Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI
    crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abilerim çok tandır aranızda degıldım ama benım ıcın cok guzel bır haber var yazın zealsun gs 200 motor almam kesınlestı babam tesekkur veye taktır getır dedı alcam dedı belkı sızın ıcın cok onem lı bır haber degıldır ama benım ıcın cok onemlı haber sevıncten havalara ucacam ........Sıze bise soracam bu motorun yakıtı nekadar kac lıtre benzın alıo ve kac km ??? gıdıo cevap verrısınenız cok sevınnırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamun aleyküm kanal ehli arkadaşlar ..şimdi ben bi taksiyle çarpıştım ..motorumu aldığımda sigortalıydı sıfır aldım bilirsiniz ya kazada oluşan hasarda faydalanmak için ne yapmam gerkşr motorun sigortası bunu karşılarmı karşılarsa nasıl yapacaz bana bi akıl verin
    neber

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    arkadaşım hemen hasar raporunu tutturmalısın.daha sonra hemen hasar dosyası açtır ve hasar dosyası numaranı al bir yere yaz.kazada kim suçluysa onun sigrtası 5750 ytl ye kadar karşılar.ilk önce hata kimde onu söylersen daha iyi yardımcı olabilirim.unutma sigortayı kendi aracımızı teminat altına almak için değil kaza esnasında karşı tarafa verdiğimiz hasarı karşılamak için yaptırırız.kendi hasarımızı her koşulda karşılamak için kasko yaptırmalıyız.
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

bütün arkadaşlara slm...bu tür forumların olması hem yardımlaşma hemde karar verebilme açısından çok olumlu.
    Ben bu derde düşmeden önce aklımda cruiser almak var iken bu başlıkla fikrim değişti büyük ölçüde.
    Öncelikle ilk defa motor alacağımdan ince eleyip sık dokudum,hatta yazı beklemeyi düşünüyordum ki yeni modelleri ve fiyat değişimlerini de görüp öyle karar vereyim diye...fakat hangi motora yönelirsem aynı kısıtlamayla karşı karşıyayım...bu işe ayırabileceğim para sınırlı,görünüş,rahat kullanım ve yakıt ilk önceliklerim.

Bu motorda benim için çözüm olabilecek gibi görünüyor.
    Şu anda;
    1.motoru aldıktan sonra belli bir km.yapmak ve satmak niyetim olmadığı için bu motor.
    2.karizma ve hız olarak beni tatmin edeceğini düşündüğüm için bu motor.
    3.2.el alacağımdan;fiyatı uygun olduğu için bu motor.
    4.sevilebilme potansiyeli yüksek olduğundan bakımdı,servisti,grenaj'dı,aksesuardı vs...yaptırmaktan üşenmeyeceğim ve paraya kıyabileceğim için bu motor.

ve şayet sorularıma yanıt bulabilirsem bir iki seçenek daha ekleyebilirim.
    Merak ettiğim bu motorun yakıt harcaması ve belli aralıklarla değişmesi gereken parça fiyatları vs...
    *rodaj sırasında ve sonrasında,uzun yolda ve şehir içinde yakıt performansı nasıldır?
    *parça konusunda sıkıntı yaşanıyormu?(en azından servise gittiğinizde gördüğünüz)ve benzer modellerden parçaları uyuşan motorlar varmıdır?hangileri?
    *uzun yol yapan arkadaşların durmaksızın katettikleri yol nedir?en uygun hızları ve yaşadıkları sorunlar varmıdır?
    *ankara'da bu motora sahip olanlar varmı?servis sorunlarını nasıl hallediyorlar?
    *bugün'lerde havalar malum kar daha yüzünü göstermedi...millet kar duasına çıkıyor hala kullanan varmıdır?varsa performansta bir değişme görülüyormu?

Gördüğüm kadarıyla bu motoru epeydir kullanan ve tecrübesi hasıl olmuş arkadaşlar var cevap verebilirlerse çok memnun olurum.

keyfiniz bol olsun.

ulasoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F6
    arkadaşlar yaza kadar elveda motorum bu gün saat 2 sularında yanlız planet kardeşe satılmıştır allah kazasız belasız kullanmasını nasip etsin ... artık o da bizden biri ve o da artık bi ZEalsun GS200 kullanıcısı sanıyorum şu saatlerde hala motorun tadını çıkarmakla meşkuldur ...... arkadaşlar motorsuz kalsamda gönlüm sizlerle KARDEŞLERİM ! YÜZÜNÜZDEN RÜZGAR EKSİK OLMASIN ...

:) saolasın abi.
    aynen dediğin gibi tadını çıkartıyordum.
    bu motor başlangıç motorum biraz afallıyorum ama 1-2 saatte çözdüm işiama daha çooookkkk yolum var...
    herkesi allah kazalardan ve kasap şöförlerden korusun...

ulasoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F6
    Eywallah kardeşim .. seni aytekin kardeşe emanet ediyorum ve onu dinle ve izle bakalım neler yapacak ! ve onun bi ara motorun arkasını kaldırmıştı çok güsel olmuştu sor sanada anlatsın sende yap güsel olur ve teknik bi sorunla karşılaşır ve cevap ararsan buraya yaz n olursa .. unutma bilgi paylaştıkca güseldir....

Ulasoto abi inşallah daha ii motor alırsın ve bizden ayrılmasın

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Oooo hayırlı olsun yalnızplanet kardeşim

Ben bu satışı bayadır bekliyordum zaten ama işler yoğun internetle aram kötü insan bi sms falan atıp haberdar eder yani değilmi. Herneyse Allah alandan da satandan da razı olsun, hep dediğim gibi tekerleriniz düz bassın.

İnşallah artık bir ara kutlarız bu işi. Bu arada kuyruk modifiyesi ve LED stop+sinyal olayı gündemde bende yakında fotolarla beraber görüşürüz arkadaşlar.

Herkese iyi sürüşler, yağmurlu havalarda bizim lastilklere amman dikkat !!!
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahin birinci kardeşim...şimdi sna olayı şöyle anlatim biz abeğimle ikimiz giderken ..araba geçişine kapalı olan yoldan önümüze aniden bir toros taksi çıktı adamla çarpıştık ..abimin kolu kırıldı ..neyse adam ben yaptıreımrım motorunuzu dedi sonra bizim ehliyet yok diye polisi çağırmadık..adamın numarasını plakasını falan aldık adam gitti..adamı aradılk teli kapalı adamı aradık ..ulaşamadık..bizde muhtarlıktan internet kafesinin adresini aldık adamı bulduk adam biraz apalladı nasıl buldunuz beni diye her neyse ..adam dediki benim arabam sigortalı..gelin bi yerde yeni kaza yapmış gibi yatıralım sizin motoru yere arabamın hasrlı yerine doğru çevirem motoru sonra polis çağıralım kaza yeni oldu diyelim motorunun sigortası benim arabayı karşılasın benim asrbabnın sigortasıda senink motoru karşılasın..bölye bir şey sence olurmu ..
    neber

Motosikleti
    KUBA sj 150 cc

gecmis olsun

Alıntı semih20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahin birinci kardeşim...şimdi sna olayı şöyle anlatim biz abeğimle ikimiz giderken ..araba geçişine kapalı olan yoldan önümüze aniden bir toros taksi çıktı adamla çarpıştık ..abimin kolu kırıldı ..neyse adam ben yaptıreımrım motorunuzu dedi sonra bizim ehliyet yok diye polisi çağırmadık..adamın numarasını plakasını falan aldık adam gitti..adamı aradılk teli kapalı adamı aradık ..ulaşamadık..bizde muhtarlıktan internet kafesinin adresini aldık adamı bulduk adam biraz apalladı nasıl buldunuz beni diye her neyse ..adam dediki benim arabam sigortalı..gelin bi yerde yeni kaza yapmış gibi yatıralım sizin motoru yere arabamın hasrlı yerine doğru çevirem motoru sonra polis çağıralım kaza yeni oldu diyelim motorunun sigortası benim arabayı karşılasın benim asrbabnın sigortasıda senink motoru karşılasın..bölye bir şey sence olurmu ..

kardeş önce geçmiş olsun allah kazalardan belalardan hepimizi saklasın öncelikle şunu söylüyeyim öyle bişey olamaz çünki polis gelir suç oranını belirler mesela %100 karşı taraf suçlu diyelim senin tüm masraflarını karşılar ha birde alkollu ve ehliyetsizlik olmayacak gerisi sorun değil abinin tedavi masraflarını dahi karşı taraf öderdi ama ehliyetsiz olduğunuzu belirtmişsin bu bence sorun olur mesela karşı taraf % 60 suclu diyelim senin masrafının %60 karşı tarafın sigortassı karşılar ve % 40 sen suclusun degilmi senin sigortanda karsı tarafa % 40 ını öder anlayacagın. kasko ise sadece kendi motskletinin masraflarını karsılar mesela senin sigortada %40 lık i kaybın olacak bunuda kasko sana karsılar %60 ını ise karsı taraftan sana tahsil eder olay budur (burda 15 yıllık sigortacı konusuyor bea ama motosiklet sigortsı ömrümde hic yapmadım bizim burda kimse motosiklete sigorta yaptırmazki )hadi kolay gelsin tekrar gecmis olsun

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    keskin ağabey herşeyi güzelce anlatmış.ehliyetsizlik işin içine girince çıkmaz sokak ne yazıkki.....bizde şu anda motosiklet kaskosu yapmıyoruz ne yazıkki.

biz iki sigortacı aynı görüşteyiz.kafana takılan bir şey olursa sorarsın.
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    herkese selam,
    epeydir foruma giremiyodum kısmet bugüneymiş.
    soğukların gelmesine rağmen arkadaşların motorlarla uğraşıyor olmasına sevindim.
    zaten tatlı su motorcusu olduğum için ben pek binemiyorum ama Trabzonlu arkadaşların yaptığ grenaj beni heyecanlandırdı. baharda ımkan bulursam ve tabi askere gitmezsem yaptırmak değil ama fiberle uğraşan bazı tanıdıklar yardımıyla beraber yapmak için uğraşmayı düşünmeye başladım. tabi motoru komple mat siyaha boyadıktan sonra inşallah.
    görüşmek üzere herkese kazasız sürüşler...
    bu arada artık ehliyetim de B nin yanında A2 de yazıyor. mutlu ve gururluyum :D
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Chopperrider abi mrb sen zealsun gs 200 almadınmı artık o resmı cıkar sana yakısmıyo sole guzel bı mototrunun resmını koy

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=2682137

Arkadaslar sanırım arkadas motorunu başka bişilere benzetiyor ya da baya bi pahalıya aldı gerçek fiyatını bilmiyorum yada ne biliim saçma sapan bişi işte...
    AKIN FİDAN

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş keriz arıyor...

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    ya motor güselde güvenemiosun beee

Motosikleti
    2006 cbr 125

arkaadasla sizlere bir dost tavsiyesi çin malından uzak durun

kazıgını yemiş ve en sonunda milyarlarca zarar yapıs biri olarak söylüyorum.ben çin malı motor aldım.1750 lira verdim verdiğim para yla bi uaz bindim.100 defa abartsız servise grdim.3 ay bindim yarısı zaten serviste gecti emin olun.yoldada kaldım basıma olmadık neler geldi.şimdi honda aldım.allah ıma sukur 12000 km deyim daha hiç bir sey olmadı.honda gercekten cok iyi.sıfıra gücünüz yetmiyorsa 2. el alın.bakın çin malı kullananların hepsi 6 bin km den sonra önüne gecilmez arızalar bas gösteriyor.ne yazıkki bunları kimse söylemiyor.zeaulsuın mu nedir ondan bi arkadasta var.her gün görüyodum yazın.o 200 cc benim motor 125 cc o benimkinin 2 katı yakıyor hemde ama benim arkamdan bie gelemiyor.120 i görüyor ama gelde üstündekine sor motor 120 ile giderken sanırsın parcalanacak.bi sesi var torul torul.yani her yerinden adilik akıyor.bide burda okuyorum yok söle yok bole ya arkadaslar siz kendinizi kandırıyorsunuz.honda 12000 kmde ampul kesmedi daha.12000 km de varmı arıza yapmayan çinli.sonuc olarak benim motor yepyeni garajda duruyor amaakadasın zeausun u hurda oldu bile

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Alıntı themarmara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazıgını yemiş ve en sonunda milyarlarca zarar yapıs biri olarak söylüyorum.ben çin malı motor aldım.1750 lira verdim verdiğim para yla bi uaz bindim.100 defa abartsız servise grdim.3 ay bindim yarısı zaten serviste gecti emin olun.yoldada kaldım basıma olmadık neler geldi.şimdi honda aldım.allah ıma sukur 12000 km deyim daha hiç bir sey olmadı.honda gercekten cok iyi.sıfıra gücünüz yetmiyorsa 2. el alın.bakın çin malı kullananların hepsi 6 bin km den sonra önüne gecilmez arızalar bas gösteriyor.ne yazıkki bunları kimse söylemiyor.zeaulsuın mu nedir ondan bi arkadasta var.her gün görüyodum yazın.o 200 cc benim motor 125 cc o benimkinin 2 katı yakıyor hemde ama benim arkamdan bie gelemiyor.120 i görüyor ama gelde üstündekine sor motor 120 ile giderken sanırsın parcalanacak.bi sesi var torul torul.yani her yerinden adilik akıyor.bide burda okuyorum yok söle yok bole ya arkadaslar siz kendinizi kandırıyorsunuz.honda 12000 kmde ampul kesmedi daha.12000 km de varmı arıza yapmayan çinli.sonuc olarak benim motor yepyeni garajda duruyor amaakadasın zeausun u hurda oldu bile

Valla hocam sen istediğini yaz tabi ama bu üslubun hiç de hoş değil. Senin dediğin çıkması olası arızaların km taşı olarak gösterdiğin 6000km'yi geçeli neredeyse 3000km oldu ama henüz bir arızaya rastlayamadım. Çok şükür memnunum makinamdan. Ha bu adam ne kullandı da böyle konuşuyor diyebilirsin ama benim ehliyetim zaten on yaşına geldi gelecek ve japon makinalardanda elimde patlayan oldu hiç merak etme.

At sahibine göre kişnermiş derler ve bu benim naçizane motorculuk düsturum olmuştur yıllardır. Çin malı motorları kimseye övmeye ya da özendirmeye çalışmıyorum. Bu konular çokça yazılıp çizildi, tartışıldı. Aynı şirkette çalıştığım iki BMW kullanıcısı, yılların motorcusu iki dostum bile hayretler içerisinde benim motoru izliyorlar, nasıl arıza yapmayo, nasıl güzel, nasıl SAĞLAM diye

Neyse sana japon makinanla kazasız belasız sürüşler dilerim. Nasıl olsa bizim motorları kötülemek üzere yazılmış bi dünya yazı var, eh alan arkadaşlar da keriz değil herhalde okumuşlardır, ayrıca senin kendi tecribelerini "Marka-Model" belirmeksizin yazmış olmanda katara ilave bir vagondan öteye gitmez sanırım.

Kar-kış başladı artık, motora sık sık binme gereksinimi hafifliyor istemeden donanım eksikliği sebebiyle. Yani makinayı garajda soyup, gerek görülen parçaları kısa zamanda modifiye etmek için söküp uğraşma zamanı gelmiştir.

İkiteker Üzerindeki Herkese Sevgiler, İyi Sürüşler...
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopperrider abi mrb sen zealsun gs 200 almadınmı artık o resmı cıkar sana yakısmıyo sole guzel bı mototrunun resmını koy
    haklısın kardeş artık değiştirmek lazım avatarı ama eski göz ağrıma da haksızlık etmeyeyim ya. kısa bi süre olsa da chopper tadı verdi bana tor tor tor

Alıntı themarmara adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ne söylediğinden daha çok nasıl söylediğin önemlidir arkadaşım bu bir.

artık çin di japon du muhabbeti gına getirdi bu da iki
    bu konu hakkında bi şeyler yazmak anca senin de bizim de parmak uçlarımızı eskitir bu üç.
    maalesef cbr 125 gibi güzel ve keyifli bi motordan sırf sürücülerinin bu küçümseyici ve motorlarını göklere çıkarıcı tavırlarından dolayı soğudum bu dört.

azcık da ben sallıym. Cbr125 ler niyiyse cbr600 olamamışlığın verdiği eziklikle en çok çin motorlarını ve gs200 'ü mü hedef alıyo

bu son yazdığım uslübun yaralayıcı olabileceğini ispatlamak amacıyla yazılmıştır . gerçeklek payı her espride olduğu kadardır
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler