Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı magasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba gursus ...2000 ytl (plaka +ruhsat vs...) motorumu gördüm üzerine bindim ve anladım ki hayat onda ! artık bende R S ciyim.... 2008 MODEL ALIYORUM SİYAH

valla bende motorumu çok seviyorum iyi yapmışsın magasa başlangıç motoru için oldukça ideal ayrıca çıkarttığı sorunlarla insan küçükten küçükten kendisi ileniyor.motorlar narindir biraz ilerde daha iyi motorlar alırız şuanlık iyi neyse tekrar hayırlı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rs 151
    Alıntı vasco1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi ben hiç şikayetçi değilim.. adamdan adama göre değişiyor biniş şekline göre cillop gibi tertemiz suteklı sılıyorum temızlıyorum bakıyorum.. daha ılk servisine bile gitmedim izmir sogugunda bile hiç ayak marsı olmadan tık diye çalışıyor..

dediğim gibi sadece benzin istasyonu değişikliği yuzunden sadece 1 kere buji yağladı motorum.. oda bana 5 ytl ye maal oldu o kadar daha uzun yol yapmadım motor rodajda ycok yakıyor suan 200 kuruş yakıyor buda canımı acıtmıyor deil ama zevkine bindiğim içinde pek fazlada koymuyor açıkçası.. yaz gelsin bi çeşme bi kuşadası olay tamam dır...

inşallah servisten bişey demezler 50 km sonra ilk servisine gidicem.. herkez castrol koy diyor.. ama bilen varmıdır bilmiyorum.. delfi diye bi şirket var yabancı motorların motor yaglarını uretıyor.. 4 zamanlılar için özel yagı var ondan koymayı dusunuyorum bişey fark edermi acaba :S

iyide 2008 model rs yokki hepsinin ruhsata işlenişi 2006 model çıkışlı.. ama tabi 2006 yılında uretılen ılk rs lerle suan uretılenler bir değil.. nasılmı fark ettım mesela ılk alanlar hava fılıtresıne sunger yok koyun dıyordu.. benım aldıgımda hava filitresinde kendılıgınden sünger vardı.. mesela aynaları bi tel tutuyor dıyorlardı ılk alanlar ama benımkı surekli dukkana sokarken kapı girişine 100 kere carpmasına rağmen daha hiç kırılma olmadı =)))

ben motoru ekım ayında aldım.. o zamanda 150 ZC çıkmıştı... aldıgım yer dedı bak dedı bu 2007 model son cıkan model 151 rs dekı motor hatalarını bunda duzelttıler ve 2007 model olması ıyı dedı 1 yıl fark var arada dedı bence 150 zc al dedı.. 40 ytl fark var diye tutturdu.. bende dedım herhalde bu 150 zc leri satamıyo elinde kaldı bana kakalamaya calısıyo diye düşündüm gıcıklıgına 150 zc yi almadım gittim 151 rs yi aldım iyikide almısım cok memnunumm.. zaten 150 zc de köy motoru gibi one abi ya uzay mekiği =))))))))

saolun arkadaşlar ....
    ben bayiyle konuştum ellerinde 2007 model kalmamıs..bu aldıgım motor 2008 çıkışlı...yeni parti anlıcanız...akşam üzeri alıyorum...kara şimşeğimi... allah herkese nasip etsin..ben bu motorlarla neler yapabileceğimi biliyorum ve onun için tercih ettim arkadaşlar... darısı sizlerin başına... çin falan ama beni hayli uçurur bu melet... he bide arkadaşlar buraya resim nasıl konuluyo bi izah etseniz... sitede yeniyim de...sizlere kara şimşeğimin bir kaç fotosunu göstermek isterim diye düşündüm...

Motosikleti
    CBR600F
    sanki ben alıyorum yazdıklarını okuyunca heyecanlandım neyse sitede veya google a yaz çıkar ama ben yinede söliyim imageshack.us/ adlı siteye gir ordan gözat yazan yere tıkla açılan pencerede eklemek istediğin resmi pc nden bul daha sonra host it e tıkla linkler geldiktn sonra en alttaki linki kopyala mesaj eklerkende resim ekle kısmına yapıştır biraz karışık ama resimli anlatımlar falan var arama yaptır kolay gelsin

Motosikleti
    rs 151
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki ben alıyorum yazdıklarını okuyunca heyecanlandım neyse sitede veya google a yaz çıkar ama ben yinede söliyim imageshack.us/ adlı siteye gir ordan gözat yazan yere tıkla açılan pencerede eklemek istediğin resmi pc nden bul daha sonra host it e tıkla linkler geldiktn sonra en alttaki linki kopyala mesaj eklerkende resim ekle kısmına yapıştır biraz karışık ama resimli anlatımlar falan var arama yaptır kolay gelsin

eyvallah kardeş saolasın. biraz karmaşık ama çözeriz ....

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    valla bende motorumu çok seviyorum iyi yapmışsın magasa başlangıç motoru için oldukça ideal ayrıca çıkarttığı sorunlarla insan küçükten küçükten kendisi ileniyor.motorlar narindir biraz ilerde daha iyi motorlar alırız şuanlık iyi neyse tekrar hayırlı olsun

ellerine saglik cok güzel söylemisin.
    Bu ara GARANTI gercekten ince bir konu, neyin garantiye girip girmedigi Itahlaci firma ve de Itahlat kanunlarinca belirlenmis ve her firmanin ve servisin icinde görünen bir yerde asili olmalidir.
    teoride
    siz tabii bunu internetten basip yaninizda götürebilir yada "abi su garanti levhasi/bilgileri nerde" diye sorabilirsiniz.
    yani garantiye giriyor veya girmiyor derdi cözüldu gelelim "fakat bu sorun kulanici hatasindandir" sorununa.....
    iste bu %50 bilgi diyer %50 ise ikna gücünüze kaliyor ve "ukala olmadan bilgili olmak" kombinasyonu simdiye kadar bende diyerlerine nazaran daha basarili oluyor
    all you need is love

Motosikleti
    rs 151
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ellerine saglik cok güzel söylemisin.
    Bu ara GARANTI gercekten ince bir konu, neyin garantiye girip girmedigi Itahlaci firma ve de Itahlat kanunlarinca belirlenmis ve her firmanin ve servisin icinde görünen bir yerde asili olmalidir.
    teoride
    siz tabii bunu internetten basip yaninizda götürebilir yada "abi su garanti levhasi/bilgileri nerde" diye sorabilirsiniz.
    yani garantiye giriyor veya girmiyor derdi cözüldu gelelim "fakat bu sorun kulanici hatasindandir" sorununa.....
    iste bu %50 bilgi diyer %50 ise ikna gücünüze kaliyor ve "ukala olmadan bilgili olmak" kombinasyonu simdiye kadar bende diyerlerine nazaran daha basarili oluyor

intercom verdiğin bilgiler için tşk ederim... nerde topiğin diğer üyeleri yaa...insan bi ugrar iki dakka da olsa... hele motorin ugramıyor hiç...özledik valla:d diğer arkadaşları da tabii....

Motosikleti
    CBR600F
    ozaman biraz paylaşım yapalım belki uğrayan olur yazın reklamcıda yaptırdığım kareleri mi desem damamı desem neyse kendi amatör çalışmalarım sonucu yapıştırdım

nasıl?

Motosikleti
    rs 151
    ozaman biraz paylaşım yapalım belki uğrayan olur yazın reklamcıda yaptırdığım kareleri mi desem damamı desem neyse kendi amatör çalışmalarım sonucu yapıştırdım

nasıl?

güzel çalışma yapmışsın gursus.. ellerine sağlık.. bizede nasip olur inş... motor garajda daha binmedim siftahım yok anlıcann...

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Güzel olmus, ellerine saglik, motorda gicir gicir kac kilometrede demsitin sen bu motora?
    all you need is love

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmus, ellerine saglik, motorda gicir gicir kac kilometrede demsitin sen bu motora?
    sağol teşekkür ederim daha 1000 e yakın daha gelmedi ehliyet alıcam onun için yatıyor şuanlık düşünün binemediğim halde bu kadar yazıyom

bende binemiyorumçok kötü bir duygu
    güzel çalışma yapmışsın gursus.. ellerine sağlık.. bizede nasip olur inş... motor garajda daha binmedim siftahım yok anlıcann...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağol teşekkür ederim daha 1000 e yakın daha gelmedi ehliyet alıcam onun için yatıyor şuanlık düşünün binemediğim halde bu kadar yazıyom

bende binemiyorumçok kötü bir duygu
    valla bende binemiyorum

damalar çok güzel olmuş kardeş..

ayak marşını kırdubnu söktünmü gözümden kaçmadı

benımde sol frenı sıktıgım zaman fren ısıgı acık kalıo elımın dısıyla ılerı ıtıyom sonuyo :S herhalde yağlanması gerek yayın
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı vasco1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende binemiyorum

damalar çok güzel olmuş kardeş..

ayak marşını kırdubnu söktünmü gözümden kaçmadı

benımde sol frenı sıktıgım zaman fren ısıgı acık kalıo elımın dısıyla ılerı ıtıyom sonuyo :S herhalde yağlanması gerek yayın
    sağol teşekkür ederim sevindim evet söktüm zaten ayaktan daha hiç çalışmadı nabalım kullandığım zamanlarda her oturan ona bastığında uyuz oluyodum çıkardım bende o sol frenin sebebi müşür mü ne diyolar levyenin dibinde çıt çıt diye sesi çıkaran parça o takılı kalıyodur. ona bi bak tahminim oradan geliyodur

Motosikleti
    rs 151
    arkadaşlar bugun motoru çıkartıyorum kısmetse hemen fotolarını çekicem ve sizlerle paylaşıcam.. içimde muhteşem bi heyecan var ... çünkü bu benim ilk göz ağrım olucak....

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    arkadaşlar bugun motoru çıkartıyorum kısmetse hemen fotolarını çekicem ve sizlerle paylaşıcam.. içimde muhteşem bi heyecan var ... çünkü bu benim ilk göz ağrım olucak....
    güzel olur cekmen önden alttan..

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağol teşekkür ederim sevindim evet söktüm zaten ayaktan daha hiç çalışmadı nabalım kullandığım zamanlarda her oturan ona bastığında uyuz oluyodum çıkardım bende o sol frenin sebebi müşür mü ne diyolar levyenin dibinde çıt çıt diye sesi çıkaran parça o takılı kalıyodur. ona bi bak tahminim oradan geliyodur

bende öyle tahmin ettim ama fazla rahatsızlık vermıyor zaten sımdı sokup ugrasamıcam sogukta ehlıyetı aldım daha dogrusu dosyayı aldım hazır pazartesi trafik şubeye gidip çıkarttıracam allah izin verirse.. parayıda ayarladık bakalım ne kadar gidicek zam gelmiş diyorlar

bugunde dukkanın karsısına bir yarıs motoru geldıı of alllahım off heyecanlandım hemen dısarı cıktım abı dedım ne kadar bu 20 mılyar dedı dedım kask ne abi heletmi helvetmi ne marka 1,500 ytl ye almıs yaaaa harika camı falan montu zaten full sırtlık mırtlık adam tam tekmil berbere gelmiş adam bi basladı soyunmaya soyun allah soyun bitmıo :D:D:D adam zırh gibi kusanmıs zaten takla atsa bile kesın hiç bişi olmaz adama :D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    rs 151
    her yönden çekicem fotosunu merak etmeyin arkadaşlar.... ama önce binmesini bi öğreneyim..avuda kalkarak çekicem pozları :d:d

Motosikleti
    CBR600F
    tamam bekliyoruz.
    her yönden çekicem fotosunu merak etmeyin arkadaşlar.... ama önce binmesini bi öğreneyim..avuda kalkarak çekicem pozları :d:d

Motosikleti
    rs 151
    tamam bekliyoruz.
    slm gursus motorun nasıl kaç km de??? bi sorun yaşıyomusun motor da???

Motosikleti
    CBR600F
    dediğim gibi bin e yakın ama kullanamıyorum maalesef ehliyet sorunundan kullansam sorun çıkartcak bedne uğraşçam eminim ama şuan yatma aşamasında
    slm gursus motorun nasıl kaç km de??? bi sorun yaşıyomusun motor da???

Onur Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial rs 151 peugeot 307 premium
    Arkadaşlar bu rs 151 den ben memnunum çok arakadaşda sorunlu falan çıkmış acaba bu motorların birleşmesinden fark edermi çünkü bunlar kutular halinde geliyor ve servislerde birleştiriliyor kendim bizzat şahit oldum izledim.Benim motor bu kadar kötü olsa Ankarada ki mondial servisi motoru bana sat diye neden tuturuyo ? Bakıyorum biryeride bozulmadı ayrıca heryerini söküp bakımını yapıyorum günlük sürekli trafiktede kullanmıyorum daha çok hobi amaçlı ama ne yalan söyliyim memnunum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler