Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı wes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım yok, biraz bilgiye ihtiyacım var almayı düşünüyordum,

wes
    Sevgili kardeşim, bu forumun başlarında konu ile ilgili detaylı yazılar var. Hem benim hem de başka arkadaşların. Tabii daha çok 200 ve 250 lik motor olan için ama aradaki tek fark güç, yazdıklarımız 500 içinde geçerli.

Dün bana mesaj attığında da söyledim şimdi de söylüyorum.

Haaa yok ben bakamam sen bir daha yaz diyosan o başka tabiii.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    piaggio skipper150 kullanan arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum bilgisi olan varsa yazın lütfen.kullanan arkadaşlar bu motor ne yakar bununla 400 500 km günde yapılabilir mi ayrıca skipper 150 satan arkadaş varsa irtibata da geçebilirim .Gerçi bikaç ilan aradım kimi km de 120 - 130 ykr yakar diyo kimi 100 ykr u geçmez diyor birqz kafam karıştı kullanan arkadaşlardan fikir bekliyorum.

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    arkadasın sorusu yanıtsız kalmıs .....

Motosikleti
    mondial zn 125
    beyler piaggio x9500 için yakıt sarfiyatını sormuştum

hurricane77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SW 600 ABS
    Arkadaşlar şu forumu biraz canlandıralım lutfen nerede 500 cu arkadaşlar ???

Arkadaşım bende beverly var bi depo ile 180 km gidebiliyorum şehir içi ama şehir dışı 260 km ye kadar çıkıyor.
    saygılarımla
    Oyun bitince Şah da Piyonda aynı kutuya konur...

SW 600

Motosikleti
    Piaggio x8 200
    herkese merhabalar,
    ben de yakında aranıza katılmak istiyorum. piaggio sıfır bir x-9 250 yada 2. el x-9 500 almayı düşünüyorum motora yeni başlıyacağım için (yıllar önce vespa sfera kullanırdım da ozaman çocuktum saymıyorum) 250ccye daha yakınım siz ne dersiniz? x-8in aslında 400lüğü çıkmış ama ikinci elini görmedim benim bütceyi aşıyor şuan. ben maxi scooter kullanıcılarından bir şey öğrenmek istiyorum( şimdi diyeceksiniz ki motoru aldın da kaskı kaldı) vespanın yarım kaskları çok güzel ancak yarım kask olayı ne kadar güvenli? sonuçta çene korumasız kalmıyor mu? fikir vereceklere şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    2011 CBR 125R
    Nexus kullanan arkadaşlar.Benim motorun arka freni sıkınca disk çok ötüyor.Sizin motorlarda'da durum aynı mı.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı asden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar,
    ben de yakında aranıza katılmak istiyorum. piaggio sıfır bir x-9 250 yada 2. el x-9 500 almayı düşünüyorum motora yeni başlıyacağım için (yıllar önce vespa sfera kullanırdım da ozaman çocuktum saymıyorum) 250ccye daha yakınım siz ne dersiniz? x-8in aslında 400lüğü çıkmış ama ikinci elini görmedim benim bütceyi aşıyor şuan. ben maxi scooter kullanıcılarından bir şey öğrenmek istiyorum( şimdi diyeceksiniz ki motoru aldın da kaskı kaldı) vespanın yarım kaskları çok güzel ancak yarım kask olayı ne kadar güvenli? sonuçta çene korumasız kalmıyor mu? fikir vereceklere şimdiden teşekkürler.
    asden,

şehiriçi kullanımında 250 cc fazla fazla yeter. Bu arada da en az 35-40 kg daha hafiftir 500 cc'ye göre. Ayrıca yıllık vergisi de düşüktür, tabii satış fiyatı da...

Şehirler arası gidecem dersen de, Piaggio motoru eğer 100 kg nin üstünde değilsen düzlükte 140 km/h ye kadar çıkarır seni.

Kask meselesine ise sen karar vereceksin.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Piaggio x8 200
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asden,

şehiriçi kullanımında 250 cc fazla fazla yeter. Bu arada da en az 35-40 kg daha hafiftir 500 cc'ye göre. Ayrıca yıllık vergisi de düşüktür, tabii satış fiyatı da...

Şehirler arası gidecem dersen de, Piaggio motoru eğer 100 kg nin üstünde değilsen düzlükte 140 km/h ye kadar çıkarır seni.

Kask meselesine ise sen karar vereceksin.
    ledo bilgiler için çok teşekkürler. pek şehir dışına çıkacağımı sanmıyorum ha en fazla şile filan belki haftasonları zaten yeterli olur ona da hızlı gideyim diye de bir derdim yok yavaş yavaş geze geze gideyim bana yeter tek korkum hafif motorda rüzgar yada hızlı geçen arabadan savrulmak. genelde işe gideceğim ve köprüyü kullanacağım için biraz ağır motor mu alsam diyorum aslında.

mabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 250 - Suzuki İntruder M800
    asden
    ben iki hafta önce x9 250 aldım. şu an 700'lü km'lerdeyim. şehiriçinde bana oldukça yeterli geldi. motorun ağırlığı 173 kilo. sert rüzgarlarda bile çizgisini koruyor. deposu 14.5 litre benzin alıyor ve bir depoyla ortalama 300-310 km gidiyor. Tabii şu an rodajda olduğu için normalin üstünde yakıyor. Aynaları biraz hassas gerçekten. Ekstra özen istiyor. Hızlanması vespadan sonra bana çok iyi geldi. Arka süspansiyonlar da öyle... 14 inc lastikler ve önde, arkada disk fren olması da diğer güzelliklerinden. Bagajı da oldukça büyük. Keşke arka tasarımı x8 kadar güzel olsa. Tabii bu benim fikrim. Mutlaka deneme sürüşü yapmalısın. Beğeneceğine eminim.

Motosikleti
    Piaggio x8 200
    Alıntı mabel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asden
    ben iki hafta önce x9 250 aldım. şu an 700'lü km'lerdeyim. şehiriçinde bana oldukça yeterli geldi. motorun ağırlığı 173 kilo. sert rüzgarlarda bile çizgisini koruyor. deposu 14.5 litre benzin alıyor ve bir depoyla ortalama 300-310 km gidiyor. Tabii şu an rodajda olduğu için normalin üstünde yakıyor. Aynaları biraz hassas gerçekten. Ekstra özen istiyor. Hızlanması vespadan sonra bana çok iyi geldi. Arka süspansiyonlar da öyle... 14 inc lastikler ve önde, arkada disk fren olması da diğer güzelliklerinden. Bagajı da oldukça büyük. Keşke arka tasarımı x8 kadar güzel olsa. Tabii bu benim fikrim. Mutlaka deneme sürüşü yapmalısın. Beğeneceğine eminim.
    çok teşekkürler bu arada kaça aldın ferco ile bayiler arasında fiyat farkları var 7990a kadar buldum mesela bayide ama fercoya sorunca 9000+plaka diyor.

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    SELAMLAR,arkadaşlar.2005-2006 senesinde bir sene kadar skipper kulanımımdan sonra 1 sene kadar da burgman kullandım,burgman gerçekten her yönüyle güzel bir motor fakat şehir içi kullanımında pek rahat olduğunu söyleyemem belki de ben pek beceremedim,kullananlar gayet memnunlar genelde,gerçi bir iki de ufak kazam oldu o yüzden de biraz soğudum.Şu an x8 200 2006 model 0 aldım tabiki burgman kadar kuvvetli değil fakat şehir içi için en ideal motor kanaatindeyim.Adım Serhan Ekinci,yaşım 35.Vaktim el verdiğince bu foruma katılmaya çalışacağım kabul ederseniz.

x8 lere sissy bar nerede taktırılabilir,servisine sordum sissy bar takılamıyomuş dendi.Fakat sissy bar olan x8 lere bir çok yerde rastladım yollarda,bilgisi olan varsa buradan yazarsa sevinirim.Hayırlı kazasız sürüşler herkese.

mabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 250 - Suzuki İntruder M800
    ben de bayii fiyatına ek olarak plaka ödedim. aradaki 2 bin liralık farkın neden kaynaklandığını bilemiyorum. Üstelik eski kasada değiller. Yani 2007 modellerin fiyatı bu. Belki de x9 250'nin yenisinin yakında piyasaya çıkacak olmasıyla ilgisi vardır. Malum stok eritme yöntemi.

gravis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda Africa 1100 l2 /piaggio liberty 150 abs
    Arkadaşlar
    benimde sıfır kiilometre aldığım ve şu an 4500 km olan x 8 250 kullanıyorum tam dolu depo ile ancak 200-230 km arası yol alabiliyorum. Benzer model için sarfiyat bilgisini paylaşırmısınız?

Motosikleti
    çok kararsızım hangi maxi scooter olsa acaba?
    selamlar herkeze.

arkadaslar bir satılık ilanı gördüm x9 için 180cc diyor dorumu bu

Motosikleti
    mondial zn 125
    dorudur o lilanı bende gördüm.eski modellerde var mı acaba?
    x9 180?

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    ya pek italyan markasını tecih eden yokmudur nedir günde 1 mesaj ilerler mi bi paylaşım, diğer paylaşımlara bakıyorum en az 8-10 civarı mesaj ilerliyor.

Motosikleti
    çok kararsızım hangi maxi scooter olsa acaba?
    Alıntı riderdancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dorudur o lilanı bende gördüm.eski modellerde var mı acaba?
    x9 180?
    yenilerde hiç görmedim galiba belli bi yıldan öncesinde war. ama küçük gelmezmi o motor yaw

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Arkadaşlar
    benimde sıfır kiilometre aldığım ve şu an 4500 km olan x 8 250 kullanıyorum tam dolu depo ile ancak 200-230 km arası yol alabiliyorum. Benzer model için sarfiyat bilgisini paylaşırmısınız?
    yakıt sarfiyatı kullanıma baglı olarak değişir.
    hep otoyolda gidiyorsan ve 120'nin altına inmiyorsan verdigin verilere normal diyebiliriz.
    şehir içi 40-80 arası gidiyorsan verdigin veriler anormal yani yakıt sarfiyatın fazla.

revolution - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 A Vstrom
    Nexus kullanan arkadaşlar !!!!
    şu anda SYM GTS 250 kullanıyorum nexus 500 düşünüyorum
    fakat kime sorduysam alma çok yakar dediler
    hiç nexus kullanmadım acaba bir depoyu nekadara dolduruyorsunuz ve kaç km yol yapabiliyorsunuz (performasnlı vede sakin bir kullanım ile ayrı ayrı yazabilirseniz sevinirim)
    Çünkü burgman seçeneğimde mevcut ama nexusun seriliği çok beğeniliyor açıkçası bende merak ediyorum ne dersiniz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler