Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI
    pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi adam şu an yok yazmış.Belki onceden vardı,belki de başka birinin cbr 125 iyle bu dediğini yaptı.Aksi,bir motosiklet.net üyesine yakışmaz zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seruven17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    ulasturhan kardeşim,

Bu motor Zongshen(=Zealsun) dir,POlen deki de öyle...Polen deki site yöneticeleri veya teknik birim sorumluları 14.2 hp yazacaklarına 14.2 Kw yazmışlardır,olayın için de de başka bir şey aramaya gerek yok...

Bu motor 19 beygir olsa dahi 150-160 yapacağına bana kimse inandıramaz,ortada bunun olmayacağına dair iki örnek var...
    1-Cbf250 4 valf 250 cc 22 beygir!!! Max hız 140km.
    2-Hyosung 250 Çift silindir 29 beygir 8 valf!!! max hız 165km

Ortada bu örnekler varken 2 valfli tek silindirli bir motor sizce 150-160 yapabilir mi??? Ki zaten bu motor topu topu 14 küsür hp ve 13Nm tork tur...

Bence bu motor en fazla canı çıksa 140 yapar o da belki cbr 125 i geçer ya da geçemez....
    Ama normal sürati 120 dir...Fazlasını beklemek hayalden başka bir şey olmaz...

Motor hakkında benim düşüncelerime gelince....

Motorun görünüşü çok güzel,ve bana gücü de yeter(her ne kadar görünüşüne göre az da olsa)Açıkcası ben de bu motoru almayı düşünen ler arasındayım ama gerçekleri de gözleri kapatmamak lazım....

ulasturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Taze bitti :(
    Alıntı pazer adlı üyeden alıntı
    Abi adam şu an yok yazmış.Belki onceden vardı,belki de başka birinin cbr 125 iyle bu dediğini yaptı.Aksi,bir motosiklet.net üyesine yakışmaz zaten.
    Öncelikle biri benim yerime cevap yazsaydı çok kızardım. ikincisi ben arkadaşı rencide edici bi şey de söylemedim sadece söyledikleri biraz havada kalmıştı bana göre ve biraz daha somutlaştırmasını bekledim. şimdi bi motoru tokatlamak demek o motorla kapışmış olması anlamına gelir. bunun için ya bi tanıdığında olacak yada yolda ras gelecek eğer yolda rasgeldiyse adam senlemi uğraşıcam deyip basmamış olabilir yok tanıdığı varsa gideriz buluşuruz hemde motoru canlı görmüş oluruz diye düşündüm. bunları düşünebileceğimi hiç düşünmediğini düşünüyorum pazer arkadaşım. saygılar...

Seruven17 arkadaşım belkide söylediklerinde haklısın ama motoru kullanan kişi söylüyo 140ı çok rahat geçtiğini. ne yaparsa yapsın ben şöyle düşünüyorum 130u rahat yapsın fazlası bana zarardır zaten gerekte yok ama bakarsın 2 sene sonra yetmez motor ozaman bi 600lük alırız. şimdilik görüntüye baktığında alabileceğim tek motor bu görünüyor. bi arkadaşta motoru şimdi almak istesek nolur diye sormuş olacak şu geçen seneki fiyattan gazlarlar 4bin ytl civarı...

melbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX R 1000
    Alıntı seruven17 adlı üyeden alıntı
    ulasturhan kardeşim,

Bu motor Zongshen(=Zealsun) dir,POlen deki de öyle...Polen deki site yöneticeleri veya teknik birim sorumluları 14.2 hp yazacaklarına 14.2 Kw yazmışlardır,olayın için de de başka bir şey aramaya gerek yok...

Bu motor 19 beygir olsa dahi 150-160 yapacağına bana kimse inandıramaz,ortada bunun olmayacağına dair iki örnek var...
    1-Cbf250 4 valf 250 cc 22 beygir!!! Max hız 140km.
    2-Hyosung 250 Çift silindir 29 beygir 8 valf!!! max hız 165km

Ortada bu örnekler varken 2 valfli tek silindirli bir motor sizce 150-160 yapabilir mi??? Ki zaten bu motor topu topu 14 küsür hp ve 13Nm tork tur...

Bence bu motor en fazla canı çıksa 140 yapar o da belki cbr 125 i geçer ya da geçemez....
    Ama normal sürati 120 dir...Fazlasını beklemek hayalden başka bir şey olmaz...

Motor hakkında benim düşüncelerime gelince....

Motorun görünüşü çok güzel,ve bana gücü de yeter(her ne kadar görünüşüne göre az da olsa)Açıkcası ben de bu motoru almayı düşünen ler arasındayım ama gerçekleri de gözleri kapatmamak lazım....
    dostum birincisi bi ybr 125lik bi motor 120yapıyor.200lük bi motor 150 yapamazmı???
    2.sen hiç 140 yapan mobilet görmedin galiba yada görmediysen ben kendi gözlerimle gördüm.
    3.honda cbr 125lik pro 130 yaptım diyor peki bu ne oluyor.lütfen böyle hayali konuşmayın ben bu motoru kullanıyorum ve seni hayal dediğin hızları gördüm.hızı yapan ne kadar motorsada hızı yaptırabilen önemli olan.
    [B][CENTER]MoToRiZe 07 Antalya[/CENTER][/B]
    [CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL Kİ CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN[/CENTER]

seruven17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    melbur Kardeşim...

Ybr nin normal sürati 105 dir...Ben 15 bin km dir kullanıyorum...
    140 Yapan moblet gördüm,ama orjinalinin 100 yapanını bile görmedim...
    Honda cbr125 13 beygirlik yüksek devirli bir motor dur,onun içindir ki sıvı soğutma konmuştur ve motor yüksek devirlere çıkınca bu hızları yapar ve hafif tir ve rüzgar sürtünmesi azdır ve tekerlekleri incedir daha ne diyeyim en son şunu söyleyebilirim, o bir honda dır!!!
    Gelelim 200 lük motor 150 yapamaz mı sorusuna!!!
    Motoruna bağlı diye bir cevap veririm sana...
    14 beygirlik 13 nm torklu yüksek devirlere çıkamayan(örnek cbr 125 çıkar) cüsseli ve ağır bir motor ancak 120 yapar normal şartlar da...
    150 de yapar,benim ybr ile 125 yapdığım dik bir iniş yapabilir mesela 150 yi....
    Ekstardan km de gördüğün her süratede inan ma derim,yanına göstergesi sağlam bir araba al ve hızını bir de öyle ölç,çünki hepimiz biliyoruz bu çinlilerin göstergelerinde hep hızlar 10-15 km fazladır...

En son olarak motorun görüntüsü benim hoşuma gidiyorum ve tekrar söylüyorum bunları bilerek bu motoru almayı düşünüyorum....

Ama bu motoru da olduğun dan daha yüksek yerleri taşıma gayreti içersine düşmeyelim....

Sizden bir de ricam eğer bu motor gerçekten dediğiniz gibi ise bir video ile kanıtlayın performansını...
    Biz de bilgilenmiş olalım....

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    arkadaşlar her ne olursa olsun ben bu motoru almayı düşünüyorum.en azından şehir içi veya yakın yerlere seyahat için.Ben cbr ye de bindim ybr ye de kalitesini tartışmam ama virajı yok yatmıyor güven vermiyor ufacık bişey bence düşük hızlarda nefsinizi köreltmek için 200 gs uygun + yamaha veya honda ile yatın bakalım kaça patlıyor bence birazda hesap işi sonuçta hepsinin yaptığı hız 20 km aşağı veya yukarı hiç gerek yok...

kocaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lodos kardeşim çok tutarlı bir açıklama yapmışsın sana yürekten katılıyorum vede ayriyetten soruyorum.Sen zealsun'u kullandın mı?1.95 boyunda yapılı birisinin altında acaba çok sırıtır mı???

Motosikleti
    sattım...
    kocaday kardeş dediğim gibi kalitelerini tartışmam ama 195 boylu poslu bi motorseverin altında 125 cc ne kadar sırıtırsa 200 cc zaelsun o kadar yakışır spor tarz bi başlangıç için şimdilik senin açından daha uygun bi seçenek görülmüyor.kesinlikle tavsiye ederim.200cc(bence o kalıpta bi motora en az 500 cc silindir hacmi olmalı ) bi motora göre çok iyi tam grenaj ile kimse inanmaz 200 cc olduğuna

kocaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lodoscum büyütene dek o motora tam grenaj ve sedefli boya ve boyanın ruhsata işlenmesi desen.Birde tabi jant kollarınıda sedefli boydan boyattın mı efsane olur en fazla 700ytl masraf ile muthiş bir potansiyel görüyorum.MElih sende bu motordan vardı nerlerdesin?

Motosikleti
    sattım...
    walla bir aksilik çıkmaz ise mayısta bir tane ben almayı düşünüyorum.tam grenaj yaptırabileceğimiz usta eller varsa tavsiyelerini bekliyoruz arkadaşların.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motordan alıp kullanan arkadaşlardan bir ricam olacak
    bir CBR 125 le yan yana resmi olsa çok işe yarayacak çekip buraya koyarlarsa ben alır ilk sayfaya koyarım arada ki fark görülsün diye
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    sattım...
    BBRR İnanmayacaksın ama bizim burada semt camii hocası (şaka değil hocanın ruhu genç ) aldı cbr 125 hocam bir süre önce yağmurlu bi havada bir yatırdı motoru o yatırış
    gitti iki aylık maaş
    hem söz nasip olursa nisan 15 geliyor motor hemen resmini koyacağım iki motorunda foruma

mountaineerable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ULASTURHAN kardeş... motorun 155 taksitle 24 ay vadeli alınabileceğini yazışsın. ben bu motoru almayı düşünüyorum... yalnız bu taksit imkanı nerede hangi bayide sunuluyor ?

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ulasturhan kardes, yahu "zealsun zs 200 gs" ile ilgili en detayli bilgileri bize sen veriyordun, 1 haftadir ortalarda yoksun!! hayırdır yoksa motoru aldin da bizden mi gizliyorsun??

Motosikleti
    beyler daha almadim ama ilk motor benim onun sözünü aldim sirketin güçlü motor galiba işte benim görüştüğüm kişi : guclumotoricerenkoy@hotmail.com
    sonra içerenköye gittim tanıştık asıl şubelerinin ümraniyede oldugunu felan söylediler bu içerenköydeki şubeleri ikinci şube imiş. her neyse bu adamın mail adresini de polen motorun müşterileriyle ilgilenen birisinden aldım. polen motor direk bu firmayi söledigine göre vardir bi is dedim. anahtar teslim 3binlira istediler hiç peşinsiz bu bedeli kredi kartından (bonus) çekecekler. neyse beklemedeyim ondan sesim çıkmıyo. geçmiyo zaman bu arada ehliyet işlemlerini hallediyorum kısmetse haziranda ehliyet cebimde olacak. görüşmek üzere dostlar...

votka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WaLLa ÇiNLileR BiLiR
    walla ben bilmem ama kullanan bir arkadaş md yazmış yorum size kalmış:
    Ayh sanki başlık bir yerden tanıdık geldi sankim ama Neyse efenim. Herkes sorup duruyor ne alemde senin motor diye. merak edenlere cevap yetiştirmekten sıkıldığım için dedim bir konu açayım da son durumu bildireyim. Eeee ne de olsa ısrarla çin mallarının bazıları da kalitelidir akımının öncülerindenim bakalım neymiş son durum.

Toplam km : 33,000

Bu güne kadar çıkan sorunlar :
    Akü bitti ( montaj hatası sebebiyle garantiden değiştirildi )
    21.000 de arka bilye dağıttı anında serviste değişti : 10 ytl
    bi setten atlarken kuyruğu taktım bi yere kırıldı : 1 haftada değişti 18 ytl

Buji: toplam 3ncü bujim pas içinde 12.000 km dir inatla çalışıo bende inatla değiştirmiyorum
    Ön fren balatası : orijinal
    Arka fren balatası : orijinal
    Debriyaj balatası : orijinal
    Ön dişli : orijinal
    Arka dişli : orijinal
    Zincir : 22,000 de değişti
    Ön Lastik : orijinal
    Arka Lastik : 20,000 de değişti
    Bu güne kadar vibrasyondan düşen vida : yok
    Bu güne kadar vibrasyondan kırılan aksam : yanda küçük bir kapakçık kırıldı vidasını takarken lastik contayı takmamışım

Geçirdiği kazalar ve çıkan masraflar

Çok düşürdüm kaldırdım çok çarptım sağa sola ama tek masraflı kazam en son 4 takla attığım kaza idi. çok masraf çıkardı belimi büktü. aynası kırıldı abi tam 10 ytl ye patladı feleğimi şaşırdım

ha bi de arkada 37 lik shad patladı ama o zealsun değildi ondan oldu orijinali olsa kesin patlamazdı hehe

Benzin tüketimi : benim kullanımımla ( bağırta bağırta ) 2,5-2,8lt/100 km
    Çalıştırma : temizle üstünden buzları bas marşa çalışsın. jiklesinin yerini unuttum ( rölantisi de stop etti edecek kadar düşüktür bu arada )

Dayanıklılık testleri :

Caddebostan sahilde 90 derecelik stoppieler ( profesyonel kros yarışçısı tarafından yapıldı ben beceremiyorum ) : sorunsuz başardı

Merdiven inme - çıkma : caddebostan sahile inen merdivenler çat çut inio çıkıo kereta

Rampa atlama : Ayazağa eğitim pistindeki rampadan ( 2,5-3 m ) düz zemine atlandı ( bende atladım da profesyonel kros yarışçısı da atladı o daha yüksek ve uzun atladı ) herhangi bir kırılma dökülme çatlama görülmedi

Enduro testi : Şakir Şenkalaycı tarafından pilyon olarak bende arkasında iken minik bir testten geçti oha falan oldum. Makineyi götüren motoru değil sürücüsüymüş düza gitmeyi beceremediğim çamurda nerdeyse yere paralel girdik virajlara allah tekrarından saklasın

Motosikleti
    votka sevgili dostum. bu bahsettigin 200gy-a mi ne ona benzer bi motor degilmi bizimkiyle alakali oldugu tek nokta sanirim markasi. buda bize yeter. demekki dedikleri kadar uyduruktan yapmamislarki bu kadar yolu gitmis. darisi bizim basimiza umarim cabucak aliriz su motoru...

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    son bilgilere gore ne zaman geliyor simdi bu motor?

votka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WaLLa ÇiNLileR BiLiR
    Alıntı ulasturhan adlı üyeden alıntı
    votka sevgili dostum. bu bahsettigin 200gy-a mi ne ona benzer bi motor degilmi bizimkiyle alakali oldugu tek nokta sanirim markasi. buda bize yeter. demekki dedikleri kadar uyduruktan yapmamislarki bu kadar yolu gitmis. darisi bizim basimiza umarim cabucak aliriz su motoru...
    evet doğru dostum, ama anaları aynı

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BBRR İnanmayacaksın ama bizim burada semt camii hocası (şaka değil hocanın ruhu genç ) aldı cbr 125 hocam bir süre önce yağmurlu bi havada bir yatırdı motoru o yatırış
    valla ben o imamın elini öperim adam sport biniyo ya valla ne güzel
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler