Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Gsr 600 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Arkadaşlar selamlar
    2 haftalık Fazer maceramdan sonra 2 ay önce sattığım GSR 600 'üme tekrar kavuştum. BU seferki ABS'li ve Devil'li
    Fazer'ında kötü bir motor olduğunu söyleyemem ama içim bir türlü ısınamadı ve aldıktan 10 gün sonra hemen sattım. Ardından yine GSR aldım ve her bindiğimde "GSR'ye dönmekle dğoru tercih yapmışım" diyorum.
    Daha önceden hiç egzozlu motor kullanmamıştım. Gerçekten inanılmaz bir zevkmiş, onu da öğrenmiş oldum.
    Elektirik süpürgesi gibi benzini emse de performans egzozun tadı gerçekten başka oluyor. "Takıyım mı taktırmayım mı?" konusunda kararsız olanlara duyurulur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    enginer6 ,tekrar hayırlı olsun öyleyse.ben de GSR mi satınca çoook aramıştım.aahhh,aaahhh.
    onun o kırmızı ışıkta rölantide çalışırken ki ciğerinden gelen hırıltısını unutamıyorum.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar
    2 haftalık Fazer maceramdan sonra 2 ay önce sattığım GSR 600 'üme tekrar kavuştum. BU seferki ABS'li ve Devil'li
    Fazer'ında kötü bir motor olduğunu söyleyemem ama içim bir türlü ısınamadı ve aldıktan 10 gün sonra hemen sattım. Ardından yine GSR aldım ve her bindiğimde "GSR'ye dönmekle dğoru tercih yapmışım" diyorum.
    Daha önceden hiç egzozlu motor kullanmamıştım. Gerçekten inanılmaz bir zevkmiş, onu da öğrenmiş oldum.
    Elektirik süpürgesi gibi benzini emse de performans egzozun tadı gerçekten başka oluyor. "Takıyım mı taktırmayım mı?" konusunda kararsız olanlara duyurulur
    adına sevindim, hayırlı uğurlu olsun. kazsız sürüşler...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    er6
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enginer6 ,tekrar hayırlı olsun öyleyse.ben de GSR mi satınca çoook aramıştım.aahhh,aaahhh.
    onun o kırmızı ışıkta rölantide çalışırken ki ciğerinden gelen hırıltısını unutamıyorum.
    Kesinlikle öyle abi... Orjinal egzozuyla bile son derece sportif ve gaza getirici bir sesi var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:49 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adına sevindim, hayırlı uğurlu olsun. kazsız sürüşler...
    Sağolasın Sencer abi.. Bugün seni aradım ama ulaşamadım...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sese bende ışıklarda şahit oldumarkasında duruyom utanmasam eksozun dibine gircem abi dur gitme dinliyim şunun sesiniharika bi rolanti sesi var uwww diyeama çok kalın bi uwww

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Arkadaşlar selamlar
    Sabah girerim garaja ama şevkle,
    Açarım birer birer örtülerini,
    Kontağı takar ibrenin inip kalkmasını seyrederim,
    Sonra sıkarım debriyajı basarım marşa,
    Böğürür her sabah nerdesin sen der gibi,
    Garaj inler homur homur homur,
    Bakıma girdim 12.000 bakımı 400 TL
    Az önce depoyu fulledim gazladım 60 TL yakıt hemen 1 çizgi indirdi,
    Olsun canı sağolsun, efendi o hemde çok efendi,
    Yakıtı bu fiyata kendi insanına satanlar,
    50 TL lik yağı 120 TL yazanlar utansın,
    Onun yine canı sağolsun.
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    en son cam aldım bujiler hava filtresi değiştirdim 266 km 50 liraya yani 18 kuruşa gitti ek başıma yapılcak herşeyi yaptım eyerki üzerinde eksozda olmasa o zaman dahada düşecekti

Motosikleti
    er6
    Alıntı MEGAN66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah girerim garaja ama şevkle,
    Açarım birer birer örtülerini,
    Kontağı takar ibrenin inip kalkmasını seyrederim,
    Sonra sıkarım debriyajı basarım marşa,
    Böğürür her sabah nerdesin sen der gibi,
    Garaj inler homur homur homur,
    Bakıma girdim 12.000 bakımı 400 TL
    Az önce depoyu fulledim gazladım 60 TL yakıt hemen 1 çizgi indirdi,
    Olsun canı sağolsun, efendi o hemde çok efendi,
    Yakıtı bu fiyata kendi insanına satanlar,
    50 TL lik yağı 120 TL yazanlar utansın,
    Onun yine canı sağolsun.

Görüyosunuz işte insanı şair yapıyo bu motor, daha ne olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:48 ----------

Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en son cam aldım bujiler hava filtresi değiştirdim 266 km 50 liraya yani 18 kuruşa gitti ek başıma yapılcak herşeyi yaptım eyerki üzerinde eksozda olmasa o zaman dahada düşecekti

Fena bi rakam değilmiş Hercul. Acaba egzozu hiç üzerinde susturucuları varken denedin mi? Yakıtı standart düzeyine düşürdüğü söyleniyor, ne kadar doğru acaba?

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Arkadaşlar selamlar
    engin sen performans egsozlu ve orjinal egsuzlu gsr kullanmış biri olarak aradaki yakıt tüketimi farkını ölçme imkanın oldumu? 100km de nekadar yakıt farkı oluyor?

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin sen performans egsozlu ve orjinal egsuzlu gsr kullanmış biri olarak aradaki yakıt tüketimi farkını ölçme imkanın oldumu? 100km de nekadar yakıt farkı oluyor?
    Gökhan Z'i aldatmayı düşünmüyorsun değil mi?
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...yisi-yok/detay

isteyen olursa aklınızda olsun pazarlık payı vardır
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...yisi-yok/detay

isteyen olursa aklınızda olsun pazarlık payı vardır
    Özgür neden satıyorsun ??

R makina için mi?

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökhan Z'i aldatmayı düşünmüyorsun değil mi?
    yak yahu şuan için o makinalar bana her yönden fazla sadece aradaki farkı merak ettigim için sordum. Olurda ilerde 4 silindire geçersem tabiki bu Z'den başkası olamaz. Biliyorsun resim dünyasında mona lisa tablosu neyse bizler için motosiklet dünyasında Z'de o

Bu arada her fırsatta bana Z diyorsunda sendende bir icraat göremedik. Z den sonra rr alan ondan sonrada motora tövbe eden ben degilim

Motosikleti
    yok
    Ertekin abi iş takım elbise filan olmuyo haftada bi gün binmek için pahalı bi ugraş haline geldi

şimdi bi yandan master a da başlıyorum dolayısıyla yagmurda camurda takım elbıseyle bınılebılecek bısıler lazım bana..o yuzden ufak bı araba bakınıyorum..
    belki sora bi cbr 125le donerım bu ıse:D

Motosikleti
    vaRRdı
    yak yahu şuan için o makinalar bana her yönden fazla sadece aradaki farkı merak ettigim için sordum. Olurda ilerde 4 silindire geçersem tabiki bu Z'den başkası olamaz. Biliyorsun resim dünyasında mona lisa tablosu neyse bizler için motosiklet dünyasında Z'de o

Bu arada her fırsatta bana Z diyorsunda sendende bir icraat göremedik. Z den sonra rr alan ondan sonrada motora tövbe eden ben degilim
    İcraat için daha zaman var...

4 silindire geçtinmi gözün yakıt sarfiyatı görmez...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:22 ----------

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ertekin abi iş takım elbise filan olmuyo haftada bi gün binmek için pahalı bi ugraş haline geldi

şimdi bi yandan master a da başlıyorum dolayısıyla yagmurda camurda takım elbıseyle bınılebılecek bısıler lazım bana..o yuzden ufak bı araba bakınıyorum..
    belki sora bi cbr 125le donerım bu ıse:D
    Haklısın... Hayırlısı olsun...

MOtorsuzluk çok zor ona göre

Motosikleti
    yok
    abi motorsuzluga uzun vadede çözüm yaratıcam ufak bişilerle ama
    şu an alet bosu bosuna yatıyo:D
    yazık gunah sezonundayken satılsın binilsin hayvancagız sıkıldı oturmaktan..

Motosikleti
    er6

Standart egzoza göre daha fazla yaktığı kesin ancak net bir ölçüm yapamadım. Epey bir GSR tecrübesi olan ustam performans egzozun yaktı yüzde 30 oranında artırabileceğini söyledi. Ne kadar doğru bilmiyorum ama arada ciddi bir fark olduğu kesin.

Şu sıralar uzun yol yapma imkanım yok ama en kısa zamanda şehiriçi yakıt tüketimiyle ilgili bi ölçüm yapmaya çalışırım.

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Standart egzoza göre daha fazla yaktığı kesin ancak net bir ölçüm yapamadım. Epey bir GSR tecrübesi olan ustam performans egzozun yaktı yüzde 30 oranında artırabileceğini söyledi. Ne kadar doğru bilmiyorum ama arada ciddi bir fark olduğu kesin.

Şu sıralar uzun yol yapma imkanım yok ama en kısa zamanda şehiriçi yakıt tüketimiyle ilgili bi ölçüm yapmaya çalışırım.
    Bende Devil var.
    Size söyleyim efendi kullanırsam 0,25 Krş. Yani 60 TL' lik depo ile max 210 Km
    Ama azarsam 0,40 - 0,50 Krş. Bir depo ilede max 130 - 150 Km.
    Durum bu. YBR 250 var iken Benzin istasyonu ile vedalaşırdım,
    Artık okey partileri düzenliyorum.
    Yola çıkarsam gözüm ibrede, mazallah gittiğim yerler şehir dışı olduğundan istasyon olmayabiliyor.
    Ama kusur makinada değil, yakıtın litre fiyatında.
    Kardeşim adam 4 adet silindir koymuş, güç koymuş, ivme koymuş bu performansa göre makina ne yakacak? 0,15 Krş mu? Mümkün değil.
    TR de bu iş zor, 4 silindir 4 çocuk muhabbeti.
    Yakıt pahalı, parça pahalı, aslan servislerimin işçilikleri pahalı, adamda kıçı kırık filtre yok ama 100 TL den aşağıya anahtar vurmaz makinaya, ama napıyo yağ yağ filtresi değişiyo sakın ha yankış anlamayın motor toplamıyo. Amannn böle işte.
    2.000 TL' den aşağı geliri olan arkadaşlara bu makinayı asla tavsiye etmem, durum bu.
    Son söz;
    Kusur makinanın değil, TR politikalarının!
    Murat
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

Motosikleti
    yok
    evet 4 silindir işi masraflı ne yazık kı
    benzn bakım lastık vs vs
    bıraz da ondan satıyorum motosikletimi..
    yoksa doyamıyorum alete..bi de sureklı yagmur bu sene arkadas ne bu bole..

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Herkese selamlar. Cok uzun bir suredir motor ariyordum ve hem bu sitede hemde internette surekli hosuma giden markalari arastirdim. Baktigim markalar sirasiyla

-Hyosung gv650 : avantaji ucuz olmasiydi ve gercekten guclu bir motoru ve cok guzel bir gorunusu vardi. Ama hem bu forumda hemde genel olarak motoru inceledigimde motor yasattigi zevkten cok sorun yaratiyor gibi bir sonuca vardim. tabi bu kullaniciya gore degisr ama genel gorunus bu sekildeydi

-Hyosung GT650 R : Daha sonra bu motora baktim ve yukardaki yazdiklarimin hepsi bunun icinde gecerliydi. birde herkesin 2 silindir race den cok sey bekleme cumlesi beni bu motordan vaz gecirtti.

-Honda CBR600 F : Bu makina tam benlik diyordum ozellik performans her sey 10 numara bir makinaydi benim icin uzun yol ve sehir icinde severek kullanabilcegimi dusunuyordum tek problemi uzun yolda oturus pozisyonundan dolayi belki biraz agri yapabilirdi. Ama ne var ki bu motorun temizini kendi butceme uygun bulmak Araplara insanligi ogretmekten daha zordu (libyada denedik ve deveye hendek atlatabildik o yuzden ornegi boyle werdim) Bu nedenden dolayi 600f den de vaz gecmis bulundum.

-Kawasaki Er 6F/6n: Daha sonra aman ya 2 silindir olsun rahat olsun ne olcak gibi bir dusunceye girdim ve bu motorlari arastirmaya basladim. 2 silindir olmalari belki bir dezavantaj idi ama yakit tuketimi gercekten cok azdi (yaptigim arastirmalara gore) Kawasaki markasida gercekten saglam bir marka ve en son bu motorlardan birini almaya karar vermistim. basladim sahibinden.com da aramaya ve bir kac tane uygun makina bulmustum ki bir arkadasim olum manyakmisin git GSR600 AL dedi. bende o kimdir oldum

-GSR600: 2 gundur bu motoru inceliyorum fiyatlarina da baktim ve gayet mantikli geldi. rakiplerine baktigim zaman cok fazla bir alternatif bulamadim ve sonunda bu motoru almaya karar verdim. 1 ay icerisinde Turkiye ye donuyorum ve havaalanindan iner inmez ilk isim bu makinayi aramak olacak

Iyide kardesim neden bu kadar uzun yazdin derseniz benim gibi kararsiz olan kisilerinde karar almalarinda belki biraz olsun yardimi dokunur.

Benim tek sorum olacak oda Ankara ve Izmir de bu motorun guvenilir servisleri varmidir? Simdiden tesekkur ederim...

Herkese kazasiz surusler dilerim...

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler