Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur demişler.Bu senin motorun içinde geçerli
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motora 5 yıl hiç binmeden dursun garajda dökülmeye başlar kendi kendine yazık yaa verilen paraya
    laf söyledi bal kabağı.. allah askına kendini bilerek konus

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    merhaba K_R_A_L,
    bende bu aksam eski sevgili topigime bakayim motorinn abi ve diyer RS151 ci arkasalar ne yapiyorlar, motorum hakkinda yeni bilgiler alip-vereyim dedim. ama sen diyecekleri demissin.
    Özellikle motorinn abiye ve fikir-cösüm veren diyer arkaslara tesekkür etmekle
    1 senede 16 bin km gezdikten sonra uykuya daldi benim RS. tam bir seneden beri de uyuyor üstü kapali ama yineden acik bir yerde. zavalim kendince bekliyor yola cikamayi ama ben, ki scooterin her kabiliyetini sevip sayan adam bir seneden beri (2007 nin ocaginda, onu kis uykusun yatirdiktan sonra) hic kulanmadim.
    satsam .... satamiyorum, her gün toplam 40 km ise gidip geldim kar kis yagmurda, hafta sonu sürekli gezdik ve hepsini artici ile 16000 km gittim, sevdim bu scooteri gercekten ona baktim, her 1000-1300 km de yagini (cok kolay 14 YTL ve topikte var) deyistirdim her 3000 binde hava flitresini (o da kolay 8-15 ytl) bir kerede kayisini, kis uykusuna yatirip bu gün bir seneden sonra calistirdim! heyyyt... canavar hemen uyandi!
    satsam satamiyorum motoru kulanmasina da kulanamiyorum... ne yapsam müze mi acsam????
    all you need is love

Motosikleti
    151 RS
    merhaba intercom.Seni tekrar görmek güzel oldu.bildiklerim ve tecrubelerimi dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum.Yardımcı olabildiysem birilerine ne mutlu.Motorun seni unutmamış ama Tek atış olacak tabiki.Aslında biraz uraşınca karşılığını fazlasıyala size veren bir motor.Ben şahsen ufak tefek motorla uğraşmazsam onda kenime ait bişeyler görmezsem bir süre sonra heycanımı yitiririm.Sana kalmış bişey ama ben satma derim.Bu paraya bu tutkuyu başka motorda yaşayamazsın.

Bir defasında Adana Taşucu gezisi yaptım.Gidiş geliş yaklaşık 380 km kadar yol.sadece gidişde petrolda 1 sefer durdum.Bir suya atlayıp çıktım keyf işde.Ve tam gaz Adana.Yaklaşık 150 km yolu saatde 90 100 km hızla kesintisiz geldim.Bağzı yerlerde bayır aşağı 135 ibreyi gördüğüm oldu.Adanaya son 20 30 km kala yolda kalan bir 125 mt yi Adanaya kadar çektim.Beni 2 senedir hiç yüzüstü bırakmadı.Tam bir canavar kanımca.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

Motosikleti
    rs 151
    selam arkadaşlar ben yaklaşık 15 gün sonra (R)ahatı (S)evenler 151 alıcam kısmetse.formu baştan sona okudum.çok güzel bi forum yaa.hiç bir yerde böyle bi bilgi kaynagı bulamadım ben arkadaşlar...ısmı henuz aklıma gelmeyen bi arkadaş var bana çok yardımcı oldu şimdiden..motor aksamını falan iyi bilen...sanıyorum motorinn .... arkadaşım başarılarının devamını diliyorum. bizleri aydınlatıyorsun..

arkadaşlar yaklaşık 2 hafta sonra bende de siyah bi rs 151 olacak kısmetse sizlerle de tanışmak isterim..

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    ya arkadaşlar yavaş yavaş uyanmaya başlıyo topik hs yede yazanlar var aslında hepimiz bi yerde toplansak

ozaman şimdiden hayırlı olsun diyelim ah bide motorinn abi uğrasa buralara
    Alıntı magasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar ben yaklaşık 15 gün sonra (R)ahatı (S)evenler 151 alıcam kısmetse.formu baştan sona okudum.çok güzel bi forum yaa.hiç bir yerde böyle bi bilgi kaynagı bulamadım ben arkadaşlar...ısmı henuz aklıma gelmeyen bi arkadaş var bana çok yardımcı oldu şimdiden..motor aksamını falan iyi bilen...sanıyorum motorinn .... arkadaşım başarılarının devamını diliyorum. bizleri aydınlatıyorsun..

arkadaşlar yaklaşık 2 hafta sonra bende de siyah bi rs 151 olacak kısmetse sizlerle de tanışmak isterim..

Motosikleti
    Evet baslik iyice bir dalmis gitmisti,

hayirli olsun magasa nerden kaca aliyorsun RS ini?
    all you need is love

nmbr8 eau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya as 150t(satılık)
    evet taytay kardesim solediklerine tamamen katılıyorum bende onu yazıcaktım senn yazın olmasaydı bnde as 150 t kullanıyorum ve digerlerinin hepsiyle aynı hic bi farklılık yok arka disk dısında yannız kesin olan tek sey var hepsi bi km den sora pert e cıkıyo kullanıcısına baglı olarak

pardon cok alakasız yazdım ama 1. sayfaya yonelik solemistim kusura bakmayın

Motosikleti
    rs 151
    selam arkadaşlar bende bugun bi bayi ile anlaştım rs 151 alıcam kısmetse. askerlik de var ...agustosa kadar binecem motora. siyah renk almayı dusunuyorum ya siz ne dersiniz??? aranıza yeni katıldım ...

Motosikleti
    Alıntı nmbr8 eau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet taytay kardesim solediklerine tamamen katılıyorum bende onu yazıcaktım senn yazın olmasaydı bnde as 150 t kullanıyorum ve digerlerinin hepsiyle aynı hic bi farklılık yok arka disk dısında yannız kesin olan tek sey var hepsi bi km den sora pert e cıkıyo kullanıcısına baglı olarak

pardon cok alakasız yazdım ama 1. sayfaya yonelik solemistim kusura bakmayın
    he hee... olsun hep aktuel bir konu bu. benim RS 16000 km yaptı, ve dediğin gibi zamanla kesin (cin malının kalite kontrölü zayıf veya hic olamdıgından) deyismesi gereken fakat hangi motorun (model demiyorum) nerdeki parcasi zayif kaldıgını tam da kestiremeden bozulan barcalarını daha iyi bir kaliteyle deyistirmek lazım.
    bazilerinde hava hortumu delinir, catlar, bazilerin karburatör girişi, diyerinin benzin pompası... bu böyle gidiyor.fakat dedigin gibi bu bozulanların bakımını yaptırırsan kulanılmis zayıf parcaları deyismis eski bir cin motoru yenisinden daha az sorun cıkartir. bu 1980 model Harley ler icinde de gecerliydi... puhahaha Harley ve Mondi benzetmesi de harika olmuş....

16000 km de tamı tamı bir kere yolda kaldım, korkulan durum...
    İznik yolunda artıcımla....
    kimse yok... cep cekmez....
    mondiye kızıp bagrırıp tekme atarken, benzinin bittigini anladım.
    Motor güzel siz üzmeyin onu oda sizi üzmez....

hoşcakalın
    all you need is love

Motosikleti
    CBR600F
    inşallah.Siyah güzel ama olmazsa mavide güzel bende ilk başta siyahta karar kılmıştım ama mavi alabildim ikiside çok güzel
    selam arkadaşlar bende bugun bi bayi ile anlaştım rs 151 alıcam kısmetse. askerlik de var ...agustosa kadar binecem motora. siyah renk almayı dusunuyorum ya siz ne dersiniz??? aranıza yeni katıldım ...

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    bende ilk rs alıcaktım ama aldığım yer rs sorun cıkartıyo diye getirmeyince hs aldım.şimdi gayet memnunum.gayet güzel bi motor.eğer rs alsaydım kırmızı yada siyah alırdım.siyah daha ön planda olurdu.
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bendede bildiğiniz gibi 151 rs var ben 514 km de depoyu fulledim şu an 623 km oldu ve ibre kırmızı çizgide motorun kullanımı karışık düz,tepe, daha çok tepe çıkıyorum ve ben 83 kiloyum bu yakıt sarfiyatını nasıl görüyorsunuz...

km:514'ten 623km (hala gidiyo bitmedi benzin)
    kullanım:daha çok tepe,bayır falan yerlerde kullanıyorum düz yol az oluyo
    kilom:83
    motor hala rodajda
    sizce nasıl bu yakıt sarfiyatı?????
    Motorunun km'sine göre yakıtın şu anda normal.Rodaj bitene kadar yakıt ortalama % 70 artar.Sana tavsiyem rodajda motorunu hafife alma.Özelikle yağ konusunda tiz davran.Yakıt konusu geçicidir.Ben 2500km de yaptığım ölçümde otobanda sabit 5 bin devirle 1 depo benzinle 290 km yol aldım(6.3 lt)Bu motor sınıfının en az yakanı.

2 senedir sayısız uzun yol sürüşü yaptım.Deneyimlerime dayanarak bu motorun en az yakıtını sağladığı;

şehirler arası 5 - 5.5 bin devir (80 -85 km/hıza denk geliyor)

şehir içi 3.5 devir (50 -55 km/s)

Benim tavsiye ettiğim bu.özellikle 2000 5000 arası motorlar için.Hızlı sürerim ani devirlenmeler yaparım diyorsanız 1 depo benzinde en fazla kaybedeceğiniz yol 30 35 km dir.

2007 mayıs ayındaki bir denememde 4.3 ytl lik benzinle 100 km yol aldığımı hatırlıyorum

Motosikleti
    CBR600F
    hadi yokmu değişik birşeyler yapanlar paylaşalım lütfen
    motoru alabildinmi magasa?

valla 453 km deyim suan cok memnunum ama sadece 250 km de buji yağlandı oda benzin istasyonu değişikliği yuzunden... bujiyi kendım değiştirdim bosh marka taktım.. garantisi gidermi motorun ??

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    garantiye bişi olmaz bence.neden olsunki illaki servisemi götürcen.o parça yüzünden bişey olursa garantiden çıkar die biliorum.
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Motosikleti
    CBR600F
    bencede gitmez ama gitsede farketmez garanti diyolar genelde bozulan yerler garanti dışı diyip para alıyolar
    Alıntı vasco1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 453 km deyim suan cok memnunum ama sadece 250 km de buji yağlandı oda benzin istasyonu değişikliği yuzunden... bujiyi kendım değiştirdim bosh marka taktım.. garantisi gidermi motorun ??

Motosikleti
    rs 151

Rahatını Sevenler

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar yavaş yavaş uyanmaya başlıyo topik hs yede yazanlar var aslında hepimiz bi yerde toplansak

ozaman şimdiden hayırlı olsun diyelim ah bide motorinn abi uğrasa buralara

merhaba gursus ...2000 ytl (plaka +ruhsat vs...) motorumu gördüm üzerine bindim ve anladım ki hayat onda ! artık bende R S ciyim.... 2008 MODEL ALIYORUM SİYAH

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    merhaba gursus ...2000 ytl (plaka +ruhsat vs...) motorumu gördüm üzerine bindim ve anladım ki hayat onda ! artık bende R S ciyim.... 2008 MODEL ALIYORUM SİYAH
    ozaman şimdiden geçmiş olsun sana arkadaşım ...

bu motor insanın maşını alır götürrürr ben para yetiştirremiyorum alma yolda cok kalırsın yanı butun rs ciler bılırı ama kendı düşüncen....

hayırlı olsun dıyeyım....

vallahi ben hiç şikayetçi değilim.. adamdan adama göre değişiyor biniş şekline göre cillop gibi tertemiz suteklı sılıyorum temızlıyorum bakıyorum.. daha ılk servisine bile gitmedim izmir sogugunda bile hiç ayak marsı olmadan tık diye çalışıyor..

dediğim gibi sadece benzin istasyonu değişikliği yuzunden sadece 1 kere buji yağladı motorum.. oda bana 5 ytl ye maal oldu o kadar daha uzun yol yapmadım motor rodajda ycok yakıyor suan 200 kuruş yakıyor buda canımı acıtmıyor deil ama zevkine bindiğim içinde pek fazlada koymuyor açıkçası.. yaz gelsin bi çeşme bi kuşadası olay tamam dır...

inşallah servisten bişey demezler 50 km sonra ilk servisine gidicem.. herkez castrol koy diyor.. ama bilen varmıdır bilmiyorum.. delfi diye bi şirket var yabancı motorların motor yaglarını uretıyor.. 4 zamanlılar için özel yagı var ondan koymayı dusunuyorum bişey fark edermi acaba :S

iyide 2008 model rs yokki hepsinin ruhsata işlenişi 2006 model çıkışlı.. ama tabi 2006 yılında uretılen ılk rs lerle suan uretılenler bir değil.. nasılmı fark ettım mesela ılk alanlar hava fılıtresıne sunger yok koyun dıyordu.. benım aldıgımda hava filitresinde kendılıgınden sünger vardı.. mesela aynaları bi tel tutuyor dıyorlardı ılk alanlar ama benımkı surekli dukkana sokarken kapı girişine 100 kere carpmasına rağmen daha hiç kırılma olmadı =)))

ben motoru ekım ayında aldım.. o zamanda 150 ZC çıkmıştı... aldıgım yer dedı bak dedı bu 2007 model son cıkan model 151 rs dekı motor hatalarını bunda duzelttıler ve 2007 model olması ıyı dedı 1 yıl fark var arada dedı bence 150 zc al dedı.. 40 ytl fark var diye tutturdu.. bende dedım herhalde bu 150 zc leri satamıyo elinde kaldı bana kakalamaya calısıyo diye düşündüm gıcıklıgına 150 zc yi almadım gittim 151 rs yi aldım iyikide almısım cok memnunumm.. zaten 150 zc de köy motoru gibi one abi ya uzay mekiği =))))))))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler