Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    arkadaslar mondial servisinde orjinal alarm 80 ytl dediler.acaba orjinal alarmmi daha iyi yoksa digerlerimi.hani orjinalide cin malidir.bide pahalimi normalmi size gore fiyati
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FeRHaT___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey QM125T-10D
    beyler size motorumda yaptıgım ufak bir değişimden bahsedeyim..motoruma araba aksesuarcılardan eskisi boyutunda ses filtresi aldım...keşke daha önce alsaydım..farkları motor düz yolda 105 tas catlasın 110 görüyordu...suan 120normal yolda arkadan rüzgar 130..we yokus asarı 135 yaptı..herkez sasırdı..tanıdıgım bütün scootercılar tek tek almaya başladılar..fiyatıda 18ytl.ama olmaz böle bişi.benzinde de ufak bi artıs oldu..
    QM125T-10D...cok sugar.kırmızısı tabi:Drmz

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet rs151 ile as 150 t1 arasında baya boy farkı var. haaa eger 150 t1 ile zat ı karşılaştırırsanız. boyutları yakın evet. hatta zat daha kalıplı sanki. ama 150 t1 uygun fıyatlı oldugu ıcın onu tercıh edıcem. ve daha motorum 1380 km de . değiştirmek de istemiorum. bakımdan da yeni çıkıcam ama mecburuz bu boyla. alırken tabı 2 kişi binip denemedik. abim 80 kilo, ben 70 .. o yuzden motorda çok abes duruyoruz. kucuk kalıo altımızda...

ferhat; bu bahsettiğin ses filtresi, hava filtresinin performans olanı mı?

FeRHaT___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey QM125T-10D
    galiba oyle oluyor melaku..bana da motorcu bi arkadas soylemişti aldım..hava filtresini soktum bunu taktım
    QM125T-10D...cok sugar.kırmızısı tabi:Drmz

ya onun farkını ben sana soylıım, bızımkıler daha kalın bi bez gıbı bı şey var ustunde. onları daha ınce yapıolar, daha rahat nefes alsın makina dıye. sesi de artmıştır mutlaka aletin. gidişi zaten kesın farkeder. ama yakıtta fark eder. velhasıl o taktıgın fıltre, az da olsa zararlıdır. cunku mantıken çok nefes alan bi filtre, tozu da aynı oranda içeri alır.;)

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    Alıntı FeRHaT___ adlı üyeden alıntı
    beyler size motorumda yaptıgım ufak bir değişimden bahsedeyim..motoruma araba aksesuarcılardan eskisi boyutunda ses filtresi aldım...keşke daha önce alsaydım..farkları motor düz yolda 105 tas catlasın 110 görüyordu...suan 120normal yolda arkadan rüzgar 130..we yokus asarı 135 yaptı..herkez sasırdı..tanıdıgım bütün scootercılar tek tek almaya başladılar..fiyatıda 18ytl.ama olmaz böle bişi.benzinde de ufak bi artıs oldu..
    benzinde ufak bi artış oldu demişsin kardesim, ne kadarlık bir artış önce ne yakıyodu şimdi ne yakıyo kilometrede?

Mel-a-ku kardes kilometre saati ile ilgili acıklaman içimi rahatlattı, mesafe olarak bilmedigim ama cok sık gectigim yerler olunca .sanki bana fazla gösteriyomuş gibi gelmişti. ilgine teşekkürler

ya o km olayı benımde cok aklıma takılmıştı. 1.5 senelik bi arabamız var 7000 km de. 2-3 aylık motorumuz var 1400 km de. nasıl yaptık falan derken , düşündükki, sureklı kullanıyoruz. markete, bakkala, çakkala, eczaneye, fırına, arkadasa, eşe dosta, okula, ziyarete. sureklı kullanıyoruz. sonunda km yı denemeyı dusundum. yanlız halen %20 fazla yazdıgı hakkında bi görüşüm var. kesin kanaat getıremedim cunku. metre hesabı yapıcam bidahakine. sende deneyebılırsın. arabayla 1 km yol yapman yeterlı. arabaya atla, km sayacını sıfırla. tam 1 km oldugunda dur. o yeri belle. geri dön. motorunu al , aynı yere kadar git. 1000 metre kaç metre yanılma oldugunu anlarız. boylece km saatindeki yüzde kaçlık fark oldugunu anlarız. dersenki hızdan hıza fark var , evet o da olabılır. motoru arabayla yan yana goturcem. maksimum hıza ulaştıgında el işaretı yapıcam arabanın şoforune. o sırada km saatine bakıcak. ve bi sonuca varıcaz.

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    ford tanus ve nissan sunny ile denedim 90 km ye kadar fazlasına yol müsait diildi ibreler aynı
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Arkadaşlar önceleri bu motorla ilgili düşüncelerim pozitifti hatta alacaktım...Ama sonra bi abim aldı bu motordan veee motorun 2. günde benzin otomatiği bozuldu sonra baktıkki benzin hortumu eksoza benzin damlatıyor.Yaptırdık bide bkatım ön diski tutan zımbırtı sallanıyor ustaya götürmüş kandırmışlar garibimi bu sallanır diye..sonra Bezniznin dibini kullandı dişye hava filtersi borulşar filan benzin dolmuş..allahtaqn havaya uçmamış sonrada serviste elektrik tertibatı ters takılömış sinyaller yanlış tarafa yanıyor vee artık motor kick lede çalışmıyor..neyse bugun sabah aldım motoru birde ne göreyim eksozdan patır patır sesler geliyor.Perçinler gidik.Ustada bu ses normal demiş inanamadım..Yani anlayacağınız bu iğrenç ötesi yahninin eti çok ucuz.motor dökülüyor resmen daha 400 km de olmaz böyle işş.Yazık insanların parasına.YAZIK alanlara
    Motorize Birlikler K.lığı......

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    arkadaşlar eğzozun perçimlerinin atması olan bişide bu garanti kapsamında değiştiriyolar eğzozu haberiniz olsun benim motordada olmuştu götürdüm rapor tutturdum ve yenisi geldi ücretsiz ha derseniz yeni gelen nasıl diye
    ondanda ufak ufak sesler gelmeye başladı şimdi

egsozun perçinleri dediğiniz kısım neresi anlamadım???

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    selam arkadaşlar,
    Ben motorumun üzerindeki gri stikırları (yapışkan etiketleri) çıkarmak istiyorum onları çıkaran varmı biraz uğraştım ama çıkmıyor bunu çıkarmanın kolay bir yolu varmı bilen arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.
    teşekkürler .
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

mondial marka motor gorunce kacıyorum. o benim kabusum. olında gorun
    kesinlikle ii motorları vardır ama gördüklerim 2 sene de dökülüyor uzgunum dogrusu bu

hopeless1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar,
    Ben motorumun üzerindeki gri stikırları (yapışkan etiketleri) çıkarmak istiyorum onları çıkaran varmı biraz uğraştım ama çıkmıyor bunu çıkarmanın kolay bir yolu varmı bilen arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.
    teşekkürler .

dostum motosikletteki o yazılar tam olarak bu firma arabalarının sağına soluna yapıştırılanlar gibi ise direk sökmek çok zordur. firma arabalarına yapıştırılan o logoları sökmek için önce sac kurutma makinası ile ısıtıp bir ucundan cekerek sökülüyor. ama birden asılmamak lazım. yavaşl yavaş ısıtıp kaldırmakta fayda var.

nereden biliyorsun derseniz; önceden çalıştığım firma arabasındaki logoyu sökmeyi çok denedim ama malesef başaramadım. iş bitiminde arabayı devrederken, bayi tüm logoları bu şekilde söküyordu. cidden şaşırmıştım.

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    kozmiktohum dostum hiç ugrasma derım cunku grı bantlar be 151 rs yazısı fılan bakalıt olan kaporta maddesıne yapıstıktan sonra uzerıne vernık atılmıs. sokersın ama iğrenc oluryanı asırı sırıtır soktugun yerler.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    ÖLECEKSİN NE DEMİŞ?
    valla hiç bilmiyorum ama bildiğim bişey var servisim bana mondial lerin topununda pert olduğunu söyledi kendisinin mondial e karsı anti patisi varda.ona göre o motor ları buz dolabının yanında esantiyon diye vermelilemiş.onlar gitsin ugur la dondurma yapsınlar diyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Alıntı kalyoncumotor adlı üyeden alıntı
    ÖLECEKSİN NE DEMİŞ?
    valla hiç bilmiyorum ama bildiğim bişey var servisim bana mondial lerin topununda pert olduğunu söyledi kendisinin mondial e karsı anti patisi varda.ona göre o motor ları buz dolabının yanında esantiyon diye vermelilemiş.onlar gitsin ugur la dondurma yapsınlar diyor.

Şükür etmesini bilin arkadaşlar ! 3-4 yıl evvel bu tarz motosikletler hayaldi .. Eğer utanmayıp pevgeout yada moped tarzı bisiklet kılıklı araçlara binmek hoşunuza gidiyorsa hiçbirinize hak değildir bu mondialdır yada asya motor kısaca çin malları. Arızasız sağlam çalışan bir motosiklete sahip olmak istiyorsanız yıllarca çalışın emeğinizin karşılığını yatırın ve çok sağlam bir araç alın. Bırakın artık ALLAH aşkına hanginiz bu fiyata böyle makinalara bindiniz, orası şurası sorunlu diyen arkadaşlarda madem aldınız katlanın bu kadar basit bendede var ve bir sorunu oldugundada sinirlenmeden arızasını yaptırıcam çünkü seçim bizim elimizdeydi sorunsuz birşey için çalışın ve az kelime yapın ..

thr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS MaVi
    Alıntı solistalper adlı üyeden alıntı
    Şükür etmesini bilin arkadaşlar ! 3-4 yıl evvel bu tarz motosikletler hayaldi .. Eğer utanmayıp pevgeout yada moped tarzı bisiklet kılıklı araçlara binmek hoşunuza gidiyorsa hiçbirinize hak değildir bu mondialdır yada asya motor kısaca çin malları. Arızasız sağlam çalışan bir motosiklete sahip olmak istiyorsanız yıllarca çalışın emeğinizin karşılığını yatırın ve çok sağlam bir araç alın. Bırakın artık ALLAH aşkına hanginiz bu fiyata böyle makinalara bindiniz, orası şurası sorunlu diyen arkadaşlarda madem aldınız katlanın bu kadar basit bendede var ve bir sorunu oldugundada sinirlenmeden arızasını yaptırıcam çünkü seçim bizim elimizdeydi sorunsuz birşey için çalışın ve az kelime yapın ..
    solistalper sonunda düzgün konuşan birisi daha...asya motorun veya mondialin ii mal üretmediklerini herkes biliyo..şurda düzgün bi bisiklet almaya kalksan 400,500 ytl..adam motosiklet yapmış 1500 tl ye weriyo.neyin kaliteli neyin kalitesiz olup olmadığını artık öğretmeyelim..akıl vereceğinize para werinde burgman veya piagio fln alalım bizde
    [B][COLOR="Red"][SIZE="2"][FONT="Verdana"]Bildiğimizi Zannetmemiz,Öğrenmemizin En Büyük Düşmanıdır.[/FONT][/SIZE][/COLOR][/B]

hehe agzı olan konusuyo diyosun.

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Bu arada hala aranızda hız tutkunluğu olan aklı biraz geriden çalışan arkadaşlarım varsa öyle resimler varki elimde motora binmekten sogursunuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler