Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Fabia adlı üyeden alıntı
    Beğendiyseniz ne ala! Tabi egsozdan gelen seslerden yana şikayeti olan arkadaşlara bir faydamız dokunduysa da ne mutlu bana!
    Evet Mondialcii dediğin gibi sanki biraz spor görüntü de vermedi deil! ;)
    Zaten önemli olan da ses gelmemesiydi okan4037. Beğenmenize sevindim...
    **** SELAM FABİA KARDEŞİM VE TÜM ARKADAŞLAR..
    bende yeni aranıza 151rs kırmızı olarak katıldım.. ilk haftam yeni 95 km deyim ilk 3 km de yeni hızlamada dıırink dıııırrrrrink diye zırlama gibi vs ilginç sesler..
    acemi olmama rağmen benim moralimi bozdu servise hemen verdim daha plaka
    ruhsat felan vermemişlerdi. dediler.. ayakkçak. değişti. aynı. dediler otamatik
    depriyaj bırakma yapışma arası genelde böyledir.. dediler. sinir oldum nedemek hep ben bu sesimi dinliycem dedim. servise gide gele ilk 45 km yaptım. sırf ses için. en sonunda helezon yaylarında hız ve durma arası hareket duruş vs araştırırken yayın amortisor e titremeyle sesini farketttim.
    driklesede başka problem olmadığına sevindim ama. fabia kardeşimin olayıda
    bu manyak ses gibi ilkkulllanıcı sendromunda müthiş moral bozucu oluyor.
    kelepçe işinide biraz kafam yatsa vallla hemen halledecem.. sessizlik abiiii.
    dırik mırinçç cırrrrt zırt ters işler. ama şuvarr.. gerçekten hoş birşeymiş.
    rodaj ve tüm kuralllara uyuyorum. eşim ve 2,5 luk oğlumla beraber biniyoruzz. ses haricinde herşey süper.. şuan yarım depo var. 95 km de iyidir heralde. tek hiç binmedim. çok yazdım heyecanlıyım. Rs mükemmel. tüm kardeşlerime hayırlı kazasız belasız. sürüşler.. fabia nomarka.motorinn tüm kardeşler. şuan 65 sayfadayım tüm linkleri okuyorum. hayranınızım. bilgi en değerli hazine.. teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar , akşam eve gidince tekrar bakacağım , benzin musluğunu nasıl değiştireceğim bi de onu öğrenmem gerekecek , tekrar teşekkür ederim

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Selam mksar77;
    Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim. Ben, motoru almadan önce bu forumdan çok faydalı bilgiler edindim. Sanki 10 yıllık Mondial kullanıcısı gibiyim!
    Biraz olsun bende birşeyler katabiliyorsam, dedim ya ne mutlu bana. Daha yazacak ve sizleri aydınlatacak çoook konum var. Hepsi sırayla ;)
    Herkese keyifli sohbetler...

dün akşam bi arkadaşla beraber baktık , bujinin orada bihortum yerinden çıkmış onu yerine taktık çalıştı , bu sabah tekrar aynı sorunu yaşadım , tabi tecrübe hemen aynı hortuma baktım tekrar yerinden çıkmış onu taktım yine çalıştı , servisler özellikle mi gevşetiyor böyle şeyleri anlamıyorum , arıza var diye servise götürseydim kimbilir ne arızalar çıkartıp ne kadar para isteyeceklerdi ,

motorlar iyi ama el işçiliği hiç iyi değil

ilginiz için teşekkürler

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Selam Arkadaşlar;
    Eğer motorunuzda arka sele bagajı kullanıyor ve benim gibi motorunuzu merdiven altında, orta sehpaya alırken, seleye sabitlediğiniz parçanın kırılmasına sebebiyet verdiyseniz hiç üzülmeyin! Offf çok uzun cümle oldu ya!
    Çünkü bu durum benim başıma geldi. Gerçeği böyle bir durumun gelmesini de beklemenize gerek yok!
    İşte ben, arka sele bagajı tutan kancayı kırdım. Japon yapıştırıcısıyla yapıştırdım ama nasıl tutsun ki!
    Bende bagajın içinden uygun yerdeki deliklere denk gelecek şekilde delikler açtım. Alt ve üstten rondelayı koydum ki eğer yaparsanız bunu sakın ihmal etmeyin. Eskiden, ne kadar sıkı olsa da tangur tungur diye öten bagajdan şimdi tık yok!
    Hoş artık eskisi gibi çıkarıp taşıyamıyorum ama, olsunnn!
    Çok kalite bir bagaj almadıysanız, böyle idare etmek gerekecek...

Buarada haftasonu egsozla ilgili yaptığım çalışmalar neticesinde motordan gelen abuk sabuk seslerin, neredeyse %90'ı kesildi! Bu motoroun bu kadar sessiz olabileceğine hala inanamıyorum ya! Egsozla ilgili iyileştirme çalışmalarını yapmayı düşünenler varsa şiddetle öneririm arkadaşlar...

İntercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD ve 151 RS
    Alıntı TSOYALTIN adlı üyeden alıntı
    Merhaba Arkadaşlar.. 3 ay önce bende sizler gibi 151Rs dostu edindim.. Köyde oturuyorum hergün 14 kilometre yol yapıyorum yolumuz çok olmasada biraz rampa.. Motorum 250 km kadar herşey çok güzeldi.. *ama motorum artık eskisi gibi gaza bastığımda seri bir şekilde fırlamıyor.. hafiften gazı artırdığımda acaip ses geliyor (motorumu 60 kilometrenin üzerine hiç çıkartmadım) sanki boğuluyormuş ve sonra rahatlıyormuş gibi. 500 km gerekli yağ ve filitre değişimi yapıldı.. ama yine sorun düzelmedi..*ön süspansiyonlar,azıcık kötü yolda hakimiyet inanılmaz zorlaşıyor ve titreme yapıyor (lastik havalarını düşürttüm)..*hava filitresinin oradaki odacıkların birinde sürekli bi sıvı birikiyor benzin gibi kokuyor... *çok ses yaptığı için ayak marşını çıkarttım (servis çare bulamayınca mecburen) ama yine inanılmaz gıcık bir ses geliyor sanki vida pulu düşmüş motor bloğunun içine zırlayıp duruyor *ön lastik tarafında sanki yamukluk varmış gibi balata firene basmadığım zaman bile vick vick diye kesik kesik ötüyor.. dostumu bu akşam 1000 km. bakımına götüreceğim ve servis herzaman ki gibi herşey normal diyecek.. motordan pek anlamadığım için sizlerden yardım bekliyorumm.. (vidalarını 2 günde bir kendim kontrol ederim)
    Ilk önce dikkat edilmesi gereken hususlara zaten bir göz atmissin. Havaflitresinin yanlarindaki benzin birikmesi normal, mesela rampa cikarken motorun yiyemedigi benzin orda birikebilir. Havaflitren/karbiratör ayarin/bujin tam ise ve hala cekisin zayif ise: Fren lerini bir gözden gecir. az frenledigin kisa bir mesafede diskin el deyemiyecek kadar sicak ise sorun orda olabilir. o da deyil ise iyi bir servise ihtiyacin var cünkü motorun beyinini/bobinini yani atesleme ile ilgili elektirk tesisatini eger ondan de deyil ise motorkapagini acip kayisini gözden gecirmelisin. Bunlarin hepsi de garanti kapsaminda oldugundan pahaliya mal olmaz. ama canini sikar

Alıntı İntercom adlı üyeden alıntı
    Ilk önce dikkat edilmesi gereken hususlara zaten bir göz atmissin. Havaflitresinin yanlarindaki benzin birikmesi normal, mesela rampa cikarken motorun yiyemedigi benzin orda birikebilir. Havaflitren/karbiratör ayarin/bujin tam ise ve hala cekisin zayif ise: Fren lerini bir gözden gecir. az frenledigin kisa bir mesafede diskin el deyemiyecek kadar sicak ise sorun orda olabilir. o da deyil ise iyi bir servise ihtiyacin var cünkü motorun beyinini/bobinini yani atesleme ile ilgili elektirk tesisatini eger ondan de deyil ise motorkapagini acip kayisini gözden gecirmelisin. Bunlarin hepsi de garanti kapsaminda oldugundan pahaliya mal olmaz. ama canini sikar
    ilginden dolayı çok teşekkür ederim..bu sabah servise verdim motoru akşam iş çıkışı gidip bakacağım bakalım neleri yapmış.. sizleri bilgilendiririm..

arkadaşlar 4 aydır 151 rs kullanıyorum. benim sorunum motordan aşırı bir titreme geliyor ilk aldığımdada vardı ve devamlı artıyor,bu normal mi yoksa bir sorunmu? var cevaplarınızı bekliyorum.

gursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 rs mavi
    benim sağ aynadan çok ses geliyor nası giderebilirim ayaklıkta çukurlarda ses yapıyo baktım civata gevşemiş sıkıyım dedim yalama oldu naaapçap görüşlerinizi belirtirseniz sewinirim

Motosikleti
    suzuki burgman an400 lacivert veya sym gts 250 siyah istiyorum kararsızım :)

slm millet

selam arakdaşlar 2 ci sezonda rs ime kavuştum yarın yani çarşamba akşam teslim alıyorum plaka ve ruhsatı bekliyorum ilk çıktığı günden beri takip ediyorum geçen sene hangi marka derken yaz bitti bu sene de acabalarla geceçektiki gittim aldım buradaki yorumlar çok yaralı ve faydalı oldu inanın hep böyle devam edelim neyse artık buluşur tanışır gezeriz değilmi Rahatını Seven arkadaşlar sevgiler

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    yaw istanbullu arkadaşlar

geçen pazar istanbul ve sakarya mt'nin düzenlediği sapanca gezisine 73umut ve ben katıldım ama başka bir tane 151rs yoktu. 151rs ciler hiç aktivitelere katılmıyor neden motorunuzamı güvenmiyonuz arkadaşlar ben sapanay gittim geldi yaklış 130km gidiş hiç sorun çıkarmadı alet bilginize ama çok yorulduk
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    suzuki burgman an400 lacivert veya sym gts 250 siyah istiyorum kararsızım :)
    slm millet ya ne oldu size artık kimse yazı yazmıyor kaç gündür giriyorum topic e hep aynı yazılar yerinde sayıyor yoksa herkez sattımı motorunu ne oldu ? yada herkez memnun bu yüzden yzmıyor ? hangisi ???? lütfen arkadaşlar sadece problemleriniz oldumu yazmayın iyi gündede yazın buralara birşey yoksa bu rs rüzgarı bu kadarmı geldi geçti ve bittimi ?????

Motosikleti
    Honda cbr 125 ama alamıom :(
    ya arkadaşlar bende mondial almayı düşünüyorum ve bu modeli de aslında ybr var aklımda ne yapsam kararsızım :s hiç vitesli motor kullanmadım beceremem die korkuom bana yardımcı olun

gursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 rs mavi
    MRB SERSER1 ÖNCELİKLE VİTESLİ MOTOR KULLANMAK GAYET KOLAY HİÇ ENDİŞEN OLMASIN MOBİLETTEN DAHA KOLAYDIR BİLE ALET SÜPER YANİ ... AMA TAVSİYEM YARI OTOMATİK ŞANZUMANLI AL SÜRMESİ DAHA KOLAY BEN ŞİMDİ ALCAK OLSAM ÖLE ALIRDIM

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı umutcan adlı üyeden alıntı
    slm millet ya ne oldu size artık kimse yazı yazmıyor kaç gündür giriyorum topic e hep aynı yazılar yerinde sayıyor yoksa herkez sattımı motorunu ne oldu ? yada herkez memnun bu yüzden yzmıyor ? hangisi ???? lütfen arkadaşlar sadece problemleriniz oldumu yazmayın iyi gündede yazın buralara birşey yoksa bu rs rüzgarı bu kadarmı geldi geçti ve bittimi ?????
    RS bir efsane oldu artık dostum,merak etme diğer ikiz kardeşleri dahi RS tipi diye isimlendiriliyor.Ayrıca bu motor en çok satanlar arasında (farklı markalarla birlikte). Bir de gerçekten bu motoru satın alıp ta pişman olan çok az.Pişman olanlar da başka tip istediklerinden pişman,yani motorun kusuru yok denecek kadar az.
    Bilinen ufak tefek arızalar:
    1.Eksoz perçinleri (başbelası )
    2.Benzin musluğu
    3.Ön amortisörler biraz sert
    4.Sünger ayarı
    5.Aynalar gevşiyebilyor
    6.Artçının basamakları kırılabiliyor
    7.Depo altındaki kuşak lastiği düşebilip,depo ses yapabiliyor
    8.Bide pis gidiyo yaww
    9.Ekleyin........

herkese selamlar....
    gaza gelme;kaza gelmesin

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    benzin muslgunda ne gibi sorun cıkıyorkı???
    Yeni yine yeniden

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    benzin muslgunda ne gibi sorun cıkıyorkı???
    okancığım,bu konuda başlarda resimli anlatımım vardı,ayrıca sitemde de mevcut bira araştırırsan resimlerle daha iyi analiz edersin.Yine de kısaca geçiyorum:

Bu motorlar çalışmıyorsa eğer benzin geçişi normalde kapalıdır.Çalışınca bir hortumla musluktaki diyaframı emer ve depodan karbüratöre benzin geçişi sağlanmış olur.Bu emmeden dolayı bazen diyafram yırtılabiliyor ve emiş hortumundan gitmemesi gereken benzin motora direkt gidiyor.Buna da musluk arızası diyoruz.
    gaza gelme;kaza gelmesin

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    şimdi anladımmm saol
    Yeni yine yeniden

hopeless1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorinn üstadım hoş geldiniz. Uzun zamandır yoktunuz, umarım herşey yolundadır. Varmı son zamanlarda motorunuzda yaptığınız değişiklik,bakım vs gibi değişiklikler.

rs eğitim derslerimize devam edebilecekmiyiz hocam?

saygılar...

Ya Kardeşim Ekranda Motorun Ibresini 120 Olarak Göstermişsiniz De!
    Bizim Motor 90km Hizi Geçmiyor.anlayamadim Yani.sizce Bunun Nedeni Ne Olabilir.hele Hele Kalkişlarda At Arabasi Gibi Kalkiyor.
    Servise Gittiğimde Ise Daha Açilacak Motor Diyorlar.400 Km Yaptim Daha Hala Açilacak Daha Açilacak.bana Bir Akil Verin Yahu.eğer Meselemle Ilgilenirseniz Sevinirim.hiz Tutkunuyum.bana Yardimci Olun.mondiale Yakiştiramadim.dandik Markalarin Motorlari Beni Sollayip Geçiyor.mondial Adina üzülüyorum.ben Hizzzzzzzzzzzzzzzz Yapmak Istiyorum.hepinize Iyi Günler Dilerim.
    Saygilar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler