Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    151 RS
    @ Type Rs bu konu şanstan ziyade motorun durumuyla ilgili yani kapalı yerde muhafaza ediyosan pek birşey olmaz ama benim motorum çok fazla nem yediğinden egsoz sürekli paslanıyor brandası var ama çare etmiyor kışın yağmuru yiyor yazın nemi yiyor egsoz pert sonra
    walla sabah 9 akşam 18-18.30 garanti kaldırımda duruyor brandam da yok, ewe gidince de balkonun altında duruyor çok yağmur yağsa yine gelio üstüne ama bütün kış kapalı garajda durdu binmedim bilmiyorum onun faydası olmuşmudur bu arada o meşhur zırıltı bende ayak marşından geliyodu pedalı söküp sele altına attım ses mes kalmadı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:56 ----------

Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen hafta o zıngırtı için götrdüm motoru sıkmadık vidasını bırakmadık.hala devam
    anladım ki egzozdan mış =)

yapılacak bişey yokmu ki bu ses için ya
    daha başıma gelmediği için bilmiyorum ama kelepçe denen şey çok zor bir çözüm olmasa gerek.. belki araya yanmayacak lastik bir conta belki de olanı söküp farklı iki kelepçe takmak bu işi ilelebet çözer diye düşünmekteyim ama bizim motorlarda teori pratiğe her zaman uymayabiliyor x)
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    benim motor bir tek 7 saat dükkanın içinde duruyor ben egzoz zırıltısına çözüm olarak perçinlerin üzerine teflon bant sardım 10 kat filan onun üzerine egzoz kelepçesi taktım seste düşme oldu

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    WAAAYY numan kardeş h.geldin, görüşemez olduk sen TR ye geldin geleli. satma tabii yha kıyma RSe daha doğru düzgün binememişsin bile. onu sat git başka motor al ne anladık bu işten, dursun

eğer benzin damlıyor deseydin altta biyerde tahliye hortumu war o kaçırıyordur derdim ama damlamıyosa belki depo kapağın kaçırıyodur, belki benzin hortumunda çatlak wardır belki de karbüratörden geliyor fazla benzinin kokusu. bunların dışında da bişey olacağını sanmıyorum....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:54 ----------

ah bu babalar, illa kendi bildiklerini okurlar. benim yaptığım çocuk benden iyi mi bilecek diip burunlarının dikine giderler hehe ama sıkma canını hiç bir durumda motorun babandan değerli olamaz..sağlık olsun de geç
    A.s aga

Walla benim benzin hortumu daha sıfır ayarında ben bi ara onu delmiştim onu o yüzden deniştirdim. Motordan benzin damlamıyor ama geçen selenin altını açtım koku karburatörden geliyor kesin. 1000km servisinde onu kesin baktırmam lazım.

Benim pederde aynı walla. Motora bindimi sanki altında Suzuki var aragazı verecem diye motoru bır hoş ediyor arka frene basıyor ondan sonra gaza basıyor bağırıyorum baba debrıaj balatasını maf ediyon diye bi duruyor ondan sonra bi bakıyom kumun üstünde patinaj çektiriyor motora

Motosikleti
    dün akşam arkadaşın yanına çıkıyordum yayan benim ceza yediğim yerde bir normal ekip birde trafik vardı baktım 3 tane cup motoru kısmışlar ceza yazıyolar ilerde motorlu bir çocuk gördüm aşağana inme trafik var dedim dinlemedi cezayı yedi keşke benide böle uyaran olsa anında u dönüşü yaparım....bi sefer çevre yolundan indim baktım baya ilerde çevirme var freni koydum u dönüşü yapıp 4 lüleri yakıp ters yönden geri çevre yoluna çıkmıştım allahtan geceydi trafik yoktu

Ayak marşından gelen zırıltı iççin bakım sırasında motor kapağı açılırsa eğer ayak marşının bağlu olduğu demirin arka kısmına bir conta atıyorlar ve o ses kesiliyor çok basit birşey kapak açılırsa aklında olsun taktır onu (:

Egsoz seside egsozun içinden geliyor kelepçeler çözüm değil yani egsozcular onarabiliyor ama zaten egzos maliyetine onarıyorlar ve kalıcı bir çözüm değil en mantıklısı daha kaliteli paslanmaz bir egzos almak.

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı nlrmrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde siyah 2008 rs151'im var. Kimse bu motora yada diğer modellere çin malı deyip geçmiceksin demesin. Bende alırken çin malı bakarsan bağ bakmazsan dağ olur dediler. Deli gibide baktım bi fok olmadı

Motorda marş motorum, diyafram 2 kere, buji 3 kere, beyin 1 kere, benzin hortumu, hava hortumu, benzin deposu, karbirator yayı, orta sehpa, ön buç takımı, kayış 2 kere, egzos 3 kere ve daha sayamayacağım birsürü parça değişti...

2bin lirada masraf yapmışımdır rahat. Ha şimdiye gelecek olursak tık demeden çalışıyor. Çalışıyor diyorum çünkü çalışması gitmesinden daha büyük problemdi benim için.

Başıma gelen en büyük sıkıntıda giderken karbürator yayı koptu. 130 kiloyum ve ben üzerindeyken motor en fazla 90'ı görüyor yay kopunca gaz köklendi 120ye dayandı motor. Gittiğim yol 5km falan dümdüz ve yolun sonunda hastane var o süratle giderken kontağı kapadığımda düşeceğimi bildiğim için yol boyunca düşündüm nereye düşsem diye... hastaneye 200 metre kala asıldım frenlere balatalar 50 metrede yandı tabi hız 70e kadar falan düştü hastanenin çimenliğine yatay geçiş yaptım...

Neyse konuya gelelim motor dandik ama seviyorum keratayı. Yaz geldi ve motor mevsimini açtık. Bugün ön buç takımını değiştirdim ön ve arka lastikler değişti dişli lastik taktırdım amortisörler tekrar ayarlandı falan filan toplamda 200 lira masraf ettim. Egzosum birkere garantiden değişti onun üzerine birkerede ben değiştirdim gene perçinleri dağıldı ve o salak zırıltı gelmeye devam ediyor. Bana tavsiye edebileceğiniz paslanmaz bir egzos varmıdır. Zaten motorda çin malı bi egzos kaldı onuda değiştireyimde tam olsun.
    Geçmis olsun abi senin motor neymis öyle ya

Motosikleti
    beyler hazır olur benim peder yakında marş motorunu yakacak adam motor çalışırken marşa basıyor

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler hazır olur benim peder yakında marş motorunu yakacak adam motor çalışırken marşa basıyor
    yaw geçen bi kez korna diye bende bastım yarım saniyelik bi olay oldu ama zzzzztt die ses geldi ve şuan düşündüm de marş motorundan çat çut ses geliyo acaba bundan dolayı mı oldu yoksa bu çalışmama sorunu sırasında defalarca boşa marş bastık ondan mı oldu en son gösterdiğim tamirci rahat bi 10 dk bastı marşa aralıksız akü nasıl bitmedi hayret

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:51 ----------

Ayak marşından gelen zırıltı iççin bakım sırasında motor kapağı açılırsa eğer ayak marşının bağlu olduğu demirin arka kısmına bir conta atıyorlar ve o ses kesiliyor çok basit birşey kapak açılırsa aklında olsun taktır onu (:

Egsoz seside egsozun içinden geliyor kelepçeler çözüm değil yani egsozcular onarabiliyor ama zaten egzos maliyetine onarıyorlar ve kalıcı bir çözüm değil en mantıklısı daha kaliteli paslanmaz bir egzos almak.
    tamm hocam aklımda olsun takılı olsa tabiki daha ii olur ama 1 senedir sadece 1 defa kışın garajdan çıkarınca kullanmıştım ayak marşını oda zaten yağsız kaldığından baya bi uğraştırmıştı, bas babam bas

bu arada bu babalarınız çok enteresan gerçekten hehe keşke benm babamda az biraz binip dolansa kendisi meganından başka bişeye binmiyor ama köyde 1 kez bindi gerçi ama onda da bisiklete biner gibi yavaş ve sakin bindi

Motosikleti
    yaw geçen bi kez korna diye bende bastım yarım saniyelik bi olay oldu ama zzzzztt die ses geldi ve şuan düşündüm de marş motorundan çat çut ses geliyo acaba bundan dolayı mı oldu yoksa bu çalışmama sorunu sırasında defalarca boşa marş bastık ondan mı oldu en son gösterdiğim tamirci rahat bi 10 dk bastı marşa aralıksız akü nasıl bitmedi hayret

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:51 ----------

tamm hocam aklımda olsun takılı olsa tabiki daha ii olur ama 1 senedir sadece 1 defa kışın garajdan çıkarınca kullanmıştım ayak marşını oda zaten yağsız kaldığından baya bi uğraştırmıştı, bas babam bas

bu arada bu babalarınız çok enteresan gerçekten hehe keşke benm babamda az biraz binip dolansa kendisi meganından başka bişeye binmiyor ama köyde 1 kez bindi gerçi ama onda da bisiklete biner gibi yavaş ve sakin bindi

aman abi sakın binmesin benim babam eski pejoculardan adamın yaşı 63 e dayandı adam hala kendini genç hissediyor millet yağmurlu havada veya ıslak yolda yavaş gider benim babam besaştan gelirken önüde yük dolu münübüsle yarışmaya kalkıyor adam freni koyuncada bizimkide çarpmamak için motoru yere atıyor allahtan kendisine bişey olmamıştı beraber gidelim veya ben gideyim diyorum yok adam adralenin peşinde

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman abi sakın binmesin benim babam eski pejoculardan adamın yaşı 63 e dayandı adam hala kendini genç hissediyor millet yağmurlu havada veya ıslak yolda yavaş gider benim babam besaştan gelirken önüde yük dolu münübüsle yarışmaya kalkıyor adam freni koyuncada bizimkide çarpmamak için motoru yere atıyor allahtan kendisine bişey olmamıştı beraber gidelim veya ben gideyim diyorum yok adam adralenin peşinde
    nihahaha Allah korumuş babanı harbi deli fişekmiş haa, bizim peder de 1949 lu ama gören 45 yaşında falan sanıyor ama yinede ağır başlı adamdır arabayı da motoru da usturuplu kullanıyor we sanırım ondan banada geçmiş canım bazen çok istesede şöyle makaslı hızlı apaçi kullanmayı en fazla 5dk içinde sağ duyum ağır basıyor yine düzgün kullanmaya başlıyorum
    eniştemin audi S3 ü war lan alıyım da şöyle otobana çıkıp kuduruyum diyorum alınca da normal araba gibi kullanıyorum sanırım ve malesef ben bilinçli vatandaşım

Şimdi sanayiden geldim egsoz olayınıda hallettim. Kanuni marka perçinsiz döküm egsoz taktırdım 85 lira egsoz 15 lirada takma maliyeti ;) şahane oldu motor kendine geldi. Eski egsozu spralle kestik içine gösterdi bana usta inanamaım o egsozla dolaştığıma içi darma duman bir egsoz neler değiştiriyor ya 90ı geçmeyen motorla 110 yaptım düz yolda adam 2 yıl garanti verdi paslanırsa gel kafama at dedi egsoz borusunuda granaj kaplıcaktı ama çok uzun sürecek diye siyaha boyattım spreyle fazla vaktim yoktu çünkü..

Motosikleti
    151 RS
    Şimdi sanayiden geldim egsoz olayınıda hallettim. Kanuni marka perçinsiz döküm egsoz taktırdım 85 lira egsoz 15 lirada takma maliyeti ;) şahane oldu motor kendine geldi. Eski egsozu spralle kestik içine gösterdi bana usta inanamaım o egsozla dolaştığıma içi darma duman bir egsoz neler değiştiriyor ya 90ı geçmeyen motorla 110 yaptım düz yolda adam 2 yıl garanti verdi paslanırsa gel kafama at dedi egsoz borusunuda granaj kaplıcaktı ama çok uzun sürecek diye siyaha boyattım spreyle fazla vaktim yoktu çünkü..
    wallaha mı ciddi o kadar fark etti mi?? psikolojik olmasın çok bağırmıyo demi apaçi egsozu gibi olmasında!!! egsozun kendi deil ama borusu sanırım egsoz manifoldu oluyor paslanmış benim de illaki bi gün bizde değiştiririz zaar

hayırlı uğurlu olsun bu arada dostum, bak bakalım gittiği kadar yaktığı da artıyor mu? senden detaylı rapor alırız burdan

Yok yok piskolojik evresini çoktan atlattım ben motorum 13bin kilometrede toplamdada 80bin km falan yol yaptım. Binmediğim motor kalmadı neredeyse. Resmini ekliyim apaçi egzosu değil tabikide sevmem öyle şeyleri neye layıksa o

Motosikleti
    nihahaha Allah korumuş babanı harbi deli fişekmiş haa, bizim peder de 1949 lu ama gören 45 yaşında falan sanıyor ama yinede ağır başlı adamdır arabayı da motoru da usturuplu kullanıyor we sanırım ondan banada geçmiş canım bazen çok istesede şöyle makaslı hızlı apaçi kullanmayı en fazla 5dk içinde sağ duyum ağır basıyor yine düzgün kullanmaya başlıyorum
    eniştemin audi S3 ü war lan alıyım da şöyle otobana çıkıp kuduruyum diyorum alınca da normal araba gibi kullanıyorum sanırım ve malesef ben bilinçli vatandaşım
    ben apachelik yapsamda bilinçli yapıyorum yane gözüme kesmezse yada ihtimali kötüyse yapmıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:42 ----------

Yok yok piskolojik evresini çoktan atlattım ben motorum 13bin kilometrede toplamdada 80bin km falan yol yaptım. Binmediğim motor kalmadı neredeyse. Resmini ekliyim apaçi egzosu değil tabikide sevmem öyle şeyleri neye layıksa o

egzozun yakın resmini eklermisin ? ve kanunin hangi modeline ait onuda yazarmsın ? bu arada güle güle kullan allah kaza bela vermesin motorun temiz gözüküyor

Egsozun yakın resmini yarın çeker eklerim. Modeli yazmıyor sadece kanuni yazıyor. Yerli üretimmiş. Çok şık birşey değil ama çok sağlam döküm birkere perçinli değil

edit: Boruyu boyadığım siyah boyayla egsozun kafasınıda boyadım bant çekip. Boya siyah soba boyası ve 300 dereceye kadar yanmıyor. 15liraya aldım. Resmi büyütüp bakarsan egsozun kafası siyah ama ince bir boya var kaynak izleri belli oluyor diye ben bir kat daha attım ;)

Motosikleti
    151 RS
    Egsozun yakın resmini yarın çeker eklerim. Modeli yazmıyor sadece kanuni yazıyor. Yerli üretimmiş. Çok şık birşey değil ama çok sağlam döküm birkere perçinli değil

edit: Boruyu boyadığım siyah boyayla egsozun kafasınıda boyadım bant çekip. Boya siyah soba boyası ve 300 dereceye kadar yanmıyor. 15liraya aldım. Resmi büyütüp bakarsan egsozun kafası siyah ama ince bir boya var kaynak izleri belli oluyor diye ben bir kat daha attım ;)
    evet motorun temizmiş hakikaten egsozun ucunu boyayınca da motorla çok uyumlu olmuş, ayrıca üzerindeki yazı hariç orj egsozdan pek ayırt edilmiyo oda güzel fakat senin motorun yannda duran o beyaz şey en güzeli yhaa nasıl tatlı bir motorcuk oo hehe

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:51 ----------

yaw millet motoruna nasıl temiz bakıo benm de arka çamurlukta geçen kıştan kalma çamur war hala yarın yine ayın 4ü mesaiye kalacam günlerden de pazar sakin olursa işler iner aşağı bi güzel yıkarım motorumu bende

Motosikleti

şu borcumu kapatayım para birektereyim alayım bari bu egzozdan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:35 ----------

evet motorun temizmiş hakikaten egsozun ucunu boyayınca da motorla çok uyumlu olmuş, ayrıca üzerindeki yazı hariç orj egsozdan pek ayırt edilmiyo oda güzel fakat senin motorun yannda duran o beyaz şey en güzeli yhaa nasıl tatlı bir motorcuk oo hehe

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:51 ----------

yaw millet motoruna nasıl temiz bakıo benm de arka çamurlukta geçen kıştan kalma çamur war hala yarın yine ayın 4ü mesaiye kalacam günlerden de pazar sakin olursa işler iner aşağı bi güzel yıkarım motorumu bende
    yıkat tabi abiya benim motor bile kaporta dağınık çoğu zaman yıkatıyorum balatalar toz olunca motoru sıkıyor

Motosikleti
    151 RS
    çok sıcak bugun hava ankarada akşam üstü olsun kovayı alıp elime inecem aşşaaaa
    garibim motor ya yağmur yiyo gün boyu ya güneş bi branda almadım oğluma

Motosikleti
    izmirde çok sıcak abi yokmu gölge bi yer filan ?

O arkadaki beyaz olan vespa 4bin lira... Bügün dilek yarımadası milli parkına gittim 13233 kmde depoyu fulledim 12368 kmde geri döndüm döndüğümde tekrar depoyu fulledim 8liralık benzin aldı sen hesap et nekadar yaktığını. Egsozun resminide yakından çektim ekliyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler