Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    thr arkadaşım ne 500 ytl si 1000 ytl ye bile bisiklet var.Eee 1000 ytl ye motor da var hangisini alırsın tabi ki motoru ama şimdi bazıları derki:o motora bineceğime bisiklete binerim daha iyi der ama onun kendi seçimi kendisi kafadan sakatsa pedal çevirsinn...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hopeless1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yafu bu arada ankette 25 kişi mondial 151 rsi kullanıyorumu tıklamış

ben bu motoru görmedim daha, biliyorum tek farkı kaporta diyeceksiniz ama bu motor satışa başladımı yoksa 25 kişi yanlışlıklamı tıkladı?
    ne dersiniz?

Yaa Arkadasalar Bende Mondial Almak Istiyom Ama Motor Cabuk Ariza Ciakrip Serviside Bosluyo Motoru Diyolar Yani Iyi Bakmiyolarmis Serviste Kafam Cokk Karisti Ne Yapcagimi Sasirdimm Valla Bi Yardimci Olabilirimisiniz

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    Alıntı solistalper adlı üyeden alıntı
    Bu arada hala aranızda hız tutkunluğu olan aklı biraz geriden çalışan arkadaşlarım varsa öyle resimler varki elimde motora binmekten sogursunuz
    lafını bilde konuş !...
    hız bir tutkudur sence hız tutkunları geri zekalımı , ben şimdi futbol tutkunlrına gerizekalı desem kıyamet kopar dimi hızın verdiği adrenalini hiç bişey veremez hız tutkunu birisinin canı hız yapmak isterse onun yerini hiç bişey tutamaz adam istediğigibi hızını yapar kimsede karışamaz sonunda neler olabileceğini bilir kendini hazırlamıştır zaten , herkesin kendi bileceği iştir
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ RAPTOR666

sana katılıyorm, bende hızın bır tutku olduguna ınanıyorum. maddi imkanımız bu kadar el veriyorsa , bunu alıyoruz, bununla tatmın ediyoruz. ben yapıyorum demiyorum, gerçi yapıorum ama önemli de değil sanırım, hız yapanlara veya hız yaptıgını dıle getırenlere gerizekalı mantıgıyla yaklaşmak hoş değil.

Motosikleti
    ben şahsen hızı severim hız bi zevkdir şartlar müsait olsa hızında dibine vurrum hiç kimseyida bağlamaz ((şimdi birisi çıkıp dicekki kaza yaparda birisine zarar verirsen ''şartlar müsait olursa dedim'' onuda belirtiyim)) insanların zevklerine gerizekalı gözüyle bakanın ta kendisidir geri zekalı

neyse motorda bişiiler yaptım resimleri veriyim

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    Şükür etmesini bilin arkadaşlar ! 3-4 yıl evvel bu tarz motosikletler hayaldi .. Eğer utanmayıp pevgeout yada moped tarzı bisiklet kılıklı araçlara binmek hoşunuza gidiyorsa hiçbirinize hak değildir bu mondialdır yada asya motor kısaca çin malları. Arızasız sağlam çalışan bir motosiklete sahip olmak istiyorsanız yıllarca çalışın emeğinizin karşılığını yatırın ve çok sağlam bir araç alın. Bırakın artık ALLAH aşkına hanginiz bu fiyata böyle makinalara bindiniz, orası şurası sorunlu diyen arkadaşlarda madem aldınız katlanın bu kadar basit bendede var ve bir sorunu oldugundada sinirlenmeden arızasını yaptırıcam çünkü seçim bizim elimizdeydi sorunsuz birşey için çalışın ve az kelime yapın ..
    arkadasım sonuna kadar katılıyorum.Bu fiyata bu makineler gayet güzel hatta mükemmel.. Arkadaslar ,alışılamgelmiş söylemlerden biri ama derdinizi mumkün oldugunca Ugur yetkililerine mail telefon yada mektup vasıtasıyla bildirin.. Adamlar ciddi anlamda bu işe yatrım yapıyorlar. Sanırım bizlerin serzenişlerini değerlendireceklerdir. Ama şu bir gerçekki eline tornavida alan iki vida sıkmayı bilen herkes kendini teknik servis sanıyor. Ve hangi markanın satıs potansiyeli coksa kendi teknik yeterliliklerinin seviyesini bilmeden hemen atlıyolar. Servis olup bizlerin sayesinde ekmek yiyen ama sorunlarımızı anlatırken yuzumüze "sanki altında R1 var neyin tantanasını yapıyosun" der gibi bakan bütün servis elemanlarının aldıkları her kuruş haram olsun. Aynı zamanda ekmek yedikleri kapıya bu denli hakir davranalar nasılsa geciciler..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    2-3 hafta önce yaklaşık 45-50 yaşında bir RS 151 sahibiyle konuştum .
    Motorun sorunlarından bahsettim , Adam hiçbir sorunla karşılaşmadığını söyledi. Acaba bu motor RS 151 düzgün kullanıldığında sağlam sayılacak
    bir motor mu , Yoksa çinlilerin ve Ugur şirketinin ortak çalışması sonucu , Servisleri zengin etmeye üretilen bir motor mu ?

Mondial MT 125'in 10 jantlı olmasına rağmen hiç sallanmadan geçtiği kasisten
    RS 151 seke seke geçiyor. Acaba MT 125 in arka amortisörlerini taksak
    uyar mı ? Faydalı olur mu ? Veya Kanuni Trex'in arka amortisörleri var.
    tanesi 30 milyon ve sarı kaplamalı !

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Alıntı RAPTOR666 adlı üyeden alıntı
    lafını bilde konuş !...
    hız bir tutkudur sence hız tutkunları geri zekalımı , ben şimdi futbol tutkunlrına gerizekalı desem kıyamet kopar dimi hızın verdiği adrenalini hiç bişey veremez hız tutkunu birisinin canı hız yapmak isterse onun yerini hiç bişey tutamaz adam istediğigibi hızını yapar kimsede karışamaz sonunda neler olabileceğini bilir kendini hazırlamıştır zaten , herkesin kendi bileceği iştir

Slm rambo evet sonuna kadar katılıyorum senin altında mondial 151 rs var en azından oraya öyle yazmışsın şu an bana hak vermiyebilirsin bu tutkun umarım geçici bir heves olup gençliğine verilecek bir duygu olup geçer.. arkadaşım geçen yıl trafik kazasında çok yakın bir dostumu kaybettim bunun yanında arabayla yapılmış 3 kaza daha yaşadım şükür ki ALLAh korudu ve tek sebep hız ! ALLAhın vermiş oldugu aklı kullanmasını bilmiyorsak bunun cevabı olarak hız bir tutkudur can benim canım ALLAhın vermiş oldugu canı ben alma riskine atarım sevdigim insanları umursamam kimsede bu fikre karışamaz çünkü bu bir adrenalin saçmalığıdır gibi cevaplarla senide o trafik canavarlarından farklı kılmaz. Benim yazdığım cümlelere celallenebilirsin cehalet mantığıdır kızabilirsin eywallah ama gerek dini gerek hukuki gerekte etik açıdan yazdıklarım realitenin ta kendisidir unuttuğum birşey varsa oda canını ve sevdiklerini düşünmeyen en doğrusu düşünmeyi bilmeyen insanların çok olduğudur. Cevap verme hakkın olsada forumdaki diğer arkadaşlara hitaben süslü yorumlar yapıp kendini haklı çıkarma yanlışında bulunabilirsin son sözüm senin canın patlıcan arkadaşım takma kafana bas son gaz boşver aileni sevdiğin insanları senin için tutku ve bunu sonuna kadar yaşa seni destekliyenlerle birlikte eywallah seyrek cevaplaşalım pai

msn adresim lovesome_izmir@hotmail.com bu kadar iddaalı konuşmamın sebeplerini 4 adet resimle açıklamak isterim sonunuzun o resimdekiler olmaması için fake değil ta gerçek.. Sizi tutkunlar

RS151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY YP 400
    Arkadaşlar gerginlik vermeyelim.Solistalper kardeşim sanırım biraz fazla sinirlendi.Ama niyetinin kötü olmadığını düşünüyorum sonuçta herkez bir can taşıyor ve bu canı kimse yolda bulmadı birazda bu yönden bakmakta fayda var sanırım.Sevgili raptor ve mel-a-ku kardeşlerimde bence fazla gaza gelmeyin çünkü hayatınız her nekadar sizi tanımasamda benim için değerlidir.Sonuçta insan hayatı önemli o yüzden birazdaha yavaşşşşş
    [COLOR="Red"]KONTROLSÜZ GÜÇ,GÜÇ DEĞİLDİR[/COLOR]

73umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125

Bu hususta bir kaç laf ta ben edeyim

arkadaşlar herkesin söylediğinde kendine göre doğru yanlar var ama bu motor hadisesi öyle bir şey ki anlaşılması çok zor.İnsanın canına bilerek kıyması haram olduğu gibi aklı başında olan insanda bunu yapmaz fakat bu merete bindiğin zaman ben hayatta basmam akıllı kullanırım diyen her insan sağ elinin altındaki potansiyeli ilk başlarda akıllıca bindiği motora gazı sonuna kadar köklemeden bırakmıyor.yani bu karar anlık bişiy herkes bunu kabul etsin yani yere basarken düşündüğünü motorun üzerinde uygulayamıyor.kimin ne yapacağı kendi kararıdır saygı duyarım ama kendi egolarımızı tatmin edecez derken başta kendimize ve sevdiklerimize zulmetmenin mantığı yok diye düşünüyorum.neticede altımızdaki motorlar öncelikle çin malı(yani ucuz işçilik makul fiyat)ve scooter.yani hız için tasarlanmış makineler değil.Ama insanın etkilenmemesi de imkansız görünüyo.kendi adıma konuşayım motogp yarışlarını izledikten sonra virajda onlar gibi yatayım derken yeri öpüyodum buda bana kapak olsun vesselam

Motosikleti
    ALLAhın vermiş oldugu aklı kullanmasını bilmiyorsak bunun cevabı olarak hız bir tutkudur can benim canım ALLAhın vermiş oldugu canı ben alma riskine atarım sevdigim insanları umursamam kimsede bu fikre karışamaz çünkü bu bir adrenalin saçmalığıdır gibi cevaplarla senide o trafik canavarlarından farklı kılmaz. Benim yazdığım cümlelere celallenebilirsin cehalet mantığıdır kızabilirsin
    şimdide cahil olduk iyimi gideyim kendimden alıntımı yapayım şartlar müsait olursa dedik korumanı alırsın gider trafiğe kapalı alanda binersin 1000rr a istediğin kadar basarsın trafik canavarıda olmazsın bizde biliyoz tehlikenin ne olduğunu canımızın çevremizdeki insasnlardan çok 10 aylık oğlum için önemli olduğunu mesele tutku , adrenalin diil mesele senin insanların zevklerine direk geri zekalılık olarak yaklaşımın sana göre yarışçıların tamamı idiot ozaman
    RS151Arkadaşlar gerginlik vermeyelim.Solistalper kardeşim sanırım biraz fazla sinirlendi.Ama niyetinin kötü olmadığını düşünüyorum sonuçta herkez bir can taşıyor ve bu canı kimse yolda bulmadı birazda bu yönden bakmakta fayda var sanırım.Sevgili raptor ve mel-a-ku kardeşlerimde bence fazla gaza gelmeyin çünkü hayatınız her nekadar sizi tanımasamda benim için değerlidir.Sonuçta insan hayatı önemli o yüzden birazdaha yavaşşşşş
    adamın aslında kötü niyetli olmadığını biliyorum tamam aklınca uyarmaya çalışmış ama cümleleri daha dikkatli kurmalı benim kızdığım o gerizekalı kelimesi insangibi hız kötüdür bilmemne dese ortamın seviyesi bu hale gelmez burası 151rs hakkında bilgi paylaşım konusu daha fazla konunun dışına çıkmayalım

kizilirmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151rs
    Mrb arkadaşlar ben de 2 hafta önce 151rs aldım şimdilik bir sorunla karşılaşmadım bir şey sormak istiyorum.Farlar iki kademe üst kademe çok aydınlatıyor.kısası ise hiç aydınlatmıyor.Çözümü nedir bilen varmı?herkese kazasız belasız yolculuklar.

esed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS151
    Selam arkadaşlar, Bu gün ön fren disk'imin vidaları gevşemiş, kontrol ederken farkettim , bir güzel sıktım ve harika oldu . Motorlarınızı arasıra gözden geçirirseniz bu makinalardan beklenenin üstünde performans alabileceğimizden en azından ben eminim. bu motora bir kere bile binmeyip hakkında atıp tutan arkadaşlara derim ki! 3-5 sene daha bekleyin ve de görün. pert mi değilmi.
    Motoru sorunlu olan arkadaşlara da tavsiyem. Servisin bilgisi sizi tatmin etmiyorsa mutlaka iyi bir 4 zamanlı motorlardan anlıyan bir ustaya baktırmanızı tavsiye ederim.
    Bence sorunlar; vida sıkmasını bile beceremeyen ve parçalar halinde servislere gelen ve bunu doğru dürüst toplayamayan servisler yüzünden çıkıyor. tabiiki hepsi böyle değildir.

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    RAPTOR666 şimdide cahil olduk iyimi gideyim kendimden alıntımı yapayım şartlar müsait olursa dedik korumanı alırsın gider trafiğe kapalı alanda binersin 1000rr a istediğin kadar basarsın trafik canavarıda olmazsın bizde biliyoz tehlikenin ne olduğunu canımızın çevremizdeki insasnlardan çok 10 aylık oğlum için önemli olduğunu mesele tutku , adrenalin diil mesele senin insanların zevklerine direk geri zekalılık olarak yaklaşımın sana göre yarışçıların tamamı idiot ozaman

Benim kast ettiğim bu değildi hız tutkunu trafiğe kapalı alanlarda atabilirsin ama daha öncededen yazmış olduğun yorumları göz önünde bulundur derim teker teker arayıp alıntı yapmak beni kasar. Hız tutkunları gerizekalıdır olayı değil bu tamamen ceviz kabuğu tartışması olur. tekrarlıyorum motosiklet için kanuni hız şehir içi 50 yerleşim yeri dışında 70 otoban 80 o kadar arkadaşım. bunu geçen benim gözümde trafik canavarıdır ve cevap olarak arabaların sizi hıza zorladığını savunmayın bende trafiğe çıkıyorum saydığım 3 yoldada bir sorun yaşamadım yaşıyanlarda aklını kullansın ya alsın bir GPS cihazı yada gerekli mercilere telefonuyla haber versin ..

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    solistalper kardesim sonuna kadar katılıyorum. hız hız hız. cok kotu bı durum. ah olmasada su adernalın denılen hormon bızde cosmasak benımde elımde olmadan musayıt bır yola cıktıgımda bastıgım oluyor ama sınır 90 olmak kaydıyla. ama atkadasım ınankı bak ben acıl servıste calısıorum ne vakalar gelıyo bı gorseler. agzı burun acılmıs fılan. ama olsun bız uyaralım arkadaslar uymasın. celallenmenınde bır anlamı yok herkes bırbırıne bırbırını sevdigi için ve motosiklet net uyesı oldugu için uyarıda bulunuyor.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

shouebut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı RAPTOR666 adlı üyeden alıntı
    ben şahsen hızı severim hız bi zevkdir şartlar müsait olsa hızında dibine vurrum hiç kimseyida bağlamaz ((şimdi birisi çıkıp dicekki kaza yaparda birisine zarar verirsen ''şartlar müsait olursa dedim'' onuda belirtiyim)) insanların zevklerine gerizekalı gözüyle bakanın ta kendisidir geri zekalı

neyse motorda bişiiler yaptım resimleri veriyim

Eline sağlık,
    Özellikle ön taraf çok güzel olmuş. Farların iç kısmına ve ön sinyallere ne ve nasıl yaptığının detayını verebilirmisin? Şimdiden teşekkürler.

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    RAPTOR66 kardesim aynaları damı degistirdin! motorun goruntusu cok hos olmus sinyallere yaptıgın işlemi aynalara yapsaydın degistirmek yerine sanırım daha hoş lurdu eline saglık

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    Bu arada hala aranızda hız tutkunluğu olan aklı biraz geriden çalışan arkadaşlarım varsa öyle resimler varki elimde motora binmekten sogursunuz
    arkadasım hız tehlikeli birşey olabilir ama kullandıgın sözlere biraz dikkat etmelisin.hız bir tutkudur.içinde varsa vazgeçemezsin bu tutkudan.altında ister 1 milyarlık scooter isterse 15 milyarlık racing olsun genede olabildigince bişeyler yaparsın.bu bir tutkudur ve herkesin fikirlerine saygı gosterilmelidir.

Motosikleti
    öncelikle hız konusundaki son sözümü söyleyecem HIZ KESİNLİKLE UYGUN ŞARTLARDA YAPILMAZSA HEM YAPAN HEM TRAFİKTEKİ DİER İNSANLAR İÇİN TEHLİKELİDİR eğer birilerini uyarmak istiyosanız voldemeord gibi efendice uyarın birden bire kendi kendinize gaza gelip ortamın seviyesini aşşalara çekmeyin.....

motora yaptıklarıma gelince forumu 40lı sayfalardan beri takip edenler bilir her yerini kurcalamışımdır bu aletin en son değişiklikler bunlar
    1-)farların içindeki tırtıksız olan yerleri kağıt bantla kapattım geri kalan tırtıklı yerleri mat sprey boyayla boyadım ama boyayı alırken plastik yüzeye uygun olanlarından alın , reflektörlerden soora farın ön camının içini bantla kapattım sadece mavi grenajın dışına çıkan kısımları hariç heryerini boyadım ((bu işlem farların işığını biraz azaltıyor bilginize))

2-)stoplrdaki sinyalleri naylon çorapla kapattım stopların iki vidasını sökünce çok rahat takılabilir sinyallere nasıl takıldığını sökünce hemen anlarsınız zaten

3-)öndeki sinyalleride demin bahsettiğim sprey boyayla boyadım ama ince bi kat boyamalısınız fazla olursa gündüz anlaşılmıyor sinyallerin yandığı ((tuning shoplarda ışığı geçirebilen özel boyalar var kutusu 18 yuro bana pahalı geldi))

4-)aynalara gelince motor orta sehpadayken bikere yere yattı aynanın biri kırıldı sordum tanesi 10 küsür lira sinirlendim gittim çifti 3.5 liraya bunları aldım hem ayrıcalıklı bi görüntüsü oldu hemde sadeliğin şıklığını yansıttı hemde düşüp kırıldığında içim cız etmiyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler