Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI

chopperrider,
    eger chopper tutkun yoksa ve sport touring tarzı birşe almak istiyorsan, bence kesinlikle al!
    vibrasyon sizinkilere ve krosslara göre yok denecek kadar az. kullandıysan hemen farkedeceksin.

direksiyon sürüş esnasında problemsiz, sadece park sırasında biraz ileri geri yapman gerekebiliyor ama tüm raclerde aynı sorun zaten var.
    fark vereceğin için para problem olmayacaksa değiştirmeni öneririm. uzun süre keyifle kullanabileceğin bir motor almış olursun.
    tabiki son karar senin, kolay gelsin...

gökhan merhaba,
    "15 yaşında 120 yapıyorsun.. motoru kimden alıyorsan sana vberen kişi çok büyük bir hata yapmış
    ömrün kısa olmaz inşallah senin....."
    sana katılıyorum!
    su kadar bastım lafları da anlamsızca cok uzatılıyor. motorun hacmi belli 200cc,
    13-15 beygir arası gücü var. gidebileceği hız 120-130. yokuş aşağı rüzgar arkanda ve hafif bir sürücüyle belki biraz daha fazla. ama ne bekleniyor bu makinalardan anlayanıyorum. hız isteyen daha büyük motor alır sorun biter.
    kadranında daha fazla görmüş arkadaşlarada birşey söylemiyorum. DOĞRU GÖRMÜŞLERDİR. ama arabalarda bile hız göstergesi fazla gösterir. bu motorlarda böyledir. hatta odometre ayarı lastik yada jant ebadı değiştiğinde bile eskisine göre farklı gösterecektir.
    tüm zs ler aynı yerde üretiliyor, birini daha hızlı öbürünü yavaş üretmeyeceklerine göre hepsi aynı güçte olacaktır. farklı sürücülerin farklı hızları görmesi yol ve hava şartlarının farklı olmasından kaynaklıdır.
    sonuç olarak,
    bu motor için amerika sitelerinden birinde şöyle diyor: şehir içi ve yakın şehir dışı gezileri için ideal , özellikle genç ve yeni başlayanlar için kolay kullanabilecekleri vede kesinlikle daha büyük hacimli görünen şık bir motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    @chopperrider

lerde pişman olurmuyum acaba ?
    bu durumda mevcut motorumda 300-400 ytl gibibi kaybım olucam ama gs200 ü iyi bi fiyata bırakıyo bayi bana.

ne dersiniz ? katılayım mı aranıza. pazartesi günü kararımı vermem gerekiyo...
    Selamlar; regal kullanan bir arkadaşım da benim motoru denediğinde aynı şekilde etkilenmişti. Oturuş tarzından tut da frenlerine kadar iyi bir makina. Ben 6.000km civarındayın ve henüz çok şükür beni üzecek bir durum yaşamadım. Benim canımı sıkan tek şey lastikleri, üçüne beşine bakmadan değişmek gerek. Sonuç olarak ben tavsiye ederim, korkmadan binebilirsin...
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    kc77 , teşekkür ederim fikir belirttiğin için...
    aytekin, sana da teşekkürler bu arada 200 gs yi bu denli düşünmemin sebebi senin motoruna yaptığın modifiyeyi resimlerle anlatmış olman. çok etkili oldu bu inan.

bi yandan sonbahar bitiyo kış geliyo şimdi motor değiştirmenin anlamı olmayacak diyorum ama bi yandan da şöyle bi durum var. bir iki ay içerisinde çorumdan ankaraya kesin dönüş yapmış olucam inşallah.
    herkin orda bayisi yok dolayısıyla herki ank. da satmam pek olası değil. keza zealsun bayisi de yok ank. da. seneye istesem de gs200 alamam. alsamda burda şimdi alacağım paraya almam mümkün diil. alıcağım motor eski parti malı anladığım kadarıyla. hem benim herki de makul bi fiyata sayıcaklar üç aşağı beş yukarı.
    ben en iyisi bi çılgınlık yapıp yapayım şu işi. belki biraz zararım olucak ama onu da 2 ay ve 800 km chopper kullanmış olmama sayarım. hayatta şunu da yapmadık dememiş olurum
    200 gs yi de seneye bahara kadar pek kullanma fırsatı bulamam ama kısmetse baharda ankarada tandığım bi fiber ustası var. belki grenaj yaptırıp tüm aksamı mat siyaha boyatabilirsem hem ankarada hiç olmayan bi motor hem de epey havalı bi motora sahip olmuş olurum.
    cbr600f alacak maddi güç ve tecrübeye sahip olana kadar da değiştirmem.

hadi bakalım yarın bayiyle görüşüyorum vereceğim farkın taksitlerinde sorun çıkmazsa yarın akşam ya da salı günü kapımın önüne çekebilirim gs200 ü.

bu arada hiç kılıbık değilimdir ama 2 ay içinde motor değiştirmeyi hanıma anlatmam mümkün olmadığı için herkin şanzıman dağıttığını, distribitör firmanın destek vermediğini, mecburen değiştirmek zorunda kaldığım yalanını uydurmayı düşünüyorum.
    napalım sağlıklı bi ilişkinin temelinde beyiz yalanlar yatıyo
    herkese selam...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    chopperrider abi Ankarada Zealsun bayisi vardı Zealsun 150-19 forumunda Ankaradan arkadaşlar var oradan biliyorum yani. Yengeyede yalan uydurma be abi sen doğruyu söyle en fazla bi akşam yemeğini kendin hazırlayıp gönlünü alırsın yengemizin Bi motor için seni kırcak değil ya... Ama yinede kadınlarla uğraşmak zordur deyip kolay gelsin diyorum
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

ulasoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F6
    Merhaba Arkadaşlar Bende gs 200 kullanıcısıyım. Motor mükemmel bu fiyata göre görüntüsü gidişi iyi. Benim için tek kötü tarafı 2.el satılmaması ismini vermiyim bi sitenin ilanında 2006 gs 200 1800 veriyo.adamı aradım kardeş iyimisin diye ama verdiği nolar yanlış ! Benim Gs450 kmde sıfırdan farksız ben yalovadayım ve satmayı düşünüyorum son fiyat olarak 2500 e verecem. ilgilenenler gokhanpiskin@hotmail.com a veya 5383403911 i arayabilirler.litfen parası tam pazarlık etmeden sıfır alıyomuş gibi gelsin adam gibi alsın hayrını görsün! fiyatı sondur sıfır 3300+140 plakadır kesabınızı iyi yapın 1ad kask verilecektir.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chopperrider abi Ankarada Zealsun bayisi vardı Zealsun 150-19 forumunda Ankaradan arkadaşlar var oradan biliyorum yani. Yengeyede yalan uydurma be abi sen doğruyu söyle en fazla bi akşam yemeğini kendin hazırlayıp gönlünü alırsın yengemizin Bi motor için seni kırcak değil ya... Ama yinede kadınlarla uğraşmak zordur deyip kolay gelsin diyorum
    arkadaşım o topiğe bi bakayım saol.
    ama ben adanayı polen motoru aradım ankarada bayimiz yok dediler kayıtlarına bakıp.
    ama yine de bi araştırayım.
    selamlar
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

yzb bozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hocam bunun 250 liği çıktı geçen hafta ADANA da iş seyahatindeydim.Daha yeni açmışlardı onlarda yeni bakıyorlardı motora mat siyah renkli çooooookkk güzel.gs 200 biter gibi fiyatınıda uygun buldum yani gs 200 alacağım yerde 250 lik alırım

ELeCtRiCkChi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZeaLSun 125-7
    Alıntı Aytekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chocolatman'di sanırım bir üye olacak onda ZS200GY-A vardı, o arkadaş motorun 130km'de kadranının resmini çekmişti forumda bulabilirsin. Bu arada 135km üzerine de benim çıkmışlığım var Bisancı42 arkadaşa kefil olabilirim çekinmeden.
    KaRdeş BuLamadım Bahsettiğin Konuyu Bi YaRdımcı Olsan...! Çok FaydaLı Olcan Bana...! [ Hangi AnLAmda DeRSen 200GS Ve CBR125 ARasında KaLdım...! Kış Çıkmadan ELimdeki PaRayı DeğeRlendiRmem Lasım ;) ]
    [CENTER][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"][B]:queen: Ben Yandım, Sen Yanma ; Sakın MondiaL ALma...! :queen: [/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı ELeCtRiCkChi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KaRdeş BuLamadım Bahsettiğin Konuyu Bi YaRdımcı Olsan...! Çok FaydaLı Olcan Bana...! [ Hangi AnLAmda DeRSen 200GS Ve CBR125 ARasında KaLdım...! Kış Çıkmadan ELimdeki PaRayı DeğeRlendiRmem Lasım ;) ]
    yauw GS 200 ün 250 liği çıktı diyorum çoook aşırı güzelll polenin sayfasına girin bakın.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı yzb bozo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bunun 250 liği çıktı geçen hafta ADANA da iş seyahatindeydim.Daha yeni açmışlardı onlarda yeni bakıyorlardı motora mat siyah renkli çooooookkk güzel.gs 200 biter gibi fiyatınıda uygun buldum yani gs 200 alacağım yerde 250 lik alırım

dostum motorun geldiğini duydum ama fiyat bana yüksek geldi. 4.850,00 YTL
    bi de 250 cc ama motor gücü gs200 le neredeyse aynı.
    ama keşke canlı görebilseydim bu 250 cc yi

Motosikleti
    BMW F650 GS
    arkadaşlar bu motora bi bakın linkini veriyorum
    http://www.polenbilgisayar.com/asp/s...oduct=01MOTR09

Motosikleti
    bobcat pgo gmax
    slm arkadaşlar birde wuxi dy 200 e bi bakın 17hp 6vites yag sogutmalı naket avrupada honda cbx adıylada uzun yıllar satılmış

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ya neden bu 250 cc ye komple grenaj yapmamışlarki. motorun en büyük eksiği o bence. bu fiyata olması gerekiyo du bence

Motosikleti
    bobcat pgo gmax
    kusura bakmayın cbx 200 estırada

Motosikleti
    ZS200GS
    @ELeCtRiCkChi

Üşenmedim aradım buldum, gerçi arkadaşın motoru Cross modeli ama motor kısımları aynı, bizim makinaların süratine ispat olabilir. Link aşağıda:
    http://www.motosiklet.net/forum/show...FDr#post314454

@yzb bozo

Daha öncede söyledim, hatta filipinlerdeki gs200 forumlarına da yazdım herkes hak verdi; sadece 30cc hacim ve 3-5HP güç farkı için 1.800 ytl fark ödenmez. Ha yaparlardı adam gibi çift silindir 250cc ve en azından 20-25HP arasında bir makina o zaman ses çıkarmaz ok der alırdık belkide ama motor sadece üstten egzantirikli diye de o para verilmez. Benim fikrim bu, sanırım senin beğenmene sebep olan tek şey de renkleri. Gri-siyah gerçekten yakışıyor namussuz alete

@chopperrider

cbr600f alacak maddi güç ve tecrübeye sahip olana kadar da değiştirmem.
    Bence dediğin iki motor arasında 500cc 50HP güçlerinde bir ara makina kullanman daha iyi olur. Biniciliğini pekiştirmiş olursun. 500cc binek bir motor bile bizimkinden 3 kata daha güçlü ki bırak 3 katı 10HP daha güçlü bir makinaya binince insan bir hoş oluyor. Naçizane ileriye dönük tavsiyemdir, ukalalık olarak algılanmasın sakın

Motosikleti
    BMW F650 GS
    @ELeCtRiCkChi

Üşenmedim aradım buldum, gerçi arkadaşın motoru Cross modeli ama motor kısımları aynı, bizim makinaların süratine ispat olabilir. Link aşağıda:
    http://www.motosiklet.net/forum/show...FDr#post314454

@yab bozo

Daha öncede söyledim, hatta filipinlerdeki gs200 forumlarına da yazdım herkes hak verdi; sadece 30cc hacim ve 3-5HP güç farkı için 1.800 ytl fark ödenmez. Ha yaparlardı adam gibi çift silindir 250cc ve en azından 20-25HP arasında bir makina o zaman ses çıkarmaz ok der alırdık belkide ama motor sadece üstten egzantirikli diye de o para verilmez. Benim fikrim bu, sanırım senin beğenmene sebep olan tek şey de renkleri. Gri-siyah gerçekten yakışıyor namussuz alete

@chopperrider

Bende dediğin iki motor arasında 500cc 50HP güçlerinde bir ara makina kullanman daha iyi olur. Biniciliğini pekiştirmiş olursun. 500cc binek bir motor bile bizimkinden 3 kata daha güçlü ki bırak 3 katı 10HP daha güçlü bir makinaya binince insan bir hoş oluyor. Naçizane ileriye dönük tavsiyemdir, ukalalık olarak algılanmasın sakın
    Onun mat rengi olması daha hoş benim bindiğim siyah ve gri değilde böyle bal rengi gibi koyu bir renkdi ama siyah griside güzel mat olmasıda biraz daha iri önden daha iyi bir görüntüsü var bekleyip canlı görmenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    polenin sitesindeki teknik özelliklere göre 250 lik 200 gsye göre biraz daha yüksek.
    bu race tipi bi motor için iyi midir kötümüdür ?
    ben kendimce ağırlık merkezi yere daha hakın olanın iyi olacağını düşünüyorum.
    gerçi bana bakmalın ben otomobilinde de helezona
    tahammül edemeyen biriyim

Motosikleti
    ZS200GS
    Selamlar arkadaşlar;

Şimdi öncelikli olarak bu GS250 karmaşasına düşmeden önce birkaç kavramı değerlendirelim; Çin Malı Motorlar...

GS200 canımdır ciğerimdir gözüm gibi sakındığım motorumdur tamam ama bu motoru bu kadar överek yere göre sığdıramamın nedeni öncelikli olarak göz ardı edilebilecek olan fiyatı. 3000 lira için değil öndeki fren disklerini yandaki yarım krenajları bile göremeyiz başka bir motorda, yani fiyat-performans olarak cazip bir motor hepsinden önce.

Bana kalırsa; eğer fiyat yavaş yavaş da olsa ikinci el Japon makinaların fiyatına doğru çekiliyorsa orada bir durup düşünmek gerek. Şahsen motora verecek 5000 liram olsa sıfır bir çin malı yerine 2-3 yaşlarında bir ER-5, biraz daha yaşlı bir GS500 ya da yakın klasmanlarda başka bir motor edinirim. Başta da dediğim gibi "Bana kalırsa" yani ben şu anki maddi durumumu, motor üzerindeki 10 yıla yakın tecrübemi ve kullanım şartlarımı değerlendirerek bu kanıya varıyorum. Yoksa başlangıç seviyesinde akıllı uslu bir binici için oldukça ideal bir motor olabilir GS250. Yeni başlamış biri için güç ve hızlanma bakımından daha uzun süre sıkılmadan kullanılabilecek avantajlı bir makina OLABİLİR ? Olabilir diyorum çünki ne sesini duydum ne de kendisini görerek test etme fırsatı buldum.

Kağıt üzerindeki verilere bakarak bana GS200 kadar cazip gelen bir motor olmadığını düşünüyorum. Sabit fikirli biri olmadığım için de bir inceleme sonucu fikirlerim değişebilir, padişah fermanı değildir hümme haşa huzurda.

Sevgiler, iyi sürüşler...

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Bana kalırsa; eğer fiyat yavaş yavaş da olsa ikinci el Japon makinaların fiyatına doğru çekiliyorsa orada bir durup düşünmek gerek. Şahsen motora verecek 5000 liram olsa sıfır bir çin malı yerine 2-3 yaşlarında bir ER-5, biraz daha yaşlı bir GS500 ya da yakın klasmanlarda başka bir motor edinirim.

katılıyorum tamamen.
    ayrıca 5000 ytl gibi bütçe ayırdıktan sonra çok az bi zorlamayla 2005 belki 2006 hyosung 250 gt de alınabilir. ya da direk 1000 ytl ilaveyle 2005 250 gtr. sonuçta alternatifler ciddi anlamda çoğalır.
    ama gs200 ün fiyatı eğer artmazsa makul sınırlar içinde ve bence de gs250 gs200 kadar satış başarısı yakalayamaz gibi geliyo...

userneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gs250 bence de alınmaz çünkü kullandıkça motorun gücü yetmez oluyor insana bu bir.
    ikincisi madem güç bunda da onda da yetmeyecek, motorda bize zevk veren şeyleri sıralayalım
    1- hızlanma
    2- viraj

1 'den vazgeçtik çünkü 1000 lik motor lazım
    2 ... işte bu ... bizi bütçemiz dahilinde mutlu edecek konu.
    elimizdeki makine 80 'le viraja girebiliyorsa ve kaymadan gidebiliyorsaçok zevkli oluyor.
    e gs 200 daha fazla hızlarla rahatlıkla viraja girebilir... tek yapmamız gereken daha fazla hızla viraj istiyorsak gs250 almak yerine iki adet markalı, hızlı ısınan, super sport lastik alıcaz öne 120 arkaya 150 'lik.

mutluluk budur...

üçüncüsü çook pahalı, 50 cc için asla verilmez !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler