Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ok alper

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen motorla otobanda 80 le gitte, ezsinler seni. gazı kapamayı bırak, kısmıyorum bile, gıttıgı kadar gıdıyor, frende kullanmıyorum çok gereklı olmadıkça.

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    ben benzerleriyle çok kapıştım rodaja hiçmi hiç dikkat etmedim ve benzerlerine rakip tanımıyorum hatta kalkışta 125- 150 lik viteslilere bile kafa tutuyom onlar beni geçene kadar lambalara geliyoz zaten
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

ya bu egzos sureklı conta yakıyor, dusuruyor falan nedir bu problem ya , gına geldi artık. karburator ayrı bı garıp, bujiler ayrı bı garip, ateşleme ayrı bı garıp, aynalar aynı bı garıp, sınyaller ayrı bı garıp, sıgortam ayrı bı garıp, herseyı garıp bu motorun. kafasına gore gün gün farklı calısıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Alıntı Mel-a-ku adlı üyeden alıntı
    sen motorla otobanda 80 le gitte, ezsinler seni. gazı kapamayı bırak, kısmıyorum bile, gıttıgı kadar gıdıyor, frende kullanmıyorum çok gereklı olmadıkça.

Gittim be dostum dediğin gibide olmadı yolun sağına yapıştım ne karışan ne soran. EE sen patlıcan taşıyorsan bilemem. Sende bas 110unu yapıştırsın trafik polisi ensene cezayı sonra parasız kaldıgın çuval bir güne gelsin aradan 10 gün geçsin ceza 2 katına çıksın onuda ödiyeme ta ki akıllanıncaya kadar

RS151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY YP 400
    Arkadaşlar bu motorların temizliğini nasıl yapıyorsunuz şöyle kısaca bi anlatsanız sevinirim.
    [COLOR="Red"]KONTROLSÜZ GÜÇ,GÜÇ DEĞİLDİR[/COLOR]

FeRHaT___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey QM125T-10D
    walla temizlik olayı ya bir benzinliğe git tazlikli suyla yıka..yada evin onunde al eline bir kova içine şampuan,sıvı sabun vs.doldur köpürt.bide fırça ohh mis gibi sonrada durula..iyicene de kuruladınmı ayna gibi olur :D
    QM125T-10D...cok sugar.kırmızısı tabi:Drmz

ariulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t
    ya bişey sorcam bende asya war rs kaç defa kaptım ayreten zatıdao ayrı bi mesele ama ben sey sorcam benim motorda ibreler yanlış(asyaların hepsinde olduğu gibi) bu ibre yanlışlığı düzeltiliyor mu bide sizin makinalar en son kaç gördü hız bakımından

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    ben düzde rüzgar arkada 120
    bayır aşşa 130 gördüm

ford tanusla denedik 90kmye kadar aynı göstergeler ama soorasını demnemedik
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS

Scooter ve Hız...:

Arkadaşlar merhaba,
    Şu hız konusuna gelelim yine: Sanıyorum bu motoru alan arkadaşların ilk tercihi hızı değil benim gibi..Yani çok hızlı olmasını beklemiyoruz zaten scooterla viteslileri kapıştırmak gibi niyetimiz de yok.Ama şunu söylemeliyim ki kendi fikrimdir: Emniyetli sürüş için en az arkandan gelen araç kadar hızlı olmalısın ki seni sollamaya kalkıp ta sana tehlike yaratmasın. Bunu 23 yıllık motosiklet-17 yıllık ağırvasıta tecrübem söyler.Şöyle daha iyi anlatayım : Yüklü kamyon kullanıyorsanız önünüzde sizden daha yavaş seyreden motosiklet sizi rahatsız eder.Tersi de motorcu için geçerlidir.Arkadan daha hızlı gelen ağır vasıta tehlike demektir.Bu yüzden Trafik akış hızına çıkabilmek çok önemlidir.Zira kamyoncu bi korna çalarım sağa kaçar diye ,Motorcu da ben yolumda gidiyorum sollarsa sollasın diye düşnür.Düşünceler uyumlu olmazsa tehlikeli sonuçlar çıkabilir.
    İşte bu yüzden bir scooterin ort. 100 kmh hızı çıkarması beklenmektedir.Yani trafik 80 ile seyretse bile 20 km kaçma payı olmalı.Kamyon seni tehlikeli sollamak isterse sen de gazlayıp tehlikeden kaçabilmelisin.İşte scooter hız olayı bu özetle.Artı bir konu daha var: Örn. Fatih köprüsü kavacıktan aşağı köprüye doğru trafik hızı en sağ şeritte ender de olsa bazen 100-110 kmh civarı oluyor.Köprü üzerinde sağda emn. şeridi de yok.Otobüs ve kamyonlar salmış aşağı sağ şeritten ee sen nerden gidiceeen;sıkıştırırlar adamı.Onun için sen de o hızlara çıkabilmelisin. Biraz uzunca oldu ama scooter-hız isteği olayını bir nebze olsun anlatabildim sanıyorum.Görüşmek üzere...
    gaza gelme;kaza gelmesin

SOLİSTALPER;
    ceza mı ? ne alaka cezayla. ceza yazmasın dıye hangı otobanda arabaların 120 ıle gıttıgını gordunkı??

+ gecen gunki demonu dinledim, sesin cok yumuşak, bi studyoda profesyonel çalışmayı denemelisin bence. benden bi album satıı yaptın bıle

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı
    Mondial RS 151'i , Asya 150 T veya benzerleriyle eşit koşullarda
    yarıştıran varmı ? Hangisi daha güçlü ?
    Ben niye böyle yazdım . Çünkü adam ben 130 yaptım diyo ama
    km saati doğru mu ? Belli diğil ... En doğrusu yarışmak
    Trafiğe kapalı alanlarda !

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    arkadaslar bugun rs 151 i mi aldım . sanırım ötv zammı sonrası baya bi uygun fiyata aldım vadeli 16 ay toplam 1800. aranızda yer almak bana da nasip oldu..

Motosikleti
    mondial 150 Zat
    SOLİSTALPER;
    ceza mı ? ne alaka cezayla. ceza yazmasın dıye hangı otobanda arabaların 120 ıle gıttıgını gordunkı??

+ gecen gunki demonu dinledim, sesin cok yumuşak, bi studyoda profesyonel çalışmayı denemelisin bence. benden bi album satıı yaptın bıle

Puhaha yaw anlatmak istediğim yola göre hız elbette olacak ama ... Öff sıkıcı geldi ya bozmasın bizi boşver

- o sesle çok kız tavladım barlarda çıkıp paramı kazanmak bana yetiyor izmirde bir isim olmak kafi .. Albüm olayı hayal şimdilik öyle bir ütopyaya gerek yok bu arada sesimi sert mi yapıyım

Bu arada alakasız bir konu daha açayım yaza 250 cc mct alıyorum ne tatminkar bir motor sesidir ve kasa bmw'nin kopyası 600tl'lik bir modifiye ile çok karizmatik bir şey ortaya çıkacak Elveda 151 RS diyicem

RS151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY YP 400
    Alıntı ebleksin adlı üyeden alıntı
    arkadaslar bugun rs 151 i mi aldım . sanırım ötv zammı sonrası baya bi uygun fiyata aldım vadeli 16 ay toplam 1800. aranızda yer almak bana da nasip oldu..
    Arkadaşım hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun aramıza hoş geldin.

Solistalper ve Mel-a-ku Arkadaşlar sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz kapışmayalım burda ne gerek var
    [COLOR="Red"]KONTROLSÜZ GÜÇ,GÜÇ DEĞİLDİR[/COLOR]

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Ebleksin hayırlı olsun,kazasız,belasız,bol rüzgarlı günler nasip olsun...

solistalper , asrın hatasını yaparsın, 2 ayda 3 kez debriyaj balatasını değiştirmiş arkadasım, 250 mct ile. cok sorunlu bır motor. ama denemeye dener dersen, 2. el al, zararın az olsun.

thr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS MaVi
    Arkadaşlar bu forumda ilk msjım..herkese saygılar..1aydır mondi 151 rs kullanıyorumm çok memnunum ama karbratör ayarı bozuk galiba yani inş öledir..20 liralık benzinle 140 km yaptı..çokk vahim bi durum gerçi canı saolsun kullanan arkadaşlar sizin RS ler nekadar yakıyo ayrıca anlayan birisi warsa bana ne gibi sorun olduunu söleyebilir mi?şimdiden saolun..
    [B][COLOR="Red"][SIZE="2"][FONT="Verdana"]Bildiğimizi Zannetmemiz,Öğrenmemizin En Büyük Düşmanıdır.[/FONT][/SIZE][/COLOR][/B]

Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Alıntı thr adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bu forumda ilk msjım..herkese saygılar..1aydır mondi 151 rs kullanıyorumm çok memnunum ama karbratör ayarı bozuk galiba yani inş öledir..20 liralık benzinle 140 km yaptı..çokk vahim bi durum gerçi canı saolsun kullanan arkadaşlar sizin RS ler nekadar yakıyo ayrıca anlayan birisi warsa bana ne gibi sorun olduunu söleyebilir mi?şimdiden saolun..

Aramıza hoş geldin. Ben ilk aldığım bir depo benzinle 16tl. 195 km yol yaptım ama basmadan 40-50 arası bildiğim birşey varsa bu motosikletin rodajı doğru yapılırsa km'ye 75kuruş yakmasıdır. Tabi kullanım şekli ve yük önemli etkenlerden.

solistalper , asrın hatasını yaparsın, 2 ayda 3 kez debriyaj balatasını değiştirmiş arkadasım, 250 mct ile. cok sorunlu bır motor. ama denemeye dener dersen, 2. el al, zararın az olsun.
    Hımm alacağım şahıs deneyimli bir sürücü henüz 1100 km'de bir sorun yaşadığını görmedim, duruma göre değişir yani her motosikletin montajı aynı değil ve kullanım şeklide önemli. Belki fikrimi değiştiririm araba alırım önümüzdeki kışa scooter kalır

73umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125

hayırlı olsun

Alıntı ebleksin adlı üyeden alıntı

kardeş hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullan inşalllah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler