Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    birde minibus yollu üstündeki ziverbey isiklarindan sonraki ugur 2.ci yeni mondial yetkili servisine bi bakiver. piyasadan biraz fazla kar ile satiyor olabilirler ama büyük bir yedek parca stoklari var hemen hemen her parcayi aninda temin edebilirsin.
    all you need is love

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    selam arkadaşlar
    bizim forum sinek avlıyor bu ne yaa ne çabuk sıkıldınız
    beyler size bişey soracam bizim şirkette bir abimiz var tutturdu motoru bana sat diye 1400ytl peşin verecekmiş ne yapıcağımı şaşırdım bir yandan satmak istiyorum yerine choper tarzı bişey alayım diyorum bir yanda da motorumu vermek istemiyorum siz ne dersiniz
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    evet yaa kozmiktohum biz bize kalmisiz burda... ee teknik bilgiler icin yazilacaklar yazildi galiba, arkadaslar geyigin bol oldugu forumlara takiliyorlar herhalde.

benim de bir choper tipi motorum var ama sehir icinde, is trafiginde fazla si ile uygunsuz oldugu icin (hantal, scooter gibi aradan gecemez, gidonu scooter kadar dönmez, sürekli vites, debriaj ile ugrasmalisin) kendime scooter aldim.

scooterin sehir trafigine rahatligini hic bir choper veremez, hafta sonu gezilerindede choperin rahatligini ise hic bir scooter veremez.

tabiiki bu benim düsüncem. ama 1400 YTL de iyi bi fiat.
    all you need is love

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bir depoyla 270 km yaptım hala bitmedi benzin 0,6 lt kadar var !

gursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 rs mavi
    ya abi kimse yazmıo diyorsunuz sorunuma cevap veren olmadı

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı
    evet yaa kozmiktohum biz bize kalmisiz burda... ee teknik bilgiler icin yazilacaklar yazildi galiba, arkadaslar geyigin bol oldugu forumlara takiliyorlar herhalde.

benim de bir choper tipi motorum var ama sehir icinde, is trafiginde fazla si ile uygunsuz oldugu icin (hantal, scooter gibi aradan gecemez, gidonu scooter kadar dönmez, sürekli vites, debriaj ile ugrasmalisin) kendime scooter aldim.

scooterin sehir trafigine rahatligini hic bir choper veremez, hafta sonu gezilerindede choperin rahatligini ise hic bir scooter veremez.

tabiiki bu benim düsüncem. ama 1400 YTL de iyi bi fiat.
    evet intercom çok haklısın ben hergün ümraniyeden şişliye gidiyorum ve çok rahat yılan gibi sıyrılıyorum trafikten ümraniyeden şişli benim rs ile 20dk sürmüyo ama hafta sonu uzun yol için çok zorlanıyorum bi tane choper olsa süper olur diyorum benim motoru aldığım yere sordum bizim motorların ikinci eli 1000ytl den fazla etmiyomuş orda bide mondial 250mct vardı 2500ytl istiyor daha 248km'de adam almış motoru karısı kızmış ya ben ya motor demiş adamda daha doğru dürst binemeden vermiş motoru onu gözüme kestidim güzel görüntüsü felan ama kararsızım

basaran86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HJ-125T'di çalındı(Plakasıda bu)
    Bende artık bi RS 151'ciyim beyler.Ankara'dan katılıorum aranıza.Aslında bnm bi hikayem ondan dolayı artık motor hastası gibi bişey oldum artık.Asya HJ 125-T'mi çaldırdıktan sonra Mondial RS 151'le tanıştım.0'da deil hemide 2.elden.Daha 1500 km'deydi ben onu aldığımda şu an 1800'lerde felan.DAha bu hafta aldım ama yaptımm km'ye bakın işte.Üzeridnen inesim gelmior walla maniac bi alet.Biraz gaz verdiğimde aldığı benzinle hınzır ve munzur ufaklık çocuklar gibi hemen bana tepkisini verip öne atılıyor.Hemen ama hemen.Aslında yazıcak çok şeyim varda rehin almak istemem.Bazen ufak tefek fren takılmları egzos gıcırtısı gibi sesler yada vida gıcırtıması gibi seslerde gelmio deil ama nihayetinde hem 0 değil hemde montaj kusuru o kadar kusur kadı kızındada var diorum ve 10 üzerinden 1000 veriorum RS 151'e.Bu motorların yarışları yapılsın gibisinden bi şeyler okumuştum bu sitede.Hakikaten yarış yapılası motorlar bunlar.Sanki Çin değilde Italyan ya da Almanlık kaçmış motora :DDD Eyv.. ;)

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Hayırlı olsun basaran86 allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
    hoşgeldin

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Hayırlı olsun Kardeşim;
    Buarada çalınan motorun için geçmiş olsun. Umarım bulursun diyeceğim ama nerde! :( Bu memlekette motor yada ne olursa olsun çalanlar kılıfını hazırlıyor malesef!
    Motoru 1500 Km de aldıysan, bence sen o motora "0" gözüyle bak. Ben 1500 Km.yi 1 ayda yaptım. Sonuçta 1 aylık motor gibi bişey bu. Öyle düşün... ;)

Herkese keyifli sürüşler...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bende Mondial HS 150 var , kilometre saatinin az gösterdiğinden
    şüpheleniyorum . Eskişehir yolunda sol şeritten 100 le gidiyorum
    kimse geçmeye çalışmıyor , sol şeridin normal hızı 120dir o yolda !

Benim motorum 7900 devirde 115 km hız yapıyor , 70 kg ağırlığındayım !
    Rodajı gayet güzel yaptım.
    60 km hızı geçmeden 100kmde 2,3 lt benzin yakıyor !

Motorinn abimiz 7200 devirde 122 km hız yapmıştı !

Benim motorun hatası ne !

fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya repsol yağı ile ilgili bişi yazdık kimse bişey yazmadı.hiçbiriniz bilmiomusunuz bunun nası bi yağ oldugunu? neyse benim sorun motorla giderken aniden istop ediyo yol ortalarında! cekiom kenarı we 2 saatte zor calısıo! problem ne olabilir! öle bi taw oluom anlatamam motoru tekmeleyesim gelio o an birde arkadaşlar ben hesapladım 84 bin yakıo benimki 700kmdeyim.. nası sizce?

ya ark bende bi tane ramzey motor var ama cok ii cekişi felan ben bundan tam bir tat alamadım valla her gün bakımda sakın ramzey qm125T-10d markalı motor almayın abim ramzeyin 150 aldı o ii sakın 125 almayın

_GKN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 rs
    herkeze merhaba
    hafta önce bi rs aldım sarı ve 1350 km falan yok yaptım
    3 aydan fazladır forumu takip ediyorum verdiğiniz bilgiler dorultusunda karar verdim bu motora
    şu an memnunum
    herkezin başına gelen şeyler benimde başıma geldi tabi, sol aynanın kırılkması egzoz kelepçesi falan..
    ama çok memnunum motorundan 1 depoyla 40-60 arası kmlerde kullanırsan 280 km şehşrler arası yolda 80-90 2 kişiyle 200 km yol yapıyor..
    benim sizlere tavsiyem makinenin bujisini bosch bujiyle değiştirin yağını ii marka bi yağ koyun 10-40 veya 15-40 tavsiye ederim
    egzosun üstündeki bütün somunların arkasına aynısından birertane daha takın (çünkü gevşiyor)
    her sabah kontak kapalıyken ayak marşını 2-3 sefer döndürün
    bide ıslak yolda dikkat
    adamın biri yola tükürse kayıp düşecez yani lastikler ıslak yolda stabil deil.
    isteyen sirkeciden 100 ytl civarında bi rakama dunlopun lastiklerinden temin edebilir.
    benden şimdilik bu kadar
    he bide şeyi sorcam adalara motosikletle gitmek gibi bi şansımız varmı????

Motosikleti
    Alıntı gursu adlı üyeden alıntı
    SLM ARKADAŞLAR BENİM ÖN DİSKTEN ÇOK GICIRDAMA GELİYOR HERGÜN TOPRAK YOLU KULLANIYORUM NERDEYSE, ACABA ARASINA KUM FALANMI GİRDİ GİRDİYSE NASIL ÇIKARABİLİRİM? O ENGİN BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRMISINIZ?
    kizma be gursu ne sorular sordukta cevabini kendimiz bulmak zorunda kaldik evvelki sayfalarda lafi gecmisti; ön diskte, toz ve topraklari temizleyen bir unite mevcut. arka diskte ise eksiktir. yani senin bahsettigin sorun aslinda arka diske görünen bir olay. senin anliyacagin; ya disk temizliyecin tam sikmiyor ve aradan bir tasparcacigi balatana kacti ve sikisti yada balatalarin tam yerine oturmadi. tahmin ettigin seyler dimi???
    all you need is love

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    arkadaşlar motor 2000 km de suan, son zamanlarda polisler yuzunden hic binemedim zaten, eger kısmet olursa agustos ayında askere gıtcem, motor 2 sene yatacak. motorda bazı sorunlarda var zaten, fren balataları yag, hava fıltresı v.b.

acaba askere gitmeden önce motora bakım yaptırsam mı ? yoksa gelınce mı yaptırayım. motoru gıdecegımde bır depoya bırakcam zaten, 2 sene yatar orda, benden baska kullanan da yok.

içine yagını doldurup bıraz benzın koyup oyle mı gıdıyım, yoksa bosaltıp oyle mı gıdeyım ?

evet cevaplarınızı ve fıkırlerınızı beklıyorum
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

Motosikleti
    Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar motor 2000 km de suan, son zamanlarda polisler yuzunden hic binemedim zaten, eger kısmet olursa agustos ayında askere gıtcem, motor 2 sene yatacak. motorda bazı sorunlarda var zaten, fren balataları yag, hava fıltresı v.b.
    acaba askere gitmeden önce motora bakım yaptırsam mı ? yoksa gelınce mı yaptırayım. motoru gıdecegımde bır depoya bırakcam zaten, 2 sene yatar orda, benden baska kullanan da yok.
    içine yagını doldurup bıraz benzın koyup oyle mı gıdıyım, yoksa bosaltıp oyle mı gıdeyım ?
    evet cevaplarınızı ve fıkırlerınızı beklıyorum
    hem gitmeden yapman gerekenler var hemde geldikten sonra;

gitmeden evvel:
    * benzin depon bombos olsun (benzinin icindede su vardir, bu zamla yukarida toplanir ve deponu cürütür)
    * Yag ini tamamen bosaltmalisin yada taptaze yag ile deyistirmelisin (pislikler tortu yapar ve cözülmeyecek duruma gelir zaman ile)
    * Akünü cikar
    * lastiklerinin havasini azalt ve yere deymiyecek sekilde sehbaya al
    * w40 gibi sikilabilenecek yag ile motorun tüm demirli, nikalajli yerlerini yagla, bu pasi önler
    * eski, lastikli bir yatak kilfi ile motorunu sar (buda paslanmayi önler) ve üstüne ayreten bir branda cek
    * aklima gelenler bu

geldikten sonra: sil motorunu, tak akünü, doldur yagini, benzinini ve vinla

hayirli tezkereler! vatan size emanet
    all you need is love

gursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 rs mavi
    sağol intercom sende olmasan...............

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    s.a beyler kımse yokmu aloooooo
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    yok ya okan....... bilgiyi alan almis, topic ise yavas ama emin bir sekilde ölüyor
    all you need is love

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    merhaba arkadaşlar
    bugün itibariyle motorumu satmış bulunuyorum
    250mct almayı düşünüyorum rs151 ilk motorumdu ve çok memnundum artık büyük bi motora geçme zamanı geldi diye düşünüyorum burda çok önemli bilgiler edindim artık 250mct forumunda yazıcam heralde allah herkesten razı olsun kazasız belasız arızasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler