Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar merhaba,
    bu sezon motosiklet almamaya karar vermişken, ani bir karar değişikliğiyle ilk motorumu aldım.
    bir kaç motor arasında karar verememiştim ama sonunda 200 gs'de karar kıldım.
    motorun teknik yonlerini anlatabilmem için henüz erken. daha 35 kmde.
    fakat görünüş olarak oldukça tatmin edici.

race görünümlü ( bu motor güçleriyle race diye adlandırmak tartışılır) başlangıç motorları arasında bir karşılaştırma yapmam gerekirse ;

cbr 125:cbr'ın kalitesi tartışılmaz bu bir gerçek, fakat hem gövde boyutları çok küçük, hemde lastik boyutları çok ince. ama en önemlisi 185cm ve 85 kilo birisi için oldukça küçük kalıyor. zs 200 yanında büyük abisi gibi kalıyor.

kanuni racercbr2'a göre boyutları daha büyük fakat bu 3'lü arasında en kalitesiz parçalara ve detaylara sahip. ön grenaj yüksekliği en fazla olan motorsiklet, fakat arkadan oldukça ince görünüyor. arka lastiği 140 ebadıyla zs 200 ile aynı fakat ön lastiği 90'lık ölçüsüyle , 110'luk zs200 ün gerisinde.
    cbr 125 ise 80'lik ön ve 100'lük arka lastikleriyle sıralamanın en gerisinde.
    not: lastikleri ince ebatlı diye begenmediğim cbr , zemine çin malı lastiklerle basmayan tek motor. budalastikleri ince olmasına ragmen yere en sağlam tutunan olacağını gösteriyor.

zs 200 gs daha öncede söylediğim gibi bu 3'lünün büyük abisi. boyutları gerçekten tatmin edici. zaten çinliler 250'lik daha güçlü bir makina taktıkları bir versiyonuda çeşitli ülkelerde satıyorlar. cbr kalitesine yaklaşamasa da detayları oldukça iyi düşünülmüş ve kaliteli malzemeler kullanılmış.
    motoru sadece resimlerinden gören arkadaşların mutlaka gidip görmesi gerek. karşılaştırabilmeniz için söylüyorum er-5, gs-500 ün boyutlarına çok yakın!
    (örnek:motoru teslim aldıktan sonra 4.levente ışıklarda pizzacı bir arkadaş scooterıyla yanıma geldi ve bi sure inceledikten sonra güzel motormuş , 600'lük değilmi dedi.)
    ailem ve arkadaşlarımın tepkileride oldukça güzel.

kısaca her motorun + ve - leri var:
    cbr: + honda kalitesi, sorunsuzluğu , kaliteli lastikler ; - pahalı, küçük boyutlar
    racer: + kanuninin yaygın servis ağı ; - aynı motorun farklı markalar tarafından da satılması, kalitesiz lastikler
    zs 200: + özgün dizayn, büyük dış boyutlar, kalın lastik ebatları ; -kalitesiz lastikler, tek renk alternatifiyle satılması.

not: elimden geldiğince objektif olmaya ve markalara karşı eşit durmaya çalıştım. yazdıklarımdan lütfen kimse alınmasın. ben çok zor karar verebildim ve kararsız arkadaşlar -eğer varsa- yardımcı olabilmek için bu yazıyı yazdım.

herkese selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ulasoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F6
    Arkadşlar merhaba yine ben ya motor çok güsel 350 km fln oldu ama benim satmam lazım ! nakit ihtiyacım oldu kaça satabilirim 1 haftalık 350 km plakalı kask fln var fiyat olarak n eder ? ilgilenen varsa gokhanpiskin@hotmail.com tekliflerinizi bekliyorum tavsiye ederim ben k.k. aldım 4500 fln geldi peşin 3600 dü 140 da plaka içindi. yardımcı olursanız sevinirim.

VampiReCRoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    [Kanuni TIGER (AYı) : Mondial 250mct (KuZGuN)] şu aN ==> Suzuki GS500E (TuğLa)
    sLm arkadaşLar
    bende uzun süre bu motoru incelemiştim alamadım vsvs.
    arada 2.el bi tiger aldım onu parçaladım
    şimdi bir mondial 250 mct var bana yetmiyor açıkçası
    ve kesinlikle cruiser benim tarzım değil
    yıllardan beri hastalığım olan tarz naked neyse lafı uzatmayalım
    takas düşünebilecekler için ve 2. el piyasasını düşünerek konuşuyorum
    eğer 250 mct ile zs200gs sini kafa kafaya takasa girecek yada girebileceğini düşündüğü tanıdığı olan arkadaş varsa
    ltfn bana ulaşsın şimdiden tşkrlr....

ilgilenebilecekler için 'KuZGuN' linklerdedir...
    http://www.motosiklet.net/forum/show...t=8891&page=53
    http://www.motosiklet.net/forum/show...t=8891&page=54

(not:aytekin kardeş yazılarını okuyorum ve yazmaya başladığından beri tek danışma noktası oldun tbrk ederim. ee sezon bitiyor granaj modifiye hazırlıkların ne alemde? )
    [SIZE="2"][/SIZE][FONT="Impact"][SIZE="2"][B][/B][/SIZE][/FONT]
    [COLOR="Red"]KaNayaN[/COLOR] dizLeRim üzeRiNde [B]KADERİMİ[/B] kabuLLeNdim...

Motosikleti
    CBR600F6
    Merhaba Arkadaşlar 2006 model zealsun gs200R 350 km de satılıktır ilgilenen arkadaşlar gokhanpiskin@hotmail.com a yazabilirler.

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Alıntı VampiReCRoW adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (not:aytekin kardeş yazılarını okuyorum ve yazmaya başladığından beri tek danışma noktası oldun tbrk ederim. ee sezon bitiyor granaj modifiye hazırlıkların ne alemde? )
    Sağolasın, dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışıyorum işte kendimce. Sezon bitiyor havalar serinledi yağmurlar başladı ama beni hala motorun üzerinden alamıyorlar Binmeye ara verebilirsem ilgilenecem modifiye işleriyle
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

arkadaşlar izmirde bu motorun satıcısı yokmu ya bi gidip bakmak istiyorum motoru çok beğendim fazla da sorun çıkarmıyo galiba alıcıyım...

VampiReCRoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    [Kanuni TIGER (AYı) : Mondial 250mct (KuZGuN)] şu aN ==> Suzuki GS500E (TuğLa)
    Alıntı zedxenophan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar izmirde bu motorun satıcısı yokmu ya bi gidip bakmak istiyorum motoru çok beğendim fazla da sorun çıkarmıyo galiba alıcıyım...

izmirde çamdibinde bi yer var ama ismini hatırlamıyorum
    ayrıca polen motor türkiye genel dağıtıcısı sitesine bak
    orda var izmirde nerede bulabileceğin
    [SIZE="2"][/SIZE][FONT="Impact"][SIZE="2"][B][/B][/SIZE][/FONT]
    [COLOR="Red"]KaNayaN[/COLOR] dizLeRim üzeRiNde [B]KADERİMİ[/B] kabuLLeNdim...

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    merhaba ben bugün cbr 125 için sipariş verdim ama ilk defa motor kullanmaya başlycgm. sizce tehlikeli mi ya da kolay uyum sağlayabilir miyim? daha mı düşük bi modelden başalamalıydım

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    güzel bir tercih yapmıssın secimin baslangıc için bana göre iyi tabiki olayı iyice kavrayana dek dikkatli olmak ve koruma kullanmanı tavsiye ederim

zaten cbr ile baslamasan yada bu tarz bir motorla baslamasan scoter alman gerekirdi secim güzel hayırlır günlerde kullanman dilegiyle

Motosikleti
    CBR600F6
    Merhaba Satılık GS 200 R ilanı hk düzeltme ve ekleme !
    2006 model 350 km de plakalı Yalova Teslim satış veya vekalet(3.ay) verilecektir. Fiyatı :2750 YTL son. çizik dahi yoktur 3 haftalıkdır.son suratı 130km /h görmüştür. Ekzost sistemi değiştirilmiştir(orjinal tüp ile oynanmış) 1 ad. kask hediyedir :D şimdiden hayırlı olsun. irtibat için : Msn:gokhanpiskin@hotmail.com

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    peki sonuçta ehliyette vrilen eğitim çok dandik oluyo ben arabaytı da ehliyet kurrsunda öğrenmemiştim muhtemelen burda da öle olcak ne kadar sürede kavrayabilirim ve ilk başlarda ne yapmalıyım

bu arada ben yeniyim ya şimdi bu sitede sizin topicinizle yakından uzaktaaan alakam olmadığını fark derek heeemen olay mahallini terk ediyorummm

selam ben erkan 15 yaşımdayım ve zealsun 200 gs motosikletim var ama en son 120 yaptım oda yokuş aşağı nsıl 140 150 yapıcam sanırım motor açılmadı nasıl açmalıyım

semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hey be topik ayakta arkadaşlar motorumu satıyom almak isteyen varmı??*200 gs şey dostum motorunu açamıyosun dmekki 11 deviri daya giderken bir kaç defa bu mototr max 145 görüyo..şahsen denenmiştir..
    neber

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    yafuu bendemi mu motordan alsam
    bir arkadaşım aldı çokda memnun
    KAMP ADAMLARI

bu motordan ebnimde bir arkdasımda olduğu için briaz bilgi sahibiyim cocuk eski ve sağlam bir kuallanıc ben onun yalancısıyım 160 ı gördüm diyor 1400km de motora bindim acayip vibrasyon var motorda ve vitesler çok poblemli bazen gaz yemiyor bu 1400 km yol 1 ay içinde yapıldı 3-4 boluya bile gidildi race alıcaklar alabilir ama problem yasıcaklar amam buda hepisnden ollan seyelr zaten

alponzo150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar o motoru bende ilk çıktığında inceledim plastik şişirmeden farklı değil cbr 125 taksan aynı şe olur göz boyama ben derimki honda cbf 150 al 12hp hangi motoru alırsan al şimdiden hayırlı olsun

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    geçen gün polen motoru aradım...
    bayilere dağıtımı yaptık dediler hem 200 hem 250 lik modellerin.
    bakalım çorum bayisine sorucam bugün geldimi diye...

selam
    gs200 arayanlar bayileri yoklayabilir motorlar gelmiş.
    bu akşam iftar öncesi uğrayıp iyice inceledim üstüne oturdum.
    gayet büyük ve alçak bi motosiklet. malzeme kalitesi diğer çinlilerden epey üstün ama fren ve debriyaj kolları biraz ucuz hisli.
    aküsü zayıf olduğu için ayak marşında da zorlandığı için sesini duyamadım.
    önün çift arkanın tek disk olması çok hoşuma gitti.
    ayrıca boyut olarak epey tatmin edici hiç 200 cc gibi durmuyo açıkçası .
    son sürat benim için önemli olmadığı için tam benlik bi motor.
    bu aralar chopperımı takasa verir ya da satarsam 200 gs yi alabilirim. hayırlısı bakalım.
    herkese kazasız dikkatli macerasız sürüşler...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

free41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    (¯`·._.·[––––•(-•ƒree•-)•––––]·._.·´¯)

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ya topicte pek bi hareket yok ama yazayım yine de:
    bugün gs200 ü test ettim. gerçi arka frende problem vardı daha doğrusu motorda arka fren hiç yoktu o yüzden çok bişey anlayamadım ama yine de anlatayım :
    motorun sesinde pek iş yok. ama idare eder. 600f sesi bekleyemeyiz zaten 3000 ytl ye
    görünüm olarak bence kanuni racer dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim ama zevkler ve renkler tartışılmaz tabi. ha bi de motor epey alçak olduğundan ne biliym daha bi spor motosiklet havasına sahip.
    bu arada herk 200 le karşılaştırmak gerekirse kesinlikle üstün. bunu her iki markayı satan bayimde açıkça söylüyor.
    sürüşe gelince. motorda vibrasyın hissetmedim ama 6000 rpm üstüne de çıkmadım arka fren olmadığı için o ayrı konu.
    ön frenler şahane. çok hisli ve güçlü.
    şanzımanda hoşuma gitti. vites geçişleri gayet net.
    direksiyon açısı dar olduğu için iyi yatmak gerekiyo. benim 250 herk chopper dar sonra farklı geldi epey...
    ara hızlanması ilk bakışta hoşuma gitti. seri bi motor gerçekten.
    beni rahatsız eden şeylerin başında ayak marşı geliyo. hiç yakışmıyo super sport görünümlü bi motorrda ayak marşı. iptal etmek bile düşünülebilir belki.
    motorun sürüş pozisyonu da bence gayet iyi. tabi uzun süre kullanımında nolur bilemem. ben şehir içi kullanacağım ve genelde kısa gezintiler yaptığım için benim için pek önemli diil.
    aynalara da biraz alışmak gerekicek eğer alırsam. kafa grenajına sabit olduğundan sürüş pozisyonuna göre biraz problem yaratabilir geri görüşte.

ama benim genel izlenimlerim gayet iyi. motorun görünümü yeterli zaten bence.

şimdi bana fikir verin lütfen:

2 aylık 250 cc herk marka avatarımda görünen chopperımı bayiye geri verip üste de 1000-1100 ytl verip alayım mı gs200.

ilerde pişman olurmuyum acaba ?
    bu durumda mevcut motorumda 300-400 ytl gibibi kaybım olucam ama gs200 ü iyi bi fiyata bırakıyo bayi bana.

ne dersiniz ? katılayım mı aranıza. pazartesi günü kararımı vermem gerekiyo...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

gokhan1507 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alacağım İnşalah Bir Tane
    Alıntı ymnerkan_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ben erkan 15 yaşımdayım ve zealsun 200 gs motosikletim var ama en son 120 yaptım oda yokuş aşağı nsıl 140 150 yapıcam sanırım motor açılmadı nasıl açmalıyım
    15 yaşında 120 yapıyorsun.. motoru kimden alıyorsan sana vberen kişi çok büyük bir hata yapmış

ömrün kısa olmaz inşallah senin.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler