Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ural Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Ural motosikletleri Rusyada 2.dunya savasindan bu yana uretiliyor.

Kisa tarihcesi oldukca ilginc...

2.Dünya Savaşınin başlarında Alman kuvvetlerinin Sovyetleri işgali sözkonusudur, ve Rus ordusunun elinde bulunan motosikletler işe yaramaktan çok uzak ilkel modellerden oluşmaktadır. Ordu ileri gelenleri ihtiyaçları olan modelin devrin en modern aracı BMW R75 olduğuna karar verir.

Bir BMW R75

Bu karar üzerine 5 bağısız tim İsveç e sızar ve BMW R75 ler satın alarak bunları Rusyaya kaçırırlar. Rusyada bütün parçaları sökülen BMW ler, tersten başa yeniden çoğaltılarak “reverse engıneering” yöntemiyle yapılır. M-75 olarak anılan modeli üretmeye başlayan fabrika savaş sırasında bombardımandan korunmak için Moskovadan Sibirya yakınlarında, Ural dağlarında İrbit şehrine taşınır ve 2.Dünya savaşına Ruslar 10,000 M-75 motosikletle katılırlar. Bu arada Amerikalılar da birkaç R75 kaçırıp bunlardan 1000 adet Harley-Davidson XA (Experimental Military) üretmiş ve Avrupaya göndermişlerdir.

Bu arada kopyalama işine Japon Riyushko daha önce başlamış ama BMW yi keşfetmeden ABD den kaçırdıkları Harley Daidson V-twin motoruna yönelmişlerdi...

Asagida modern Urallardan birkac ornek... Bu konuda biraz daha detay, fotograf ve bir-video ile bir web sayfasi hazirladim, ilglenenler bakabilir

http://donald.hypermart.net/MCWeb/Ural/Ural.htm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bunları turkiyede nasıl bulabiliriz ve kaca malolur?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800

rusların eski trenleri de böyle. kaba ama sağlam.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok detaylı ve güzel bir çalışma. emeğine sağlık. bu motorlar resmen evladiyelik. türkiyeye gelse fiyatı yüzünden alıcısı az olur.

bende bazı fiyatlar var aslında.rusyada ucyuz dolar ikinci el.turkiyede ise bin ile uc bin arası.yukardaki fiyatlar avrupa amerikada sıfır olanları.bi tane buldum nette ama begenmedim.oluydu.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Retro modelinin Rusya fiyatı 2500ytl bizzat görüştüm firmayla. Kara yoluyla kuzey sınırındaki bir gümrükten Türkiye'ye getirilebilir. Böylece hsaplı olur. Türkiye'de 400ytl - 3000ytl arasında fiyatları değişiyor. Sepetli veya sepetsiz olmasına göre. Sağlam alettir.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

makine nasıl temasa gecelim senle.fena halde ilgileniyorum bu motorla.bi de yakıt durumunu merak ediyorum.rusyadaki sordugun ikinci elmi sıfırmı.

Motosikleti
    0km fiyatını sordum. Orda arkadaşım var. Telefon etti firmaya Retro Solo (yani sepetsiz) versiyonunun fiyatını sordu. 103.000 ruble diye hatırlıyorum. TL olarak 2500YTl'ye denk geliyormuş. Valla benle temasa geçsende sana yardımcı olamam çünkü bizde getirtemiyoruz. Bu alet 100km'de 6-7lt arası tüketir. Zaten getirttinmi göz önüne alacağın şey parça lazım olduğunda hemen bulamayacağın. Ancak tandık vasıtasıyla veya firmaya sipariş ederek parçalarını getirteceksin. Ayrıca Türkiye'ye girerken olacak masraflar var bi ton iş. Biz şu an askıya aldık. Bakalım zamanla bir girişimci çıkarda getirirse alırız.

Görüşmek üzere.

saglam yakıyomus.arabadan fazla nerdeyse.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "sarapcı",Tanışma mail'indede okumuştum,sepetli makinalarla ilgileniyosun.Acaba diyorum,uygun bir alete sepet imal edilebilirmi acaba?

Motosikleti
    Evet imal ediliyor hatta eski Steib BMW sepetini R1200C'ye takanlar var. Önemli olan bağlantı kitini yapabilmek. İşte örnekler:

Bu Triumph Boneville 'in sidecar'lı hali. İngiltere için sol'a takılan sepet.

Daha çok böyle örnekler var.

NOT: Bu linklerede bir bak. İyi durumda görünen Ural'lar var. M-67. İlgini çekebilir.

http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=1406922

http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=2224241

Görüşmek üzere.

ilginiz icin tesekkurler.evet su iki gundur kafam corbaya dondu.
    ne istedigimi bende sasırdım.aslında amacı saptırmadan belirlemek lazım.herkesin tersine illaki sepetli olsun diyorum sebebi kalabalık gezmeyi sevmem bir(karım oglum ben)iki sepeti yuk tasımada kullanabilmek,
    motorun kaslı ve hantal olmasını istiyorum,su ruslar,yada jawa lar gibi sebebi arazide cok kullanıyorum.dag tepe durumları.guclu olmasını istiyorum cok uzun yol yapabilirim.izmir trabzon van adana konya izmir gibi.bu yuzden ural diye tutturdum ama tabii baska motorda olabilir ama hangisi.cehalette var.biz jawayı bildik mz leri gorduk sonra kafesci olduk.15 20 yıldır motora binmeyi unuttuk.simdi bi dolu motor var.bide su yukarda bahsettigin sepetlerin montajı isi.onuda bilmek lazım.ne biliyim umarım canınızı sıkmıyorumdur.takıntılar iste.

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sarapcı bu durumda yapabileceğin en iyi seçim jawa, mz , veya planet olur parça bakımından bunların dışında parça sıkıntısı çekersin saydıklarımdan da jawa ve mz in parçaları daha yaygın bunun yanın da planetler traktör gibi aletlerdir arazi için yapılmış bi şanzımanları var bildiğim kadarıyla ( hiç kullanmadım) mz ler hafif oluşlarından dolayı daha hızlıdırlar jawalar hem hızlıdır hem ağır motordur yaklaşık 145-150 kilo fakat platin ve meksefe sorunu vardır elektronik etşleme olmadığı için hepsinde yalnız bu motorları fazla yüksek devirlerde kullanmadığın sürece yağını falan ihmal etmediğin sürece ömürlük gibi bişeydir 800000 km de hala çalışır durumda planetler var jawa ve mz lerde ise hız yapmak için yüksek devirde kullanıldığından bu kadar uzun ömürlüsüne rastlamadım (ben de 250 cc jawa laser var tek silindir 140 gördüm) parça olayını göz önüne alarak seçim yap hangisinin parçasına daha kolay ulaşacaksan onu al ikinci el alacaksın ilk etap ta masraf çıkaracak çünkü

sıfırları tercih ederim.planet ve ural cok yakıyo.mz zayıf kalıyo.simdi 650 lik jawalar gelmis onları bekliyorum.ama fiyatlarda ucmuslar.9500 ytl diyolar.gerci sitesi henuz fiyat yazmamıs umarım duserler bende bi jawa alırım.yada ne biliyim.bide sepet problemi var tabii.

Motosikleti
    sarapci, gerçekten 650 classic'in fiyatı 7000ytl civarında olsa tereddüt etmeden alacağım bir motor. Ama fiatı biraz yüksek kalıyor. Jawa güzel motordur. Yıllardır ülkemizdeki motorcular bu aletlere bindi. Basit mekaniğini öğrenmek zor değil. Tamiri ucuz ve kolay. Tabi yeni çıkan bu 4 zamanlılar için aynı şeyi söyleyemem.

rotexi cok ovuyolar.saglam makine diyolar ama bende bilmiyorum detayını.jawa denince saglam geliyo insanın aklına.bu gun su cinlilere bindim ve karar verdim cinli almıcam.benim altımda dokulur gider bi kac ayda.gaddar biseyler lazım.su jawalar ucuzlasa sanırım jawa alıcam.

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    Ural motorun bir süre önce bana gönderdiği ve Avrupa için geçerli fiyat listesi
    http://www.gupilya.freeservers.com/c...motor/list.jpg

Listeyle birlikte gönderdikleri elektronik postada istendiği taktirde kargo ile motor yollayabileceklerinden ve motor bedelinin yarısı peşin yarısı mal tesliminde olduğundan bahsetmişlerdi.

iste budur.su gear up.harika bi makine.yaklasık 6.5 7 milyara geliyo.simdi bi soru daha sormak istiyorum.bu aleti getirttik.sonra ne yapcaz.yani gumruk islemleri icin ne kadar vercez.bilginiz varsa cok sevinirim.bi sey daha yakıt tuketimi konusunda biseyler yapılabilirmi.yani dusurulebilirmi.

makine,darkdiamond,cgl,gupilya ilginiz icin tesekkurler.umarım bas agrıtmıyorum.

Motosikleti
    DS 650 ADAY
    Ural'ı inceliyoruz ama yine karşımıza Bauera Motoren Werze çıkıyor.Almanların üzerine yok.Her konuda.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler