Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Buna özel jet yakıtı da bulalım o zaman...

Bu neymiş bu kadar ayrıcalıklı motora bakar mısın ?!
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ZS 200 GS
    arkadaşlar herkese günaydın
    arkadaşlar bugün akşam allah nasip ederse balıkesir'e gidiyorum.ortalama 200km bakalım yolda nasıl bi sorun çıkaracakmı...
    salı günü tekrar döneceğim gelince yol tecrübemi sizlere anlatırım
    (yağ meselesine gelince arkadaşlar benim ilk bakımımda usta 4 zamanlı motorlar için tavsiye ettiği 15-40 kullandı bilginiz olsun istedim )
    öle heryere imza atılmaz :P

Motosikleti
    Yarın parçalarım gelecek inşallah (yeni bir numara çıkmazsa!)

Şu motoru toplamaktan başka hayalim yok desem inanır mısınız ?
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Cumartesi gecesiydi sanırım libadiye yuvarlak ta bir arkadaş yolda kalmıştı. saat çok geçti benim de müthiş acelem vardı duramadım hakkını helal etsin.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi gecesiydi sanırım libadiye yuvarlak ta bir arkadaş yolda kalmıştı. saat çok geçti benim de müthiş acelem vardı duramadım hakkını helal etsin.
    copy cat ince düşüncen çok hoş, imkanın olmadığı için durmayı düşünmüş ve duramadığın için üzülmüş olman bile yeterlidir bence. umarım yolda kalan arkadaş sorununu zorluk çekmeden halletmiştir.

bu akşam eczaci101 den öğrendim ki bizim motorların bakımını tamirini modifiyesini yapan aynı zamanda yarışçı arkadaşımız Muammer ufak bi kaza geçirmiş, bacağı kırılmış üzüldüm vallahi, bu sezon bi iki yarışa girmeyi de planlıyodu en kısa zamanda iyileşmesini dilemekten başka yapacak bi şey yok maalesef...

bu arada dün izmir mt ile kuşadası gezisine katıldım. çok keyifli bi geziydi ilk kez grup sürüşü yaptım. dönüşte epey oyalandık ve geceye kaldık otoyoldan geldik ve motoru beraber yolculuk ettiğimiz ybr125 ve cbf150 ile kıyaslama imkanı buldum. öncelikle şunu söyleyeyim motorum km. yaptıkça açılıyo rahatlıyo ve ben motordan çok daha fazla keyif almaya başladım. çok daha rahat devirleniyo ve hızlanıyo eskisine nazaran. ancak yol esnasında bir kez daha ölçtüm ki hız göstergem 10 km az çalışıyo. grup 90 km/h sabit hızla giderken benimki 80 gösteriyodu.

dönüş yolunda kadranımda 120 km/h gördüm demekki 130 civarı bi sürate ulaştı motor. her ne kadar 100 ü geçmemek lazım diyoduysam da motor bu süratte titreşim şu bu bişey yapıp rahatsızlık vermedi. özellikle cumartesi günü yağ değiştirmiş, buji ve hava filtremi temizletmiş ve janta tam oturmamış ön lastiği düzelttirmiş olmamın da etkisi büyük.

rampalarda motorun torku oldukça fayda sağladı muadili motorlara göre daha istekli tırmandığını söyleyebilirim. tabi henüz yeterince tecrübeli olmadığım için bi çok yerde fazla gaz kestim ve erken frenaja geçtim, motoru iyi bi sürücü kullansa ybr125 ya da cbf150 den daha iyi yol alacağından eminim.
    şimdi burda ya zaten onların hacmi küçük demeyin çünkü sadece hacim de bitmiyo mesele. bizi motor onlara göre epey ağır bu da güç farkını dengeliyo bence.

uzun lafın kısası motoru yeni olan arkadaşlar acele etmeyin 2000 km civarına kadar sabırlı gidin motor gerçek gücünü ve keyfini ancak vermeye başlıyo.
    herkese kazasız günler

unutmadan bu da yol esnasında çekilmiş bi fotom
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Selamlar arkadaşlar;

Benim bu aralar yine modifiyem geldi, üst kapağımı taşlatıp çubuklara yay takviyesi yapıldıktan sonraki kısa rodaj süremi tamamladım ve ince ayarlar sonrası çok daha keyifli sürüş grafiği sergileyen makinaya sahip oldum.

Bu arada ön amortisörlerimi 4cm kadar düşürdüm, motor yere daha da kapandığı için eskisinden çok daha kıvrak oldu ve altından kayıp giden asfaltı izlemek hepten kayifli oldu.

Daha önce yapmış olduğum LED stop takımını değiştirmeye karar verdim ve bu sefer sinyallerimi de LED yapıp değiştireceğim. Şimdiye kadar yaptığım modifiyeleri resimleyip yayınlamaya üşendiğim için hepinizden af dileyerek yeni işlemleri bitirip tez zamanda beğeninize sunacağımı belirtmek isterim.

Herkese İyi Sürüşler...
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    @Aytekin resim yok mu görsek motorunu

Arkadaşlar merhaba

Motorumu satıyorum daha 500 km de,herhangi bir şikayetden ihtiyaç dolayısı ile satıyorum,

ilgilenen olursa görüşelim

Motosikleti
    Dun akşam saatlerinde Ustamız Mami ana yolda motor test ederken tali yoldan bina yanından görüş mesafesi sıfır bir noktadan yola bakmadan çıkan bir clionun gazabına uğradı...

Usta bir yarışçı ve modifikasyoncu olan mami uzun bir sure malesef çalışamayacak ve yarışamayacak.

Clio sahibi yanındaki bayan arkadaşı ile derin bir sohbet halinde iken olan bu hadisede maminin sol ayağının ciddi bir şekilde kırlmasına sebep oldu.

En dikkati çeken şey çarpan kişinin basit bir geçmiş olsun ile olayı ile kapatmak isteyişi idi...

Hemen çarpandan davacı olması yönünde ikna ettim...

Umarım mamiyi memnun edecek bir sonulç çıkacaktır.

Sonuçta hala parçalar da gelmedi ustamız da istirahat halinde Eh Adana bu kadar salladın ya malzemeleri göndermeyi ben size ne diyeyim...

Bu motorlardan almayın diyorum sonuçta çünkü mağdur olacaksınız...
    Başka da birşey demiyorum ...

Motosikleti
    ZS 200 GS
    arkadaşlar bu motoru bu kadar kötülemeyin...
    neyse bakalım ben bugün döndüm...balıkesire gitmiştim 36 saat'de ortalama 400km yol yaptım ve yolculuk süper geçti...motorda tahmin ettiğim kadar ısınma olmadı ve gidişide gayet tatmin ediciydi
    bu sıcak havada sorunsuz gidip gelmeme sevindim bursa balıkesir arası ortalama 160 km giderken yolun ortasında mola verdim,dönüşte yani bu sabah balıkesirden çıkarken bi çay sigara molası ve son 125km yolu duraksız geldim
    motor ısındıkça rahatladı devir alışı falan süperdi tek sıkıntı rüzgar
    neyse arkadaşlar hepinize hayırlı sürüşler sorunu olan arkadaşlarada sabır diliyorum inş. en kısa zamanda problemlerini giderirler...
    öle heryere imza atılmaz :P

öncelikle mami arkadaşımıza geçmiş olsun. allah bir an önce şifasını verir inşallah.
    merhaba eczacı101 parçalarınız dün gönderildi en gec yarın (belkı de bugün ) bayiinizde olacaktır. Yaşanılan gecikmelere anlayış gösterdiğniz için teşekkür ederiz.Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...
    kolay gelsin...
    Şikayetlerinizi bizimle , memnuniyetinizi çevrenizle paylaşmanız dileğiyle...
    [B]info@polen-tr.com[/B]
    PoLeN MoToR:rendeer:

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eczaci ne kadar istiyorsun motoruna.Diyorum ki ben senden alayım motorunu sen sonra bi çin malı ybr-cbr-obr-pbr al işte bişeyler.Sen mutlu mesut yaşa ben de senden aldığım motorla 50000 km yol yapıp sana km saatinin resmini göndereyim ne dersin.
    Ya bi insan bu kadar mı şikayetçi olur ya.Herşeyden muzdaripsin be kardeşim.Kaç gündür seni izliyorum.Ben de zealsun kullanıyorum kaç arkadaşıma senin kullandığın modelden aldırdım.Kimse sorun yaşamıyo.Bi tuhafsın kusura bakma.

Not:Sen bu arada benim polen çalışanı falan olduğumu da sanarsın şimdi.Detaylı bilgi için Zs 150/19 topiğine bakabilirsin.

Motosikleti
    Sen bu motorla SORUNSUZ! 50.000 km yap ben sana aynısından hediye edeyim!

5.000 km de komple motor yapıyoruz bir okusan anlayacaksın da....

Aradan yazı okumakla anında cevap yapıştırmakla olmuyor bu iş ;

tüm yazıları okusan anlayacaksın!

Ben zaten satıyorum sahibinden.com da ilanı var! Bir zahmet alıversen de ben de kurtulsam...

Delikanlı gibi madem hemen vereyim komple garantiden sıfırlanan motoru sana...

(noterden de seninle sözleşme yapalım 50.000 km yapamazsan sen neyini vereceksin?)

Hakkım olan kadar yazı yazıyorum müşteriyim garantili mal olmasına rağmen parçalarım hala gelmedi motor 1 aydır yatıyor ; servis yazıyor!

Günde 2 defa arıyorum malzemeler için ; sizn gibi müşteriler olduktan sonra ne yapsalar mustehaktır ...(az önce yine konuştum parçalar malesef yok ; gelmemiş)

Gönderdik dedikleri 5 gün oldu!!?

Başka firma olsa etiket yaparlar!

Bu Motoru toplayıp satınca buraya yazılanları okumaya devam edeceğim nasıl olsa...

Biz canı yananlardanız sizin şansınıza iyi çıkmış olabilir ama mutlak kaideyi bozmayacaktır!

keşke Polen çalışanı olsan ; ticari itibar parayla pulla kazanılmaz ;

SÖZ HER DAİM NAMUSTUR!

Bu arada Polen'e yine de çok teşekkür ederim...

hakikaten onlarda üzüldüler belki ama benim kadar mağdur değiller..

Allah kimseye kaza bela vermesin bekleyeceğiz başka yapılacak birşey zaten yok!

Senin motorunun tüm sorunlarını biiiyorum ben.Hepsini inceledim merak etme.Ama daha evvel zealsun parça sorunu topiğinde de sana bi cevap verdim okumadın sanırım.Ya da cevap vermedin.Motoru bilinçsizce kullananlar krankı da kırarlar bloğu da çatlatırlar.Ama sen bunları anladığım kadarıyla garantiden değiştirme çabasındasın.Bunu da adanadan halletmek istiyorsan ya motoru söker gönderirsin ya da bi ustaya gösterirsin.Zaten sıkıntı da oradan çıkıyo.Adamlar görmedikleri parçayı garantiye alamıyorlar.Mesela benim motorun kapağı kırık geldi eskisini gönder sana yenisini gönderelim dediler.Yağ radyatör hortumu çatlama yapıyordu elastiklerini üretmişler ücretsiz gönderdiler.Tek yaptığım motor ve şasi numarası ile mail atmak oldu.Sen hangi konuda sorun yaşıyorsun tam olarak.Garantiden mi değişim yapmak istiyorsun yoksa yok kardeşim ben paramla alacam bana parçamı gönderin mi olsun istiyorsun.Bunu bana bir belirt ona göre ben de sana müşteri hakları ile ilgili ne düşündüğümü belirtir bi kaç örnek vereceğim.
    Hani demişsin ya sizin gibi müşteriler oldukça bunların yaptıkları müstehaktır diye.Bakalım biz polenle neler konuşuyoruz onu da birazdan sana ileteceğim.

(Bak burda amacım seni suçlamak değil sorunlarına yardımcı olmak.Öncelikle bunu anlamalısın)

Motosikleti
    zealsun GS200 AMA BIZ ONA AR6 DIYORUZ ALINIYOR :)

slm

ya arkadaşlar bır aydır motoru beklıyordum zaten tekrar hevese geldım dedım boya ve torna işi yaptırım dıye gene bekle ALLAH bekle anlamıyorum nasıl ustalar var konusmaları bır ben bılıyorum boyle ınsan yok ya. adama paramla ıs yap tıramıyorum söz verıyor verdıgı gun gıdıyorum yapamadım başka ustaya gotür diyor neyse burnumndan soluyorum boyacıda salladı bakalım od ayrın için söz vermişti nasıl olacak. bır de servısın tam dedıgını anlayamıyorum bu motorların yag kanalları kucuk dıyor 10 40 yag olmaz daha ince gerekıyor dedı. ama tavsıye ettıgı 15 40 yanı daha kalını kullandıkca kalınblaşan bir yagmıs buda ne yapacam ne edecem anlamadım kalıtelısınden bır koruma aldım adam yapışkan gibidir bu dıyor yagsız kalsa bıle kıtlemez dıyor .. sıka zzamanda motoruma bınmek ıstıyorum
    SİNOP _ RÜZGAR HERGÜN ÖZÜR DİLESEDE DAL KIRILDI ARTIK

Motosikleti
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motorunun tüm sorunlarını biiiyorum ben.Hepsini inceledim merak etme.Ama daha evvel zealsun parça sorunu topiğinde de sana bi cevap verdim okumadın sanırım.Ya da cevap vermedin.Motoru bilinçsizce kullananlar krankı da kırarlar bloğu da çatlatırlar.Ama sen bunları anladığım kadarıyla garantiden değiştirme çabasındasın.Bunu da adanadan halletmek istiyorsan ya motoru söker gönderirsin ya da bi ustaya gösterirsin.Zaten sıkıntı da oradan çıkıyo.Adamlar görmedikleri parçayı garantiye alamıyorlar.Mesela benim motorun kapağı kırık geldi eskisini gönder sana yenisini gönderelim dediler.Yağ radyatör hortumu çatlama yapıyordu elastiklerini üretmişler ücretsiz gönderdiler.Tek yaptığım motor ve şasi numarası ile mail atmak oldu.Sen hangi konuda sorun yaşıyorsun tam olarak.Garantiden mi değişim yapmak istiyorsun yoksa yok kardeşim ben paramla alacam bana parçamı gönderin mi olsun istiyorsun.Bunu bana bir belirt ona göre ben de sana müşteri hakları ile ilgili ne düşündüğümü belirtir bi kaç örnek vereceğim.
    Hani demişsin ya sizin gibi müşteriler oldukça bunların yaptıkları müstehaktır diye.Bakalım biz polenle neler konuşuyoruz onu da birazdan sana ileteceğim.

(Bak burda amacım seni suçlamak değil sorunlarına yardımcı olmak.Öncelikle bunu anlamalısın)
    Ben parçaları çoktan gönderdim samimiyetime neden inanmıyorsun ; 1 aydır bundan kızıyorum.İncelendi ve garantiden diye söylendi...

Parçalar gönderildi denildi 5 gün önce ; bu gün yeni gönderdik deniyor.

Motor atölyede yatıyor ; içerde 50 tane parçalanmış motor var kimin parçası nerede belli değil!
    Bir köşeyi Apo usta bana tahsis etti de parçaları falan kutuladım ; kaldırdım...

Adamın oğluna da dün akşam üzeri araba çarptı ayağı kırıldı.(mami) 1 ay yatacak çocuk!

Ben sıfır arabamın içerisinde grenaj parçaları far elektrik aksamı ile dolaşıyorum!

Yani Adana işi salladıkça benim motor dağıldı!

Ben buna kızıyorum!

Samimiyetsizliğe kızıyorum ki o kadar da kusursuz konuşuyorum her defasında Polendekilerle...

Bu kadar olmaz ki ; bezdim anladın mı ?!

Şikayetlerim bunlardı ; siz neden rahatsız oluyorsunuz ?

Bunlar başınıza gelebilir diyorum hepsi bu...

Ayrıca Apo ustanın tüm servis bedelini ben karşılamak durumundaymışım...

Polenin sistemi bu şekilde bilginiz olsun ; yani parça onlardan işçilik ve servis sizden Tüm Türkiyede böyle...(Buna da çok kızdım)

Ya da Polen toplasın kendisini daha hızlı ve güvenilir olsun ; malının arkasında olsun en azından o zaman da takdir yazısı yazayım...

arkadaşlar criminal haksız değil,

eczacının hem şanssızlığı hemde kullanım hataları olduğunu var sayarsak kötü şeyler başına gelmiş, geçmiş olsun

ancak bir malı alana kadar şahane süper deyip, problem yaşayınca da herkese kötülemek biraz acayip kaçıyor

Motosikleti
    Bir tek satırda motora şahane yazmışsam bunu sen ispatlamak zorundasın;

Kullanım hatası olsa adamlar enayi mi neden garantiden parça yollasın ;

Kendi motorunu satmak için yalan yanlış yazanlardan olmayasın sen!

Aklıllı olun biraz ,

saçma sapan yazı yazanlara kızmaya başlıyorum artık!

Bak şimdi öyle kızmaya başlıyorumla falan olmaz bu işler.Sakin olmalısın.Tamam derdini anlattın ben de dinledim seni.Sana parçalarını temin edecekler sende işçiliği cebinden ödeyerek serviste bunu toplattıracaksın.Olay budur anlaşıldı.Şimdi işin özünde polen firması bayilere sadece parça temininde bulunuyo.Bunu ben de yaşadım.Yani sen (X) bayisinden motorunu aldın.Adamlara alırken extra 200 lira plaka ruhsat verdin.Ya da biraz daha fazlasını.Bu durumda o servis senin servisin oluyo ve senden bi daha ücret almıyo.Geçen sene hep bu şekilde yürüyordu işler.Bayilerin burda tek işi motoru almak üstüne belli oranda kar marjı koymak ve satma.Polen sadece parça ve motor teminini sağlıyor.He bu yanlış mı evet yanlış türkiyede maalesef işler böyle yürüyor.Bu durumda siz servislerin insiyatifine kalıyorsunuz.Burda senin şanssızlığın motoru garantiden hallettirmek istemen ve hasarın ciddi olması.Büyük ihtimalle yağın değişirken içine pislik kaçtı ya da içeride kırılan çapaklardan biri (Aşırı titreme zorlama ve ısınma sonucu krankı ve paralelinde pistonı dağıttı)..Bu tabiki talihsizlik ama şunu da kavramalıyız ki bu memlekette işler bu şekilde yürüyolar.Bayiler yalnız kalıyorlar.Firmalar tarafından desteklenmiyor.Çünkü firma bayilik servislik işini herhangi bir tamirciye resmen outsource ediyor.Tabi servisler de para kazanabilmek için garanti kapsamında getirttiği parçalar olsa bile senden parçanın değerinin %25 i kadar işçilik alıyolar.
    Akşamki lafına istinaden hani dedin ya sizin gibi müşteriler olduktan sonra müstehaktır.Bak sana 1 yıldır bağlantı kuramadığım polen firmesı ile yaklaşık 10 gün önce yaptığım mail alışverişini göstereceğim.Dikkatlice okumanı isterim.Çünkü ben ticaretle uğraşıyorum dedin tüketici haklarını biliriz dedin ama ben de Basın Yayıncıyım Radyo istasyonu işletiyorum eleştrilerim sizin gibi olmaz.Adamı yerden yere vururuz.Fakat gönderdiğim maillerden aldığımız cevaplarda bu işlerdeki insanların ne kadar çaresiz kaldıklarını ben de görünce eskisi kadar yıkıcı olmamaya özen gösteriyorum.Sen de biraz sakin ol eminim işini çözecekler...
    İşte mailler.....

Burçin ALAŞHAN’ın dikkatine

İyi Çalışmalar dilerim..

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile size bu maili atıyorum.Yaklaşık 1 senedir firmanıza defalarca gönderdiğim hiçbir maile cevap alamadığımı belirtmek isterim.

Ben firmanızın ürünü olan Zealsun Zs-150/19 modelinin motosiklet kullanıcısıyım.Bu modele Motoshow 2006 da İstanbul Mor Motosikletten Burak Bey ile yaptığım görüşmeler ve yine motosiklet 2006 fuarında firmanızdan Esra ÖZAKYÜZ ile yaptığım görüşmeler sonrasında karar kıldım.

İstanbul Zeytinburnu Karizma motordan 28/07/2007 de motorumu teslim aldım.Ancak problemler silsilesi henüz bayiden çıkamadan başladı.Öncelikle belirtmeliyim ki modelin teknik altyapısını iyice incelediğim için motor aksamında herhangi bir sorun yaşamadığımı belirteyim.

Benim sorunum tamamiyle bayinin ilgisiz disiplinsiz bilgisiz davranışları.Ve bununla beraber firmanızdan Orhan Bey ile görüşerek kargo ile adanadan bizzat getirttiğim motorumda eksik olan parçaların gelmemesi,getirtilmemesi ve yanlış bir satış sonrası destek anlayışıyla karşılaşmam.

1-Motorun selesi delik geldi (4 ayda yalvar yakar değişti)

2-Akü ölü çıktı (Zeytinburnundan evime (70 Km) 3. viteste motoru vurdurarak getirdim.Kendi paramla akü aldım….!!!!

3-Motorun ön siperlik camı gelmedi (Adana ile konuştuğumda o modelde siperlik yok dediler.Artık gerisini siz düşünün)

4-Sağ kapak (grenajsız siyah parça) kırık çıktı.Hala kırık.Getirtmediler (Zaten duydum ki karizma motor kapanmış bile)

5-Ön çatalda iki tarfta çizikler ve ezikler var…(Motor adana dan bu şekilde geldi)

6-Faturam var fakat garanti belgem yok.Hangi bakımı yaptırdığım bile belli değil.(Artık hiçbir servisinize gitmiyorum.Güvenim kalmadı bakımları kendim yapıyorum)

Şimdi size soruyorum.Bu motoru neden almış ve hala kullanıyor olabilirim diye.Çünkü motor daha kargodayken kesilen fatura ile plakamı kendim çıkarttırmış,tüm yasal işlemleri bitirmiştim.Kısaca motor geldiğinde iade etme şansım kalmamıştı.

Bu kadar süredir bekledim.Yasal yollara başvurmadım.Defalarca tüketici mahkemesine başvuracağımı belirttiğim halde Esra Özakyüz hanımefendi fuardaki üstün satıcı imajını tamamen kaybetmişti maillerime cevap vermez hale geldi.

Üstelik kendisine fuarda da belirttiğim gibi ben www.motosiklet.net te yaptığım çalışmalarla bu modeli 93500 kişiye tanıtmış durumdayım.Tam 26 arkadaşım bu modelden benim sayemde kullanıyor.Tabi diğer modellerinizden (GS 200 gibi) motosiklet aldırdığım arkadaşlarımı hesaba katmıyorum.Üstüne bana siperlik camı o modelde verilmiyor paranızla alacaksınız deniyor.

Sizce biz bu kadar bilinçsiz tüketiciler miyiz.Sırf köklü firmanıza ve markanın sağlamlığını bildiğim için bunlara bugüne dek göz yumdum.

Bu sene motoshow 2007 fuarında Orhan bey ile yüzyüze tanıştım.Bu konuları kendisine de belirttim.Bundan sonra senin garantin benim dedi.Beni Seyrantepe mor motosiklete yönlendirdi.ancak son 6 aydır geçirdiğim bir dizi ameliyat ve seyrantepenin bana çok uzak olması nedeniyle bu konular askıda kaldı.

Size sadece bu konudan duyduğum üzüntüyü belirtmek istediğim için bu maili attım.bir müşteriniz olarak size çok fazla müşteri kazandırdım.ama ben kendim hizmet alamadım.Artık motorumun tüm parçalarını kendim değiştiriyorum.Garantiden bişey beklemiyorum.Hiçbir servistede bisikletçilikten bozma sözde motosiklet ustalarıyla yüzgöz olmak istemiyorum.Size ulaşmamı söyleyen arkadaşımın isteği üzerine bundan böyle sizden direk kargo ,le parçaları getirtmek niyetindeyim.Motorumu satmayacağım.Sırf bu bayilik düzenine inat kendim motorumun servisi olmak istiyorum.Sizden hiçbir garanti malı istemiyorum.Parasız istersem o da başıma bela olur biliyorum.

Bu sebeple sizden havale için geçerli ve çalıştığınız tüm bankaların şube kodları ve hesap numaralarını listeleyip göndermenizi isteyeceğim.

Ayrıca hangi kargo firmaları ile çalıştığınızı,kargolama ücretlerini karşı ödemeli olarak mı gönderdiğiniz konusunda bilgi rica edeceğim.

Son olarak aşağıda belirteceğim parçaların fiyatını,elinizde bulunup bulunmadığını,söz konusu sipariş sonucu size gönderdiğim havaleyi teyid edebilmek için ulaşabileceğim bir telefon numarasını rica ediyorum….

Parçalar…

1-Sele altı Sağ kapak.(Grenajsız,üstünde prince 150 sticker’ı yapışık olan siyah parça)

2-Sperlik cam ve bağlantı ekipmanları (Garantiden bir türlü alamadığım parça)

3-Esnek Plastikten yaptırdığınız yağ radyatörü dönüşüm boruları(Kendi orijinal sac borulardan olmayacak.Onlar kırılıyor.Bu esnek borulardan Daha evvel birkaç arkadaşıma göndermişsiniz.Aynısından bi çift ben de istiyorum)

4-Debriyaj balatası

Şimdilik bu parçaların fiyatını rica edeceğim.Tabi ücretsiz göndereceğiniz olan parça var ise (ki sanmıyorum) faturamı ve ruhsatımı faxlayabilirim.

İrtibat numarası eklemeyi unutmayınız…

Lütfen artık sattığınız malın arkasında durup benimle ilgilenin.Firma sahibinin kızı olarak kendini tanıtıp sonra ortadan kaybolan para düşkünü satıcılar gibi yaklaşım sergilemeyin.ve size gönderdiğim bu maili sadece siz değil türkiyenin en çok ziyaret edilen motosiklet sitesi www.motosiklet.net ‘te http://www.motosiklet.net/forum/moto...akkinda-hersey

Linkinde müşteriniz olan ve olası müşterileriniz olacak binlerce kişinin de izliyor olacağını lütfen gözden kaçırmayın…

Tüm POLEN ailesine sevgiler….

İyi çalışmalar dilerim…

Namican Çelik

VE CEVABI

İyi günler Namican Bey;

Öncelikle sağlık problemlerinizden dolayı çok geçmiş olsun.Allah daha büyük sıkıntı vermesin.Ve bütün yaşadıklarınıza rağmen markamızın ve bizim yanımızda olduğunuz yinede motorumuzdan vazgeçmediğiniz için çok teşekkür ederiz.

Karizma Motor ile bir süre maalesef ki bayi olarak iş yaptık fakat daha sonra müşterilerimizin şikayetleri ve kendi ilgisizliğinden dolayı prensip olarak çalışmayı bıraktık ve İstanbul’daki bayi listemizi ekledim hangisi daha yakın bilmiyorum bulunduğunuz yere ama Güçlü Motor var ümraniyede size yardımcı olurlar yada Orhan Beyin de bahsettiği gibi Mor Motor var.(sarı renkte belirttiğim bayiler aktif bayiler en yakın hangisi ise ) Cemtek Ticaret , Mor Motor yada Güçlü Motor bu bayilerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Siperlik camı konusuna gelince de bildiğiniz gibi bu motorlar Çin den Türkiye’ye birkaç partide geldi ve ilk gelen parti malda ZS150-19 un siperlik camı motorun üstünde mevcuttu fakat sonraki partide ise motorun üstünde takılı bir halde olmadığı gibi gönderilen yedek parçaların arasında da yoktu .Tabii ki bu konuda sizlere hak veriyorum ama inanın Çinden defalarca istedik fakat elimize gelmedi siperlik camı hep bir sonraki partiye kaldı bunlar müşteriyi bağlayan veya ilgilendiren konular değil ama artık müşterimi oyalıyor gibi gözükmek hiç hoşuma gitmiyor. Ve bu yüzden açıklama yapmak zorunda kalıyorum bu konudaki anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.Maalesef elimizde ZS150-19 un siperlik camı mevcut değil.

Ama istemiş olduğunuz diğer parçalar ;

***orta sağ panel……………25,00ytl

***radyatör hortumu……… ..10,00ytl

***debriyaj balatası…………15,00ytl

Toplam 50,00ytl olup fiyatlarımıza KDV dahildir fakat kargo masrafı normalde müşteriye ait fakat ben bize olan güveninizden dolayı küçük de olsa bir jest yaparak kargo masraflarını üstlenmek istiyorum ( firma çalışanı olarak elimden gelen bu kadar J )

İşbankası ve postane hesap noları aşağıdadır..

Posta çek hesabı ; 5193023- Fatih Çetinel

İşbankası ; 6000-3276325-Fatih Çetinel

Maillere cevap verilmeyişinin nedeni bir dönem polen@polen-tr.com mail adresinin kullanım dışı olmasıdır yani tamamen teknik bir hata.

Son olarak bizlere istediğiniz zaman ulaşabileceğinizi belirtmek isterim.Herhangi bir sorunuz veya sorununuz olduğunda mutlaka arayınız .

Benin mail adresim burcin@polen-tr.com . Aşağıda telefon ve adres bilgilerimiz de var.

Şikayetlerinizi bizimle,memnuniyetinizi çevrenizle paylaşmanız ümidiyle…

Saygılar

Bakın burda anlatmak istediğim biz de hakkımızı arıyoruz.İstesem avukatımla görüşmelerim sonucu bi noktadan dava açabilirdim.Ama öncesinde birileri ile muhatap olmak istedim.Sonuçta onlarda Bu işi Taaa adanadan yönetmeye çalışıyorlar.İstanbuldaki çakallaşmış ticaret anlayışından her zaman haberdar olamazlar.Senin samimimyetine inanıyorum arkadaşım ama bence bu kadar karamsar olma.O parçalar muhakkak sana gelecektir.

Herşeyin Gönlünce olması dileği ile

selimozeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun gs 200
    Eczaci kardeşim daha fazla sıkma canını baştan bir hata yapmışsın gidip kendi elin ile almamışsın ama bu sana bir ders olmuş bence sen o motoru toparlayım ucuz pahalı hemen sat çünkü baştan olumsuzluk yaşamızsın için birtürlü ısınmaz zararın neresinden dönersen o kar..
    Benim zealsunum dan ben çok memlunum cbr ile bile değişmem sadece r6 yada r1 almak için satarım sevgilerimle....
    Hayat KeşKe Bir imza kadar GüzeL oLSa!!:wiinkk:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler