Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Adama bak 1 ayda 525KM yapmış !
    Benim motor aldığımın 3. gününün sonunda 470KM deydi .
    7 günde rodaj doldurdum yani 1000KM yol yaptım !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murdaw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDiAL 151-RS --->KIRMIZI<---
    Mengu16 kardeş belki binmeye fırsatımız olmuyodur. senn herhalde geceleri motorun ustunde uyuyon herkalde degilse bukadar km yi nasıl yapacan

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    slm murdavhoş geldin iyi motor 151 rs

sen bu adresi bi tıkla istesen http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8625
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    MURDAW hosgeldin, bu tpoik bir harika deyilmi? bende, aynen sen gibi bu sayfa sayesinde aldim RS imi. Ne mi oldu? ... gaaayet menun kaldim. dedigin dogru:
    İYKİ VARSİNİZ ARKADASLAR ! Bu ara ama herkez derdini cözmüs ve geziyorlar

Bu ara RAPTOR666 senin ne isin var burada? Sen SKY cı olmadınmı? Bende bu aralar, İstanbul dışı, gezilerim icin bi AS 200 GY düsünüyorum. Senin yeni motorunla aynı firmaya aitler galiba, fikrin ne?
    all you need is love

Motosikleti
    motoru değiştirdik ama arkadaşlar değiştirmedik

yok aynı firma diil o motorlar benimkinin fabrikası sadece cross ve süper moto üretiyo başka yok o asyanın toplattırdığı bi motor ama güzele benziyo ben hiç sürmedim ama üstün körü bi inceleme yapmıştım kullanım alanına göre ya zonkşayn ya sıkaytim al başkasını düşünme bile

Motosikleti
    intercom saol kardeş , iyilik sen den nehaber . gerçekten iyi ve faydalı bir topik olmuş. bende sayfaları bitirir bitirmez avatarımı tasarlayıp geldim aranıza
    RAPTOR666 kardeş saol verdigin linke bakıyorum saygılar herkese .....

Motosikleti
    Alıntı RAPTOR666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru değiştirdik ama arkadaşlar değiştirmedik

yok aynı firma diil o motorlar benimkinin fabrikası sadece cross ve süper moto üretiyo başka yok o asyanın toplattırdığı bi motor ama güzele benziyo ben hiç sürmedim ama üstün körü bi inceleme yapmıştım kullanım alanına göre ya zonkşayn ya sıkaytim al başkasını düşünme bile

asyanin tipi coook güzel.. ama... aratsirdigim en dertli motor cikti :(
    dertdi de genellikle motorun kendisinde, bu da pek fena..

Murdaw aramiza hosgeldin avartarinda cok hos olmus,m ellerine saglik
    all you need is love

Motosikleti
    bende mondialin 150 ut nin çok sorunlu olduğunu duymuştum en iyisi ya zonkşayn ya zealsun yada sıkaytim kardeş ben bunu bilir bunu söölerim

Motosikleti
    intercom kareş saol 1 saatlik bir çalışma ile yaptım avatarı unutmuşum programı kullanmayalıda :( . daha önce ben hiç motor kullanmadım benim ilk motor deneyimim 151 rs . aldım motoru başladım ögrenmeye işte sayenizde ögrenecez bişiler

kimse yokmu yaff buralarda İlk sorumu sorsam cevap alabilirmiyim? Bugun yaşadıklarım pek gusel degildi . sabah işe giderken benzin bitti 1.5 km yi elle gittim. Bereket arkadaşlar dek geldi benzin siparişi verdim getirdiler. işe geç kalacagım için ugraşmadım .parka koyup girdim işe. akşam dogru bi bereket bi bereket bi ara dolu bile yagdi. neyse iş çıkışı bi ugraşıverdim deme gitsin . Motor hava yapmış herhalde baya yarım saat ayak marşı ile el marşı arasında ugraştım durdum. yagmurda baya hakkını verdi tabi sırılsıklam etti beni. size surum ; bu gibi durumlarda en kolay çalıştırma için ne yapmalıyım??

Motosikleti
    selam Murdaw... hemen hemen her sorunun cevabi ya bu topikte veya (arama yaparsan anlarsin) verilmistir. tabiiki biraz ugrasip arastiracagin. Benzin bitmseinden yollda kalmak gercekten bi hayli kil bi olay... # kocaman gösterge var gözünüzün önünde (bu ara benimde basima geldi gecen hafta). göstergeler biraz yanilta bilir... bu sebebten ben depoyu full ladigimda km bakar ve göstergemle teged ederim. RS ler ne kadar basarsan bas 140 km gider bir depo ile..
    yagmurda ve daha de tehlikelisi yeni islanmis zemide tekerlerin müthis kayar DIIKKAAAT !!!!
    benim yanimda sürtekli bir yagmurluk-overal var.. yagmur filan dinlemem giderim ;)
    all you need is love

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    arkadaşlar bi sorum olacak motorun ayaklığından bi ses geliyo özelikle 3.000 deviri geçince sanki motorda bi vida düşmüşte o ses yapıyomuş gibi bu sorunla karşıyaşan var mı ne yapamilirim?

Motosikleti
    o ayaklığın derdi bence kıck start a çarpması kıck start ı biraz yukarı kaldır

Motosikleti
    intercom kardeş saol . Tavsiyelerine dikkat ederim. yolun açık olsun , benzinin hiç bitmesin
    [B][COLOR="Red"]:rendeer: Yüzünüzden Tebessüm, Deponuzdan Benzin Eksik Olmasın :rendeer: [/COLOR][/B]

masken37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de 150 lik var motoran marka 125 km yaptım bu 120 bile değil üstelik 151 lik

canberx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok ama seneye olcak inş..
    slm aranızda wuxi scoozy kullanan varmı acaba motor nasıl güzelmi ben bu gün gezdim 130 bastım motor yağ gibi gidio 42350 de motor hala sağlam ama yinede kullanlara sormak lazım

ironsquall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151 Rs
    Selamlar,

Arkadaslar motorumu alali yaklasik 6 ay oluyor 4000km ye gelmek üzereyim simdiye kadarki bakımlarımda ve gerekse yaşadıgım sorunlarımda servislerden gördügüm ilgisizlik pek hoşuma gitmedi bugun mondialin sitesine bakarken 4000km bakımında baya bi parcanın kontrol edilmesi gerekiyorsa degismesi gerektigini gördüm Periyodik Bakım tablosunda öyle görünüyor.

Fakat ben gittigim servisin bunların hic birini yerine getiricegine kesinlikle inanmıyorum cünkü bana 500 bakımında karambolde buji degiştirtti hic bi gerekcesi yokken bide her bakımda degistirmek lazım gibisinden birseylerde söyledi güvenim direk sarsıldı servise karşı.

Ordan ağzımın yanması üzerine başka bir servise götürdüm motorumu bıraktıgım yeri aklımda tuttum ve bakıma güvenerek bıraktım egsoz problemim vardı onuda not ettirerek motorumu emanet ettim ve gelmem gereken saatte orda oldum motorum bıraktıgım yerdeydi bişey demedim bakım yaptınızmı dedim evet dendi almak istedigimde hemen bi karışıklık yaşandı ve yağ değiştirdiler güvenim sarsıldı tekrar ve tekrar ben böylesine rezaletlere birde para ödedim 10-20-25 degişken fiyatlarda zaten garanti anlamında hic birsey göremedim yaşadıgım sorunlarda egsozum düştü kullanıcı hatası dendi vs vs.

Bukadar sorunla başlarınızı ağrıttıysam özür dilerim sizlerden bir ricam olucak 4000km bakımını bana güvenerek teslim edebilecegim bir servis önerin İstanbul avrupa yakasında oturuyorum neresi ise gider bırakırım ama bana işini tamamen dogru düzgün yaptıgına inandırıcak birini önerin bu adamlara sadece motorlarımızı degil hayatlarımızıda teslim ediyoruz yolda giderken motorumun altimda parçalandigini görmek istemiyorum .

Tavsiyeleriniz icin simdiden teşekkürler saygılar.

burgman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FJS 600 SİLVERWİNG HONDA CBF250
    arkadaslar benim 151 rs 8000 dd 90 km sürat yapıo forumdaki arkadaslar 120 130 filan diolar ama benim motor 91 demio nasi yapıcz cevap verirseniriz sevinirim ayrıca motor 3500 km de

Motosikleti
    Alıntı ironsquall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bukadar sorunla başlarınızı ağrıttıysam özür dilerim sizlerden bir ricam olucak 4000km bakımını bana güvenerek teslim edebilecegim bir servis önerin İstanbul avrupa yakasında oturuyorum neresi ise gider bırakırım ama bana işini tamamen dogru düzgün yaptıgına inandırıcak birini önerin bu adamlara sadece motorlarımızı degil hayatlarımızıda teslim ediyoruz yolda giderken motorumun altimda parçalandigini görmek istemiyorum .

Tavsiyeleriniz icin simdiden teşekkürler saygılar.

bende bir cok servis deyistirdim, dostum..... memnun kaldigim, güler yüzle ilgi gördügüm ve güvenebildigim tek bir yer var. fakat o da anadolu yakasinda. Köprüden gecince hasanpasadan ziverbey yoluna (Minibüs yollu) cikiyorsun ziverbey isiklarini biraz gecince solunda UGUR MONDIAL 2.YENI cikiveriyor. kacirman biraz zor cünkü önü tam manasi ile cin ordusu scooterlerle dolu. bir de sansini orda dene istersen.

Alıntı burgman34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benim 151 rs 8000 dd 90 km sürat yapıo forumdaki arkadaslar 120 130 filan diolar ama benim motor 91 demio nasi yapıcz cevap verirseniriz sevinirim ayrıca motor 3500 km de
    evet bende o sürate cikanlari cook merak ediyorum dogrusu, topigi acan motorinn abi (kacak, bizi basbasa birakan motorinn abi demek daha dogru olur ) resminde bizi gicik etmek icin 7000 devirde 120 km/h ile gidiyor... bende (motorum 8800 km de) aynisini yapiyorum ama ancak uzuuun yokus asa olan yollarda, mesela köprü cikisi camlica yokusunda.
    Düz yolda ise iki kisi ile 85-90 tek basima ise 95-105 arasi bir sürate ulasabiliyorum. ne mi yaptim? acikcasi pek bir olay yok.... hava flitresi icinde üc tane hane var, teki fabrikadan cikma süngerle dolu, bir tanesinede ben sünger koydum. 6000 de kayisi deyitirdim, her 1500 - 2000 arasi yeni yag, havaflitresi ve buji...

ahhh bi de motorinn abi de sir etmesi anlatsa bize yaptigi islemleri, ne güzel olur RS camiyasina....

hadi be abiim hadi bi agabeylik et bize.....
    all you need is love

burgman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FJS 600 SİLVERWİNG HONDA CBF250
    saol intercom kardes dedigini yapıcam bu forumda bi arkadas yazmisti motorun ibre 90 gösterio ben 120 km gidiyormusum diye yazmisti acaba benimdemi öle olmustu diye düsündüm deil galibia birde km telim koptu nerde yaptirabiliriz resmen ibre calismio yaw motor 3800 geldi sayac hala 3000 de

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    tekrar herkeze selam
    haberler kötü
    takriben 8-9 gün önce motorum yüksek süratten ve zorlamadan patladı
    sakın öle 130 falan basmayın motorla zorlayınca yalan oldu
    makine nin piston kolu kırıldı ve sonrasında çarptığı bi çok parça
    gömlek kafası, segman, emme sübabı vs. vs..
    darmadağın oldu kısaca
    hatta blok bile çatladı
    siz siz olun ve sakın 125-130 gibi süratlerde 3-5 km den fazla gitmeyin ve havanın sıcak olduğu şu günlerde mutlaka her gün yağınızı kontrol edin
    motoru baştan yaptırmaya karar verdim tabi ufak bi modifiye işlemiyle..
    komple toplanan motorun bloğa kaynak yapıldı gömlek yuvaları taşlandı ve 2.5 mm daha geniş kore malı piston ve piston kolu takıldı
    yarın alıcam kısmetse
    motordan daha sağlamlık ve 20 km daha fazla hız beklioz yani 140 falan yaparmış servisin demesi
    e tabi daha önce patlayan bi rs motoru görmemiş ustam vede mod. olayına ilk kez girio rs le
    bakalım kobay oldu motor ama inşallah ii bişi olur
    750-1000 km gibi bi rodaj sürem var bitince verileri paylaşırım artık
    herkeze keyifli sürüşler

bu arada resim ekleyemedim deişmiş sanırım forum
    birisi nası yapılacağını sölerse ekleyebilirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler