Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı Onur Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu rs 151 den ben memnunum çok arakadaşda sorunlu falan çıkmış acaba bu motorların birleşmesinden fark edermi çünkü bunlar kutular halinde geliyor ve servislerde birleştiriliyor kendim bizzat şahit oldum izledim.Benim motor bu kadar kötü olsa Ankarada ki mondial servisi motoru bana sat diye neden tuturuyo ? Bakıyorum biryeride bozulmadı ayrıca heryerini söküp bakımını yapıyorum günlük sürekli trafiktede kullanmıyorum daha çok hobi amaçlı ama ne yalan söyliyim memnunum

haklisin Onur,
    hepsi olmasada bazi hatalar burdaki egitimsiz servis ciraklarin montajindan kaynaklandigi kesin. Peki bunu motoru alirken nasi anlarsin?? anliyamazsin ... :(
    all you need is love

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    bu motorlar birkaç seri halinde geldi en son gelenlerde hataların bir çoğu giderildi
    bakın bu resimlerde motorların ayna takma yerleri farklı

Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklisin Onur,
    hepsi olmasada bazi hatalar burdaki egitimsiz servis ciraklarin montajindan kaynaklandigi kesin. Peki bunu motoru alirken nasi anlarsin?? anliyamazsin ... :(
    intercom bu all you need is love beatlesin şarkısımıydı gece gece kafama takıldı

Motosikleti
    rs 151
    ARKADAŞLAR SONUNDA MOTORUMU ALDIM DÜN AKŞAM UZERİ.. ÜZERİNE Bİ BİNMİŞİM Kİ SORMAYIN..BU MOTOR UCUYO YA RESMEN..SU ANDA RESIMLERI CEKTIM FAKAT DAHA PC YE ATMADIM.. Bİ DE KAR YAĞMAZMI, SABAH 6 DA MOTORUMU TEMIZLEMEYE GITTIM GARAJA , Bİ DE NE GÖREYIM BENİM YAVRU DONMUS SOGUKTAN, HEMEN ISITTIM ONU KOLLARIMDA ... İNŞ İLERİDE FOTOLARI DA EKLİCEM ...

Motosikleti
    Alıntı magasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR SONUNDA MOTORUMU ALDIM DÜN AKŞAM UZERİ.. ÜZERİNE Bİ BİNMİŞİM Kİ SORMAYIN..BU MOTOR UCUYO YA RESMEN..SU ANDA RESIMLERI CEKTIM FAKAT DAHA PC YE ATMADIM.. Bİ DE KAR YAĞMAZMI, SABAH 6 DA MOTORUMU TEMIZLEMEYE GITTIM GARAJA , Bİ DE NE GÖREYIM BENİM YAVRU DONMUS SOGUKTAN, HEMEN ISITTIM ONU KOLLARIMDA ... İNŞ İLERİDE FOTOLARI DA EKLİCEM ...
    kac seneden beri motor sahibiyim ama bu kar ve kis yüzünden motora binememek hala bana koyuyor... bir haftadan sonra resmen hasta oluyorum, rüzgari, virajlari, motorumun hizlanmasini özlüyorum.

Hele hele motorunu yeni almis isen yok is, yok hava durumu, yok zamansizliktan binemiyorsan vaaay haline, al ele tespih basla birer birer "ya sabir" diye cekmeye.....
    all you need is love

Motosikleti
    rs 151
    kac seneden beri motor sahibiyim ama bu kar ve kis yüzünden motora binememek hala bana koyuyor... bir haftadan sonra resmen hasta oluyorum, rüzgari, virajlari, motorumun hizlanmasini özlüyorum.

Hele hele motorunu yeni almis isen yok is, yok hava durumu, yok zamansizliktan binemiyorsan vaaay haline, al ele tespih basla birer birer "ya sabir" diye cekmeye.....

harbiden haklısın be intercom..bana da çok koyuyo...du bakalım inşş havalar düzelicek ve bizlerde yeniden Rahatımızı Seveceğiz... çok şükür zamanım var ..hemde çoook... saat 4 te işim bitiyo. c.tesi ve pazar full çalışmıyorum daha ne olsun dimi motorin abi gözükmüyo yaw.. o engin bilgilerini bizimle tekrardan bi paylaşsa... he bide benim bi sorum olucak ; bu hava filtresi olayı vardı ya benim motorda sadece bi tane delik var ben onun neresine sünger koyucam anlamadım gitti??? bilgilerinize....

Motosikleti
    "intercom bu all you need is love beatlesin şarkısımıydı gece gece kafama takıldı" he hee evet Beatles.... yasimi pek belli eti dimi?

anladigim kadar yeni modellerin flitre hafizasi benimkinden deyisik.. galiba?
    hafizanin kapagini bir sürü vidalardan aciyorsun, karsina havaflitren ve bir birkac vida ile tutrululmus iki parcadan olusan bir flite kapagi cikiveriyor, onlarinda vidasini aciyorsun... onun altinda üc gözenek var... yani en azinda benim modelimde.

evet ya MOTORINN abi nerde ya? o galiba bu motor hakkinda denecek seyler dendi, ögrenmek isteyen 129 sayfalik topigi gözden gecirsin diyor
    all you need is love

Motosikleti
    rs 151
    "intercom bu all you need is love beatlesin şarkısımıydı gece gece kafama takıldı" he hee evet Beatles.... yasimi pek belli eti dimi?

anladigim kadar yeni modellerin flitre hafizasi benimkinden deyisik.. galiba?
    hafizanin kapagini bir sürü vidalardan aciyorsun, karsina havaflitren ve bir birkac vida ile tutrululmus iki parcadan olusan bir flite kapagi, onlarinda vidasini aciyorsun... onun altinda üc gözenek var... yeni en azinda benim modelimde.

evet ya MOTORINN abi nerde ya? o galiba bu motor hakkinda denecek seyler dendi, ögrenmek isteyen 129 sayfalik topigi gözden gecirsin diyor

ben zaten okudum o yazılanları...intercom ben bunları yaptıgımı varsayarsak bu motor garantı dısı kalıyomus..??? ne diyosun bu konuda??? bide(çok mu oldu acaba) dün 10 ytl lik benzin aldım bu beni ne kadar götürür km bazında??senin depo kaç lt??? intercom???

Motosikleti
    yok yok öyle birsey... tabiiki filtreni, bujini yagin bakimini (isi birazda olsa bilen) birisiyle veya kendin yapabilirsin. servisin seni cok mu korkutu? yaparlar öyle adam senin her gidisinde para kazanacak. ben acikcasi 1 ay boyunca her hafta sonu onlarin yaninda gecirdim, simit, börek, sigara ile kandirip sohbetler edip ne yapiyorlar bu makineye, nasil calisir, diyerlerin sorunu nedir diye bakip durdum.. :

10 liralik benzinle ki üclitreden biraz fazla eder en azindan (een azzz) 70 km gidersin. Rondajin tamam ve kulanimin ekonomik ise 100. kac literydi depo yaw? inan hatirlamiyorum topige veya kitapciga bakmak lazim, 6 litere, son 2 - 1,5 kalada kirmiziya giriyor hatirladigim kadari ila.
    all you need is love

Motosikleti
    rs 151
    yok yok öyle birsey... tabiiki filtreni, bujini yagin bakimini (isi birazda olsa bilen) birisiyle veya kendin yapabilirsin. servisin seni cok mu korkutu? yaparlar öyle adam senin her gidisinde para kazanacak. ben acikcasi 1 ay boyunca her hafta sonu onlarin yaninda gecirdim, simit, börek, sigara ile kandirip sohbetler edip ne yapiyorlar bu makineye, nasil calisir, diyerlerin sorunu nedir diye bakip durdum.. :

10 liralik benzinle ki üclitreden biraz fazla eder en azindan (een azzz) 70 km gidersin. Rondajin tamam ve kulanimin ekonomik ise 100. kac literydi depo yaw? inan hatirlamiyorum topige veya kitapciga bakmak lazim, 6 litere, son 2 - 1,5 kalada kirmiziya giriyor hatirladigim kadari ila.
    eyvallah kardeşim sağolasın...bu verdiğin biglilerden yola çıkarak motoruma en güzelinden bi neon ışık sistemi ve ses tesisatı gibi şeyler takabilirim.. elektrik bilgim var yeterince...biraz da merak oldum mu tamamdır sanırım..herşey için saol.. bi de benim motorum 2008 çıkışlı.önceki modellerdeki bir çok sorun giderilmiş diye biliyorum.motorumu 2000 ytl (ruhsat+plaka+kask+eldıven)'ye dün akşam teslim aldım...

Motosikleti
    Hayirli olsun magasa, hosgeldin Rahatini Sevenlerin arasina
    yalniz buji, flitre, yag filan derken elektrigi kastetmemistim
    tabiiki takabilirsin fakat bu sefer servisin hakli olarak elektrik den dogacak masraflari, zararlari üstlenmez ve ikide bir moku ona atar, ona göre

arkadaslarin Rondaj hakkinda yazdiklarini lütfen kulak ardi etme, motorun hastalikli ve zayif kalir.
    Korunmasiz, kask+eldiven+dizliksiz cikma yollara, yolun acik olsun!
    all you need is love

Motosikleti
    rs 151
    Hayirli olsun magasa, hosgeldin Rahatini Sevenlerin arasina
    yalniz buji, flitre, yag filan derken elektrigi kastetmemistim
    tabiiki takabilirsin fakat bu sefer servisin hakli olarak elektrik den dogacak masraflari, zararlari üstlenmez ve ikide bir moku ona atar, ona göre

arkadaslarin Rondaj hakkinda yazdiklarini lütfen kulak ardi etme, motorun hastalikli ve zayif kalir.
    Korunmasiz, kask+eldiven+dizliksiz cikma yollara, yolun acik olsun!
    saol arkadaşım...ben elektrik aksamını dışarıdan kendi aküm ve malzemelerimle motorun aksamını bozmadan yapıcam...rodaj ile ilgili bilgileri de az çok biliyorum..artık bende Rahatımı Seviyorum:d

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ekım ayında 1.850 ytl ye almıstım.. 100 ytl nakıt verdım geri kalan 1.750 ytl yı bonusa 10 ay vadesiz cektirdim.. bide yanında 120 ytllik beko cay makınası hediye ettiler =)) + 2 kask. 1 i kışlık tam tekmil + 1 ide yazlık itfaiyeci kaskı:D 475 km deim suan... insallah ılk bakımına goturucem bu havadada hiç canım istemiyor valla.. dun vergi dairesine gittim giderken yagmur yoktu donuste bi yagmura yakalandım sırılsıklaaaaaaaam oldum ama guzeldi :D göl olmus suların ıcınden vııın diy geçtim :D nasıl olsa ıslandık diye

aklıma gelmişken sorayım fanın oldugu yerden su girerse nolur? bişi olurmu ? sonucta fan çekio suyu yanı :S

20 ytl ye fulledım depoyu tam 100 km gittim :S magasa sen nasıl 10 ytl ye 70 km gidicen düşündüm dogrusu dahala motorum rodajda hiç uzun yol yapmadım 1000 km ye kadar da yapmıcam hava sartından dolayı sanırım yazın bi çeşmeye gidip gelirim artık açılır tam motor
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    rs 151
    gitmez mi motor 70 km???? ben baktım depo halen full sadece 7 km yapmısım...beni bilgilendirin yaw he bide bu elektrik aksamıyla ilgili kimden bilgi alabilirim...ben sadece neon ışık takıcam dışarıdan, motorun iç aksamına değil yani??? senin kaç lt depo vasko kardeş????

6.3 litre depo. gecen gun cok ufak işim vardı 1 km gidip gelecektim kırmızıdaydı ibre yakın dedim bitmez dedim ana bi baktım gitceğim yere vardım onunde motor ıstop etti benzın bitti :S benzın kırmızıza geldımı bi 10 km gittinmi bitiyo ben bunu anladım ona gore kullanın.. kırmızıya girdimi 10 km gider motor! denedım cunku!

işte o gun 1 damla bile benzın yoktu gittim benzın ıstasyonuna yokus asagı salladım allahtan yokuz vardı ıktırmedım neyse fulle abi dedim 19.5 ytl ye fullendi neyse 96 km gittim kırmızıya geldi suan yanı 10 km daha gider yapar 106 anladın mı 10 ytl 3.5 litre olsa yani 50 km gidersin 10 ytl ye suan için rodaj tamamlandımı motor açıldımı yakıt düşer diyor herkez en fazla 120 kurus yakar diolar :S

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    gene cok yakiyomuş yaw allahtan ybr 125im var 20 ytl ye en az 200 km yapmazsam kaldirip çöpe atarim daha iyi
    siz gene iyi sabrediyonuz

sedat ne yalan söylim ybr de çok guzel motor ama param bune yetıyodu be kardeş ybr nın sıfır fıyatı ne kadar?

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    yamaha ybr: 3.449,00 YTL
    mondial 151 rs: 1.875,00 YTL

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı vasco1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ekım ayında 1.850 ytl ye almıstım.. 100 ytl nakıt verdım geri kalan 1.750 ytl yı bonusa 10 ay vadesiz cektirdim.. bide yanında 120 ytllik beko cay makınası hediye ettiler =)) + 2 kask. 1 i kışlık tam tekmil + 1 ide yazlık itfaiyeci kaskı:D 475 km deim suan... insallah ılk bakımına goturucem bu havadada hiç canım istemiyor valla.. dun vergi dairesine gittim giderken yagmur yoktu donuste bi yagmura yakalandım sırılsıklaaaaaaaam oldum ama guzeldi :D göl olmus suların ıcınden vııın diy geçtim :D nasıl olsa ıslandık diye

aklıma gelmişken sorayım fanın oldugu yerden su girerse nolur? bişi olurmu ? sonucta fan çekio suyu yanı :S

20 ytl ye fulledım depoyu tam 100 km gittim :S magasa sen nasıl 10 ytl ye 70 km gidicen düşündüm dogrusu dahala motorum rodajda hiç uzun yol yapmadım 1000 km ye kadar da yapmıcam hava sartından dolayı sanırım yazın bi çeşmeye gidip gelirim artık açılır tam motor
    Fanın ordan su girerse motorun içine kaçmaz , sadece hava kanalları ıslanır .
    Motora hava filtresi yolu ile su kaçması motor açısından ölümcüldür .
    Ama egzozun ordaki fandan su kaçarsa bişey olmaz . Paslanma da olmaz
    çünkü orda paslanacak bir metal türü yok .

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fanın ordan su girerse motorun içine kaçmaz , sadece hava kanalları ıslanır .
    Motora hava filtresi yolu ile su kaçması motor açısından ölümcüldür .
    Ama egzozun ordaki fandan su kaçarsa bişey olmaz . Paslanma da olmaz
    çünkü orda paslanacak bir metal türü yok .
    çok sağol bilgilendirdiğin için arkadaşım..

yamaha ybr: 3.449,00 YTL
    mondial 151 rs: 1.875,00 YTL

ee az da bi fark deil abi 1,574 ytl fark var :S ve ben 1,750 ytl yi 10 ay vadesiz bonusa böldürdüm düşün..
    ama vitesli motorunda tadı başka tabi

Motosikleti
    rs 151
    arkadaşlar bu motor rodajda diye mi bu kadar fazla yakıyo.??? ben formu baştan sona kadar okumustum ama böyle yakanı görmedim??? ben şimdi bi depo benzinle full doldugunda kaç km yol giderim ???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler