Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Hayabusa Gsx1300RA Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı baran900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikisinide kullan, sonra bidaha yorum yap bence
    Hayabusadaki gaz tapkimesi zzr de asla yok.
    2sinide kullandığım için yapabiliyorum bu yorumu.
    Gazı,hızlanması,frenleri,virajı,konforu ve tüketimi hayabusadan 1er tık önde zzr nin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selamlar Hayabusa ile Zzr arasındaki fark bence kullanıcıdan kaynaklanıyor...Tüm dünyada satış rakamlarına bakarsanız aradaki farkı görebilirsiniz...Kullanım ömür ve sağlamlık açısından suzuki her zaman kawa'nın önünde yer almıştır ...Fakat Kawa grubu teknolojik olarak çok iyi donanımlı makinalar üretmeye devam ediyor ...Suzuki bu teknolojiye önem verirse her zaman önde olacaktır ...diye düşünüyorum ...Bu arada 1000 cc üstü makinalar buluşması yapalım (havaların iyi olduğu bir gün ) .... Aslında dünyada başka bir yarış başladı 1000 cc makinalarda en güçlüsünü yaratmak adına !!!
    VENOM's ve initial-D bunu beğendiler.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    1000RR'lar bunların yanında bisiklet kalıyormuş diyorlar doğru mu?

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Hayır 1000 lik makinalar ayrı bir keyf...Farklı segmentler .....
    initial-D bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000RR'lar bunların yanında bisiklet kalıyormuş diyorlar doğru mu?
    Sol seridi boşalt yoksa hayabusalar kovalar seni

https://www.youtube.com/watch?v=Le079e2tpbU

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Xmax nere hayabusa nere...

Insallah bi gun banada nasip olur hayabusa..

Vay be ortam bile farkliymis burda.
    Biz diz ortusu,canta takma filan konusuyoruz

Insallah araniza katilirim saygilar herkese

Motosikleti
    FJR 1300
    Honda 1000rr zzr nin 4. Viteste low power ve traction 3 moduna bile tutunamıyor.

Satış rakamı iyiyi kötüyü göstermez ama suzukinin kötü kullanıma ve bakımsızlığa daha dayanıklı olduğuna katılıyorum.

Tarafsız olarak süren birinin zzr nin hayabusadan kötü diyeceğine inanmıyorum

Zzr yi özellikle avrupada gerçek bir hyper sport touring olarak kullanıyor insanlar ve bu amaç doğrultusunsa hayabusa tercih konusu bile değil.tur camları,konfor donanımları,çantalar,100-150bin km'ler..

Xx,zzr 1100,1400,fjr1300 bunlar sıralı 4 çok tutulan sevilen makineler bu amaçlar doğrultusunda.hayabusa,zx12 birazdaha 1000liğe binmek istemeyenlerin tercihi tadında.zzr 1200 çok tutulmuyor,gtr 1400de ilk modellerindeki sıkıntılar yüzünden çok tutmuyor.

Zzr ve hayabusayı yarış motorundan öte görenler bir tek biziz,bir de amerikanlar

Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda 1000rr zzr nin 4. Viteste low power ve traction 3 moduna bile tutunamıyor.

Satış rakamı iyiyi kötüyü göstermez ama suzukinin kötü kullanıma ve bakımsızlığa daha dayanıklı olduğuna katılıyorum.

Tarafsız olarak süren birinin zzr nin hayabusadan kötü diyeceğine inanmıyorum

Zzr yi özellikle avrupada gerçek bir hyper sport touring olarak kullanıyor insanlar ve bu amaç doğrultusunsa hayabusa tercih konusu bile değil.tur camları,konfor donanımları,çantalar,100-150bin km'ler..

Xx,zzr 1100,1400,fjr1300 bunlar sıralı 4 çok tutulan sevilen makineler bu amaçlar doğrultusunda.hayabusa,zx12 birazdaha 1000liğe binmek istemeyenlerin tercihi tadında.zzr 1200 çok tutulmuyor,gtr 1400de ilk modellerindeki sıkıntılar yüzünden çok tutmuyor.

Zzr ve hayabusayı yarış motorundan öte görenler bir tek biziz,bir de amerikanlar

Sizin bu yazinizi okurken diger forumlardaki hayabusa ve zzr supersport mu degil mi kavgalarim aklima geldi birden

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı Pilot90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin bu yazinizi okurken diger forumlardaki hayabusa ve zzr supersport mu degil mi kavgalarim aklima geldi birden
    Firmalar süpersport değil dememek için "hyper sport touring" diyor.

Gerçektende öyleler.uzun mesafeleri racingden daha konforlu,az yakarak gitmek,bunuda onlardan yavaş olmayan birşekilde yapmak

Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Firmalar süpersport değil dememek için "hyper sport touring" diyor.

Gerçektende öyleler.uzun mesafeleri racingden daha konforlu,az yakarak gitmek,bunuda onlardan yavaş olmayan birşekilde yapmak
    Ha iste bende tam olarak bunu anlatamiyordum millete. Adam cikmis diyor: efendim hayabusa Suzukinin Web sayfasinda supersport segmentine giriyor.
    Buyur burdan yak

Yasak degilse yarin o tartismayi bulursam linkini atarim
    initial-D bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol seridi boşalt yoksa hayabusalar kovalar seni

https://www.youtube.com/watch?v=Le079e2tpbU
    gariban 1198 kadraja girememiş pek abilerinin yanında :D
    Ducati 1198SP _ RedLove

baran900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tartışma böyle sürer gider, zzr tabiki hayabusan aşağı kalmaz, ama hayabusanin daha hizli ve daha dayanikli olduğu yapılan testlerde zaten kanitlanmistir.
    Tarafsiz sürücülerin yaptığı denemelerde 3-4 km lik Hızlanmalarda hayabusa 500 mt fark atiyor ve gazlamaya devam ettikçe bu fark çoğalıyor.
    Yeni kasa haya kullanmadim yeni kasanin eskisi kadar hızlı olmadığı soyleniyor.
    Nasipse bu sıralar yeni kasa alacam farkı bende çok merak ediyorum.
    initial-D bunu beğendi.

Motosikleti
    FJR 1300
    Bu tartışma böyle sürer gider, zzr tabiki hayabusan aşağı kalmaz, ama hayabusanin daha hizli ve daha dayanikli olduğu yapılan testlerde zaten kanitlanmistir.
    Tarafsiz sürücülerin yaptığı denemelerde 3-4 km lik Hızlanmalarda hayabusa 500 mt fark atiyor ve gazlamaya devam ettikçe bu fark çoğalıyor.
    Yeni kasa haya kullanmadim yeni kasanin eskisi kadar hızlı olmadığı soyleniyor.
    Nasipse bu sıralar yeni kasa alacam farkı bende çok merak ediyorum.
    yeni kasa busa eskiden daha hızlı bariz şekilde.şöyle diyim bendeki 2000 model orjinal dişlilerle kadranda 350yi görüyordu,kondüsyonu çok iyiydi.bmc filtre ile headers 4-1 yoshimura komple egzos vardı.1 diş ön dişliyi küçültmüştük.

yeni kasa 50.000km de 2. sahibinde sıfır alındığı günden beri bildiğimiz sadece son susturucuları yoshi r55 olan busa vardı denediğimiz.

eski kasa tüm ekstralarıyla ve 1 küçük ön dişliyle yarım boy burun çıkarıp kalıyordu 300e kadar.orjinal dişli ile eski kasa 300e kadar 2-3 boy fark yerdi heralde 100-300 hızlanmasında

allah yeni kasayıda nasip etsin çok güzel motor kesinlikle lafım yok.ben şahsi olarak yeni kasa zzr alırım.tüm risklerine rağmen.eski kasa alacaksamda zzr yerine eski kasa busa alırım.busa 2-3 yılda bir güncelleniyor bizim görmediğimiz bilmediğimiz noktalarında ama eski kasanın yenisinden motor haricinde extra extra bir farkı yok.ama eski kasa zzr ile yenisi arasında motor aynı olmasına rağmen çok fark var.

Motosikleti
    gsxr13000
    butun busacılara selamlar...
    motor yagı konusunda fıkır ıstıyecektım.
    bızım motorlara tam sentetık mı yarı sentetık mı yag koymalı?
    ıpone rs 4000 - motul 5100 yarı sentetık
    ıpone katana - motul 7100 hangısını koymak lazım?
    bırde 10w50 koymuşlardı sıcak dıye 10w40 mı 10w50 mi?
    şimdiden teşekkürler...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben Hayabusamda Castrol Power1 Racing 10/50 Tam Sentetik kullaniyordum. Memnundum...

Hız göstergesi dışındaki göstergeler stabil çalışmıyir kafasına göre gelip gidiyorlar
    Malumatı olan varmı arkadaşlar

Hız göstergesi dışındaki göstergeler stabil çalışmıyir kafasına göre gelip gidiyorlar

Malumatı olan varmı arkadaşlar
    Soruyu değiştiriyorum, gerçi bunada cevap yazan olmamış ama ben yinede bir umut sorayim.
    Makina fazla sarf ediyor akü hafif kaynatmis konektör muadil önerisi olan varmi orjinali pahalı.

10 13 bin civarlarında spor motor mu alsam belimi sırtımı yorar mı scooter mı alsam bagaj lazım yoksa naked mı alsam şehir içi keyifli diye düşünürken buraya nasıl düştüm anlamadım ortama bak 1000likleri falan takan yok muazzam ya hahaha kazasız belasız inşallah :D
    initial-D bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Baran: Hocam benmkinde öyle bi problem yok stabil çalışıyor göstergeler. Sizinki kaç model demek isterdim ama hayabusam yok
    Hızlıca uzaklaşıyorum

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Arkadaşlar epey süredir malum siteden Hayabusa bakıyorum 2004 -2007 arası,İstanbulda resimlerde iyi durumda olan motorların bir çoğuna baktım hepsi resimdekine göre bitik durumda ilanlarsa 1 tane Balikesirde var o guzele benziyor ama inceleyince ne cikar bilinmez sizlerin bildigi guzel derli toplu bir motor varmi varsa söylerseniz sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler