Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kanuni motorun 150'yi nasıl bilirsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,
    yeni bir üye olarak ilk konumu açıyorum.
    Henuz bir motorsikletim yok ama olmasını çok istiyorum.
    Bir kaç aydır forumları takip ediyorum, araştırıyorum, okuyorum, soruyorum ve artık kafayı çizmeden birşey motorsiklet alayımda rahatlayayım diyorum.......

Ev iş yolculuğunda istanbul trafiğinde kullanabileceğim bir scooter almaya karar verdim. Bu karadan sonra yeni ve sinir sorular çıktı karşıma.
    ilk motorum olacak ucuz olsun öğreneyim diyorum bir taraftan, diğer taraftan parayı çöpemi atacam alyım iyisini bineyim, sorunsuz püfür püfür gezeyim diyrum.

Çok param yok. Sıksam kymco agility city 125 alırım. Edindiğim izlenime göre iyi bir alet. Ama daha ucuz birde kanuni motorun 150 var.
    Büyük tekerlek tercih sebebi benim için. Kymco agiltiy city 125 gibi Kanuni motorun 150 de 16 lık tekerleklere sahip. Arkadaşlar Kanuni motorun 150 yi nasıl bilirsiniz.
    İstanbul trafiğinde 1-2 sene çok baş ağrıtmadan taşırmı sahibini..
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende bir ara çok araştırdım çinliler arasında en iyi scooter diyebilirim sorun çıkarmayan bir motormuş yakıtı değişken şehir içi en fazla 3litre yakıyor dendi fazla sıkıştırmadan 2.6-2.7 litre gidiyormuş son hızı 90-100 daha fazlasını aramak zaten saçmalık ama çok güzel bir motor çok şık aynı zamanda. Çok rahat 1-2 sene taşır seni bakımlarını dikkatli yap motoruna sahip çık konuştuklarım bu sitedendi aynaları çok kullanışlı denmişti çok sağlam motormuş.

G. BEREKET Kardeşim ilgin ve yardımın için teşekkur ediyoum, ilk konumu açtım ilk cevabımı aldım. güzel bir duygu. cevapların çoğalması temenni ediyorum. Zira birkaç saattir kanuni motorun 150 ile ilgili arama yapıyorum. Daha önce açılmış bilgilendirici bir başlık bulamadım. Burada açılan bu konu vesilesiyle bu eksilikte giderilir inşaallah.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    izmirde postacılarda var . daha 1-2 ay lık motorlar dağılmaya başladılar bile. belki daha özenle kullanılsa daha iyi olabilir ama bana çok sağlıklı gelmedi. plastik aksamları özellikle. yolda önümde ve arkamda giderken duyduğum motor sesi de titreşimli oldugunu düşündürüyor.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    dediğin motorla dün hanedan 12 1000 km yol yapıp geldi
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    kanuni alıcaksan rokko 150 ye bi bak derim..

farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    slm.çin malına hiç bulaşma derim.neden mi?2 adet sıfır çin malı aldım,ömrümü çürüttü.şimdi 5 yaşında 2.el yamaha ya biniyorum,hiç problem yaşamadım.

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    1 senedir sahibiyim, deneyimlerimi buraya yazıyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...run-150-a.html
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    FZ6 Fazer'i araştırıyorum=)
    dostum ben kanuni motorun150 yi tam 1 sene kullandım bana bakımları hariç hiç bi problem çıkarmadı. arkadaş rokko150 ye bak demiş ama onlar küçük tekerlek çok tehlikeli ben bu scooter'ların küçük tekerleklisinede büyük tekerliklisinede bindim arada o kdr fark varki büyük tekerlek olunca virajlara girişin bile sağlam oluyo... sözün özü motorun150 masrafsız kullanışlı ve şekil olarakta gösterişli bi makine tavsiye ederim.(ama çin malı olduğunuda göz önünde bulundur.)

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    iyi biliriz katli vaciptir gömün gitsin
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Kanuni al diyen kimseyi duymamıştım, ve scooter konusu ise çok daha yüzeysel, motosiklet kadar komplike değil, Piaggiao Fly 100 almanı tavsiye ederim, yada ARN 120 cc idi sanırım..

Scooterlar konusunda pek fazla bilgim yok keza fazla bilgi de gerektirmiyor.. iyi günlerde kullan..

Motosikleti
    FZ6 Fazer'i araştırıyorum=)
    dostum arkadaş parasının ona yeteceğini ve motorun ne durumda olduğunu sordu bende açıkladım eğer kafasında o varsa tabiki tavsiye ederim alsın çünkü çokta kötü bi motor değil kullandım biliyorum.Tabi durumu müsaitse ve 100 lük bi motora 3-4 milyar verebilecekse honda alsın bu beni bağlamaz.tercih meselesidir.motora adam gbi bakınca o beğenilmeyen kanuni'ye bile sağda solda gören "bu ne marka ne model çok babacan motormuş yaa" deyip hayret ediyolar...

2 zamanlı olması lazım

Iki zamanlı moto olms lazım
    bi ara araştırılştım artık iki zamanlı motor kaldı mı

kamerlı teleon ile kamerasız telefon gibi...

Motosikleti
    kanuni breton
    kanuni alacaksan deer152cc war bide ona bak derim

Motosikleti
    kanuni motorun 150 cc

selam

ben amator bir kullanıcı olarak daha yeni ikinci el bir kanuni motorun 150 cc aldım. 2009 model 2300 km de 1500 tl ye.
    ilk izlenimlerin
    morun kalkışı çok iyi
    büyük teker avantajlı
    frenleri güzel ama ani frenlerde kaydırma yoldan çıkma gibi eğilimleri var.
    kötü yön olarak
    oturak kısmı kademeli olması beni rahatsız ediyor. bazen geriye doğru oturmak istiyorum ama arka kısım yüksek olduğundan rahatsız bir oturum oluyor.
    bu konuda ne yapacağıma karar veremedim.
    bu konuda bana yardımcı olabilecek varsa sevinirim..

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    bir kaç ay daha forumları takip et derim motosiklet işi ince iş tecrübe kazan-araştır....

Motosikleti
    kanuni motorun 150 cc
    otoyolda bu tip scootturlara girmek yasak mı?

Motosikleti
    kanuni MOTORUN 150
    Alıntı motorunmurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otoyolda bu tip scootturlara girmek yasak mı?
    kardeş 2009 model 3200 klometre vardır bi sakatlık ben sana diyim 3200 klometre makıneyi 1500 şu mevsımde sana kımse vermez o makıne 10.000 ustundedir bundan emın ol ben alalı 3 ay oldu 5000 klometredeyim ani frenlerde kaydırma denge kaybı yaptını soylemişsin aksıne benım makıne taksı gibi okadar dengeli bir fren sistemı varkı bir çinliden beklenın fazlasının fazlası on ve arka frenın kademeli kısamalısın ay nı anda ıkısıne bas ama öne biraz daha hafif bas dengele onu işte kafana göre 5000 klometredeyim tık demedi 2 kez yağı değişti 90 klometre hızı geçmıyo geçiyo dıyen yalan konuşur tum çin malı scootur larda 85 90 geçiyom dıyen ya salaktır ya yalancıdır yada gözleri ıyı görmuyordur titreşim 0 yol tuşuşu harıka motorun ustunde kendını guvende hissede biliyosun 1000 klometrede egsoz patladı garantıden sıfırı geldi 4000 klometre tık yok fabrıka çıkışlı egsozlar 30 mılyonluk sonradan garantı kapsamında takılan egsozlar 110 mılyonluk nıye boyle bi sistem var anlamadım baştan nıye kalıtelıyı takmıyollar neyi ıspatlamaya çalışıyotlar çözemedım 24 mılyona depo fullenıyo 210 kılometre anca gidiyo ama çok seri suruyorum biraz sakın sursem 230 240 gidiyo bi depoyla on firen muşuru uzun far bezın göstergesi garantıden değişti he bide 1000 klometrede patlayan 30 mılyonluk egsoz ama şık makıne suruşu çok zevklı çok rahat makıne renk olarak sıyah diyorum gerisi yalan seri makıne ıyı açarsan karşılını veriyo almayı düşünenlere şiddetle öneririm 3 mılyar butceyle bınılecek sıfır başka bi makıne yok bence

Motosikleti
    kanuni motorun 150 cc

selam

Alıntı huzurislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş 2009 model 3200 klometre vardır bi sakatlık ben sana diyim 3200 klometre makıneyi 1500 şu mevsımde sana kımse vermez o makıne 10.000 ustundedir bundan emın ol ben alalı 3 ay oldu 5000 klometredeyim ani frenlerde kaydırma denge kaybı yaptını soylemişsin aksıne benım makıne taksı gibi okadar dengeli bir fren sistemı varkı bir çinliden beklenın fazlasının fazlası on ve arka frenın kademeli kısamalısın ay nı anda ıkısıne bas ama öne biraz daha hafif bas dengele onu işte kafana göre 5000 klometredeyim tık demedi 2 kez yağı değişti 90 klometre hızı geçmıyo geçiyo dıyen yalan konuşur tum çin malı scootur larda 85 90 geçiyom dıyen ya salaktır ya yalancıdır yada gözleri ıyı görmuyordur titreşim 0 yol tuşuşu harıka motorun ustunde kendını guvende hissede biliyosun 1000 klometrede egsoz patladı garantıden sıfırı geldi 4000 klometre tık yok fabrıka çıkışlı egsozlar 30 mılyonluk sonradan garantı kapsamında takılan egsozlar 110 mılyonluk nıye boyle bi sistem var anlamadım baştan nıye kalıtelıyı takmıyollar neyi ıspatlamaya çalışıyotlar çözemedım 24 mılyona depo fullenıyo 210 kılometre anca gidiyo ama çok seri suruyorum biraz sakın sursem 230 240 gidiyo bi depoyla on firen muşuru uzun far bezın göstergesi garantıden değişti he bide 1000 klometrede patlayan 30 mılyonluk egsoz ama şık makıne suruşu çok zevklı çok rahat makıne renk olarak sıyah diyorum gerisi yalan seri makıne ıyı açarsan karşılını veriyo almayı düşünenlere şiddetle öneririm 3 mılyar butceyle bınılecek sıfır başka bi makıne yok bence
    benimki düşeş oldu adam kozanın köyünde, bir arkadaşı populer olmayan bir siteye ilan vermiş marttan beri satılık. Allah var fiyatınada 1750 yazmış. neyse ben aradım temmuz ayı içinde konuştuk bende kozanlıyım felan diyince son fiyatı sordum. 1500 dedi. sanırım bir iki pazarlığı olmuş ama isteyenler uzakta olduğu için (kargo sorunu) olmamış. ben kendim gelip alacam dediğim için adamın işine geldi. bende çok motor gördüm, dediğiniz gibi kilometre telini sökmüş resimdeki ile alakası yok felan velhasılı motor gerçekten dediği gibi tertemiz ehliyeti de olmadığı için pek köy dışına çıkmamış. bunların ikinci el piyasası 1850 ila 2200 arası değişiyor. motoru aldık getirdik.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:14 ----------

Alıntı huzurislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor açılmamış 80 ni geçemedim. dediğin gibi 90 son hız ise pekte zorlamanın alemi yok.
    oturak kısmı senide rahatsız ediyormu. geriye doğru kademe yüksek olduğu için rahatsız oluyorum. uzun zaman aynı pozisyonda gitmek rahatsızlık veriyor.
    birde otobana( paralı yola) bununla çıksak cezası felan var mı biliyormusun.
    uzun yolda nasıl acaba bizim yaylaya rahat çıkarmı 80 90 km ve çok yeri acayip rampa. uaun yol tecrübelerini almak isterim.

Motosikleti
    kanuni MOTORUN 150
    kardeş otoban motoban e5 farketmeyi uluslar arası yollara ıkı teker diye bu kadar haksızlık etme tabbıkı giriceksın otoyola arabadan hiçbir farkı yok ben uzun yol yaptım benım motorla ınan yok boyle bı zevk şehir içine beş basar hem yakıtında az yakar uzun yolda kardeş koltuk bence çok rahat mercedes gibi maşallah boyun çokmukmu uzunki geri gitme gereği duyuyon ben gayet rahatım şahsen uzun yol için sana bi taktık vericem dinle bak yandakı artcı ayaklıklarını aç gri renkte basma yerlerı varya arkada oturan için he açtınmı onu motorun yuksek tarafına otur yanı arka koltyuğa otur ayaklarını açtığın yan ayak koyma yerlerıne koy ve racer motorlar gibi direksyonunun üzerine yat hem hızın çoğalıyo hemde ruzgar yemıyosun ve surmesi çok zevkli

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler