Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avniekici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R (inşaallah)
    arkadaslar nexus 500 x8 x9 u olanlar lütfen böyle rsimli videolu inceleme yaparsa ii olur bu motorlardan almayı düşünüyorum bu inceleme bana ve diger alacaklara yardımcı olacaktır.... sizden büyük bir rica ile bunu istiyorum.... saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    ben bundan öncee piaggıonun BT50QT-11 kullanmıştım güzel aletdi

GV 650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650
    Merhabalar,
    Sn Avni Ekici,
    Piagio nun hareketli özel video görüntülreri konusunda pek birşey yapamam ama teknik ve bir kullanıcı olarak bilgi verebilirim. Ayrıca 2005 model koyu gri(füme) renkli X9 500 aracımı satıyorum. Herhangi bir problemi olduğu için değil iki motor insana fazla geliyor. Aracım İstanbulda ilgilenirsen resimlerini mail olarak gönderebilirim.

nurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avniekici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar nexus 500 x8 x9 u olanlar lütfen böyle rsimli videolu inceleme yaparsa ii olur bu motorlardan almayı düşünüyorum bu inceleme bana ve diger alacaklara yardımcı olacaktır.... sizden büyük bir rica ile bunu istiyorum.... saygılar
    Benimde 2005 model 10000 km de X-9 250 cc var ilgilenirsen bana mail atabilirsin, fiayatı : 5750 YTL
    nurkan@duyuyorum.com

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Benim nexus u satıyorum
    ayrıntılar http://www.motordelisi.com/ftopict-33252.html

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Merhabalar,

Bende bugun aldığım Piaggio X9 250 ile aranıza katılmış bulunuyorum. Motoru yarın sabah teslim alacağım için henüz izlenimlerimi paylaşamıyorum ama oldukça uzun ve detaylı bir araştırma süresinden sonra çok net bir şekilde almaya karar verdiğimi söyleyebilirim.

Motosikleti
    Hayırlı olsun kardesim, Cok doğru bisecim yapmıssın Allah kaza bela vermesin..

Motosikleti
    Arkadaşlar,
    Bu sabah motorumu teslim aldım. Aldığım yerin yakınlarında 1-2 tur attıktan sonra köprüyü geçip eve getirdim motoru. Aslında ilk gün köprüye girmeye cesaret edemem yakındaki iş yerine götürürüm diye düşünüyordum ama motor o kadar rahat ki çok kolay geçtim.

İlk motorum olduğu için X9'u alırken biraz tereddüt etmiştim ama şimdi çok doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Sadece motor tahminimden biraz daha ağır çıktı şimdilik geri manevralarda falan biraz zorlanıyorum ama gitmeye başladığımda motor süper dengeli. Sanırım birde çukur/tümsek olayına dikkat etmem gerekiyor, arabayla dan dun geçmeye alışmışım motosikletle zıplıyorsun.

Motosikleti
    Alısırsın arkadasım ağırlık biraz sorun olur ama gidisi bu acığını kapatıyor

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun arkadaşım kazasız belasız binmek nasip olur umarım.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

Motosikleti
    Bu akşam bizim mahallede aşağı yukarı biraz alıştırma yaptım. Size 1-2 sorum olacak.
    * 30 dakika, biraz dur kalk yaparak 2km'lik sokakta kullandım. 30 dakika sonunda motor harareti oldukça yükseldi (kırmızıya gelmedi ama baya yaklaştı)ve fan açtı. Bende fazla zorlamamak için turuma son vermek zorunda kaldım.
    * Motor rölantisi 1000 devrin üstünde, ve sabit değil ibre hafiften oynuyor. İlk çalışmasıda biraz sorunlu 2. veya 3. denemede çalışıyor.
    * motor rölantide iken motordan metal bir tınkırtı sesi geliyor, sanki bir tel motora çarpıyor gibi.
    * Ve son olarak arka tekerin orda ince bir hortum var, biryerlerden kurtulmuş arka lastiğe doğru sarkıyor, yarın sabah nereden düştüğüne bakacağım.

Bunlar normal midir arkadaşlar...

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    pyro selam öncelikle hayırlı olsun bende yeni aldım sayılır 3 ay oldu 5500 km deyim çok fazla dur kalk yaptığın zaman ibre kırmızıya gelir fan çalışır bu normal uzun yola çıktığında hiç çalışmaz nerdeyse çalıştırırken hafif gaz vererek dene ben öyle yapıyorum çok önemli birşey burda daha önce yazmıştım motoru eğer fazla zorlarsan kavramanın tasından ses geliyor bence buna çok dikkat et kazasız belasız sürüşler tüm arkadaşlara

Motosikleti
    umutkaan, cevap için teşekkürler. Dikkat etmem gereken noktayı biraz açabilirsen sevinirim. Kavramadan gelen ses herhangi bir risk oluşturuyor mu? Ne yapmak gerekir.

Ayrıca rodaj süresi içinde önerilerini almak isterim, nasıl bir kullanım onerirsin. Birde benzin konusunda ne tavsiye edersin.

Teşekkürler

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    gelen ses kalkışta çok oluyor kavramadan sannki çınlıyor orası bi zararı yok sesten başka servisteki ustaya sordum ilacı nedir diye birden zorlamak lazım alıştıra alıştıra dedi ben rodaj süresince kitapçıkta yazan maksimın hızın yüzde seksendi galiba pek geçmedim ondan sonra yavaş yavaş yüklendim gaza ben kurşunsuz benzin kullanıyorum şehiriçi km 135 bin civarı yakıyor şehir dışı fazla zorlamazsan 90 bin civarı yakıyor bence gayet iyi daha önce mondıal 125 mt vardı o daha fazla yakıyordu ben çok memnunum uzun yolda çok keyifli hiç yormaz mükemmel yol tutuşu var iki kişi 140 geçtim banamısın demiyor

Motosikleti
    Makinedeki titreme ve ses kalkışda çok etkili olur, makinenin torku kuvvetli olduğu icin bir süre seni rahatsiz edecek ama alısacaksın. Hararet yapmasıda gayet normal su soğutmalı motor sehir icinde çok dur kalklarda arabalar dahi hararet yapıyor. Cok fazla titretmek istemiyosan motoru biraz daha gaz acabilirsin, zaten bu motorlar sürekli gaz istiyor.

2 kişi ile 160 ın altına düşmeden gidebilirsin o kadar güçlü motordur, şehir icinde 130-140 civarı benzin yakıyor, ama uzun yolda gazı acarsan ve dip gaz gidersen 200 kuruşu gözden cikarcaksın

maggie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa px im olsuunnn
    merhabalar
    ılgıyle okumaya calıstım 16 sayfayı ıkı gunde zor oluyo bıraz
    vespayı cook sewıyorum uzuuun zamandır hayalım ama
    ben eskı vespaları merak edıorum yurtdısında kullanalar war 1960_ 1980 arası modellerını turkıyede kullanan yok mu acaba ?
    ...[B]dammi una vespa ti porto in vacanza[/B]...

denden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    salı günü x9 250 alıyorum arkadaşlar

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    merhaba arkadaslar cok sevdıgım motorumu( honda dylan ) gorucuye cıkardım sıze bırkac sorum olacak sımdı runner 200 almayı dusunuyorum ben 9 ayda 24000 km yapmıs adam olarak bu ıtalyan nazık motor bana dayanabılırmı basımı agırtırtabılırmı sıze soruyorum. bıde motorumdan ornek verırsem sert kullanmayı sevıyorum bı sakınca sorun dogururmu kendini yollarda paralamasın . neyse bıde su derbının cıkardıgı 250 var ona hıc guvenmedıgım ortada onun hakkındakı dusuncelerınızede kulak verecem.

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    Runner cılara slmlr we tabiki vespa we piaggio cılarada ama runner ın yeri baska :D

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    heralde honda daha ıyı kımse bu motorun ne oldunu bılemıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler