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsr600
    Benimde ihtiyacım var o parçaya bu arada slmlar ben Orhan normalde Bodrum'da yaşıyorum ama şuan işim gereği marmaristeyim tüm gsrcılara slmlar

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    bu makinenin tek eksiği...orta sehpa...

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    GSR 600 kullanıcıları Harbiden uyuyoruz sanırım Kimselerden Çıt çıkmıyor...
    Geçen cuma günü Anadolu Kavağı tarafına gittik arkadaşlarla Poyraz Köy yolu olması gerekiyor, Virajlarını İstanbul'daki arkadaşlarıma Tavsiye ediyorum. 10 Metreye yakın yol genişliği ve köy yolu olması nedeniyle çok sık kullanılmıyor olması çok büyük avantaj. Ben yolun Acemiliğinden giderken pek tadını alamamış olsam da dönüş yolunda anlayacağınız üzere Pek keyifli yol yaptım. GRS sahibi istanbul'daki yoldaşlarla hep birlikte bir gün ayarlayıp gitmeyi isterim.

Bir kaç resim ...

Anadolu Kavağı ( Yaros Kalesi )

Halıcıoğlu

Jant Dişli Temizliği (Öncesi Sonrası)

Hastası olduğum 1998 Model GSF 600 Bandit Efsane motor... (Aklım halen O'nda...)
    Babası Ve Oğlu

Şeytan Ayrıntıda Gizli

Viraj Öncesi

Viraj Sonrası

Saygılar...
    __@hmet, teknoali ve seyyid47 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sarı kırmızı ne güzelde durdu
    Seviyorum lan seni...

_SpartacuS_ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
55. sayfa BirinciBirinci ... 5455354555657 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler