Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Harley Davidson Sportster 883 Low - Custom - Iron

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    tip icin eyvallah, takip edicem...
    yanliz o rotorlar benim makinaya nasil olacak anlamis degilim...
    bide bana yolladigin link deki adam ön fren master cyclnderi degistirmedi!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    evet o değiştirmedi ama ben beleşe buldugum için krom yaptım o adamda benim gibi beleşe bulsaydı büyük ihtimal yapardı haha

Motosikleti
    harley davidson 1200xl

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    servis €400 değil yawh :D 400 tl.
    he yine de bir 20/50 yağ ve filtre değişimi debriyaj ayarı için çok gibi ama rahatı seven dikenine katlasın arkadaş :D
    Herkese tavsiyem, ebay'den bi servis kitapçığı alması, içinde motoru tamamen sökmek de dahil herşey var. güzel böyle ansiklopedi gibi yapmış adamlar amerikalıların anlayacağı basitlikte de anlatmış sıra sıra çizimli filan

bunun yanında gerekli takımlar (bu kısım başlangıçta biraz tuzlu) tork anahtarı, torx lokma seti, inch alyan seti.gerisi size kalmış.
    ister servisini kendin yap, ister parça sök tak, oyna, boz, takıl işte. kurcalamak iyidir adamı motoruna daha bi yakın hissettirir.
    kaleşnikof gibi makine zaten. birşeycik olmaz.

ya da ufak tefek işler için servislere dünya para bayıl :D

ha bir de debriyaj ayarı için motorun düz olması gerekiyor. o yüzden ufak da bir lift lazım.

service manual ebay:
    http://www.ebay.com/itm/Harley-2011-...ht_1888wt_1160

Alıntı harleytamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    voltmetreyle aküyü statörü ve regulatörü ölçmen gerekli eğer servis kitapçığın yoksa bende orjinal kitapçık var istanbuldaysan beraber bakabiliriz ben kendi motorumun bakımlarını kendim yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

400 euromu eğer servise götürürsen evet o kadar ama bir yağ değiştirmek bir hava filtresini temizletmek bujiyi değitşirmek ve diğer standart bakımlarını yapamıyacak kadar bilgisizseniz evet 400 euroyu adamdan bagırta bagırta alırlar.ama 100 euroya servis kitabını alıp okuyarak kendiniz yapmayı denerseniz ne kadar basitmiş diyiceksiniz daha geçen gün frenlerimi brembolarla değiştirdim caliperleri yani bunu servis 3000tlye yapıyor ben sadece kallere para verdim ebaydan 200 dolar yani harley dünya üzerindei en basit motor bunun bakımını yapmak lazım çok çok basit kusr açıcam en sonunda ama korkuyorum harley türkiye bana savaş açıcak diye
    yol iyidir.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Rotayı Harleye cevirdik galiba :D hayırşı olsun niyetim uzun yolda sorunsuz calışan az yakan sağlam bir makine aslinda dedigim işler icin tuning bir makine daha uygun gibi ama neden harler olmasın diyorum 3200 km CBF 150 ile tık demeden gittim 15.000 km bu motor gider herhalde :D Bu olmazsa Kawasaki KLE 500 alabilirim. Önğmğzdeki yaz bir avrupa turu olabilir :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

cevaplar için çok teşekkürler. e-bay'de 50$ civarı mid controller var ama forward olanları sadece kısa bağlantı çubuğu bulup kendim çekebiliyorum anladığım kadarıyla.

ekim ortasında bir sportster'e niyetlendim ama ben kendi motorumu satıp parayı denkleştirene kadar birisi almış üstüne 3.000TL koyup yeniden satışa çıkarmış bile

Benim almayı düşündüğüm motor şuydu. Bunun üstündeki standart kontrol değil mi acaba? Benim ayaklar erişmedi çünkü =) http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2536353/detay/

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    paylastigin link deki motorda forward denilen pedallar var, standart derken neyi kast ettin anlayamadim, fabrikadan bazi modeller resimdeki gibi bazilari ise resimde görünenin 10,15cm gerisinde oluyor... yani aslinda ikiside standart ve motor blogunda ikisi icinde acilmis delikler var...senin nasil kullanmak istedigine bagli.... bana sorarsan kesinlikle önde olmali....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    forard control göze güzel görünsede belli çok agrıtıyor ve cbfi arkadaş harley al torunlarında kullanır bu motor u diğer motorlarla karıştırma diğerleri oyuncak bunu bir insan arkadaşın olarak gör seninle yaşlanır senindir bunu asla unutma harley canlıdır

bir iki sayfa önde standart denmiş mid controller için.

forward control çok şık ama benim ayaklar rahatça ulaşmıyor =) ayrıca uzun yolda ayaklar önde olunca popo iyice uyuşmaya başlıyor, şehir içinde de kontrolü zor oluyor. bakalım haftasonu bir karar vereceğim. olmadı 1-2 sene kadar şu linkteki dragstar'a binip sonra bir iron'a da sıçramayı düşünebilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7225376/detay/

Tekrar merhaba,

Forward control olan makinalara oturdum ve gördüm ki çok sorun yaşamıyorum. Sanırım linkini verdiğim motorda değişik bir durum vardı selede falan. Çok iyi fiyata bir iki motoru kaçırdıktan sonra aşağıdaki iki motor arasında kalmış durumdayım. 2004 model olanı gittim gördüm, taş gibi makina. diğeri ise 2008 model ve kız gibi ama enteresan bir şekilde satan kişi 3.sahibiymiş. oradan bir sorun çıkartabilir mi diye düşünüyorum. Tabii asıl aklıma takılan enjeksiyona karşı karbüratör olması durumu. Kullanım açısından enjeksion çok çok daha rahat ve karbüratör artık tarih kitaplarındaki yerini almak üzere ama karbüratörün de maaliyet olarak avantajları var. Bir de sanırım özellikle rölantide sesi daha güzel. (enjeksiyonlu motorda da aksak ritimde çalışıyor mu acaba makina rölantide)

Sizce hangisi daha mantıklı bir seçim olur? Bir de bu motorları ve sahiplerini tnaıyan çıkar mı acaba forumdan?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8817789/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9405161/detay/

Aslında bir de 2004 model olup 1200'e çevrilmiş olan var ama o kadar sıcak bakamadım ona.
    namk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    karbüratörlü olanı alma enjeksiyonlu yeni model al.Karbüratörlü olanların derdiyle ugraşılmaz yok jikle çek mek motor zaten tam performans asla çalışmaz.enjeksiyonlu harley ise süperdir 2008 modeli al ama fiyatı biraz düşük gibi ilginç normalde 20 000 falan onlar elinden çıkarmaya çalışıyor gibi bir araştır plakadan falan kaza varmı?Ve unutma dolu makina al yani sissy bar lı forward controllü egzozlu hava filtreli ve enjeksiyon beyinli çünkü bu parçaların fiyatı 5000 tlyi geçer almaya kalkarsan.Aksak ritme gelirsek o motorun düzgün çalışmadgının göstergesi enjeksiyonlu ise düzgün çalışıyor işte ses bu kadar takılma yoldayken ikiside harley gibi ses çıkarıyor bende ikisindende var

cagriaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    Alıntı harleytamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksak ritme gelirsek o motorun düzgün çalışmadgının göstergesi enjeksiyonlu ise düzgün çalışıyor işte ses bu kadar takılma yoldayken ikiside harley gibi ses çıkarıyor bende ikisindende var
    Bu bilgi yanlış hocam, bendede 2010 Roadster var, hatta sahibinden.com'da da var. Motor yeterince ısınıp rolanti 800 devir seviyesine düştüğünde arkadaşın bahsettiği ufak dengesizlikler enjeksiyonlu motorda da var. Lakin bu bir problem değil Harley'in karakteristiği. Nasıl patates egzos sesi bu motorlara has birşeyse bu rölanti durumuda böyle. Lakin enjeksiyonlu da şu var, 800 devirin çok az üstüne çıktığı an ateşleme tekrar senkron hale geçiyor.

Bu bilgiler tecrübeyle paraleldir, ve servis tarafından da doğrulanmaktadır. Ama sonuçta harleytamir'in de söylediği gibi yolda giderken hepsi aynı sesi çıkarıyor. Karbüratörlü olan durduğu yerde daha fazla ses elbette çıkarır, sonuçta karbüratörlü
    namk bunu beğendi.

iki motora da baktım. bu kadar ufak bir fark varken aralarında (daha doğrusu 2008 model bu kadar ucuzken) 2008 modeli almamak hata olur gibi geldi. en kötü ihtimalle 6-7 ay sonra satmak istesem yine aynı fiyata hemen elden çıkarabilirim. bu hafta içinde ustama gösterip almayı planlıyorum

caner6776 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e '13
    Bi sevemedim şu Harleyleri ya
    Caner KIRMIZI
    [Zonguldak-MT]

2008 model olanın yeni sahibi benim artık =))

şimdilik iki sorunum var gibi gözüküyor. ilki gidon benden 4-5 santim uzakta. bir pull back riser takmam gerekiyor ama gidon ile motosiklet arasındaki metalik cover'i bozmadan nasıl uzatabilirim bilmiyorum. ebay'de bu parçalar 30 dolar falan ama bosphorus'a sorarsanız 300-400 liralık bir masraf çıkaracaktır gibi geliyor. bu konuda bir bilgisi, önerisi olan var mı?

bir de arka süspansiyonlar çok sert. öncelikle kendi üzerlerindei ayar ile biraz yumuşatmayı planlıyorum. hala zorlarlarsa beni yayları değiştirmek gerekecek gibi duruyor.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Alıntı McZeytin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 model olanın yeni sahibi benim artık =))

şimdilik iki sorunum var gibi gözüküyor. ilki gidon benden 4-5 santim uzakta. bir pull back riser takmam gerekiyor ama gidon ile motosiklet arasındaki metalik cover'i bozmadan nasıl uzatabilirim bilmiyorum. ebay'de bu parçalar 30 dolar falan ama bosphorus'a sorarsanız 300-400 liralık bir masraf çıkaracaktır gibi geliyor. bu konuda bir bilgisi, önerisi olan var mı?

bir de arka süspansiyonlar çok sert. öncelikle kendi üzerlerindei ayar ile biraz yumuşatmayı planlıyorum. hala zorlarlarsa beni yayları değiştirmek gerekecek gibi duruyor.
    Dostum hayırlı olsun öncelikle tekerim düz bazsın daimi. resimlerini bekliyoruz illaki özellikle bu gidondan uzak kalmanla ilgili merak ettim ve çözümünüde, ancak arka süspansiyonun sertliğiyle ilgili fazla bir düzelme olmaz gibikullanan arkadaşlar sana daha iyi bilgi verir ama sanırım karakteristik olarak sert ve rahatsız bir durum var bu aletlerde. Tekrar hayırlı olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    süspansiyon konusunda pek yapacagın birşey yok türkiyede,ama yurt dışında roadking in süspansiyonlarını alıp takabilirsin en rahatı o olucaktır yada ohlinsler veya progresivler ama genede motor çok sert olucaktır sportsterlar sert motorlardır asla bir dyna olamazlar.

öncelikle çok teşekkürler =))

arka süspansiyonu şimdilik kendi üzerindeki ayardan biraz gevşeteceğim ama sizin de söylediğiniz gibi çok yumuşak olmasını beklememek lazım.

gidona uzak kalmak şöyle oluyor; motora oturunca ayak pegleri önde olduğundan bacaklar öne uzanıyor vücut arkaya kaykılıyor. böyle olunca gidona ulaşabilmek için hafifçe öne eğilmem ya da kollarımı çok uzatmam gerekiyor. çok büyük bir sorun değil ama günde toplam 40km yol yaptığım için bir noktadan sonra kafamı sürekli kaldırmaktan kürek kemiklerimin arası ağrımaya başlıyor. bu sebeple elciklerin 4-5 santim daha yakınımda 1-2 santimde daha yüksekte olmasını istiyorum.
    konuyla ilgili dün caddedeki bosphorus'a gittim (bu motoru almadan önce sıfır motor için pazarlık yapmaya gittiğimde hiç ilgilenmemişlerdi benimle). gidonu motora bağlayan parçanın uzatılmasındansa gidonu mini ape hanger ile değiştirmenin hem daha uygun hem daha ekonomik olacağını söyledi oradaki görevli. bir iki gün içinde tekliflerini gönderecekler fiyat ile ilgili. benim tahminim amerika fiyatları ile oranlayarak söylemek gerekirse (parantez içindekiler yaklaşık ABD fiyatı); 150 lira gidon (70$), 100 lira fren (30$), debriyaj, gaz teli etc. kablosu ve yine 100 lira işçilik ile 350 lira civarına denk gelecek diye umuyorum. ama işin içinde bosphorus olunca fiyat 500-600 seviyesinde gelirse şaşırmam.
    aynı gidonu amerikadan getirtip burada taktırmak istesem en azından 250 lira civarı ödeyeceğim. tamamen yan sanayi gidon ile değişirse de yine 150-200 civarı tutacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bospurustaki fiyatı 500 tlye gelirse sana ne istersen ısmarlarım.3 saatlik içlilik alıcaklar 300tl fren hidroliği değişicek dicekler 50 tl kablolar değişicek diyecekler 300 euro raiser ve pullbacklekler 300 euro 1.500 tlden aşağya çıkamazsın.Parçaları al ben sana takarım bedavaya hemde öğrenirsin.
    walker12 ve namk bunu beğendiler.

parçalar konusunda ebay'e bakıyorum şimdi ama doğru cablo uzunluğunu nasıl denk getiririm onu bilemedim. kabloyla, gidonun toplam ederi kargo dahil 150$

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler