Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT125 Cross Modeli Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kamehame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su an dıbınde bır damla bıle yag yok gorunce sok oldum yağ koyup çalıştıracağım fakat buna nasıl yag koyuluyor onu bile bilmiyorum sanırım servıste yağ lambasını söndürüp geri gondermısler eğer bu yuzden birsey olduysa o servisi başlarına yıkacağım sonuc olarak ben buna nasıl yağ koyayım
    kitapçıktaki yağ değişim tablosu bu

kendin yapabilirsin.
    kesinlikle ahlaksız bir servisle karşı karşıyasın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    turuncu!!
    biliyorsunuzdur herhalde daytona adlı servis. içinde hiç yağ olmayan bir motoru sadece lambayı sondurup yollayan ve daha 2000 km olmamıs motorumu yakan zihniyete ne söyleyeyim bilmem ki sanki rica minnet yaptırıyorum...ayrıca çok teşekkür ederim sizler olmasanız ben bu motoru bir daha ellemeyebilirdim ama çalıştırmak için elimden geleni yapacağım
    0-100 sana kalmış 100-0 1 saniye...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    XT 125 bana göre keyifli bir motor,Malaguti tarafından üretiliyor.Parça kalitesi de oldukça iyi.
    Kıymetini bilmek gerek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün mavi çekirge ile saat 16.00 da Çorlu'dan çıktım,kirazdere'ye gittim

mustafaferah bunu beğendi.

Motosikleti
    turuncu!!
    gezdiğiniz yerler epey zor görünüyor ahh ah bir de ben gezebilsem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    noldu motorun sorunu çözüldü mü?

Motosikleti
    turuncu!!
    yağını değiştirdim artık o kadar fazla duman atmıyor hatta hemen hemen hiç atmıyor (10w 40 )yağ koymamı tavsiye ettiler ancak motor sorunu çözülmedi dikiş makinesi gibi çıkır çıkır sesler çıkarmakta gaz yemede problem yaratıyor servise götürdük oradaki adam 450 500 tl civarında bir sorunu var dedi garantiye de sokulabilirmiş malesef ben pek ilgilenemiyorum bu sene üniversiteye hazırlık malum artık abim ne kadar ilgilenirse..beklemedeyim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kamehame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağını değiştirdim artık o kadar fazla duman atmıyor hatta hemen hemen hiç atmıyor (10w 40 )yağ koymamı tavsiye ettiler ancak motor sorunu çözülmedi dikiş makinesi gibi çıkır çıkır sesler çıkarmakta gaz yemede problem yaratıyor servise götürdük oradaki adam 450 500 tl civarında bir sorunu var dedi garantiye de sokulabilirmiş malesef ben pek ilgilenemiyorum bu sene üniversiteye hazırlık malum artık abim ne kadar ilgilenirse..beklemedeyim.
    garantiye sokulması lazım gibi görünüyor
    umarım sorun kolayca çözülür.

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün mavi çekirge ile saat 16.00 da Çorlu'dan çıktım,kirazdere'ye gittim

Hocam, tekerine sağlık. Güzel gazlamışsın. Yeni kros lastikleri ile de pek yakışıklı olmuş. Yalnız, kuyruk grenajında renk solması mı var? Ya da şöyle sorayım; diğer grenajlarda herhangi bir işlem var mı?

Benimkiler çok berbat oldu, boya istiyor. Yaptırıp yaptırmama konusunda kararsız kaldım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı akinosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, tekerine sağlık. Güzel gazlamışsın. Yeni kros lastikleri ile de pek yakışıklı olmuş. Yalnız, kuyruk grenajında renk solması mı var? Ya da şöyle sorayım; diğer grenajlarda herhangi bir işlem var mı?

Benimkiler çok berbat oldu, boya istiyor. Yaptırıp yaptırmama konusunda kararsız kaldım.
    Kuyruk grenajında renk solması yok,alacakaranlıkta yarı flasla çektiğim için öyle görünüyor.
    Boya yaptırmak da bir çözüm ama orijinal daha iyidir.Gerçi XT 660 larda da grenajlar soluyor,

Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Kuyruk grenajında renk solması yok,alacakaranlıkta yarı flasla çektiğim için öyle görünüyor.
    Boya yaptırmak da bir çözüm ama orijinal daha iyidir.Gerçi XT 660 larda da grenajlar soluyor,
    Plastiğin kalitesini çok düşük tutmuşlar anlaşılan. Aslında bu tip motorlar için grenaj kalitesi çok da önemli değil. Neticede araziye girildiğinde düşülür, kalkılır. Grenaja çok kalıcı bir parça gözüyle bakmamak lazım. Ama grenajını kaliteli yapmıyorsan, en azından yedeğini makul fiyata sunman gerek. Grenajı geç, yapıştırma seti bile bir dünya para bu aletlerin. Kolay bulunamamasına ise hiç girmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Plastiğin kalitesini çok düşük tutmuşlar anlaşılan. Aslında bu tip motorlar için grenaj kalitesi çok da önemli değil. Neticede araziye girildiğinde düşülür, kalkılır. Grenaja çok kalıcı bir parça gözüyle bakmamak lazım. Ama grenajını kaliteli yapmıyorsan, en azından yedeğini makul fiyata sunman gerek. Grenajı geç, yapıştırma seti bile bir dünya para bu aletlerin. Kolay bulunamamasına ise hiç girmiyorum.
    Ben kafa grenajı ile sağ yan grenaj bulamadım,yapıştırma seti 100 küsür lira.
    Grenaj parçaları çok pahalı değil ama yok.Bunun kalitelisii ile kalitesizi arasında maliyet farkı &10 u geçmez zaten.
    Beldeyama'dan sonra iyi bir distribütor gelirse marka kurtulur yoksa Türkiye'de YBR 125 dışında Yamaha'nın hali acınacak durumda.

Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Ben kafa grenajı ile sağ yan grenaj bulamadım,yapıştırma seti 100 küsür lira.
    Grenaj parçaları çok pahalı değil ama yok.Bunun kalitelisii ile kalitesizi arasında maliyet farkı &10 u geçmez zaten.
    Beldeyama'dan sonra iyi bir distribütor gelirse marka kurtulur yoksa Türkiye'de YBR 125 dışında Yamaha'nın hali acınacak durumda.

Bana da kafa grenajı lazım öncelikle. Hem çatlak var, hem de rengi iyice soldu.

Yamaha'nın kendisi lkemize gelecek diye bir söylenti var. Eğer doğruysa işler yoluna girer. Yoksa yerli distribütörlerin elinde oyuncak olmaya devam eder güzelim marka.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bana da kafa grenajı lazım öncelikle. Hem çatlak var, hem de rengi iyice soldu.

Yamaha'nın kendisi lkemize gelecek diye bir söylenti var. Eğer doğruysa işler yoluna girer. Yoksa yerli distribütörlerin elinde oyuncak olmaya devam eder güzelim marka.
    Kafa grenajı Beldeyama'nın elinde dahi yok,1-1,5 ayda geleceğini söylüyorlar.
    Bir süre sonra sipariş edeceğim.
    Yamaha kendisi gelirse şimdikinden çok daha iyi olacaktır.
    2 yıl Çin malı motor kullandım,parça sorunu yaşamadım.

Arkadaşlar, yorulara şöyle bir göz gezdirdim, onun için yazdıklarımda tekrara girersem kusuruma bakmayın...
    Bende bir xt 125 r var 2006 model kendisi ve ilk sahibi benim:

(yukarıdaki kendisi, fotoğrafı wikipedia'dan aldım ne varki orayada ben yüklemiştim :-) )
    Hız olarak 135 km gördüm (düz yolda), daha doğrusu kadran öyle belirtti, zaten bu tür motorsikletlerde hızda yüzde onluk bir hata payı beklemek normal diye düşünüyorum.
    İstanbulda yaşıyorum ve şu ana kadar bir parça sıkıntısı çekmedim (motorum 2500 km'de), unutmayalımki motoru ybr ile aynı olduğu için bu konuda sıkıntı çekilmiyor.
    Tabii yürüyen aksam dışı parçalarda sorun yaşanıyor olabilir bu konuda bir şey söyleyemem.

XT 125'inn üretim kalitesi bence sınıfı için gayet iyi (gerçi fiyatıda ona göre yüksek).
    Motor istop sorununu bir ara bende yaşadım, servise gitti buji değiştirildi, hava filtresi temizlendi (bu direkt sorunla alakalı değil ama tozlu yollarda kullandığım için filtre bir hayli kirlenmişti ve karbüratöre hava akımını bir hayli etkiliyordu) ve kontağa WD 40 püskürtüldü, sorun şimdilik hallolmuşa benziyor.

Tek silindirli olduğu için 95 km/s üzerinde titreşim tabiiki bir hayli artıyor, ve rüzgarlığı olmadığı için uzun yollarada rahat olduğu söylenemez ama bunlar tahmin edilebilinir şeyler.

Benim kişisel bir şikayetim üzerinde yeterince ip, bungee cord vs bağlayacak yer olmaması, bu konuda sıkıntılıyım.

Orijinal olarak üzerinde bence gayet kaliteli olan pirelli scorpion lastikler vardır , fren tutuşuda muadili motosikletler için kabul edilir düzeydedir.

Motosikleti
    turuncu!!
    Alıntı tmr5555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, yorulara şöyle bir göz gezdirdim, onun için yazdıklarımda tekrara girersem kusuruma bakmayın...

(yukarıdaki kendisi, fotoğrafı wikipedia'dan aldım ne varki orayada ben yüklemiştim :-) )
    Hız olarak 135 km gördüm (düz yolda), daha doğrusu kadran öyle belirtti, zaten bu tür motorsikletlerde hızda yüzde onluk bir hata payı beklemek normal diye düşünüyorum.
    İstanbulda yaşıyorum ve şu ana kadar bir parça sıkıntısı çekmedim (motorum 2500 km'de), unutmayalımki motoru ybr ile aynı olduğu için bu konuda sıkıntı çekilmiyor.
    Tabii yürüyen aksam dışı parçalarda sorun yaşanıyor olabilir bu konuda bir şey söyleyemem.

XT 125'inn üretim kalitesi bence sınıfı için gayet iyi (gerçi fiyatıda ona göre yüksek).
    Motor istop sorununu bir ara bende yaşadım, servise gitti buji değiştirildi, hava filtresi temizlendi (bu direkt sorunla alakalı değil ama tozlu yollarda kullandığım için filtre bir hayli kirlenmişti ve karbüratöre hava akımını bir hayli etkiliyordu) ve kontağa WD 40 püskürtüldü, sorun şimdilik hallolmuşa benziyor.

Tek silindirli olduğu için 95 km/s üzerinde titreşim tabiiki bir hayli artıyor, ve rüzgarlığı olmadığı için uzun yollarada rahat olduğu söylenemez ama bunlar tahmin edilebilinir şeyler.

Benim kişisel bir şikayetim üzerinde yeterince ip, bungee cord vs bağlayacak yer olmaması, bu konuda sıkıntılıyım.

Orijinal olarak üzerinde bence gayet kaliteli olan pirelli scorpion lastikler vardır , fren tutuşuda muadili motosikletler için kabul edilir düzeydedir.
    ben az önce denedim 85 i geçmedi kadran 125 e kadar sanıyordum demek değilmiş bu motor ile o hızı yapıp korkmamak bambaşka birşey tabi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:50 ----------

Kafa grenajı Beldeyama'nın elinde dahi yok,1-1,5 ayda geleceğini söylüyorlar.
    Bir süre sonra sipariş edeceğim.
    Yamaha kendisi gelirse şimdikinden çok daha iyi olacaktır.
    2 yıl Çin malı motor kullandım,parça sorunu yaşamadım.
    motoliz de parçaları satılıyor ancak stoklarında var mıdır bilemiyorum buyrun linki http://www.motoliz.com/index.php?p=l...t+125R&pk_id=2

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tmr5555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben de de 2006 XT 125R var
    gördüğüm en fazla sürat 114 km oldu,GPS in gösterdiği ise 115.
    XT 125 ile YBR 125 in birbirine uyan bir parçasına henüz rastlamadım.
    Bu motor Yamaha için Malaguti tarafından yapılmış.Grenaj hariç parça kalitesi ortanın üzerinde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    XT125R ı çamurda denedik,oldukça iyiydi
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...re-2009-a.html

of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    xt 125 r hakkında epeyce bilgi edinmeye çalıştıktan sonra sabrım kalmamıştı ve 2 ay önce 5000 km de bir 125 r aldım.motorumdan çok memnunum.çalışma vs hiç sorun yaşamadım.düz yolda giderken ybr den daha yavaş kalıyor.en son 115 km hız gördüm.ama sanırım hafif yokuş vardı.genelde son hız 109-110 arasında gidip geliyor.ancak 1 ve 2. viteslerde çok atik.motordan pek anlamıyorum ama sanırım çarkların boyutlarıyla alakalı birşey.tork üretmesi açısından çarkın boyutu ybr ninkinden farklıymış.uzun yola çıkarken çarkı değiştiriyorlarmış ve tork azalıp son hız artıyormuş.
    Birde sizlere sorularım olacak.göstergelerde ave yazan bir bilgi çıkıyor.sıfırlanabiliyor.ne olduğu hakkında bilgisi olan varsa beni bilgilendirebilirmi?birde kalan km yi gösteren bir şey var mı?motorun üzerinde orjinal pirelli lastikler var.raf ömrünü çoktan doldurmuş ama asfaltta hiç kaymadı yol tutuşu iyi.yenilerinin fiyatıın sordum çiftine 300 tl dediler.daha ucuza iyi kalitede önerebileceğiniz lastikler var mı acaba?
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı of_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xt 125 r hakkında epeyce bilgi edinmeye çalıştıktan sonra sabrım kalmamıştı ve 2 ay önce 5000 km de bir 125 r aldım.motorumdan çok memnunum.çalışma vs hiç sorun yaşamadım.düz yolda giderken ybr den daha yavaş kalıyor.en son 115 km hız gördüm.ama sanırım hafif yokuş vardı.genelde son hız 109-110 arasında gidip geliyor.ancak 1 ve 2. viteslerde çok atik.motordan pek anlamıyorum ama sanırım çarkların boyutlarıyla alakalı birşey.tork üretmesi açısından çarkın boyutu ybr ninkinden farklıymış.uzun yola çıkarken çarkı değiştiriyorlarmış ve tork azalıp son hız artıyormuş.
    Birde sizlere sorularım olacak.göstergelerde ave yazan bir bilgi çıkıyor.sıfırlanabiliyor.ne olduğu hakkında bilgisi olan varsa beni bilgilendirebilirmi?birde kalan km yi gösteren bir şey var mı?motorun üzerinde orjinal pirelli lastikler var.raf ömrünü çoktan doldurmuş ama asfaltta hiç kaymadı yol tutuşu iyi.yenilerinin fiyatıın sordum çiftine 300 tl dediler.daha ucuza iyi kalitede önerebileceğiniz lastikler var mı acaba?
    1-XT 125 R kros amaçlı bir motor olduğu için n ve arka dişli buna uygun yapılmıştır.
    Hız için küçük arka dişli takman sürati arttırır ama kalkışın daha yavaş olur
    rampalarda daha çok vites küçültmek zorunda kalırsın
    2-ekran ayarlarını kitapçıktaki tariflerle yapabilirsin.
    3-Ben sava marka lastik taktım,oldukça iyi çıktı.

ekran ayarlarını kitapçığa bakıp yapabilirsiniz

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler