Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw topu topu 3 gün girmemişim ama traffik olmuş. emrah aradı bugün akşam üzeri. sıkıntısını anlattı elimden geleni yapacağımı söyledim.

360 km imiş kory kasmadan 5 saat yapar.
    abi yardımın için çok saol.şu çıkmayı bir deneyimde olursa hiç rahatsızlık vermeyeceğim size

Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortada buluşalım o zaman bide adana gezilerine katılmadan gidersem gözüm açık gidecek.. ayrıca ayvalıkada bekliyorum bu yaz.. EMRAH BEN NASIL GELEYİM ÇEYREK MOTORCU... SİZ GELİRSİNİZ DİYE DEDİM
    walla Koray abi çeyrek motorcu olayına takılma hiç o senin mütevaziliğin ama ben bi kaç kafadar dostumla istanbul buluşmalarına katılmak isterim.biraz daha ısınsın hava.Cuma günüden gelip pazar geri döneceğim.Ayvalık buluşması olsun kesin ama,hayali bilem güzel.Ben mutlaka yazın bol bol kaçacağım Ayvalığa sizde zaten cunda da o rumlardan kalma taş duvarlı o güzel barda çalarsınız dinlemeye gelirim.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    emrah ilk seninle tanıştık ama daha beraber yol yapamadık ben 1 temmuza kadar yani seminerler bitene kadar darıcadayım.. sonra ayvalıkta.. dediğin gibi ayvalık bu yaz çok keyifli olacak motosikletli ilk yaz... bide buluştukmu süper.... ada yolu bizi bekliyor...
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    arkadaslar bızım on fardakı ampul kaclık acaba

Motosikleti
    Shadow VT750
    Far Lambası,Uzun: 12V‐60W x 1
    Kısa: 12V 55W x 1

bugün vurdurarak çaılıştırdım temizli ve ufak bi gezinti ve tekrar garaja koydum motoru.Konjektör bi gelsede rahat rahat şehir dışına çıkabilsem

[COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Motosiklet mevsimi başladı, sorunu halledip keyfini çıkarmanı dilerim. Yörük ve emekkoray kardeşlerim hoşgeldiniz.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    emrah keşke bizim denetlemeler ve tatbikatlar da bitse.ya bu sene hiç bu kadar yorulmamıştım.hazirana kadar devam edecek tatbikat ve denetlemeler :(
    daha sonra eve gidip bende motorumu getireceğim.sonra ayvalıka ben de varım inşallah
    serden abi bu arada bu multijet olayı ne? motoru dizele mi çevirdin
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    emrah senin arka selenin yanındaki nikelajlı demirler nerde.

bu arada arkadaşlar aylardır üzerinde çalıştığım çantalarımın resimleri buyrun. biraz büyük olmuş galiba

Motosikleti
    Shadow VT750
    abi sisi bar yapıldı benim motora özel bugün yarın takacağım deliklerin ölçüsünü falan aldık.Bi daha sök takla uğramamak için çıkardım.Sisi barı taktıktan sonra kuyrutaki nikelajlı demirleri takacağım.Hatta hazır bu işe girişmişken hard case çantada takmak istiyorum sizin gibi.

Abi çantalarınızın akibetini sorcaktım.Tam zamanında yüklediniz fotoları.El emeği göz nuru çok güzel olmuş kocaman olmuş tam uzun yol kampcı işi.Sinyalleride ufak bir yer değiştirme yapmışsınız.Elinize sağlık çok değiştirmiş motoru.Aparatları falan nasıl uydurdunuz nasıl bağladınız inecelemyi çok isterdim.Birde yüksek süratte etkileme ve bozuk yolda takırdama durumu varmı??

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    haluk hocam bu nasıl bir emek.. çok güzel ve rahat görünüyor.. eline sağlık.. emrahcım haluk hocamlar yaza ayvalıka gelecekler orada inceleriz.. yazı sabırsızlıkla bekliyorum.. gelirken serden hocamıda getirirmisiniz..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    HYOSUNG gv 650
    inşallah halledersin murock kardesım

evet arkadaşlar hem makinamın bakımı hemde turlayalım dedık.antalya ya geldik

şimdi gelelim ismail ustama:kendisi hem makıne muhendisi hemde babadan ogula usta.krank sorununa turkıyede cvp bulan ve düzelten tek adam diyebiliriz.yanına gittigimde bir tane gtr 650 ile ugrasıyordu.piston gömlek şişse bile ısmail usta için problek yok bence kendı gözlerımle gördüm.diger ustalar gıbı parçayı degiştirip takanlardan dııl yani.siz bozuk parçayı götürün testı siz yapın

yağ değişimi,yağ filtresi değişimi ve debrıyaj balata kontrolü

bu arada sisleride değiştireyim dedim angel+beyaz yaptık 35what.

bu arkadaşta mehmet usta,ismail ustanın yardımcısı.okadar soru sordum adamcazı delı ettim bir an olsun sıkılmadıteknik bilgisi baya iyi.

antalya hyosung m&s motor servısıne ilgilerinden alakalarından ve güzel el işçiliklerinden dolayı teşekkürler.

ee makinamızla antalyanın altına ustüne getirdik

- - - - - - ŞERİTLERİ BİRLEŞTİR AMA KASKSIZ ASLA:cat:

Motosikleti
    nacre nike,paylaşım için yeşekkürler. Ustanın gv650 ile ilgili yorumlarını merak ettim. Haluk hocam bambaşka bir tarz yaratmışsın. çok başarılı eline emeğine sağlık. Yörük kardeşim, multijet dl650 yi satıp yerine sipariş verdiğim grande punto sportline fun arabamın 100 km de 4.5 litre dizel yakıtıyla günlük kullanınma aday. Uzun geziler gv650 nin işi.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    arkadaşlar teşekkür ederim emrah sonra aradaki bağlantı demirlerini de buraya ekleyeceğim ama ben bunu yapmak için 3 ay falan zaman harcadım. yani dağınık olduğu için bu kadar sürdü yoksa 1 haftalık iş aslında.

Motosikleti
    HYOSUNG gv 650
    viceroy hocam sagolun.ismail usta bana göre gerçekten işi bilior oda makıne muhendisinden kaynaklı.bızım makınelerın beynı ile ilgili tum pc kodlarına varıncaya kadar biliyor aynı zamanda torklarıda degiştirebiliyor.hatta bır muhabbetımızde bazı oynamalarla bu makınenın 290-300km hıza cıkabılecegını söyledı.mesela piston,yatak yada gömlekte şişme oldugunda özel kalıplarla şişmeleri alıp parca degışımıne gerek kalmadan motoru ayaga kaldırabılıyor.gittigimde bıtanesıyle ılgılenıyordu zaten gtr 650.makınenın gercek masrafı parça degısımlerıyle bırlıkte 1,500ytl yı bulurken aynı parçalarla 400-500ytl ye halledebılecegını soledı.motorun sahıbıyle konuşurlerken duyduklarım bunlar.fotolarını ekleyecegım daha.aynı motor kullanıldıgı için butun parçalarını gördum cıvatasına kadar.muhendısler gercekten gusel çalışmılar.krank olayınında nedenı püskürtme kranka kadar yagı ulaştıramadı için ve kranktanda az yag geçtigi için ısınma ve surtunme 2katına cıktıgını ve bu nedenden dolayı kırdıgını soyluor.onun caresınıde bulmuş zaten.servıse gırdıgınızde muhakkak debrıyaj balatalarınızada baktırın cunkı kendı gözumle gördum:
    -3. yada 4. balata cemberınde yag yoktu kı 130 km yapıp antalyaya gelmısım butun vıteslerı kullanmısım bunlara ragmen halkaların yarısında yag vardı yarısında yoktu.buda cok önemlı bır konu.bırde yaz kış 10-40 yag kullanılmasını ıstıyor.kımı ustalar yazın sıcaklık artacagı ıçın 1 yada 2 ustu kalın yagları tavsıye eder.bunlardan kaçınılmasını tavsıye edıyor.gıne muhabbetlerımıze sıze aktarıcam.iyi sürüşler beyler.
    - - - - - - ŞERİTLERİ BİRLEŞTİR AMA KASKSIZ ASLA:cat:

Motosikleti
    Shadow VT750
    nacre nike,ne güzel sezon tam açılmış orda.Hem bakım hem gezi bir arda olmuş keyfinize diyecek yoktur.Bu arada usta konusunda çok şanslısınız.Sizin motorun deposunda hyosung yazısını göremedim siz mi söktünüz?

Haluk abi bu hard case çantalar çok pahalı elimdende sizin gibi icatlar yaratmak gelmez malesef.Bir süre daha incelemeye devam edeceğim.Öncelik koruma demiri

Serden abi siz daha Puntoyu teslim almadınız mı?Baya sıra var sıfır araçlarda galiba...

hayalimdeki çanta bu hard case hemde gövde rengiyle uyumlu stop ve sinyal lambalarınıda çantanın üstüne monte etmek istiyorum.Ama fiyatı 450 euro civarı nerdeyse 1000tl

peki sizce bu deri çanta motora gider mi çünkü bence en hesaplı ve pratiği bu o deri heybe olacak..

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    nacre nike dostum sis farlarını nerde taktırdın nerden temın edebılırız

Motosikleti
    nacre nike balata çemberine hiç bakmak aklımıza gelmemişti. Toplamda 2 gv650 de balata sorunu okudum şimdiye kadar. Olası sorun yaşamadan önce bakım ve kontrolleri yaptırmak önleyici olacaktır,teşekkürler.
    mrock,parayı ödedim punto nisan sonuna elime geçiyor. İndirimin 1. günü tüm markalarda %70 oranında satış olduysa geriye kalanı 2. gün tamamlandı,ben gittiğimde 3. gün olduğu halde sıraya kaldım. İyiki ödemeyi yaptım şimdi %2.5 zam yediler. Eski stokların alış kuru ile şimdiki kur aynı değil sonuçta. Bu arada millette yastık altı ne para varmış hayret. Asıl kıriz otomotiv sektöründe bundan sonra başlayacak gibi

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayalimdeki çanta bu hard case hemde gövde rengiyle uyumlu stop ve sinyal lambalarınıda çantanın üstüne monte etmek istiyorum.Ama fiyatı 450 euro civarı nerdeyse 1000tl
    Aslında bu çantanın alternatifi olarak GIVI ve Kappa da şunlar var.

Fiyatları da 120 ile 160 € arası değişiyor.

Fakat burada esas sorun bu çantaların GV650 ye uygun demirini yaptırtabilmek.

Bende de çanta yok. Çünkü bu motora (benim zevkime göre) deri çanta yakıştıramıyorum. Bu tip hardcase tipler için ise uygun aparatı bulamadım.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Shadow VT750
    haklısınız sport modele deri çanta pek gitmez herhalde

bu tip çanta işte

Motosikleti
    tam benim aklımada bu resim gelmişti,naci63 hocamız paylaşmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Çanta işi spor görünümü tam anlamıyla yok ediyor. Ama uzun yolculukta ihtiyaç elbette.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nacre nike, güzel fotoğraflar.
    acaba egzostun sesini içeren bir video paylaşmanız mümkünmü?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler