Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunun kural falan olduğunu zannetmiyorum, bence bir yanlışlık yada motoru emniyetin yanlış değerlendirmesi.. kıçı başı düzgün durmayan SS lere 2 kişi binebiliyorsa yayla gibi koltuğu olan scooter a haydi haydi biner. ayrıca bir trafik polisinin bizim motorları tek kişilik bildiğini de sanmıyorum. bende sürekli kız arkadasımla biniyorum ve günde hiç yoksa 10-15 polisin önünden geçiyorum. çünkü benm güzergah protokol yolu bakanların paşaların en çok kullandıkları cadde den gidip geliyorum TBMM nin önünden
    işte diyorum ya bu kurala zaten kimse uymuyor.normalde ruhsatına bakıp ıstıhap hattinden fazla kişi biniyorsa ceza yazılması gerekir.sele konusunda haklısın 2 kişi rahat rahat gezilir zaten karışan görüşende yok bak keyfıne arkadaş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    işte diyorum ya bu kurala zaten kimse uymuyor.normalde ruhsatına bakıp ıstıhap hattinden fazla kişi biniyorsa ceza yazılması gerekir.sele konusunda haklısın 2 kişi rahat rahat gezilir zaten karışan görüşende yok bak keyfıne arkadaş
    hehe zaten öyle oluyor kanımca

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendekide 2006 aynen 01 kişi yazıyor.yani aslında iki kişi gezdiğimizde kural ihlali yapıyoruz
    her motorda 1 kişilik yazar hangi marka ve model olursa olsun
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her motorda 1 kişilik yazar hangi marka ve model olursa olsun
    kardes zaten aksini iddaa etmiyoruz sadece 2 kişi binmenin bu nedenle yasak olduğundan dem vuruyoruz. 3 kişi mesela bindik polis amcalar durdurdu seni koyuverirler mi?

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çooook enteresan bir saçmalık... motorun 2 kişiyi taşıyacak gücü de var, 2. kişiye oturacak yeri de
    abi yeni ruhsatlarda böyle üstüne düşmezsen tek kişi olarak geçiyor kayıtlara bu yüzden çok kişi ceza yedi ben ruhsatımı plakamı kendim çıkartım ruhsatın dosyasını sigortacıdan aldım o doldurdu 2 kişilik olarak doldurdu

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı ISEPULTURAI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Tekirdağlıyım Tekira Avm'nin tam yanında oturuyorum Köprübaşında motor temiz inş alıcı bulursun..
    tesekkurler bakalım bulcaz inş :D

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    AT uygunluk belgesinde Oturma Yerinin Sayısı Ve Konumlarında: R1:1C, R2:1C yazıyor acaba bu ne anlama geliyor?
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AT uygunluk belgesinde Oturma Yerinin Sayısı Ve Konumlarında: R1:1C, R2:1C yazıyor acaba bu ne anlama geliyor?
    bu konu hakkında bilgim yok.oturulan koltuk sayısını gösterıyor olabılır.motorlarda 1kişi yazıyor bazı ruhsatlarda 2 olanlarınıda gördüm yani bu saçma biraz zaten şöför var bide 2 kişi eder 3 kişi bi motora 3 kişi binmek kesınlıkle kanunen suç bu konu hakkında bilgi edinırseniz bizide aydınlatın

Motosikleti
    bu konu hakkında bilgim yok.oturulan koltuk sayısını gösterıyor olabılır.motorlarda 1kişi yazıyor bazı ruhsatlarda 2 olanlarınıda gördüm yani bu saçma biraz zaten şöför var bide 2 kişi eder 3 kişi bi motora 3 kişi binmek kesınlıkle kanunen suç bu konu hakkında bilgi edinırseniz bizide aydınlatın
    2 kişi yazanlar şöförle beraber 1 kişi yazanlarda tek kişi olarak geçiyor aslında dikkat edilse böyle saçmalık olmaz ama herşey köprüyü geçinceye kadar motoru satan aldığı paraya bakıyor takipçide uğraşmak istemiyor...bu yüzden ceza yiyen çok oldu forumda topic bile açtılar

Motosikleti
    neyse bu konu çok uzadı artıkk 2 kişi 1 kişi baska şeyler anlatalım arkadaslarr
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kişi yazanlar şöförle beraber 1 kişi yazanlarda tek kişi olarak geçiyor aslında dikkat edilse böyle saçmalık olmaz ama herşey köprüyü geçinceye kadar motoru satan aldığı paraya bakıyor takipçide uğraşmak istemiyor...bu yüzden ceza yiyen çok oldu forumda topic bile açtılar
    ceza yiyen olduda arkadas istihap haddi demek kullanıcı hariç oturacak kişi sayısı demek.yani küllüyen yalnış anlaşılmış yanlış olmaya devam eden bi durum bu.bak istersen bi araştır istihap haddinin ne olduğunu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    [QUOTE=banarlı;2089243]
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün motorumu 4.000 bakımına götürdüm arkadaşlar
    motordaki çekiş düşüklüğünü ustama bildirdim
    açar bakarız eğer baskı balatadan ise malzemeler 75 işçilik 25 dedi.
    sizce nasıl fiyatı yada fiyatlardan haberdar olan varmıdır [/QUOTE

baskı balta dediği debriyaj balatası buda arka varyatörün içinde 15 -20 liralık bir malzeme debriyaj balatası ben komple kapağın içindeki çeki aksamlarının hepsini değiştirttim debriyaj balatası arka - ön varyatör - kayıs + işçilik 150 bence çok pahalı sadece debriyaj balatasını değiştirecek ise

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

kardeş bende banarlıdan bilirmisin
    çok piknik yapmaya gitmiştik oralara

Motosikleti
    ceza yiyen olduda arkadas istihap haddi demek kullanıcı hariç oturacak kişi sayısı demek.yani küllüyen yalnış anlaşılmış yanlış olmaya devam eden bi durum bu.bak istersen bi araştır istihap haddinin ne olduğunu
    yeni ruhsatlarda istihap haddi yazmıyorki koltuk sayısı (sür.dahil) 2 veya 1 yazıyor....yamaha ybr 125 le bir arkadaş manisa girişinde çevrildi ikişilerdi herşeyi tam diye polise atar yapmaya çalıştı poliste koltuk sayısı 1 bu motora 2 kişi binilmez deyip kitledi cezayı sonuçta yanlış anlaşılıp yanlış yapılıyor bazı kişilerde beni ilgilendirmez ben parama bakarım diyip üstüne düşmüyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    bende meğer kendimi boştan yere yırtıyomuşum, şirketin içine düşmüşüz haberimiz yok.. şehitleri anma konvoyuna biri adı neden tech ben gelmem , biri iki gün önce filistin diye ağlıyordunuz şimdi ne değişti ben gelmem diyor, bende sazan gibi atlayıp adından milletten size ne katılıyosanız bu anlamlı güne katılın dedim ve beni ortak düşman ilan ettiler meğer hepsi msn den yazışan arkadaslarmış neyse bu bana her naneye maydonoz olmamayı öğretti en azından..

bir iki gündür bunun stresinden buraya bişey yazamadım sizler ne yaptınız arkadaşlar??

bugün metzeller lastiklerim geldi anesmotordan kısmetse akşam yada yarın sabahtan taktırıcam ve artık içim daha rahat sürücem motorumu...

bu arada huska o topik içinde sende bana bişeyler yazdın ama o sinirle ters bişey söylemeyim diye cvp vermedim sana k.bakma..

ve 1 soru: servis lastiklerimi değiştirir değil mi?? gerekli aparatı vardır heralde....

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    yok arkadasım sadece cok sinirlisin galiba bana hiç bişey yazmadın.boşver seni anlıyorum ama gereksiz tartışmalara girme ne kadar millet için özverili olduğunuda az çok biliyorum.soruna gelirse servisinde lastikle ilgilenen bölüm vardır yoksada sen hiç birşey yapmıyacaksın gönderip taktıracaklar zaten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    saol Huska....

bilmiyorum belkide abartıyorumdur ama ben aşırı Türk Milliyetçisi olduğumu sanıyorum ama asla ırkçı yada sınıfçı değilim sadece insanlar oturdukları yerden bari böyle hassas konulara her akıllarına geleni rahat rahat yazmasınlar, tek derdim buydu... neyse bide buraya taşımayım konuyu

doğrusu servisin içinde hiç o lastiği yatırıp janttan ayıran alet gibi bişey görmedim ama motor lastiği için belki ona ihtiyaç yoktur, bir levye ile de oluyor olabilir, artık gidince görücez bakalım..

Motosikleti
    abi lastiklerin hayırlı olsun güle güle eskit bu arada bizim motorların yanındaki mondial151rs yazısı ayretten satılıyormu ? veya bana kargo ücreti bana ait gönderebilcek biri varmı ? motorum siyah gri

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi lastiklerin hayırlı olsun güle güle eskit bu arada bizim motorların yanındaki mondial151rs yazısı ayretten satılıyormu ? veya bana kargo ücreti bana ait gönderebilcek biri varmı ? motorum siyah gri
    saol kardeşim hepimiz sağlam ve güvenli lastikler üzerinde yol alalım inş.yarın sabah servise gidicem lastikleri taktırmaya şayet unutmaz isem sorarım, war ise alırım t.madde

bu arada RS lerin bütün renklerinde motorun o kısmı gri, bütün yazılar aynı renk

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Yanlardaki 151 RS yazısı satılmıyor, o parçaların değiştirilmesi gerekiyor veya tabela yapanlara yazdırılması gerekiyor. Ben ihtiyacım olduğu için servislerde araştırdım. Tabelacıda yapıldığını söylediler.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    en garantisi yazdırın reklamcılardan hem daha iyiolurr

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler