Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Aaa şimdi herşey bir kenara da motorumu(zu)n viraj kabiliyetine kimse bişey diyemez, sadece lastiklerin iyicene ısınması ve zeminin kuru olması gerekiyor. Ha userneym arkadaşın dediği gibi kıyarsak 200€ paraya o ısınma ve zemin kuruluğu derdi de kalmaz.

Nasıl olsa 1000cc makine kullanıpta tatmin olmayan modifiye yapıp 220hp gücünde motora binenler var. 200cc makina için fazla bile iyi GS200. Bakalım bu kış planladığım modifiyelerden sonra ortaya neler çıkar allah bile
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    evvvveeeeetttt.
    bugün itibariyle chopperımı GS200 ile değiştirmiş bulunuyorum.
    motorun bu akşamüstü bakımı yapılacak, gece aküsü şarj edilecek yarın da teslim alıcağım kısmetse.

ama içimde bi keyifsizlik var. 2 aylık motorumu takasa vermiş olmanın, acaba çok mu maymun iştahlıyım çok mu savurganım diye içimde yarattığı bi suçluluk duygusu var.
    inşallah yarın motoru teslim alıp biraz yol yapınca çok memnun kalırım da bu duyguyu atarım.
    gerçi yarın akşam 1 günlüğüne ankaraya gitmem gerekecek artık hafta sonuna kadar plakayı da çıkarır detaylı bi test yaparım havalar bozmazsa burada.

Allah her dileyene hayırlısıyla nasip etsin diyorum.
    Selamlar...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

chopperrider,
    yeni makinan hayırlı olsun! test surusunden sonra yorumlarını beklıyorum. ınsallah memnun kalırsın.

Incredible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Üzgünüm ama yok!
    chopperrider
    kardeşim yeni motorun hayırlı olsun... testleri yap havadisleri bekliyoruz....
    [b]Yaşasın motosiklet kardeşliği. Sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz. Anneciğim, kardeşim ve gt250R sizleri ölene dek seveceğim... __No Women, Yes Vodka...:wiinkk:[/b]
    [COLOR="Red"][B]Hayallerinizin peşinden gidin. Gitmiyorsanız, gidenlere mâni olmayın.[/B][/COLOR]

hacker_2834 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Opel Astra Hb & cbr 125r
    chopperriderabiim hayırlı olsun yeni motorun kazasız belasız inşallahhh allahım en kısa zmn da bana da bi zs200 nasip eder inşallah bu arada aytekin abi msn adresimi vermiştim herhelde eklemeyi unuttun ben yeni bi motorcuym ve tecrübeli bir abimizden tavsiyeler almak istiyorum sorun olmazsa bana o engin bilgilerinle yardımcı olurmusun ya da aytekin abi gibi tecrübeli motorcular msn adresim hacker_2834@hotmail.com SAYGILAR...

Motosikleti
    ZS200GS
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evvvveeeeetttt.
    bugün itibariyle chopperımı GS200 ile değiştirmiş bulunuyorum.
    motorun bu akşamüstü bakımı yapılacak, gece aküsü şarj edilecek yarın da teslim alıcağım kısmetse.

ama içimde bi keyifsizlik var. 2 aylık motorumu takasa vermiş olmanın, acaba çok mu maymun iştahlıyım çok mu savurganım diye içimde yarattığı bi suçluluk duygusu var.

Ooooo, hayırlı olsun kardeşim. Senin o keyifsizliğini Ankaradan gelip motorla 100-200km yol yaotıktan sonra konuşalım bakalım birşey kalmış olacak mı. Bende iki ay kadar Keeway SL150 kullandım 2500km olunca senin gibi yapıp değiştirmiştim şimdi çok da mutluyum iyiki yapmışım diyorum (Amman Keewayciler duymasın paralarlar beni wallahi)

Allah tekerini düz bastırsın hep, kazalardan ırak...

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Bugün sevgili aytekin'in özel mesajına cevap verdikten sonra atladım edirnedeki zealsun bayiine gittim. Satıcıyla hemen muhabbete girdik. Motorun çift disk olmasını övdü övdü bitiremedi Neyse Çıkarttı motoru üzerine bindim falan çok kalıplı motor direk ayri bir şeyin sırtındaymışım gibi hissettim..Aynalara bakış açısıda çok değişik. En azından bana değişik geldi Edirnenin tanınmış en iyi ustalarından sabri ustada bayii si olunca Cbr125 mi 2.el CBF250 mi yoksa bumu diye düşünmeye başladım.. Motorumu satıp sanırım bu düşüncelere bi noktada son vericem. Herkeze güzel sürüşler
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar güzel temennileriniz için teşekkür ederim.
    birazdan motoru teslim almaya gidiyorum. ank. dan döner dönmez detaylı anlatacağım inşallah. gerçi bi 10 km falan yapmadan gitmem o ayrı konu
    herkese selam...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

es83tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chopperrider
    Motorun hayırlı uğurlu olsun Bende ankarada yaşıyorum ve 200gs almaya niyetim vardı yani ilk moturum olacaktı fakat ankarada 1 tane zealsun bayii vardı saolsunlar onuda kapatmışlar hadi onuda geçtik motoru başka ilden alırsında, servisi hiç yok basın sıkıştığında yada bir parçası değişeceği zaman ne yapacaksın..

arkadaşlar aranızda motorunuza kasko yaptıran varmı.
    yaptıranlar bilgi verirse sevinirim.

Motosikleti
    ZS200GS
    Alıntı kc77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aranızda motorunuza kasko yaptıran varmı.
    yaptıranlar bilgi verirse sevinirim.
    Bu sigorta firmaları bir hoş kardeşim, tutturmuşlar 250cc altında motorlar için kapalı alan harici çalınma hariç diye birşey gidiyorlar. Sebep olarak da şunu iler sürüyorlar, 250cc ve altı motorlar hafif oldukları için hoppala kamyona atıplıp çalınabiliyormuş. Gelsinlerde 200GS'i bir tartsınlar 160kg, yani R6'dan 10 kilo kadar hafif. Sanki bunu çalacak adam onu çalamayacakmış.

Yani ondandır ki ben kasko yaptırmadım, pek de düşünmüyorum açıkçası..

evin ve arabanın kaskolarını yaptırdıgım ANADOLU sigorta çalıntı hariç kasko yapıyoruz dedi ve kasko yapmadı.
    diğer firmalarda aynı şekildemi diye merak etmiştim.
    ilgin için saol.

Motosikleti
    ZS200GS
    Selamlar arkadaşlar;

Motoru aldığımdan beri beni en çok rahatsız eden konuyu sonunda hallettim. Evet gidon sonu topuzları maalesef yok bizim makinalarda ve görüntü olarak beni deli ediyor, sanki gaz kolu değilde bisiklet gidonu tutar gibi hissettiriyordu bana.

Öncelikle Kanuni Çağlayan bayisine giderek keyfime göre hoş bir çift gidon sonu topuzu yada gidon sonu ağırlığı tabir edilen parçalardan aldım. Daha sonra da Debriyaj, ön fren levyelerini ve elektrik kumanda kutularını gevşettikten sonra eski elcikleri çıkardım. Tabi eski elciklerde çok kalın adeta odun gibi ve hiçbir standarta uymuyor, onların yerinede önceden aldığım daha ince yani aslında standart olarak üretilmiş silikon elcikleri kullanacağım.

Tabi bizim gidonların sonu kapalı. Borunun içine 3cm kadar giden demir bir dolgu var ve sanırım kaynaklı ya da genleşme ile çakılarak oturdulduğu için de çıkarmak imkansız. Zaten ben de gidonların fazla uzun olduğundan ve grenajın çok dışına çıkarak motordaki bütünlüğü bozduğundan şikayet eder dururdum. Gidonun dış kısmından ölçerek 3cm mesafeden taş motoru ile güzelce gidon sonlarını kesiyor ve çapaklarını temizledikten sonra iç kısmını da yuvarlak eğe ile temizliyoruz ki topuzları oturturken bizi zorlamasın. Topuzların lastikleri biraz geniş geldiği için zımparalayarak inceltiyor ve oturup oturmadığını kontrol ediyoruz.

Topuzların güzelce oturduğundan emin olduktan sonra silikon elciklerin dip kısımlarını açıyor ve bilhassa gaz kolunun takılmaması için yuvarladığımız zımpara ile kalan yamuk parçaları düzeltiyoruz. (Bu arada resimdeki orijinal Leatherman Wave'dir çakma değil yanlış olmasın )

Daha sonra elciklerimizi gidona ve gaz koluna geçirdikten sonra topuzları gidonların sonuna yerleştirip güzelce sıkıyoruz ve gaz kolunu rahat çalışabilecek bir şekilde ayarlayıp geri kalan sinyal kutuları fren levyesi vs. aksamı sıkıyoruz.(Fren hidroliği kutusunun yanındaki disk kilidine dikiizzz )

Ve sonuç olarak da görüldüğü gibi, gidon kısmında bütünlük sağlanmış ve bisiklet gidonu hissiyatından arındırılmış hoş bir görüntü, kısalmış gidonların verdiği daha sportif bir sürüş hissi ve en önemlisi ve işlevsel olanı da yan yatma anında debriyaj-fren levyelerinin kırılmalarını önlemek için sağlanmış olan koruma.

Herkese İyi Sürüşler...

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    budur aytekincim güzel oılmuş walla

Arkadaşlar kendi motorumu satılığa çıkarttım satılır satılmaz alıcam ZS200 ve siyaha boyayıp güzel bir egzos almayı düşünüyorum. Bu konuda motor nasıl boyanır? ruhsata nasıl işlenir ve bu makinalara uygun egzosları nerden bulabilirim? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim arkadaşlar
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

userneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ben motoru alır almaz boyadım sprey boyayla ilk ruhsata da öyle işlettim hiç derdim yok yani hehe :-)
    ilk alırken hemen boyayıp öyle ruhsat çıkartın istediğiniz renkte olsun sorunsuz.
    daha sonra boyamanın maliyetini trafik takipçilere sormalı ...

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    sprey boya atmazmı yahuu??

maslak Atatürk oto sanayinde birisi vardı motor boyayan.
    süleyman memnundaki calışanlar biliyorlar ismini ve telefonunu. istersen s.memnunu arayıp derdini anlatıp telefonunu isteyebilirsin. ama adam motoru görmeden fiyat vermiyordu ona göre.
    trafikte de ruhsatın değişmesi gerekir, kendin de yaptırabilirsin.
    80-90 tutar heralde

Aytekin eline sağlık, gerçekten güzel olmuş.
    ama bu işlemi hepimiz becerebilirmiyiz emin değilim

unutmadan, lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum.
    nerden almalıyım?
    hangi marka almalıyım
    yardım bekliyorum

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Yok istanbuldan değilim kardeş gördüğün gibi adrianapolis yazıyor Edirne yani. Ortalama kaç para tutar onu merak ediyorum boyama işlemi. Bana birisi 500 falan dedi de

userneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastik alacaksanız
    1- Metzeler Z6
    2- Metzeler M3

Z6 ıslak kuru her yolda sportif sürüş sağlar, yol tutuşu çok yüksek...
    M3 ise yeni nesil supersport lastik virajlarda sonuna kadar yatırabilirsin motorunu...

öne 110
    arkaya 150

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı es83tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chopperrider
    Motorun hayırlı uğurlu olsun Bende ankarada yaşıyorum ve 200gs almaya niyetim vardı yani ilk moturum olacaktı fakat ankarada 1 tane zealsun bayii vardı saolsunlar onuda kapatmışlar hadi onuda geçtik motoru başka ilden alırsında, servisi hiç yok basın sıkıştığında yada bir parçası değişeceği zaman ne yapacaksın..
    evet ank. da bayi ya da servis yok ama açıkçası çok da önemli diil bence. gözü kapatmak lazım biraz. periyodik bakımı yapmak da çok bi problem yok. kendin de yapabileceğin gibi herhangi bi motor ustası da yapabilir. yedek parçada da artık problem olursa adanadan sipariş edilir diye umuyorum.

aytekin;
    elcikler çok güzel olmuş... gerçekten de oynanması gereken parça o elcikler. özellikle gaz kolu sanki zayıf yerinden çıkıverecekmiş gibi duruyo. peki o silikon elciklerin ve topuzların maliyeti nedir acaba ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler