Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı darkboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet evet gelıor hatta ne yalan soleyım hosuma bıle gıttı o ses ama sımdı cok uzgunum ya
    tamam yarın ılk işin karbüratörü açtırıp temizletmek olsun.öyle binme.temizledikten sonra hava ayarını iyi yapmasını söyle ustana.önemli bi sorun değil hemen düzelir gecmış olsun birde marş rublesine baksın ustan bilyalar dağılmış olabilir!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam yarın ılk işin karbüratörü açtırıp temizletmek olsun.öyle binme.temizledikten sonra hava ayarını iyi yapmasını söyle ustana.önemli bi sorun değil hemen düzelir gecmış olsun birde marş rublesine baksın ustan bilyalar dağılmış olabilir!!
    wallahı sızın dedgınız gıbı yaıcam yarın ınsalah olur yaa bu arada teskkur ederım

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    karbüraötrden motora giden boğaz hortumuna bak çatlamışsa motoru boğar ve istop ettirir motor rahat gitmez
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüraötrden motora giden boğaz hortumuna bak çatlamışsa motoru boğar ve istop ettirir motor rahat gitmez
    saol usta sımdı motorcudan geldım bakmadılar yarın gostercem sımdı o hortuma bakıcam teskkurler.

Günaydın arkadaşlar bende bu motosiklet sevdası yüzünden aranıza katılmış bulunmaktayım az çok bilgi sahibi oldum sayenizde ama hepsini okumaya fırsatım olmadı bana net bi şekilde cewap werirseniz çok mutlu olurum 150 hs almayı düşünüyorum awantajları dez avantajları kesin olarak nedir fiyatları nedir veya tavsiye edeceğiniz başka motor warmıdır şimdiden teşekkürler

By17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok ama inşallah 151 rs (:
    150 hs bölümüne baksan orada daha çok yardımcı olurlar.burada 151 rs ciler var.yanlış yerdesin

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    ben yaptırdım moturu bujılerı degstı saat gıbı oldu walla emre.61 sana tavsıyem 151 rs al bnde snn gıbı cok arastırdım ama ıyıkı almısım

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı darkboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yaptırdım moturu bujılerı degstı saat gıbı oldu walla emre.61 sana tavsıyem 151 rs al bnde snn gıbı cok arastırdım ama ıyıkı almısım
    ulem tutturamadık arızayı ama ılk mesajımda bujılere bak demiştim.neyse sen yinede egzoz patlıyor dedinya bi bak karbüratöre 5000kmde zaten temizlenmesi gerekebilir hadi hayırlı olsun

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulem tutturamadık arızayı ama ılk mesajımda bujılere bak demiştim.neyse sen yinede egzoz patlıyor dedinya bi bak karbüratöre 5000kmde zaten temizlenmesi gerekebilir hadi hayırlı olsun
    adam dıo tek bujıden sanarsın ama her parcasıdan olabılır bole arzalar dedı dun goturmustum oda karbıratorden dedı ılk bujılerı bı degstrdı tamam canavar gıbı oldu :D

Alıntı By17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 hs bölümüne baksan orada daha çok yardımcı olurlar.burada 151 rs ciler var.yanlış yerdesin

teşekkürler farkettim 151 rs de olabilir
    [B][COLOR="Red"] T [/COLOR][COLOR="Blue"] R [/COLOR][COLOR="Red"] A [/COLOR][COLOR="Blue"] B [/COLOR][COLOR="Red"] Z [/COLOR][COLOR="Blue"] O [/COLOR][COLOR="Red"] N [/COLOR][COLOR="Blue"] S [/COLOR][COLOR="Red"] P [/COLOR][COLOR="Blue"] O [/COLOR][COLOR="Red"] R [/COLOR][/B] :bestmt: 61

Motosikleti
    wallah kardeşim arasındaki tek fark biri kampana biri disk tercih senin şans işi birazda motor
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

By17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok ama inşallah 151 rs (:
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wallah kardeşim arasındaki tek fark biri kampana biri disk tercih senin şans işi birazda motor
    hangisi gözüne daha hoş geliyosa onu al.aralarında pek fark yok.görünüşlerindede pek bir fark yok.şahinle doğan gibi yani.seçim senin.

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    Alıntı By17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangisi gözüne daha hoş geliyosa onu al.aralarında pek fark yok.görünüşlerindede pek bir fark yok.şahinle doğan gibi yani.seçim senin.
    151 rs dogan 150 hs dpgan gorunumlu şahın ;)

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    hayırlı aksamlar cümleten
    arkadaşlar bu motoru yıkatmanın bi yolu varmı
    yağ kaçırdığı için motorum şuan içerisi berbat durumda bu gün biraz hallettim ama görüneni
    sorunu hallettiğim için tamamen temizlemek istiyorum içerdeki yağ tortularını ve geniş bi alana yayılmış durumdalar
    dediğim gibi motorun içini yıkatmanın bir yolu varmı yada ne yapabilirim önerisi olan ?
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    wallahı bende acamıyım ama motordan anlayan bı arkadas war dedı en cok motoru sil benzinle temiz tut yağ kalmasın ustunde fln ben bugun koltuk altında ne bulduysam hafıf nemlı benzınlı bezle güzelce sildim gayet güzel durdu ama illakı wardır sprey fln heralde

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Selenin altıda sepetin 4 tane vidası var, onları sök seleyi kaldır, deterjan, şampuan ne bulursan onunla fırça-sünger yardımıyla yıka. Suları iyice süzülüp kuruyunca bezle kurula; topla sepeti yoluna devam et. Sele altında indüksiyon bobini ve beyin (CDI) var, onlara fazla su tutmayın. Sepet vidalarını takmadan yıkamacıya gidebilirsiniz orada sepeti kenara koyup yıkattırın. Zift lekeleri varsa onlar GAZ la çıkıyor ancak.. Beyin bozulacak diye de aşırı korkak olmayın. Bozulacağı tuttu mu havadaki nemden bozuluyor.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    tanzikli suyla dışını yıkatıyorum hemen naza çekiyo kendini buji ıslanıyor heralde çalıştırırken uğraştırıyor =) yıkamayı bende çok istiyorum ama mondi bu başıma da bela almak istemiyorum açıkcası.arkadaşın dediği gibi seleyi kaldırıp 1 günümüzü motora ayırmamız daha hayırlı olacak sanırım sağolun tavsiyeleriniz için arkadaşlar
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    151 RS
    yaw ben her yıkayışımda o gün kornam iptal oluyor bu kornanın rölesi nerde tam olarak orayı es geçeyim bari yada bezle sileyim sadece ???
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

Motosikleti
    wallah hafif tarzikle kendiniz yıkayın benzinliktekiler zarar veriyor kaportaya ve su kaçıyor bazı yerlerine

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    ben motoru 1 ayda 1 kez yıkıyorum yalnız sadece gaz yağını sprey halınde camsıl kabından temizleyeceğim bölgeye zerk edıyorum sonra yarımsaat beklıyorum yumuşuyor sonra tazyıklı suyla bigüzel yıkıyorum bunu yaparken elbette dıkkatlı olmalıyız direk tabancayı kablolara tutmamak gerek basınçlı su kabloları kesebılır.birde sık sık yıkamak gerekmıyor zaten okadar cok sevmıor suyu bu motorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler