Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör alacağım en sonunda olmayacak böle bazen stop ediyor bazen gazlı çalışıyor yan ayak açıkken hep ileri zor ediyor dağıtacaz motoru bi düşsse ne kaporta kalacak ne bişi
    al da kurtul banarlı demekki artık tamamlamış ömrünü. en kaliteli makinenin bile bir ömrü wardır dolunca en ucuz maldan beter olur.. yan ayaktayken ne zor oluyor onu anlayamadım ama. bu arada Allah korusun niye düşesin.. tekerin daima düz bassın kardeşim
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otomatik jiklede sorun olmasın ?
    yok denedim dostum yine aynı karbüratörü komple dağıttık a'dan z'ye temizledik yine aynı marşa bas yerinde saymıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:28 ----------

Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al da kurtul banarlı demekki artık tamamlamış ömrünü. en kaliteli makinenin bile bir ömrü wardır dolunca en ucuz maldan beter olur.. yan ayaktayken ne zor oluyor onu anlayamadım ama. bu arada Allah korusun niye düşesin.. tekerin daima düz bassın kardeşim

vaziyet öyle duruyor yan ayak derken motor kendi kendine gaz açıyor devir yüksektiyor yan ayakta iken motor çalısıkken hep ileri zor ediyor motoru yere düşürecek bir gün onun için dedim sağ salim değiştirip inşallah su sorundanda kurtuluruz
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    151 RS
    yok denedim dostum yine aynı karbüratörü komple dağıttık a'dan z'ye temizledik yine aynı marşa bas yerinde saymıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:28 ----------

vaziyet öyle duruyor yan ayak derken motor kendi kendine gaz açıyor devir yüksektiyor yan ayakta iken motor çalısıkken hep ileri zor ediyor motoru yere düşürecek bir gün onun için dedim sağ salim değiştirip inşallah su sorundanda kurtuluruz
    hmm.. motoru kimi zaman stop edemediğimden çalışır vaziyette yan ayakta bırakmak ne demektir bilirim haklısın yürüyüp gidebiliyo bazen dikkat et.. benimde rölantim biraz yüksek gibi havalar sıcak gecen gün düşürdüm biraz 0 ile 1000 devir arasında çalışacak şekilde ama sabah işe giderken çalışmadı motor bende tekrar biraz yükseltmek zorunda kaldım. yer yer 2000 devir çalıştığı oluyo ilk çalışmada. benimde buna bi düzgün ayar çekmem lazım çünkü havalar aşırı sıcak....

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    rölanti yaz döneminde olduğumuz için yüksek olmamalı 1000devri çok az geçecek şekilde ayarlanırsa bi problem olacağını zannetmiyorum.karbüratörde 20bin kmden sonra benim tespitlerime göre pek tat vermiyor,içindeki iğneleri memeyi şamandırayı yayları değiştirilsede ayar tutmuyor,tutsada eskisi gibi olmuyor.ömrünü tamamlamış karbüratörde gereksiz devir yükselmelerine,bazen stop etmeye benzini çiğ atmaya hatta bu yüzden çok yakmaya başlıyor.o yüzden 20bınden sonra motorun tadını kaçırmamak için değiştirilebilir.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Yan ayak tehlikeli, yan ayağa zat taki gibi müşür bağlatıp açık iken çalışmamasını sağlamak en güzeli.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rölanti yaz döneminde olduğumuz için yüksek olmamalı 1000devri çok az geçecek şekilde ayarlanırsa bi problem olacağını zannetmiyorum.karbüratörde 20bin kmden sonra benim tespitlerime göre pek tat vermiyor,içindeki iğneleri memeyi şamandırayı yayları değiştirilsede ayar tutmuyor,tutsada eskisi gibi olmuyor.ömrünü tamamlamış karbüratörde gereksiz devir yükselmelerine,bazen stop etmeye benzini çiğ atmaya hatta bu yüzden çok yakmaya başlıyor.o yüzden 20bınden sonra motorun tadını kaçırmamak için değiştirilebilir.
    haklısınn. sonuçta malzemenin kalitesi belli, 20bin km bile az deilken banarlı 30bin i devirmiş vaziyette. bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı karbüratörüne teşekkür et ve jübilesini yap banarlı

arkadaşlar şöyle sabit gazla yüksek hızda giderken mesela 80 km motordan bir üfleme sesi gibi füüüüü die bir ses duyduğumu zannediyorum, motor üflemesi die bişey warmıdır? warsa neyin belirtisidir?? acaba bir problemin habercisi mi?

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    haklısınn. sonuçta malzemenin kalitesi belli, 20bin km bile az deilken banarlı 30bin i devirmiş vaziyette. bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı karbüratörüne teşekkür et ve jübilesini yap banarlı

arkadaşlar şöyle sabit gazla yüksek hızda giderken mesela 80 km motordan bir üfleme sesi gibi füüüüü die bir ses duyduğumu zannediyorum, motor üflemesi die bişey warmıdır? warsa neyin belirtisidir?? acaba bir problemin habercisi mi?
    turbo o turbo yok kardeş bu motorun kendine has bi ses. devir yükseldikçe rs in o kulağa hoş gelen sesi başlıyor.yani içindeki canavarı ortaya çıkaran bi homurdanmadan bahsedıyoruz.şakur şukur bi ses duymadıkça egzozun tatlı sesini kilometrelerce dinleyebilirsin

Motosikleti
    151 RS
    turbo o turbo yok kardeş bu motorun kendine has bi ses. devir yükseldikçe rs in o kulağa hoş gelen sesi başlıyor.yani içindeki canavarı ortaya çıkaran bi homurdanmadan bahsedıyoruz.şakur şukur bi ses duymadıkça egzozun tatlı sesini kilometrelerce dinleyebilirsin
    hehe aslında şakur şukur sesi marşa basarken bazen duyuyorum marş motorum boşa marş basmaktan sanırım dişli yedi. her 10 marşta 1 yada 2 kez çat çut ediyo ama şimdilik problem yaratan bir parça deil

o ses kendine has bir sesse madem asılmaya devam edeyim bende şuan soğumadan çalışmaması problemi dışında canımı sıkan bi durum yok, durmak yok yola devam Huska hava filtresi kaç tl ??

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    marş önemlidir,problemde cok buyuk ihtimal marş debriyaj dişlisinden kaynaklı.debriyaj dişlisi 35 lira sizn orda işçiliği bilmiorum.hava filtresini ben o yuvarlak olandan kullandım hep en son 24000kmdeyken 7 lıraya değiştirdim.ben işçilik vermiorum her şeyine kendim bakıyorum.tabii ufak tefek problemler olur senın sorununda çok önemli değil motora zararı yok ama şu soğumadan çalışmaması kötü nedenini bliyormusun?

Motosikleti
    151 RS
    marşa basarken ileri doğru çıkıp motora ilk hareketini weren bir dişli war, o dişli bu soğumadan çalışmama durumlarında bol bol marşa basmaktan aşınmış yada kırık war usta o parçayı gösterdi, gittiği yere kadar bakalım..
    hava filtresini bende kendim takıcam, hatta onu da takamıyosam binmeyim daha iyi

soğumadan çalışmamaya gelince ne servis nede gösterdigim bir tamirci henüz anlayamadılar sebebini. ya beyin ya statör dendi, ikiside beyni değiştirdigi ilk gün sorun hakikaten düzeldi amma sabahına yeniden nüksetti
    servis 3-5 gün bırakki herşeyi deneyelim sorunu bulalım dedi ama bi türlü öle bir geniş zaman bulamadım. sanırım elektrik tesisatında bir problem war. sıcakken elektrik kesen bir parça war ama henüz bilmiyorum....

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    marşa basarken ileri doğru çıkıp motora ilk hareketini weren bir dişli war, o dişli bu soğumadan çalışmama durumlarında bol bol marşa basmaktan aşınmış yada kırık war usta o parçayı gösterdi, gittiği yere kadar bakalım..
    hava filtresini bende kendim takıcam, hatta onu da takamıyosam binmeyim daha iyi

soğumadan çalışmamaya gelince ne servis nede gösterdigim bir tamirci henüz anlayamadılar sebebini. ya beyin ya statör dendi, ikiside beyni değiştirdigi ilk gün sorun hakikaten düzeldi amma sabahına yeniden nüksetti
    servis 3-5 gün bırakki herşeyi deneyelim sorunu bulalım dedi ama bi türlü öle bir geniş zaman bulamadım. sanırım elektrik tesisatında bir problem war. sıcakken elektrik kesen bir parça war ama henüz bilmiyorum....
    tamam anladım cola kutusunun arkası büyüklüğündeki yuvarlak içinde 3 bilya bulunan parça marş debriyaj dişlisi o yapılırda bu ısınıpta motoru çalıştırmayan parçayı bende merak edıyorum.yapılınca bizede haber ver bakalım neymiş bu arıza?

Motosikleti
    151 RS
    tamam anladım cola kutusunun arkası büyüklüğündeki yuvarlak içinde 3 bilya bulunan parça marş debriyaj dişlisi o yapılırda bu ısınıpta motoru çalıştırmayan parçayı bende merak edıyorum.yapılınca bizede haber ver bakalım neymiş bu arıza?
    aynen o dediğin parça içinde 3 bilya olan, yani usta bu aşınmıştır demişti bende onun yalancısıyım...

ağustosun 2. haftası iznim wardı 1 hafta, ramazana da denk gelio die o ara bırakırım serwise demiştim ama iş deiştiriyorum, ayın 9unda turkcell e başlıyorum bakalım servise götürüp bırakabildigim zaman anlıcaz sorun nedir, haber weririm tabiki merak etmeyin

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    şu elektirikli bisikletler keşke denetlense bu gün dayımın biri almış elektirikli bisikleti sanki tüm yollar onun ana caddede geldiğimi görüyo fiemi köklediğimi duyuyo hala sola dönmeye çalışıyor frenlemeseydim güm ortadan gömcektim bende kask filanda vardı olan ona olcaktı 115 kg 20 kg su 60 kg da ben 195 kg 60 la gidiyodum hadi çarpana kadar 30 za düştüğümü sayalım güm sonuç dayı yerde kafa kol bacak gitmiş durumda benim motor pert durumda bende bişey yok kaza anında her zaman ilk işim motoru altımdan atmak zaten atmsam bile o hızda ben düşmem...neseki akıllı davranıp frenledim durduktan sonra dayıya saygı maygı kalmadı sinirden bastım küfrü oda bişey demeden yoluna devam etti

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu elektirikli bisikletler keşke denetlense bu gün dayımın biri almış elektirikli bisikleti sanki tüm yollar onun ana caddede geldiğimi görüyo fiemi köklediğimi duyuyo hala sola dönmeye çalışıyor frenlemeseydim güm ortadan gömcektim bende kask filanda vardı olan ona olcaktı 115 kg 20 kg su 60 kg da ben 195 kg 60 la gidiyodum hadi çarpana kadar 30 za düştüğümü sayalım güm sonuç dayı yerde kafa kol bacak gitmiş durumda benim motor pert durumda bende bişey yok kaza anında her zaman ilk işim motoru altımdan atmak zaten atmsam bile o hızda ben düşmem...neseki akıllı davranıp frenledim durduktan sonra dayıya saygı maygı kalmadı sinirden bastım küfrü oda bişey demeden yoluna devam etti
    haha son cümlene gülüyorum ama büyük geçmiş olsun kardeşim, Allah kazadan beladan korumuş seni. bi daha da başına gelmez umarım.. ne saygısı neyin saygısı senin canına kast aklı başında mı deil mi belli olmayan birine 2 kelime söwmeye de hakkın olsun. olsun ki belki utanır sıkıllır bi dahada dikkatli kullanır.. sende hep böle dikkatli ol nasıl olsa gördü beni çekilir demee

---------------------------------

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı _bold_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorumda rhon marka mondial 151 rs in aynısı böyle bi markanın topiği olmadığı için bende size katılsam olurmu
    olma mı ya la gell buyur katıldın bile, hoş geldinn

Motosikleti
    bizim servis ile görüştüm yıllardan beri tanısıyoruz ama adam 80 lira diyor karbüratöre başka bişi demiyor her neyse yapılacak bişi yok mecbur alıcaz dedim ben şimdi karbüratörü istedim senden getirdin taktık ve sorun düzelmezse ne yapacaz dedim olduğu yerde takarız deneriz olmazsa eski karbüratörü takarız dedi bende tam içimden geçenleri söyledin dedim içim rahatladı kimisi takılan malzemeyi geri almam diyor onun için bosu bosuna 80 lira bayılmayalım abi dedim tamam dedi ona karsılıklı anlaştık neyse yarın kısmetse deneyecez ve sonuçları bildiririm
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    151 RS
    bizim servis ile görüştüm yıllardan beri tanısıyoruz ama adam 80 lira diyor karbüratöre başka bişi demiyor her neyse yapılacak bişi yok mecbur alıcaz dedim ben şimdi karbüratörü istedim senden getirdin taktık ve sorun düzelmezse ne yapacaz dedim olduğu yerde takarız deneriz olmazsa eski karbüratörü takarız dedi bende tam içimden geçenleri söyledin dedim içim rahatladı kimisi takılan malzemeyi geri almam diyor onun için bosu bosuna 80 lira bayılmayalım abi dedim tamam dedi ona karsılıklı anlaştık neyse yarın kısmetse deneyecez ve sonuçları bildiririm
    hadi bakalım inş. değişince düzelir de bide başka parçalara kafayı yormak zorunda kalmazsın banarlı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:50 ----------

Alıntı _bold_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------------------------------
    bold hayır mı qardaş pişman mı oldun yoksa ettiğin lafa , değiştirmişin yazını.. bizim alıntı havada kaldı

Motosikleti
    inşallah inşallah düzelirde kurtuluruz bu problemden

Motosikleti
    evet arkadaşlar problemden kurtulduk karbüratörü değiştirdik ama gaz vermeden marşa bas çalışmıyor gaz veriyorum çalıştırıyorum biraz geberik çalısıyor ustada dedi ısınana kadar böyle yapması normaldir dedi ama hakiketten ısınınca tıkır tıkır yerinde sayıyor ne yapalım yapcak bişi yok bu problem değil zaten ısınana kadar idare edeceğiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler