Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Ducati Monster Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

CFMOTO Z Force 550
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Monster 696 ABS
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi siteden aldınız
    https://www.ricambi-ducati.it
    İnternet sitesi bu, ancak ben oradan bir arkadaşım vasıtası ile getirdim biraz daha uyguna geldi. Hareketli, sabit gergiler, triger seti fiyatı sordum bana 3000 fiyat verdiler burada. Ben bunlara ek olarak 2 buji, yağ ve hava filtresi ve ön çatal keçe setini 3500 e getirdim. Keçe diyip geçme korlasta tanesi 75 €. şimdi debriyaj seti getireceğim, burda yan sanayisi 1500 lira, kargo dahil 1400-1500 e orijinali gelecek. Bana daha mantıklı geldi bilmiyorum.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    REKLAM ALANI
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Selamlar, sizin şu Desmo olayını hep merak ederim.

Diyelim ben Monster 696 aldım ve bakımlarını kendim yapıyorum, hava filtresi, zincir dişli, yağ / yağ filtresi v.s , gerektiğinde disk - balata bilmem ne .. Desmo için falan gitmiyorum yani servisine ne olacak ?

Alet bozulacak mı ?

Desmo olmadan gitmiyor mu yani bu makine.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Diyelim ben Monster 696 aldım ve bakımlarını kendim yapıyorum, hava filtresi, zincir dişli, yağ / yağ filtresi v.s , gerektiğinde disk - balata bilmem ne .. Desmo için falan gitmiyorum yani servisine ne olacak ?

Alet bozulacak mı ?

Kayış kasnak var içerde. Japon motoru gibi eksantrik zincir ile tahrik olmuyor. Eline alırsın bloğu. Bir süre sonra kopar kayışlar. Desmo bakımında değişen parçalar bunlar.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alet bozulacak mı ?

desmo yaptırmazdan kayışlar ve rulman dağılır o dağılırsa desmodromik supap sistemi dağılılır oda piston silindire gider :D

kayışların ömrü var ve cidden 24 binde bir gitmezsen bozulmaya başlıyor

benim motorun eski sahibi yaptırmamış bir şey olmaz diye al kalsın giriyordu banada :D

eğer mekanikten anlıyorsan elinde desmo bakımını yapabiliceğin alet edavat varsa yaparsın çok da abartı bir iş yok , sadece supab ayarı lazım olursa
    oda şimler incelirse ki belki 4. desmoda falan denk geliyor onu servise yaptırsan yetiyor o da çok bir masraf değil zaten işçilik dahil 800 civarı dendi
    Gökhan_Aygün ve U.KALKAVAN bunu beğendiler.

ANES MOTOR
    Hero Motosiklet
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler