Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı nlrmrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim karaoğlanla benzin ve istasyon denemelerim sona erdi Ev-iş arasında yaptığım testlerde,

70km sabit hız 6.500 devir 2 hafif yokuş 4 dur kalk,
    Shell 10 lira = 103km
    PO 10 lira = 106km
    Opet 10 lira = 77km

Burdan çıkarılcak sonuç birdaha opetten benzin almıcam Birde dip gaz denemesi yaptım zaten ağır olduğum için çok süratlenmiyor ama shellden aldığım 10 liralık benzinle 90-100km arası 8.500 devirde 67km gittim.

Dip gaz denememde hafif bir tümsekten geçerken motor yaylandı amartisör ve lastikler yeni olduğun çamurluk mesafesi 1cm falan yaylanınca lastiklerde dişli olduğundan arka çamurluk parçalandı düşürecekti beni meret neredeyse 0 çamurluk 10 lira ama yaz ayında olduğumuzdan ve taksamda gene aynısı olacağından taktırmadım söktüm kırık çamurluğu lastikler biraz daha oryente olsun öyle takıcam
    anaaaa ben dewamlı opetten alıyorum 97 oktan ince benzin hesaabıı shell kesinlikle bizim burda ya hava basıyor yada eksik benzin koyuyor. madem öyle bende bundan gayli po dan alayım yaw. hem ewe po daha yakın
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    abi bir çok yer su katıyor tanıdık bir emekli pomapacı var geçen söyledi hangi benzinci olursa olsun tanker boşaltım yapıyorsa o gün benzin alma deponun içinde su var tanker boşaltım yaparken su ve dipdeki pislik karışıyor dedi onun dışında bir çoğuda bir şekilde su karıştırıyor dedi

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine aynı ısınmadan stop ediyor en sonunda karbüratörü değiştirecem çok önemli bişi değil ama içim rahat etmiyor ben eğer karbüratörü değiştirirsem 150 li lik vitesli motor karbüratörü taktıracam otomatik jikle den kurtulmak için yapan bilen duyan varmı varsa yazın bildiklerinizi ona göre elden jikle yapacam ama nasıl olur randımanlı olurmu ?
    ağa hiç sanmam 150cc vıtesli bir motorun karburatöru bizim motorlara üysun. Eher yanlışım yoksa vitesli motorlarda manuel jikle var ve bizimkilerde otomatik. Birde şu var bizim motorların karburatörunde diafram var viteslilerde platin

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bir çok yer su katıyor tanıdık bir emekli pomapacı var geçen söyledi hangi benzinci olursa olsun tanker boşaltım yapıyorsa o gün benzin alma deponun içinde su var tanker boşaltım yaparken su ve dipdeki pislik karışıyor dedi onun dışında bir çoğuda bir şekilde su karıştırıyor dedi
    benzinliğin önünde yatmak lazım ortaam nerden bilecez ki tanker o gün mü yanaştı 10 gündür gelmiyor mu memleketteki her iş gibi bunada hile hurda karıştığından dolayı tamamen şans meselesi galibaa

Motosikleti
    Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzinliğin önünde yatmak lazım ortaam nerden bilecez ki tanker o gün mü yanaştı 10 gündür gelmiyor mu memleketteki her iş gibi bunada hile hurda karıştığından dolayı tamamen şans meselesi galibaa
    tanker boşaltım yapıp ertesi günün sabahında yola çıkıyor galiba BANARLI manuel jikle tertibatı alıp yapabilirsin tahminime göre 100 ukh'nin kabloları filan olur galiba onlarınki gb sol tarafa yaparsın kolay gelsin

Motosikleti
    151 RS
    tanker boşaltım yapıp ertesi günün sabahında yola çıkıyor galiba BANARLI manuel jikle tertibatı alıp yapabilirsin tahminime göre 100 ukh'nin kabloları filan olur galiba onlarınki gb sol tarafa yaparsın kolay gelsin
    bizimkisi ank nın göbeğinde tankerin beklediğini falan sanmıyorum ayrıca bu güne dek 1 yada 2 kez benzinlikte tanker görmüşümdür. ama yinede dikkat ederim buna hiç olmadı pompacıya sorarım tanker ne gün geldi diye bu arada opetten almicam artık PO dan alıcaam

Motosikleti
    bizimkisi ank nın göbeğinde tankerin beklediğini falan sanmıyorum ayrıca bu güne dek 1 yada 2 kez benzinlikte tanker görmüşümdür. ama yinede dikkat ederim buna hiç olmadı pompacıya sorarım tanker ne gün geldi diye bu arada opetten almicam artık PO dan alıcaam
    yani yapcak fazla birşey yok abi bu konuda da sakata geliyoz

Motosikleti
    151 RS
    yani yapcak fazla birşey yok abi bu konuda da sakata geliyoz
    yaw nereye kayboldu yine bu millet topikte yaprak kımıldamıyor yaw.. yaz tatili moduna mı girmişler yok mu yeni bi konu

Motosikleti
    bilmem abi az önce sahibinden de ilanlara bakıyordum uyanığın biri bizim topikten resim çalmış ibre 130 da olanı bende şikayet ettim bu nolu ilanın son resmi motorsiklet.net ten alıntıdır ilanın sahibi insanları yanıltmaktadır diye

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:09 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-olursun/detay

ilan bu sizde şikayet edin

Motosikleti
    151 RS
    hadi yhaa bizim topiikte mi o foto? kimin motoruymuş 130 deil de 120 yapıo ama hiçte 120 gidiyo gibi bi hali yok resimde

Motosikleti
    abi isterse motor gitmesin herkez bu forma üye değil adam nerden bilcek resmi burdan aldığını hiç sevmediğim şeydir sahtekarlık

Motosikleti
    151 RS
    kim sewer zaten adamım sahtekarlığı hem ne gerek war böle şeylere o foto olmasa almicaklar mı motorunu... bugün tamirciyi bekleyemedim sonunda gittim serviste 15-50 yağ koydurdum, motorun sesi biraz toklaştı bence ii oldu böle. bu arada servise giderken eskişehir yolunda hafif iniş arabayı sollayacam die kaptırmışım bi baktım ibre 115 devir 7000 civarıydı çektim sora gazdan biraz daha giderdi motor

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Merhaba dostlar...

Bende, benim emektarın fotoğraflarını paylaşıp değerli yorumlarınızı almak istedim...Motor kuzenimin paketcilik yaptığı dönemden kaldı, 30.000 Km'de yaklaşık 1-2 sene önce km teli kopmuş, şuan kaç km'de bilemiyoruz... Ben biraz uğraşıp toparladım son haline getirdim, ufak tefek yolculuklarda işimi görüyor ama fotoğraflardan da anlayacağınız üzere bayağı yorgun bi motor... Beğendiğiniz, beğenmediğiniz yerleri yazmanızı isterim ki bende ona göre haklı gördüğüm uyarılarınızla düzeltmelerimi yapayım...

Özellikler ve Modifikasyonlar :

-Tamamen el yapımı biri katlanabilir iki adet deri çanta ve trafikte rahat fark edilmesi için çanta üzerinde ledli stop, ve park lambaları (Arkadan görünüşünü çekemedim fotoğraf makinesinin pili bitti)...
    -151 RS'nin en gıcık kaptığım yeriydi o frenlerin önündeki açık yer ve yine el yapımı bi rüzgar önleyici yaptım...
    -Yine el yapımı ön rüzgar siperliği...
    -Ön panjur yine çantada kullandığım malzemeden ucuz deri ile kaplandı...
    -Ayrıca 360 derece dönebilen tekerlek sistemi...
    -Yakıtı bittiğinde otomatik olarak durabilen motor sistemi mevcuttur...

Saygılarla beğenilerinize sunuyorum...

Motosikleti
    151 RS
    haahah süpeerr ya otomatik durmasa nerden anlardınız benzinin bittiğini gider de giderdiniz gündüz gece

hocam motorun gidonuna bayıldımm, hem ellerin önündeki koruma hemde minik ön cama rengi farklı duran marşpiyer dışında motorda öyle göze batan bir durum da yok ayrıca, hatta tek renk olması bence daha iyi, sadece o arka çantadan sarkan deri parçası ne işe yarıyor onu çözemedim

Motosikleti
    KAWASAKİ
    haahah süpeerr ya otomatik durmasa nerden anlardınız benzinin bittiğini gider de giderdiniz gündüz gece

hocam motorun gidonuna bayıldımm, hem ellerin önündeki koruma hemde minik ön cama rengi farklı duran marşpiyer dışında motorda öyle göze batan bir durum da yok ayrıca, hatta tek renk olması bence daha iyi, sadece o arka çantadan sarkan deri parçası ne işe yarıyor onu çözemedim
    Rengi farklı duran marşbiyel biraz dağılmıştı onu da deri kapladım yazmayı unutmuşum...

El korumaları yoğurt kabını kesip, perçinleyerek yaptım...Üzerini de deri kapladım...Yakından bakılsa bile kolay kolay anlaşılmaz orjinal duruyor...

Arka çantadan koltuğa sarkan deriyi soruyorsan o açıldığında bi çantaya dönüşüyor... Transformers filmini izlediysen o hesap... O katlanmış bi çanta açıldığında aynı arkadakinin boyutunda bi çanta oluyor, içine dünya sığıyor... Arkadaki çanta da zaten içi boşaltılmış kola kasasının deri ile kaplanmış hali... Giviymiş, kappaymış bunlar da bu teknoloji henüz yok...

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rengi farklı duran marşbiyel biraz dağılmıştı onu da deri kapladım yazmayı unutmuşum...

El korumaları yoğurt kabını kesip, perçinleyerek yaptım...Üzerini de deri kapladım...Yakından bakılsa bile kolay kolay anlaşılmaz orjinal duruyor...

Arka çantadan koltuğa sarkan deriyi soruyorsan o açıldığında bi çantaya dönüşüyor... Transformers filmini izlediysen o hesap... O katlanmış bi çanta açıldığında aynı arkadakinin boyutunda bi çanta oluyor, içine dünya sığıyor... Arkadaki çanta da zaten içi boşaltılmış kola kasasının deri ile kaplanmış hali... Giviymiş, kappaymış bunlar da bu teknoloji henüz yok...
    helal olsun sana be ortaam.. el emeği göz nuru şeylere saygı duyarım ki benm gibi servise bağımlı bi adam böyle ondan bundan bişeyler icat etmeyi büyük meziyet sayar bende motorumu sokup bir garaja sağına soluna bişeyler yapmayı kesmeyi biçmeyi çok istiyorum ama şehrin ortasında buna pek imkan yok.. eline koluna sağlık son derece güzel motorun km sine nazaran..

Motosikleti
    KAWASAKİ
    helal olsun sana be ortaam.. el emeği göz nuru şeylere saygı duyarım ki benm gibi servise bağımlı bi adam böyle ondan bundan bişeyler icat etmeyi büyük meziyet sayar bende motorumu sokup bir garaja sağına soluna bişeyler yapmayı kesmeyi biçmeyi çok istiyorum ama şehrin ortasında buna pek imkan yok.. eline koluna sağlık son derece güzel motorun km sine nazaran..
    Eyvallah dostum... Hepimiz gücümüz yettiği makinlere biniyoruz ve onları da sürekli elden geçirmezsek bi süre sonra dağılmaya başlıyor malum herkesin bi ömrü var... Sonuç itibariyle de benimle yaşayacak hali de yok ama şu an için eli yüzü düzgün olsun, kullanışlı olsun yeter dedim... Herkesin motoru kendine güzel...

Bu motor da artık miyadını doldurmak üzere...Benim de zaten Allah kısmet ederse 250 CC bi chooper hayalim var... Hatta sizin de aklınızda bulunsun 250 CC, Regal raptor T gidon arıyorum Ankara'da...

Allah, hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin, ve herkese gönlünün dilediği motorları almayı ve onlara sağlıkla binmeyi nasip etsin inşallah...

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    arkdaşlar benimde interneti kestiler borcundan dolayı o yüzden giremiyorum ama şu karbüratör olayı kafama takıldı bazen düzgün çalışıyor bazende deviri bir yükseltiyor bir salıyor anlamadım gitti en sonunda aldırtacak bana bir karbüratör bir sürü masraf ama zararı yok sadece benzin olayını anlayamadım sanki yakıt tüketimi çoğaldı belki de bana öyle geliyor
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar benimde interneti kestiler borcundan dolayı o yüzden giremiyorum ama şu karbüratör olayı kafama takıldı bazen düzgün çalışıyor bazende deviri bir yükseltiyor bir salıyor anlamadım gitti en sonunda aldırtacak bana bir karbüratör bir sürü masraf ama zararı yok sadece benzin olayını anlayamadım sanki yakıt tüketimi çoğaldı belki de bana öyle geliyor
    gecmıs olsun banarlı.kardesım 45 lıra karburatör olmadı degıstır.randıman alamıyorsan hemde benzını cok yakıyor dıyorsun senın karburatör omrunu tamamlamıstır az deıl 35000km degısmesı uygundur kardesım

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    bende öyle tahmin ediyorum mecburen değiştireceğiz ama bizim burda ustalar veya servisler 80 - 90 fiyat çekiyorlar buda çok para onun için duruma göre hareket edeceğim
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler